SOCCER RESULTS


0
SOCCER RESULTS 1
  • Wed 23 Sep 23:36 GMT -03
  •  

    Europe (UEFA): Champions League – Qualification (3)
    16:00FT Gent1 – 2Dynamo Kyiv
    16:00FT Molde3 – 3Ferencvarosi TC
    16:00FT Olympiakos Piraeus2 – 0Omonia
     

    Brazil: Serie A (1)
    21:30FT Sport Recife (7)1 – 0Corinthians (13)
     

    Europe (UEFA): Europa League – Qualification (1)
    13:00FT Apollon Limassol0 – 5Lech Poznan
     

    Armenia: Premier League (2)
    09:15FT Gandzasar (7)5 – 0Shirak FC (10)
    09:15FT Lori FC (4)1 – 0Pyunik Yerevan (5)
     

    Asia (AFC): AFC Champions League – Group Stage (4)
    12:00Canc Al Wahda FC0 – 0Al Shorta (3)
    12:00FT Esteghlal FC (2)3 – 0Al-Ahli Jeddah (1)
    15:00Pst Al-Hilal Saudi FC (1)-:-Shabab Al Ahli Dubai (3)
    15:00FT Shahr Khodro (4)0 – 1Pakhtakor (2)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group F (2)
    09:00Canc Ho Chi Minh City (1)0 – 0Lao Toyota FC (4)
    09:00Canc Hougang United FC (3)0 – 0Yangon United (2)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group G (2)
    09:00Canc Bali United (4)0 – 0Ceres FC (1)
    09:00Canc Than Quang Ninh (2)0 – 0Svay Rieng (3)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group H (2)
    09:00Canc Kaya (2)0 – 0PSM Makassar (3)
    09:00Canc Shan United (4)0 – 0Tampines Rovers FC (1)
     

    Australia: NPL Queensland (1)
    06:45FT Gold Coast United (7)1 – 1Peninsula Power (3)
     

    Australia: NPL Youth League – Queensland (1)
    06:00FT Lions FC U20 (6)2 – 4Gold Coast Knights U20 (5)
     

    Australia: Queensland Premier League (1)
    06:15FT Rochedale Rovers (4)1 – 2Wolves (6)
     

    Austria: Regionalliga West – Tyrol (1)
    13:30FT SVG Reichenau (3)1 – 1Telfs (8)
     

    Austria: Regionalliga West – Vorarlberg (1)
    12:30FT Dornbriner SV (4)6 – 2RW Rankweil (7)
     

    Belarus: Vyscha Liga (1)
    10:00FT Smolevichi-Sti (16)0 – 4FC Minsk (11)
     

    Brazil: Campeonato Maranhense – Playoff (1)
    19:00FT Sampaio Correa0 – 0Moto Club
     

    Brazil: Campeonato Paulista A2 – Paulista A2 Playoff (1)
    17:00FT XV De Piracicaba0 – 0Sao Caetano
     

    Brazil: Copa do Brasil (2)
    21:30FT * Ceara5 – 1Brusque
    21:30FT Vasco Da Gama0 – 0Botafogo *
     

    Canada: Canadian Soccer League (1)
    20:15 Serbian White Eagles (4)-:-SC Scarborough (2)
     

    Chile: Primera B (6)
    11:00FT Cobreloa (9)0 – 2Union San Felipe (3)
    11:30FT Deportes Copiapo (6)3 – 1San Marcos de Arica (12)
    13:30FT Nublense (1)2 – 0D. Puerto Montt (7)
    15:00FT Magallanes (4)5 – 5Rangers de Talca (2)
    16:00FT San Luis (10)0 – 0Deportes Santa Cruz (15)
    16:00FT Santiago Morning (14)1 – 1Deportes Valdivia (8)
     

