SOCCER RESULTS


-1
-1 points
SOCCER RESULTS 1
  • Mon 26 Oct 18:12 GMT -03
  •  

    England: Premier League (2)
    14:30FT Brighton (16)1 – 1West Brom (17)
    17:0090+ Burnley (18)0 – 0Tottenham (11)
     

    Spain: LaLiga (1)
    17:0090+ Levante (19)1 – 1Celta Vigo (18)
     

    Belgium: Jupiler Pro League (1)
    16:4590+ Gent (13)1 – 1Genk (11)
     

    Germany: Bundesliga (1)
    16:3090+ Bayer Leverkusen (12)2 – 1FC Augsburg (9)
     

    Italy: Serie A (1)
    16:5090+ AC Milan (1)2 – 1AS Roma (9)
     

    Portugal: Primeira Liga (1)
    17:15HT Benfica (1)1 – 0Belenenses (14)
     

    Armenia: Premier League (3)
    08:30FT Gandzasar (8)0 – 2FC Urartu (1)
    08:30FT Lori FC (5)1 – 0Ararat Yerevan (2)
    08:30FT Shirak FC (10)1 – 1Alashkert (3)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group A (2)
    10:00Canc Al Ahed (3)0 – 0Al Jaish (1)
    10:00Canc Hilal Al-Quds (4)0 – 0Manama Club (2)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group B (2)
    10:00Canc Al-Faisaly Amman (4)0 – 0Al Kuwait (1)
    10:00Canc Al-Wathba (3)0 – 0Al Ansar (2)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group C (2)
    10:00Canc Al Qadsia (1)0 – 0Al Jazeera Amman (4)
    10:00Canc Riffa SC (3)0 – 0Dhofar (2)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group D (2)
    10:00Canc FK Khujand (4)0 – 0Altyn Asyr
    10:00Canc Istiklol Fergana (1)0 – 0Dordoi-Dynamo Naryn
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group E (1)
    10:00Canc Chennai City (3)0 – 0Bashundhara Kings (1)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Group I (1)
    10:00Canc Tatung0 – 0Kitchee SC
     

    Austria: Erste Liga – 2. Liga (8)
    06:30FT Floridsdorfer AC (6)2 – 1Austria Vienna (Am) (16)
    06:30FT Rapid Vienna (Am) (15)1 – 2Austria Lustenau (7)
    06:30FT SV Kapfenberg (10)1 – 1Austria Klagenfurt (4)
    10:30FT FC Dornbirn 1913 (8)0 – 1Wacker Innsbruck (9)
    10:30FT FC Liefering (1)1 – 0SV Lafnitz (3)
    13:00FT Grazer AK (2)3 – 1FC BW Linz (5)
    14:30FT SKU Amstetten (14)3 – 3Lask Juniors Linz (11)
    14:30FT SV Horn (12)0 – 0SK Vorwarts Steyr (13)
     

    Austria: Regionalliga Central (8)
    11:00FT Sturm Graz (Am) (6)0 – 1WSC Hertha (5)
    11:00FT SV Allerheiligen (10)5 – 1SV Ried (Am) (12)
    12:00FT ATSV Stadl-Paura (13)0 – 1Wolfsberger AC II (8)
    12:00FT FC Wels (16)2 – 0Union VB Vocklamarkt (15)
    12:30FT SV Spittal (14)0 – 2Union Gurten (4)
    13:00FT SC weiz (9)3 – 4Gleichenberg (3)
    13:00FT SV St. Anna (1)3 – 0Deutschlandsberger (11)
    14:00FT FC Gleisdorf 09 (2)2 – 1SC Kalsdorf (7)
     

    Austria: Regionalliga West – Salzburg (4)
    10:00Pst SV Kuchl (1)-:-SV Grodig (5)
    10:00Pst SV Seekirchen (3)-:-SV Wals Grunau (10)
    10:00Pst TSV St. Johann (8)-:-SV Austria Salzburg (2)
    10:00Pst USK Anif (6)-:-FC Pinzgau (7)
     

    Austria: Regionalliga West – Tyrol (4)
    06:30FT WSG Swarovski Tirol II (7)1 – 0SVG Reichenau (4)
    10:00FT FC Kitzbuhel (1)4 – 1Telfs (9)
    10:00Pst SC Imst (2)-:-FC Kufstein (5)
    10:00FT Worgl (3)6 – 1SV Hall (10)
     

