BASKETBALL RESULTS


1
1 share, 1 point
BASKETBALL RESULTS 1
  • Sat 05 Dec 11:06 GMT -03
  •  Argentina: Liga A
    11:00   Quimsa  
      Boca Juniors 
    18:00Pst   Olimpico  
      La Union  
    18:00Pst   Comunicaciones Mercedes  
      Instituto de Cordoba  
    18:00Pst   Obera TC  
      Atenas  
    18:00Pst   Regatas  
      Libertad de Sunchales  
    18:00Pst   San Martin  
      Quimsa  
     Australia: WNBL – Women
    03:05FT   Bendigo W 522031118 23
      Melbourne Boomers W 8420182422 38 
    23:05   Sydney W 
      Bendigo W  
     Austria: ABL
    13:30   Kapfenberg  
      Vienna Timberwolves  
    16:00   Klosterneuburg  
      Wels  
     Belarus: Premier League
    07:00FT   Grodno 6517221313 39 
      Grodno 10924262930 50 
    07:00FT   Tsmoki-Minsk Reserve 6716172311 33 
      Rubon 9017172927 34 
    08:00FT   Rguor Minsk 489101910 19 
      Borisfen Mogilev 10333281527 61 
    09:00FT   Brest 6819102613 29 
      Impuls 9826262026 52 
    09:30FT   Tsmoki-Minsk II 9931212225 52 
      Gomel 6012101820 22 
     Belgium: EuroMillions Basketball League
    16:30   Belfius Mons-Hainaut 
      Limburg United 
     Bosnia and Herzegovina: Prvenstvo BiH
    13:00   Promo  
      Sloboda  
    14:00   Kakanj  
      Okk Spars  
    15:00Pst   Mrkonjic Grad  
      Igokea Aleksandrovac  
    16:00   HKK Z. Mostar  
      Celik  
     Brazil: NBB
    09:00FT   Campo Mourao 7916222021 38 
      Pinheiros 669181227 27 
    12:00   Pato Basquete  
      Sao Paulo 
    16:00   Flamengo BC  
      Franca 
    19:00   Bauru  
      Corinthians 
     Bulgaria: NBL
    13:00   Spartak Pleven  
      Cherno More  
    14:00   Beroe  
      Academic Bultex  
     China: CBA
    00:00FT   Sichuan 9930242421 54
      Zhejiang Chouzhou 13028283242 56
    01:30FT   Shenzhen Aviators 11229243227 53
      Shanxi 10727312227 58
    04:30AOT   Shandong 10013302821843
      Jiangsu Dragons 9629221823451
    08:35FT   Zhejiang Lions 13938273935 65
      Guandong 13124293840 53
    09:00FT   Fujian 12422343632 56
      Beijing 9125262119 51
     China: WCBA – Women
    02:30FT   Beijing W 5917161610 33 
      Shanxi Xing Rui W 6419191115 38 
    05:30FT   Tianjin W 451511109 26 
      Inner Mongolia W 10324183526 42 
    08:30FT   Sichuan W 7619271317 46 
      Shanghai W 6719191217 38 
     Croatia: Premijer liga
    08:00Pst   Hermes A.  