    China: Super League (8)
    03:00Canc Dalian Aerbin0 – 0Shijiazhuang Y. J.
    03:00Canc Guangzhou Evergrande FC0 – 0Wuhan Zall
    03:00Canc Hebei Zhongji0 – 0Tianjin Teda
    03:00Canc Henan Jianye0 – 0Jiangsu Suning
    03:00Canc Qingdao Huanghai0 – 0Guangzhou R&F
    03:00Canc Shanghai Shenhua0 – 0Chongqing Lifan
    03:00Canc Shanghai SIPG0 – 0Shandong Luneng
    03:00Canc Tianjin Songjiang0 – 0Beijing Guoan
     

    China: Jia League – China League Group A (2)
    05:00FT Beijing Baxy (5)0 – 2Taizhou Yuanda (2)
    08:35FT Beijing Renhe (3)1 – 2Nei Mongol Zhongyou (4)
     

    China: Jia League – China League Group B (2)
    04:30FT Guizhou Zhicheng (3)1 – 0Shaanxi Changan Athletic (6)
    08:35FT Shenyang Urban (4)0 – 1Jiangxi Liansheng (5)
     

    China: Jia League – China League Group C (2)
    04:30FT Changchun Yatai (2)0 – 1Zhenjiang Huasa (1)
    08:00FT Nantong Zhiyun (3)1 – 1Sichuan Jiuniu (4)
     

    Colombia: Copa Colombia (2)
    20:00FT Real Cartagena0 – 0Tigres FC
    22:05 Leones FC-:-Union Magdalena
     

    Costa Rica: Primera Division – Apertura (1)
    23:0035 Deportivo Saprissa (4)0 – 2CS Cartagines (3)
     

    Croatia: Druga HNL (3)
    11:30FT NK Osijek II (3)0 – 1Croatia Zmijavci (5)
    11:30FT Opatija (2)1 – 1Solin (18)
    11:30FT Orijent Rijeka (14)1 – 2Junak Sinj (15)
     

    Cyprus: FA Cup (4)
    13:00Pst Aris Limassol-:-Ethnikos Achnas
    13:00FT Ermis3 – 0Akritas Chlorakas
    13:00FT Kourris Erimis0 – 11AEK Larnaca
    13:00FT Olympiakos Nicosia4 – 0PO Xylotympou 2006
     

    Czech Republic: Druha Liga (1)
    11:30Pst Trinec (12)-:-Vlasim (9)
     

    Czech Republic: Pohar CMFS (2)
    11:00Awd K. Vary-Dvory3 – 0Slavoj Vysehrad
    11:00Awd Kolin0 – 3Viktoria Zizkov
     

    Denmark: Landspokal (1)
    14:00FT FA 20000 – 3HB Koge
     

    Denmark: 1. Division Women – Group 1 (1)
    13:30FT B93 W (1)2 – 0Damsoe W (5)
     

    Denmark: 1. Division Women – Group 3 (1)
    15:00FT IF Lyseng W (3)0 – 2ASA Aarhus W (2)
     

    Egypt: Premier League (1)
    15:00FT FC Masr (17)0 – 3Al Ahly (1)
     

    England: EFL Cup (8)
    15:00FT Fulham2 – 0Sheffield Wednesday
    15:00FT Millwall0 – 2Burnley
    15:00FT Preston0 – 2Brighton
    15:00FT Stoke City1 – 0Gillingham
    15:45FT Chelsea6 – 0Barnsley
    15:45FT Fleetwood Town2 – 5Everton
    15:45FT Leicester0 – 2Arsenal
    15:45FT Morecambe0 – 7Newcastle
     

    England: FA Cup – Qualification (11)
    15:45FT Cray Valley Paper Mills3 – 1Burgess Hill Town
    15:45FT Cray Wanderers3 – 1Fisher
    15:45FT Grays Athletic3 – 1Potton United
    15:45AP Highworth Town1 – 1(4 – 5)Melksham Town *
    15:45AP * Kidlington1 – 1(4 – 2)Salisbury
    15:45FT Larkhall Athletic3 – 2Bitton AFC
    15:45FT Sutton Common Rovers1 – 3Metropolitan Police
    15:45AP Tavistock AFC2 – 2(3 – 5)Gosport Borough *
    15:45FT Tiverton2 – 0Bideford
    15:45FT Wingate & Finchley1 – 4Folkestone
    15:45FT Worcester2 – 3Stafford Rangers
     