    Austria: Regionalliga West – Vorarlberg (1)
    07:30FT Dornbriner SV (5)1 – 3Austria Lustenau (A) (4)
     

    Bahrain: Premier League – Qualification (1)
    12:00FT Bahrain Club1 – 0Busaiteen *
     

    Belarus: Vyscha Liga (2)
    09:00FT FC Minsk (11)1 – 2Dinamo Brest (4)
    11:00FT Torpedo Zhodino (5)4 – 1FC Slutsk (14)
     

    Belgium: 2e Klasse (1)
    16:00Pst KVC Westerlo (6)-:-Deinze (3)
     

    Brazil: Serie B (1)
    20:00 Parana (8)-:-Oeste (20)
     

    Brazil: Serie C – Group A (1)
    20:00 Vila Nova (3)-:-Ferroviario (4)
     

    Brazil: Serie C – Group B (1)
    18:00 Sao Bento (10)-:-Criciuma (5)
     

    Brazil: Serie D – Group A4 (2)
    15:00FT ABC (1)0 – 0Coruripe (6)
    15:30FT AO Itabaiana (4)3 – 2Vitoria Da Conquista (3)
     

    Brazil: Serie D – Group A6 (1)
    16:00FT Atletico Alagoinhas (3)5 – 0Villa Nova-Mg (7)
     

    Bulgaria: A PFG – Regular Season (2)
    12:15FT Botev Plovdiv (9)2 – 0Botev Vratsa (10)
    14:30FT Etar Veliko Tarnovo (14)2 – 3Beroe (3)
     

    Bulgaria: B PFG (1)
    09:30FT Ludogorets II (4)4 – 1Septemvri Simitli (7)
     

    China: Super League – Relegation Group (2)
    04:30FT Dalian Aerbin0 – 2Tianjin Teda
    08:35FT Hebei Zhongji2 – 2Shandong Luneng
     

    Colombia: Primera A – Apertura (2)
    20:00 Rionegro Aguilas (10)-:-Deportivo Pereira (16)
    22:00 Bucaramanga (14)-:-Cucuta (18)
     

    Cyprus: 1. Division (1)
    13:00FT Doxa Katokopias (8)1 – 2A.E.L. (5)
     

    Denmark: Superliga (1)
    15:00FT Aalborg (7)1 – 3Vejle (1)
     

    Denmark: Reserve League – First Stage Group 1 (2)
    09:00 Lyngby Reserves (1)-:-Broendby Reserves (5)
    10:00 OB Reserves (2)-:-FC Nordsjaelland Reserves (4)
     

    Denmark: Reserve League – First Stage Group 2 (1)
    08:30Pst AGF Reserves (5)-:-Esbjerg Reserves
     

    Denmark: Reserve League – First Stage Group 3 (1)
    09:00FT AC Horsens Reserves (3)0 – 2Silkeborg Reserves (1)
     

    Ecuador: Serie A – Second Stage (1)
    19:30 Guayaquil City FC (4)-:-Orense SC (15)
     

    Ecuador: Serie B (1)
    15:00FT Chacaritas (6)1 – 1Nueve de Octubre (1)
     

    Egypt: Premier League (1)
    15:00FT Zamalek SC (2)3 – 1Ismaily SC (9)
     

    England: Southern League Central Div (2)
    16:3090+ Stourbridge (6)0 – 0Alvechurch (17)
    16:4590+ Hitchin (7)0 – 1Royston Town (13)
     

    England: FA Cup – Qualification (1)
    16:45 Bishop S Stortford-:-St Albans
     

    England: Southern League South Div (1)
    16:3090+ Beaconsfield (20)1 – 3Harrow Borough (19)
     

    England: Premier League 2 – Division 2 (3)
    10:00FT Sunderland U23 (12)5 – 3Fulham U23 (11)
    11:00FT Crystal Palace U23 (8)2 – 1Wolves U23 (6)
    16:00FT Stoke City U23 (10)4 – 1Reading U23 (9)
     

    Europe (UEFA): U19 Championship Women – QR Group 2 (2)
    11:00Pst Andorra U19 W-:-Ukraine U19 W
    11:00Pst Serbia U19 W-:-Italy U19 W
     

    France: Ligue 2 (1)
    16:4590+ Sochaux (5)0 – 0Amiens (16)
     

    France: National (1)
    14:45FT Le Mans (8)0 – 0Laval (3)
     