      Vros Osijek  
    13:30   Sonik Puntamika  
      Skrljevo  
     Cyprus: Division A
    12:00   AEK Larnaca  
      Apoel  
    12:00   E.N. Paralimniou  
      Etha BC  
    13:00   AEL Limassol  
      Apop  
     Czech Republic: NBL
    13:00   CEZ Nymburk  
      Svitavy  
    14:15   Kolin  
      Basketball Brno  
    14:15   Opava  
      Usti Nad Labem  
    14:15   Kralovsti Sokoli  
      NH Ostrava  
    14:15   Decin  
      BK Olomoucko  
    14:40   Pardubice  
      USK Praha  
     Czech Republic: ZBL Women
    11:00   Hradec Kralove W  
      Slovanka W  
    12:00   Chance U19 W  
      Slavia Prague W  
    12:00Pst   Trutnov W  
      Ostrava W  
    12:00   Zabiny Brno W  
      Levharti Chomutov W  
    13:00Pst   KP Brno W  
      USK Prague W  
     Denmark: Basketligaen
    10:30Q2   BK Amager 23185 
      Stevnsgade 27189 
    12:00   Copenhagen Wolfpack 
      Bakken Bears  
     Denmark: Dameligaen Women
    09:30FT   BMS-Herlev W 7718232016 41 
      Aabyhoej W 6724171610 41 
    13:00   BK Amager W  
      Hoersholm W  
     Europe: Latvia-Estonian League
    12:00   ParnuEST
      Kalev/CramoEST
    12:00   LiepajaLAT
      BK OgreLAT 
    14:00   Valmiera/ORDOLAT
      VentspilsLAT 
     Europe: ABA League
    13:00Pst   ZadarCRO 
      Petrol OlimpijaSLO 
    15:00   Igokea AleksandrovacBIH 
      BoracSRB 
    15:00   Mornar Basket BarMGR 
      PartizanSRB 
     Finland: Korisliiga
    12:00Pst   Korihait 
      Namika Lahti  
    12:00Pst   Salon Vilpas 
      Helsinki Seagulls  
     France: LNB
    13:00Pst   Monaco 
      Nanterre  
    16:00Pst   Cholet 
      Le Mans  
    16:00Pst   Chalon/Saone 
      ASVEL  
    16:00Pst   Limoges 
      Chalon-Reims  
    16:00Pst   Pau-Orthez 
      JL Bourg  
     France: Pro B
    16:00Pst   Nancy 
      Nantes  
     Germany: Pro A
    15:00   Kirchheim  
      Panthers Schwenningen  
    15:00   Phoenix Hagen  
      Ehingen  
    15:30Pst   Paderborn B.  
      Eisbaren Bremerhaven  
    16:00   Tubingen  
      Rostock  
     Greece: Basket League
    12:00   AEK Athens 
      PAOK 
    12:00   Aris 
      Promitheas Patras  
    12:00   Charilaos Trikoupis 
      Iraklis  
    12:00   Kolossos Rhodes 
      Ermis Agias  
    14:30   Peristeri 
      Lavrio  
     Greece: A2
    12:00   AO Triton  
      Filippos BC  
    12:00   Apollon Patras  
      Panerythraikos  
    12:00   AS Karditsas  
      AO Pangrati  
    12:00   Dafni Dafniou  
      Amyntas  
    12:00   Eleftheroupoli  
      Koroivos  
    12:00   Kavala  
      AE Psychikou  
    12:00   Oiakas Nafpliou  
      Agriniou  
    12:00   Olympiacos B.C.B.  
      Maroussi BC  
     Hungary: NB I. A
    12:00   Jaszberenyi 
      Kormend  
    13:00   DEAC 
      Alba Fehervar  
    14:00   Atomeromu 
      Pecsi Vsk Veolia  
    14:00   Szedeak 
      Zalakeramia ZTE  
    14:00   OSE Lions 
      Szombathely  
    14:00Pst   Soproni 
      Duna Aszfalt  
     Israel: Super League
    13:05   Hapoel Eilat 
      Hapoel Jerusalem  
    14:45   Ironi Nahariya 
      Maccabi Haifa  
    15:00   Hapoel Holon 
      Maccabi Tel Aviv  
     Italy: A2
    14:00   Eurobasket Roma  
      NPC Rieti 
    14:00   Urania Basket Milano  
      Trapani 
    16:00   Mantovana  
      Treviglio 
    16:00   Pistoia  
      Latina 
    17:00   Orlandina  
      Udine 
     Italy: Lega A
    16:00   Brescia 
      Fortitudo Bologna  
     Italy: Serie A Women
    11:00   Dinamo Sassari W  
      Empoli W  
    14:30   Vigarano W  
      Venezia W  
     Japan: B. League
    03:05FT   Chiba Jets 9225231331 48
      Shimane Susanoo Magic 8324152618 39 
    03:05FT   Osaka Evessa 6917171223 34
      Link Tochigi Brex 9418292126 47 
    05:05FT   Shiga Lakestars 8130141423 44
      Aisin Seahorses 9622302816 52 
    05:05FT   Sun Rockers Shibuya 8521202123 41
      Niigata Albirex 6715112219 26 
    06:05FT   Akita Northern Happinets 9521143327 35
      Hiroshima Dragonflies 7314182219 32 