    Estonia: Meistriliiga (1)
    13:00FT Tammeka Tartu (6)0 – 0Kalju Nomme (4)
     

    Faroe Islands: Formuladeildin (4)
    12:30FT TB/FCS/Royn (8)0 – 1NSI Runavik (3)
    14:00Pst Vikingur Gota (5)-:-AB Argir (9)
    15:00FT EB/Streymur (7)1 – 5HB Torshavn (1)
    15:00FT Skala IF (10)4 – 4IF Fuglafjordur (6)
     

    Finland: Veikkausliiga (4)
    12:30FT haka (10)0 – 2Rops (12)
    12:30FT IFK Mariehamn (9)0 – 2Ilves Tampere (6)
    12:30FT Inter Turku (3)0 – 0Honka (4)
    12:30FT SJK (8)0 – 1FC Lahti (7)
     

    Georgia: Erovnuli Liga 2 (3)
    09:00FT FC Baia Zugdidi (8)0 – 2Gagra (2)
    09:00FT FC Shevardeni 1906 (9)0 – 4FC Sioni Bolnisi (3)
    10:00FT Aragvi Dusheti (10)2 – 0WIT Georgia (7)
     

    Germany: Regionalliga Nord – North (5)
    12:00FT Heider SV (11)0 – 31. FC Phoenix Luebeck (6)
    12:00FT Luneburger SK Hansa (2)3 – 1FC St. Pauli II (10)
    14:00FT Altonaer FC 93 (8)2 – 1Holstein Kiel II (9)
    14:00FT Eintracht Norderstedt (5)3 – 2Hamburger SV II (7)
    14:30FT Weiche Flensburg (1)1 – 0SV Drochtersen/assel (4)
     

    Germany: Regionalliga Nord – South (4)
    12:00FT Delmenhorst (10)1 – 6TSV Havelse (2)
    12:00FT Hannoverscher SC (11)1 – 3Hannover 96 II (3)
    12:00FT VfB Oldenburg (1)1 – 1SSV Jeddeloh (6)
    14:00FT FC Oberneuland (5)1 – 0VfL Wolfsburg II (4)
     

    Germany: Regionalliga Nordost (10)
    11:30FT BSG Chemie Leipzig (5)0 – 2Carl Zeiss Jena (4)
    11:30FT SV Lichtenberg 47 (14)3 – 2VfB Auerbach (16)
    14:00FT Bischofswerdaer (17)1 – 1Hertha Berlin II (12)
    14:00FT Chemnitzer FC (10)0 – 1BFC Dynamo (3)
    14:00FT Energie Cottbus (9)3 – 1Union Furstenwalde (6)
    14:00FT Optik Rathenow (19)2 – 2Lokomotive Leipzig (7)
    14:00FT VSG Altglienicke (2)1 – 1SV Babelsberg 03 (15)
    14:00FT ZFC Meuselwitz (13)0 – 3Viktoria Berlin (1)
    14:30FT FSV 63 Luckenwalde (8)1 – 1Berliner AK 07 (11)
    14:30FT Tennis Borussia (18)1 – 1Germania Halberstadt (20)
     

    Germany: Regionalliga Südwest (1)
    10:00FT SC Freiburg II (1)1 – 0FSV Frankfurt (11)
     

    Germany: Regionalliga West (9)
    09:00FT FC Koln II (15)0 – 0Fortuna Dusseldorf II (4)
    14:30FT Bergisch Gladbach 09 (17)1 – 1FC Schalke 04 II (6)
    14:30FT FC Wegberg-beeck (16)0 – 2SV Rodinghausen (9)
    14:30FT Rot-weiss Essen (8)3 – 2Ahlen (12)
    14:30FT SC Wiedenbruck 2000 (13)1 – 4Borussia Dortmund II (1)
    14:30FT Sportfreunde Lotte (18)2 – 2SV Lippstadt 08 (7)
    14:30FT Sv Straelen (19)1 – 1Rot-weiss Oberhausen (11)
    14:30FT VfB Homberg (21)2 – 2Borussia Monchengladbach II (5)
    14:30FT Wuppertaler SV (10)1 – 1Preussen Munster (3)
     

    Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg (2)
    12:15FT TSG Backnang (14)1 – 1SV Oberachern (21)
    13:00FT FC Rielasingen-Arlen (12)0 – 0Sportfreunde Dorfmerkingen (6)
     

    Germany: Oberliga Flens Nord (3)
    14:00FT Inter Tuerkspor Kiel (9)0 – 1TSV Altenholz (4)
    14:00Pst SV Frisia 03 RL (8)-:-SC Weiche Flensburg II (3)
    14:00Pst TSV Bordesholm (5)-:-TSB Flensburg (1)
     

    Germany: Oberliga Flens Sud (4)
    14:00FT Luebeck II (8)2 – 3Eutin 08 (4)
    14:00Pst Oldenburger SV (3)-:-SV Preussen 09 Reinfeld
    14:00FT SV Todesfelde (2)4 – 0FC Dornbreite Luebeck (9)
    14:30FT Pansdorf (6)0 – 3SV Eichede (1)
     

    Germany: Oberliga Hessen (10)
    14:00FT Buchonia Flieden (10)0 – 2SV Steinbach 1920 (6)
    14:00FT RW Walldorf (5)6 – 2FC Hanau 93 (7)
    14:00FT SV Neuhof (13)3 – 4KSV Baunatal (17)
    14:00FT SV Rot-Weiss Hadamar (4)2 – 0TUS Dietkirchen (11)
    14:30FT FSV Fernwald (19)0 – 4VFB Ginsheim (8)
    14:30FT FV Bad Vilbel (14)1 – 1Huenfelder SV (18)
    14:30FT SC Viktoria 06 Griesheim (16)0 – 2FC 1931 Eddersheim (12)
    14:30FT Turk Gucu Friedberg (1)3 – 1FC 1906 Erlensee (20)
    15:00FT SG Barockstadt Fulda Lehnerz (3)3 – 1Hessen Dreieich (2)
    15:00FT SV Zeilsheim (15)1 – 3SC Waldgirmes (9)
     

    Germany: Oberliga NOFV-Süd (2)
    12:00FT Carl Zeiss Jena II (16)0 – 3Rot-weiss Erfurt (4)
    14:00FT FC Eilenburg (6)4 – 0VFC Plauen (5)
     

    Germany: Oberliga Niederrhein (7)
    14:30FT Cronenberger SC (8)4 – 0TV Jahn Hiesfeld (19)
    14:30FT FC kleve (5)4 – 1FC Kray (11)
    14:30FT Niederwenigern (13)1 – 2SSVg Velbert (1)
    14:30FT Ratinger SV (6)5 – 1TuRU Dusseldorf (23)
    14:30FT SC Velbert (18)1 – 0SW Essen (4)
    14:30FT Sportfreunde Baumberg (3)2 – 3FC Bocholt (2)
    14:30FT SpVg Schonnebeck (12)2 – 2SpVgg Sterkrade-Nord (20)
     

    Germany: Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig (1)
    14:00FT Germania Egestorf (7)2 – 0Lupo-Martini Wolfsburg (6)
     

    Germany: Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg (1)
    14:30FT MTV Eintracht Celle (10)1 – 3FC Hagen/Uthlede (8)
     

    Germany: Oberliga Westfalen (1)
    14:30Pst SC Paderborn 07 II (20)-:-Westfalia Rhynern (3)
     

    Guatemala: Liga Nacional de Fútbol – Apertura (3)
    17:00Canc CSD Municipal (3)0 – 0Comunicaciones (2)
    17:00Canc Santa Lucia Cotzumalguapa (10)0 – 0Coban Imperial (1)
    17:00Canc Xelaju (5)0 – 0Guastatoya (11)
     

    Hong Kong: Premier League (1)
    04:00FT Southern (5)0 – 1Eastern SC (3)
     