    Friendly Games: Friendly International (1)
    10:00Canc South Sudan0 – 0Zambia
     

    Georgia: Erovnuli Liga (1)
    13:00FT Merani (9)0 – 0Dila Gori (3)
     

    Georgia: Erovnuli Liga 2 (5)
    08:00Canc FC Baia Zugdidi (8)0 – 0Samgurali Tskhaltubo (2)
    08:00Canc Gagra (3)0 – 0FC Metalurgi Rustavi (6)
    08:00Canc Merani Martvili (4)0 – 0FC Shevardeni 1906 (9)
    08:00Canc Shukura (1)0 – 0Aragvi Dusheti (10)
    08:00Canc WIT Georgia (7)0 – 0FC Sioni Bolnisi (5)
     

    Germany: 3. Liga (1)
    15:00FT SpVgg Unterhaching (13)0 – 2TSV 1860 Munich (1)
     

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud (1)
    15:30 TuS Mechtersheim (11)-:-Arminia Ludwigshafen (6)
     

    Gibraltar: National League (1)
    16:30 Lincoln Red Imps FC (4)-:-Brunos Magpies (8)
     

    Greece: Super League (1)
    14:30FT Atromitos Athinon (7)2 – 0Panetolikos (12)
     

    Guatemala: Liga Nacional de Fútbol – Apertura (1)
    14:00FT Santa Lucia Cotzumalguapa (9)0 – 0Comunicaciones (3)
     

    Iraq: Super League (3)
    09:00FT Al Naft (1)2 – 0Alsinaat Alkahrabaiya (19)
    09:00FT Baghdad FC (20)0 – 2Erbil (2)
    12:00FT Al Talaba (9)0 – 0Naft Al Janoob (10)
     

    Italy: Serie C – Group C (1)
    17:0090+ Bari (4)2 – 1Catania (11)
     

    Italy: Campionato Nazionale Primavera (1)
    10:30FT Genoa U19 (9)1 – 2Bologna Primavera (4)
     

    Jordan: Premier League (1)
    12:00FT Al-Faisaly Amman (3)1 – 0Al Sareeh (5)
     

    Kazakhstan: Premier League (4)
    04:00FT Zhetysu (6)3 – 1FC Kaysar (5)
    05:00FT FK Tobol Kostanay (4)0 – 4Kairat Almaty (1)
    09:00FT Kaspyi Aktau (11)1 – 2Ordabasy (3)
    11:30FT Okzhetpes (10)1 – 5FC Astana (2)
     

    Latvia: Virsliga (2)
    13:00Canc FS Metta/Lu (9)0 – 0RFS (2)
    13:00Canc Valmieras (3)0 – 0FK Jelgava (7)
     

    Malta: Premier League (2)
    13:00FT Balzan FC (7)2 – 2Hamrun Spartans (3)
    17:15 Birkirkara (12)-:-Sliema Wanderers (6)
     

    Malta: Division 1 (3)
    13:00FT Zebbug Rangers (11)3 – 0St. Georges S (15)
    17:15 San Gwann FC (2)-:-Pieta Hotspurs (14)
    17:15 St. Andrews FC (7)-:-Naxxar Lions (12)
     

    Mexico: Liga Premier – Serie A Group 2 (1)
    15:00FT Deportivo Dongu FC (6)0 – 4Cruz Azul Hidalgo (2)
     

    Netherlands: KNVB Beker (2)
    14:45FT Excelsior4 – 0Helmond Sport
    17:0090+ Go Ahead Eagles6 – 0NAC Breda
     

    Norway: 3. Division – Group 2 (1)
    14:00Canc Pors Grenland0 – 0Sarpsborg 08 2
     

    Norway: 3. Division – Group 6 (1)
    12:00Canc Stabaek 20 – 0Tromso 2
     

    Paraguay: Primera Division – Clausura (1)
    19:30 Club Guarani (10)-:-Cerro Porteno (4)
     

    Peru: Primera Division – Clausura – Group A (3)
    12:30FT Carlos Stein (2)2 – 1Academia Cantolao (8)
    15:00FT Alianza Universidad (10)0 – 1U. San Martin (4)
    20:00 UTC-:-Deportivo Binacional
     

    Peru: Primera Division – Clausura – Group B (1)
    17:3085 Alianza Lima0 – 2Ayacucho FC
     

    Poland: Ekstraklasa (1)
    14:00FT Warta Poznan (12)0 – 1Gornik Zabrze (2)
     