    06:05FT   Kyoto Hannaryz 691813924 31
      Shinshu Brave Warriors 662214818 36 
    06:05FT   SAN-EN NeoPhoenix 681671723 23
      Yokohama B-Corsairs 7918151920 33 
    06:05FT   Toyama Grouses 7916241821 40
      Diamond Dolphins 8327131521 40 
    07:05FT   Ryukyu Golden Kings 8724152322 42
      Alvark Tokyo 7919141924 36 
     Lithuania: LKL
    12:00   Pieno Zvaigzdes 
      Siauliai  
    12:00   Neptunas 
      Lietkabelis  
     Netherlands: Dutch Basketball League
    12:00Pst   Yoast United  
      Donar BC  
    15:30Pst   Rotterdam Challengers  
      Hague Royals  
    16:00Pst   Leiden  
      BC Apollo Amsterdam  
     North Macedonia: Super League
    13:00Pst   Feni Industries  
      KK Kozuv  
    13:00Pst   KK Kumanovo 2009  
      MZT Skopje  
    13:00Pst   KK Gostivar  
      Vardar  
    13:00Pst   Crn Drim  
      KK Pelister  
    13:00Pst   FMP Akademija  
      TFT Skopje  
    13:00Pst   MZT Skopje Aerodrom 2  
      KK Rabotnicki  
    13:00   Vardar  
      TFT Skopje  
     Norway: BLNO
    11:00   Fyllingen  
      Nidaros Jets  
    15:00   Asker Aliens  
      Tromso Storm  
     Poland: Energa Basket Liga
    13:35   Anwil Wloclawek 
      Starogard Gdanski  
     Poland: 1. Liga
    13:00   Gornik Walbrzych  
      Miasto Szkla Krosno  
    13:00   Nysa Klodzko  
      Czarni Slupsk  
    14:00   Dziki Warszawa  
      Poli. Opolska  
    14:00   Kotwica Kolobrzeg  
      Pelplin  
    14:00   Ksiezak Lowicz  
      Lancut  
    14:00   Wisla Krakow  
      Pogon Prudnik  
     Poland: Energa Basket Liga – Women
    12:00   AZS UMCS Lublin W 
      AZS Poznan W  
    13:00   CTL Zaglebie Sosnowiec W 
      GTK Gdynia W  
    14:00   Gorzow Wielkopolski W 
      Sleza Wroclaw W  
     Portugal: LPB
    08:00FT   Esgueira/Oli 6516151222 31
      Lusitania 8024211421 45 
    08:00FT   Galitos 665281617 33
      Vitoria 8216241824 40 
    08:00Pst   Sporting CP 
      FC Porto  
    13:00   Madeira 
      Imortal/Algarexperienc  
     Russia: Super League
    09:15FT   Ufimets 6214151419 29
      Rodniki Izhevsk 8423241918 47 
    12:00   BC Samara 
      MBA Moscow 
     Russia: VTB United League
    06:00FT   Astana 6915201420 35
      Nizhny Novgorod 7920212018 41
    09:30Q4   Parma 7720251418 45
      Lokomotiv Kuban 7221152610 36
     Russia: Premier League Women
    11:00Q1   NIKA Syktyvkar W 22 
      Dynamo Novosibirsk W 77  
     Serbia: First League
    14:00   KK Pirot  
      Novi Pazar  
    14:00Pst   Zlatibor  
      Radnicki  
    14:00   Kolubara LA 2003  
      Tamis  
    14:00Pst   OKK Beograd  
      Mladost  
    15:00   Kk Dunav  
      KK Sloga  
    15:00   Metalac  
      Napredak  
     Slovakia: Extraliga
    12:00   Levice 
      MBK Lucenec  
    14:00   BK Svit 
      Spisska Nova Ves  
    16:00   BC Prievidza 
      MBK Handlova  
     Slovenia: Liga Nova KBM
    14:00   Podcetrtek 
      Triglav  
     South Korea: KBL
    03:00FT   Busan Kt 8620172029 37
      Ulsan Mobis 7721181424 39
    03:00FT   Changwon LG 9122262419 48
      Wonju Dongbu 9027192519 46
    05:00FT   Seoul Samsung 8320241623 44
      Jeonju KCC 7919252213 44
     South Korea: WKBL
    06:00FT   Shinhan S-Birds W 8528191919 47 
      KDB L. Winnus W 6811221619 33 
     Spain: ACB
    14:00   Iberostar Tenerife 
      Obradoiro CAB 
    16:45   Fuenlabrada 
      Valencia 
    16:45   Joventut Badalona 
      Zaragoza 
     Spain: LEB Oro
    13:00   Baloncesto Oviedo 
      CB Valladolid  
    15:00   Cafes Candelas Breogan 
      Ourense  
    15:30   Basquet Girona 
      Real Murcia  
     Sweden: Ligan
    12:04   Koping Stars 
      Sodertalje BBK 
     Switzerland: SB League
    13:30   Fribourg Olympic 
      Monthey  
    13:30   Lions Geneve 
      Neuchatel  
     Turkey: Super Ligi
    07:00FT   Fethiye Belediye 541217196 29
      Darussafaka Ct 7824211617 45 
    09:15FT   Besiktas CT 9429302213 59
      Turk Telekom 6014151417 29 
    11:30   Gaziantep B.B. 