    Italy: Coppa Italia (16)
    10:30FT Piacenza1 – 2Teramo
    11:00AET Carpi1 – 3Casarano *
    11:30FT Alessandria3 – 2Sambenedettese
    11:30FT Novara3 – 1Gelbison Cilento
    12:00FT Carrarese4 – 0Ambrosiana
    12:00FT Catanzaro2 – 1Virtus Francavilla
    12:00FT Livorno1 – 2Pro Patria
    12:00FT Pontedera1 – 2Arezzo
    12:30FT Bari4 – 0Trastevere
    13:00FT Juve Stabia2 – 1Tritium
    13:00FT Renate2 – 1Avellino
    13:30FT Feralpisalo1 – 0ASD Pineto
    13:30FT Potenza0 – 2Triestina
    14:00FT Padova2 – 0Breno
    14:25AET Catania1 – 2San Nicolo *
    15:10FT Monopoli1 – 0Modena
     

    Japan: J. League Div.1 (9)
    06:30FT Consadole Sapporo (13)0 – 1Kashiwa Reysol (5)
    07:00FT FC Tokyo (3)2 – 0Cerezo Osaka (2)
    07:00FT Gamba Osaka (9)2 – 1Nagoya Grampus (6)
    07:00FT Kashima (4)1 – 0Shonan Bellmare (18)
    07:00FT Kawasaki Frontale (1)3 – 2Yokohama FC (14)
    07:00FT Oita Trinita (12)0 – 2Sanfrecce Hiroshima (10)
    07:00FT Vissel Kobe (11)4 – 3Sagan Tosu (15)
    07:30FT Shimizu S-pulse (16)1 – 2Urawa (8)
    07:30FT Yokohama F. Marinos (7)3 – 1Vegalta Sendai (17)
     

    Japan: J. League Div.2 (11)
    06:30FT Kyoto Sanga (6)3 – 2Tochigi SC (9)
    07:00FT Avispa Fukuoka (4)1 – 0Thespakusatsu Gunma (21)
    07:00FT Ehime FC (22)0 – 0Albirex Niigata (8)
    07:00FT Fagiano Okayama (16)2 – 1Montedio Yamagata (17)
    07:00FT JEF United Chiba (14)1 – 2Renofa Yamaguchi (19)
    07:00FT Kanazawa (13)0 – 0Tokyo Verdy (11)
    07:00FT Kitakyushu (1)0 – 3Mito Hollyhock (12)
    07:00FT Machida Zelvia (10)1 – 1V-varen Nagasaki (3)
    07:00FT Matsumoto Yamaga (20)1 – 6FC Ryukyu (18)
    07:00FT Omiya Ardija (15)1 – 2Tokushima Vortis (2)
    07:30FT Jubilo Iwata (7)1 – 1Ventforet Kofu (5)
     

    Japan: Emperors Cup (15)
    02:00AET * Mitsubishi Mizushima FC1 – 0Matsue City FC
    03:00FT Iwaki FC0 – 3Reinmeer Aomori
    04:00FT Tokushima Celeste5 – 0Matsuyama University
    05:00AET Fukuoka University1 – 4Kanoya Taiiku Univ. *
    05:00FT Niigata University3 – 0Artista Asama
    05:00AET Vonds Ichihara2 – 3Tokyo Musashino City FC *
    06:15FT Arterivo Wakayama1 – 0Mio Biwako Shiga
    07:00FT FC TIAMO Hirakata1 – 0Nara Club
    07:00FT Fuji University SC3 – 2Sony Sendai FC
    07:00AET * Fukui United FC2 – 1Toyama Shinjo Club
    07:00FT Honda FC2 – 1Tokoha University FC
    07:00FT Kochi United2 – 1Takamatsu University SC
    07:00FT Md Nagasaki0 – 2Verspah Oita
    07:00FT Nagara Club0 – 4Maruyasu Okazaki
    07:00FT Tsukuba University4 – 3Toin University of Yokohama
     