    Portugal: LigaPro (1)
    15:30FT Feirense (4)3 – 1Mafra (2)
     

    Qatar: Stars League (2)
    11:30FT Al-Sailiya (7)4 – 2Al-Gharafa (4)
    13:45FT Al Kharaitiyat (8)2 – 1Al-Khor (11)
     

    Romania: Liga I – Regular Season (1)
    16:00FT FCSB (2)5 – 0AFC Hermannstadt (11)
     

    Romania: Liga II (1)
    13:00FT CS Mioveni (11)0 – 1Universitatea Cluj (3)
     

    Russia: Premier League (1)
    13:00FT CSKA Moscow (2)5 – 1Arsenal Tula (12)
     

    Russia: PFL – South (1)
    12:00FT Kuban Krasnodar (3)2 – 2Spartak Nalchik (10)
     

    Saudi Arabia: Division 1 (1)
    11:40 Al Adalh (8)-:-Al-Thuqbah (15)
     

    Serbia: Super Liga (4)
    13:00FT FK Spartak Zdrepceva KRV (4)1 – 0Mladost Lucani (8)
    13:00FT Metalac GM (11)1 – 1Radnik Surdulica (15)
    13:00FT Radnicki NIS (6)1 – 0FK Partizan (3)
    13:00FT TSC Backa Topola (10)0 – 0Cukaricki (9)
     

    Serbia: Prva Liga (2)
    09:30FT FK Graficar (3)2 – 1Buducnost Dobanovci (10)
    09:30FT FK IMT Beograd (14)0 – 0FK Trayal (7)
     

    Spain: LaLiga2 (1)
    14:00FT Alcorcon (21)0 – 2Mallorca (3)
     

    Sweden: Allsvenskan (2)
    15:00FT IFK Norrkoping (2)2 – 2AIK Stockholm (11)
    15:00FT Varbergs BoIS FC (12)0 – 0IF Elfsborg (4)
     

    Sweden: Superettan (3)
    15:00FT IK brage (7)1 – 4Jonkopings Sodra (3)
    15:00FT ljungSKile SK (16)0 – 0GIF Sundsvall (5)
    15:00FT Umea FC (15)3 – 0Gais (10)
     

    Sweden: Division 1 – Sodra (1)
    15:00FT FC Trollhaettan (9)3 – 4Tvaakers If (11)
     

    Tanzania: Premier League (3)
    10:00FT Dodoma Jiji FC (6)0 – 1Tanzania Prisons (5)
    10:00FT Mtibwa Sugar (10)1 – 0Azam (1)
    10:00FT Simba SC (4)0 – 1Ruvu Shooting (7)
     

    Turkey: Super Lig (2)
    14:00FT Denizlispor (19)2 – 3Besiktas (12)
    14:00FT Sivasspor (14)0 – 2Rizespor (5)
     

    Turkey: TFF 1. Lig (2)
    13:00FT Akhisar Belediye (11)2 – 1Bursaspor (12)
    13:00FT Boluspor (17)0 – 0Menemen Belediye (13)
     

    Ukraine: Persha Liga (7)
    09:00FT Hirnyk-sport (2)3 – 0Metalist 1925 Kharkiv (4)
    09:00FT Prikarpatye (11)0 – 1MFK Mykolaiv (6)
    09:00FT Veres (5)2 – 0Ahrobiznes Volochysk (8)
    10:00FT FC Kremin Kremenchuk (9)2 – 0VPK-Ahro Shevchenkivka (14)
    11:00FT Volyn Lutsk (3)1 – 0Polissya Zhytomyr (7)
    13:00FT Obolon-brovar Kyiv (12)0 – 1Chaika Kiev. Oblast (16)
    14:00FT Chornomorets Odesa (1)1 – 2Nyva Ternopil (10)
     

    Uruguay: Segunda Division (3)
    15:15FT Juventud (3)3 – 1Cerrito (1)
    17:30 Central Espanol (12)-:-Rocha FC (9)
    19:45 SUD America (10)-:-Racing Montevideo (8)
     

    Uzbekistan: Professional Football League – Super League (2)
    07:00FT Kokand 1912 (4)1 – 0Olmaliq FK (3)
    09:00FT Metallurg Bekabad (6)0 – 2Nasaf Qarshi (2)
     

    Venezuela: Primera Division – Second Stage Group B (2)
    18:0052 Monagas SC0 – 0Deportivo Tachira FC
    21:00 Portuguesa FC-:-GV Maracay

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win