      Tofas  
    14:00   Galatasaray CC 
      Buyukcekmece Bk  
     USA: NCAA
    00:00FT   Loyola Marymount 854243 42
      Long Beach State 612833 28 
    12:00   Mercer 
      Columbia International  
    15:00   Baylor 
      Gonzaga  
    15:00   Citadel 
      Toccoa Falls Eagles  
    15:00Pst   UMBC 
      Towson  
    15:35   Sacramento State 
      Idaho  
    16:00   Arizona 
      Eastern Washington  
    16:00   Ball State 
      UIC  
    16:00   Binghamton 
      Marist  
    16:00   Charleston 
      Furman  
    16:00   Chattanooga 
      Northern Kentucky  
    16:00   Dayton 
      SMU  
    16:00   East Carolina 
      Radford  
    16:00   George Washington 
      Coppin State  
    16:00   High Point 
      North Florida  
    16:00Pst   Northern Arizona 
      Eastern Washington  
    16:00   Southern Utah 
      Montana  
    16:00   UNC Asheville 
      South Carolina St  
    16:00   Virginia Commonwealth 
      Mount St. Marys  
    17:00   Air Force 
      Lamar  
    17:00Pst   Bradley 
      Saint Josephs  
    17:00   SIU Edwardsville 
      Nebraska-Omaha  
    17:00   Texas State 
      Incarnate Word  
    17:00   Wisconsin-Green Bay 
      Eastern Illinois  
    18:00Pst   Boise State 
      New Mexico  
    18:00Pst   Colorado 
      Washington State  
    18:00Pst   Delaware State 
      Delaware  
    18:00   Dixie State 
      St. Katherine Firebirds  
    18:00   Hofstra 
      Iona  
    18:00   Kansas 
      North Dakota State  
    18:00   Wright State 
      Miami OH  
    18:30   Providence 
      Fairleigh Dickinson  
    19:00   Arkansas 
      Lipscomb  
    19:00   Belmont 
      Samford  
    19:00   Northwestern 
      Chicago State  
    19:00   Santa Clara 
      New Mexico State  
    19:30   UMass Lowell 
      Bryant  
    20:00   Houston 
      South Carolina  
    20:00   Murray State 
      Illinois State  
    20:00Pst   Richmond 
      Furman  
    20:00   USC Upstate 
      Georgia Southern  
    21:00   Florida Gulf Coast 
      Florida National  
    21:00   Pittsburgh 
      Northern Illinois  
    21:00   Syracuse 
      Rider  
    21:30   Oklahoma State 
      Oakland  
    22:00   Houston Baptist 
      Rice  
    22:00   Kansas State 
      UNLV  
    22:00   St. Louis 
      Arkansas-Pine Bluff  
    22:00   UMKC 
      South Dakota  
    23:00   Utah State 
      Brigham Young  
     Ukraine: Ukrainian Cup
    09:00FT   Zaporizhya 11928383320 66 
      Khimik 2 4410121111 22 
    10:00   Prometey  
      Kryvyi Rih  
     United Kingdom: BBL
    15:00   Surrey Scorchers 
      Leicester Riders 
     Uruguay: Liga Uruguaya
    19:15   Nacional  
      Aguada  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win