    Jordan: Premier League (2)
    11:00FT Al Jazeera Amman (5)3 – 0FC Maan (8)
    13:30FT Sahab SC (9)0 – 1Al Wehdat SC (1)
     

    Kazakhstan: Premier League (1)
    06:00FT Kaspyi Aktau (11)0 – 2Taraz (8)
     

    Kosovo: Superliga (3)
    11:00Pst Drita-:-Trepca 89 (9)
    11:00FT KF Ballkani (1)3 – 2Feronikeli (4)
    11:00FT Llapi (8)0 – 1Gjilani (6)
     

    Luxembourg: National Division (8)
    15:00FT Etzella Ettelbruck (15)1 – 1AS Jeunesse Esch (6)
    15:00FT FC Rodange 91 (9)1 – 0Wiltz (3)
    15:00FT Fola Esch (4)4 – 0RM Hamm Benfica (14)
    15:00FT Progres Niederkorn (7)3 – 2Union Titus Petange (12)
    15:00FT Swift Hesperange (8)1 – 2F91 Dudelange (1)
    15:00FT US Hostert (10)4 – 5FC Differdange 03 (5)
    15:00FT US Mondorf-les-bains (11)3 – 2Racing FC Union Luxembourg (13)
    15:00FT Victoria Rosport (2)2 – 0UNA Strassen (16)
     

    Mexico: Ascenso MX – Apertura (3)
    19:00FT Atlante FC (9)0 – 0Tapatio (10)
    21:05FT Venados FC (15)1 – 0Tlaxcala F.C. (14)
    23:0531 Celaya (1)0 – 0Tampico Madero (12)
     

    Moldova: Divizia Naţionala (1)
    13:00FT Zimbru Chisinau (9)0 – 2Speranta (7)
     

    Montenegro: Druga Liga (5)
    11:30Pst Arsenal Tivat (2)-:-FK Grbalj (7)
    11:30FT FK Drezga (10)3 – 3Mornar (4)
    11:30FT Ibar (8)1 – 2Bokelj (6)
    11:30FT Igalo (5)2 – 1Berane (9)
    11:30FT Jedinstvo B. Polje (3)1 – 2KOM (1)
     

    Morocco: Botola Pro (2)
    15:15FT Ittihad Tanger (13)0 – 0CR Khemis Zemamra (14)
    17:30FT Renaissance Berkane (2)2 – 1FAR Rabat (6)
     

    Myanmar: National League (3)
    06:00FT Magwe (9)0 – 1Southern Myanmar (10)
    06:00FT Sagaing United (6)3 – 1Ispe FC (8)
    06:00FT Yadanarbon (5)1 – 3Hantharwady United (1)
     

    Peru: Primera Division – Apertura (3)
    13:00FT Alianza Universidad (6)1 – 0Real Garcilaso Cusco (11)
    17:00FT Cienciano (2)3 – 1FBC Melgar (12)
    17:30FT Deportivo Llacuabamba (20)1 – 4Sporting Cristal (3)
     

    Portugal: LigaPro (5)
    12:00FT Benfica B (2)3 – 4Chaves (7)
    12:00FT Cova de Piedade (10)0 – 0Academica (8)
    12:00FT Oliveirense (9)2 – 2FC Porto B (6)
    14:30FT Penafiel (12)1 – 2Vilafranquense (13)
    16:00FT Leixoes (15)0 – 2Mafra (1)
     

    Russia: Football National League (11)
    09:00Pst Akron Tolyatti (19)-:-Enisey (15)
    09:30FT Krasnodar 2 (14)1 – 1Orenburg (1)
    11:30FT Volgar Astrakhan (16)1 – 1Irtysh Omsk (22)
    12:00FT FK Neftekhimik (5)4 – 0Tekstilshtik-Telekom (12)
    12:00FT Krylya Sovetov (2)7 – 0Dinamo Bryansk (13)
    12:30FT Shinnik Yaroslavl (18)1 – 1Chertanovo Moscow (20)
    13:00FT Fakel Voronezh (17)0 – 0Tom Tomsk (21)
    13:00FT FC Alania Vladikavkaz (7)2 – 1Spartak Moscow 2 (3)
    13:00FT Veles Moscow (6)1 – 0Ska-Khabarovsk (11)
    13:30FT FC Torpedo Moscow (8)0 – 2Nizhny Novgorod (4)
    14:00FT Baltika (9)0 – 1FC Chayka (10)
     

