VOLEYBALL RESULTS


0
VOLEYBALL RESULTS 1
  • Sat 19 Sep 09:07 GMT -03
  •  Croatia: Superliga
    12:00   HAOK Mladost Zagreb 
      Rovinj  
    13:00   Mladost Ribola Kastela 
      Centrometal  
    13:00   Zadar 
      Rijeka  
    15:00   Mok Mursa 
      Marsonia  
     Croatia: Superliga Women
    13:00   OK Dinamo W 
      Olimpik W  
    13:30   Brda W 
      Marina Kastela W  
    14:00   Split W 
      Kastela W  
    14:30   Vukovar W 
      Dubrovnik W  
    15:00   HAOK Mladost Zagreb W 
      Porec W  
     Czech Republic: Extraliga
    12:00   Usti nad Labem 
      Dukla Liberec  
    13:00   Brno 
      Praga  
    13:00   Karlovarsko 
      Pribram  
     Czech Republic: Extraliga Women
    10:00   Prostejov W 
      Selmy Brno W  
    12:00   Olomouc W 
      PVK Olymp Praha W  
    13:00   PVK Prerov W 
      Dukla Liberec W  
     France: Coupe de France Women – Semi Finals
    12:00   Mulhouse W 
      Pays d Aix Venelles W  
    15:00   Cannes W 
      Rocheville Le Cannet W  
     Germany: 2. Bundesliga North
    13:00   Lindow-Gransee  
      Bitterfeld  
    14:30   Mondorf  
      Moerser SC  
    15:00   Essen  
      Braunschweig  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    12:00   VC Stralsund W (8)  
      VCO Berlin W (14)  
    14:00   Koln W (1)  
      Hamburg W (5)  
    14:30   Skurios Volleys Borken W (10)  
      BBSC Berlin W (11)  
     Germany: 2. Bundesliga South
    14:00   Grafing (5)  
      Mimmenhausen  
    14:00   Muhldorf  
      Karlsruhe (17)  
    14:00   Gotha (3)  
      Kriftel (7)  
    15:00   FT 1844 Freiburg (2)  
      Schwaig  
    15:00   VC Dresden  
      TGM Mainz-Gonsenheim (16)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    13:00   Grimma W  
      SV Lohhof W  
     Iceland: 1. Division
    16:00   Fylkir  
      KA  
    16:00   Hamar  
      Prottur NES  
     Iceland: 1. Division Women
    12:00   Prottur Reykjavik W  
      Prottur NES W  
     Italy: Serie A1 Women
    15:00   Perugia W 
      Chieri W  
    15:30   Monza W 
      Busto Arsizio W  
     Italy: Serie A2 Women – East
    13:30   Soverato W 
      Vallefoglia W  
     Italy: Coppa Italia – Group A
    13:00   Vibo Valentia 
      Milano  
     Poland: PlusLiga
    09:45   Jastrzebski (6) 
      Asseco Resovia Rzeszow  
    12:30   Indykpol Olsztyn (7) 
      Slepsk Suwalki (13)  
    15:30   ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (3) 
      Bedzin (12)  
     Poland: Orlen Liga Women
    13:00   Pila W 
      MKS Kalisz W  
     Portugal: Super Cup – Cup
    11:00   Benfica  
      Sporting CP  
    15:00   Bastardo  
      Sporting de Espinho  
     Russia: Superleague Women
    10:00   Uralochka-NTMK W 
      Lipetsk W  
    11:00   Dynamo Kazan W 
      Nizhniy Novgorod W  
    11:00   Dynamo Krasnodar W 
      Minchanka Minsk W  
    11:00   Proton Saratov W 
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W  
    12:00   Tulitsa W 
      Lokomotiv Kaliningrad W  
     Russia: Russian Cup – Group Stage
    06:00FT   Enisey Krasnoyarsk (3) 125212323
      Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk (4) 318252525 
    09:00Set 1   Lokomotiv Novosibirsk (2) 06
      Gazprom (5) 07 
     Russia: Victory Cup – 13th-15th Places
    07:00FT   Vladimir 3252525
      Avtomobilist 0171422 
     Russia: Victory Cup – 5th-8th Places
    09:30   Nova Novokuybyishevsk 
      Tyumen (2)  
    12:00Pst   Yaroslavich Yaroslavl 
      Lokomotiv Novosibirsk 2 (1)  
     Russia: Victory Cup – 9th-12th Places
    07:00FT   Kama (1) 325252625
      Tarkhan Sterlitamak (4) 116192817 
    09:30   Chelyabinsk (3) 
      Iskra Odintsovo (2)  
     Russia: Victory Cup – Final Round
    10:00   University Barnaul 
      Lokomotiv-Izumrud Yekaterinburg (3)  
     Serbia: Superliga
    12:00   Borac Paracin (10) 
      Spartak-Subotica (7)  
    13:00   Novi Pazar (9) 
      Partizan (6)  
    13:00   Radnicki (5) 
      NIS (2)  
    14:00   Mladi Radnik (8) 
      Crvena Zvezda (4)  
     Slovakia: Extraliga Women
    12:00   Presov W 
      Pezinok W  
    13:00   VK Kupele Brusno W 
      UCM Trnava W  
    14:00   Nove Mesto nad Vahom W 
      Slavia Bratislava W  
     Slovenia: 1. DOL
    14:00   Hoce 
      Krka  
    14:00   Panvita Pomgrad 
      Anhovo Kanal  
    15:00   Calcit Kamnik 
      Triglav  
     Slovenia: 1. DOL Women
    13:00   Luka Koper W 
      Ankaran W  
    13:00   Nova KBM Branik Maribor W 
      krim W  
     Turkey: Efeler Ligi
    09:00Set 1   Arkas Spor (8) 07
      Ziraat Bankasi (7) 06 
    10:00   Inegol Bld (9) 
      Bursa B.Sehir Bld (6)  
    10:30   Halk Bankasi (2) 
      Solhan Spor (12)  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    06:00FT   Karayollari W (5) 325232625
      Kuzeyboru Genclik W (7) 119252414 
    08:00FT   Genclik Kale Spor W (4) 3252525
      Beylikduzu W (16) 081317 
    08:55Set 1   PTT Spor W (8) 09
      Yesilyurt W (14) 010 
    09:00Set 1   Aydin Bld W (10) 03
      Iller Bankasi W (13) 03 
    10:00   Galatasaray W (11) 
      Sariyer Bld. W  
    12:00   Nilufer Belediye W (2) 
      Besiktas W (15)  
    13:00   Thy W (9) 
      Vakifbank W (3) 
     Ukraine: Superliga Women
    05:00FT   Polissia W (6) 31720262518
      Orbita Zaporizhya W (4) 22525241816 
    05:00FT   Regina-MEGU Rovno W (1) 3252525
      Peduniversitet-SHVSM W (10) 0161215 
    08:00   Galychanka-Galeksport Ternopil W (9)  
      Alanta W (8)  
    08:00   Volyn Lutsk W (2)  
      Poltavchanka W (7)  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win