    Russia: FA Cup – Group 3 (1)
    11:00AP Salyut Belgorod1 – 1(3 – 4)Arsenal Tula *
     

    Russia: FA Cup – Group 7 (1)
    13:00Awd Dinamo-gts Stavropol3 – 0Rotor Volgograd
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group B (1)
    21:30FT Club Guarani (2)0 – 0Palmeiras (1)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group C (1)
    19:15FT Atletico Paranaense (1)2 – 0Colo Colo (2)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group E (2)
    21:30FT America de Cali (3)1 – 1Universidad Catolica (4)
    21:30FT Internacional (1)0 – 1Gremio (2)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group F (1)
    21:30FT Alianza Lima (4)0 – 2Racing Club (2)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group G (1)
    19:15FT Defensa Y Justicia (2)2 – 1Olimpia (3)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Group H (1)
    19:15FT Caracas FC (2)2 – 1Libertad Asuncion (3)
     

    Serbia: Prva Liga (9)
    11:00FT Buducnost Dobanovci (4)3 – 0Jagodina (12)
    11:00FT Fk Loznica (11)2 – 1Sloga Kraljevo (18)
    11:00FT Kabel Novi Sad (1)2 – 1Dinamo Vranje (17)
    11:00FT Radnicki 1923 (2)2 – 1Radnicki Pirot (14)
    11:00FT Zarkovo (5)1 – 3FK IMT Beograd (9)
    11:00FT Zemun (13)0 – 3Radnicki Sremska M. (15)
    14:00FT Borac Cacak (8)0 – 1FK Graficar (6)
    14:00FT FK Trayal (10)2 – 1Zeleznicar Pancevo (7)
    14:00FT Kolubara (3)1 – 0FK Dubocica (16)
     

    Slovakia: 2. Liga (7)
    10:30FT FC Kosice (3)3 – 0Slovan Bratislava B (15)
    10:30FT Liptovsky Mikulas (5)2 – 1MFK Skalica (2)
    10:30FT MSK Zilina B (13)2 – 2Slavoj Trebisov (9)
    10:30FT Partizan Bardejov (10)1 – 1FC petrzalka 1898 (7)
    10:30FT Puchov (8)0 – 3Dukla Banska Bystrica (1)
    10:30FT STK 1914 Samorin (11)0 – 1KFC Komarno (6)
    13:00Pst FK Poprad (14)-:-ZP Sport Podbrezova (4)
     

    South Korea: FA Cup (2)
    07:00FT Jeonbuk Motors1 – 0Seongnam FC
    07:30AP * Ulsan Hyundai FC1 – 1(4 – 3)Pohang Steelers
     

    Sweden: Allsvenskan (1)
    14:00Canc Falkenbergs FF (16)0 – 0IK brage
     

    Sweden: Superettan (1)
    14:00Canc Ostersunds FK0 – 0Umea FC (14)
     

    Sweden: Division 1 – Norra (8)
    11:00FT IFK Luleaa (10)4 – 1Oerebro Syrianska IF (12)
    12:00FT Nykopings BIS (15)2 – 6IFK Haninge BRB (3)
    13:00FT vasalunds IF (1)3 – 0karlstad BK (11)
    14:00FT Gefle IF (8)6 – 2Sollentuna FK (5)
    14:00FT IFK Berga (16)1 – 1IF Sylvia (4)
    14:00FT Sandvikens IF (6)1 – 0IF Brommapojkarna (2)
    14:00FT Team TG FF (13)2 – 1Taeby FK (7)
    15:00FT IK Frej (9)3 – 2Karlslunds IF (14)
     

    Sweden: Division 1 – Sodra (8)
    14:00FT Eskilsminne IF (14)3 – 1Fk Karlskrona (16)
    14:00FT FC Linkoping City (7)2 – 1Oskarshamns AIK (11)
    14:00FT motala AIF FK (15)5 – 3IFK Varnamo (1)
    14:00FT Qviding FIF (13)0 – 0lunds BK (10)
    14:00FT Skovde AIK (8)3 – 2Assyriska Turabdin (6)
    14:00FT Tvaakers If (12)0 – 2Landskrona BoIS (3)
    15:00FT FC Trollhaettan (9)1 – 2Utsiktens BK (2)
    15:00FT Lindome Gif (4)2 – 0Torns IF (5)
     

    Sweden: Division 2 – Ostra Gotaland (1)
    14:30FT Raeppe GOIF (11)1 – 1Kristianstad FC (10)
     

    Switzerland: 1. Liga Promotion (2)
    14:30FT FC Bavois (8)0 – 3SC Cham (5)
    15:00FT FC Koniz (14)2 – 0Munsingen (16)
     

    Switzerland: 1. Liga Classic – Group 2 (2)
    15:00FT FC Bassecourt (9)1 – 3Solothurn (3)
    15:00FT SV Muttenz (13)0 – 5FC Langenthal (4)
     

    Switzerland: 1. Liga Classic – Group 3 (1)
    15:00FT FC Red Star Zurich (12)1 – 1Wettswil-bonstetten (2)
     

    USA: Major League Soccer – Regular Season (13)
    18:00FT New England Revolution (10)3 – 1Montreal Impact (13)
    20:00FT Atlanta United FC (19)1 – 0FC Dallas (7)
    20:00FT New York City FC (11)0 – 1Toronto FC (4)
    20:30FT Chicago Fire (23)4 – 0Houston Dynamo (18)
    20:30FT Columbus Crew (1)2 – 1Minnesota Stars FC (8)
    20:30FT FC Cincinnati (21)0 – 0Philadelphia Union (3)
    20:30FT Sporting Kansas City (6)1 – 2Orlando City SC (2)
    21:00FT Inter Miami CF (24)1 – 4New York Red Bulls (12)
    21:3090+ Nashville Sc (22)1 – 0DC United (25)
    22:0067 Colorado Rapids (14)2 – 0San Jose Earthquakes (26)
    22:30HT Real Salt Lake (20)0 – 0Los Angeles Galaxy (16)
    23:0027 Portland Timbers (9)1 – 0Seattle Sounders (5)
    23:30 Los Angeles FC (17)-:-Vancouver Whitecaps (15)
     

    USA: United Soccer League (12)
    16:00Pst New Mexico United (13)-:-Rio Grande Valley FC Toros (35)
    20:00Canc Carolina Railhawks (21)0 – 0Miami FC (28)
    20:00FT Hartford Athletic (9)1 – 1Bathlehem Steel FC (30)
    20:00FT Indy Eleven (14)1 – 1Saint Louis FC (16)
    20:15FT Charlotte Independence (12)0 – 0Miami FC (28)
    20:30Canc Atlanta United II (24)0 – 0Birmingham Legion (11)
    20:30FT Atlanta United II (24)5 – 3New York Red Bulls II (23)
    21:00Pst Memphis 901 (27)-:-Carolina Railhawks (21)
    21:30Canc Austin Bold (19)-:-San Diego Loyal (15)
    22:00Canc New Mexico United (13)-:-Portland Timbers II (33)
    23:0028 La Galaxy II (17)0 – 0San Diego Loyal (15)
    23:00Canc Seattle Sounders II (32)-:-San Antonio FC (1)
     

    USA: United Soccer League – USL League One (2)
    19:30FT Richmond Kickers (3)2 – 1League One Miami (8)
    23:30 FC Tucson (7)-:-Forward Madison FC (6)
     

    Ukraine: Premier League (1)
    13:00FT Rukh Vynnyky (13)1 – 1Shakhtar Donetsk (6)
     

    Wales: Premier League (1)
    15:45FT Cefn Druids AFC (12)1 – 2Flint Town United (2)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win