VOLEYBALL RESULTS


0
VOLEYBALL RESULTS 1
  • Sat 05 Dec 11:24 GMT -03
  •  Austria: AVL
    10:00Set 4   VBC Weiz (5) 21825256
      TSV Volksbank Hartberg (6) 12521199 
    12:30Pst   VBK Klagenfurt (3) 
      Hypo No Amstetten (1)  
    15:00   TJ Sokol Wien (2) 
      Ried im Innkreis (4)  
     Austria: WVL Women
    14:00   Tirol W (8) 
      ASKO Linz-Steg W (1)  
    14:30   Bisamberg W (10) 
      Salzburg W (5)  
    15:00   Holding Graz W (2) 
      TSV Sparkasse Hartberg W (9)  
     Austria: 2. Bundesliga – Group 1
    11:30Pst   Bisamberg/Hollabrunn (5) 
      PSV Salzburg (10)  
    12:00Pst   Hypo Tirol (3) 
      ASKO Linz-Steg/Union ADM (9)  
    12:00Pst   Lenzing (8) 
      VC Mils (4)  
    15:00Pst   Raiffeisen VC Wolfurt (6) 
      Waidhofen/Ybbs-Aschbach (1)  
    15:00Pst   Sportunion St. Polten (2) 
      SG Supervolley Enns (7)  
     Austria: 2. Bundesliga – Group 2
    11:30Pst   Roadrunners Wien (6) 
      SSV HIB Liebenau (3)  
    12:00Pst   Akad. Graz (7) 
      Wr. Neustadt (5)  
    13:00Pst   Hausmannstatten (9) 
      Union VV Dobling (1)  
    14:00Pst   HIB Graz (11) 
      UVC Holding Graz 2 (12)  
    14:00Pst   HotVolleys Wien (4) 
      SK Aich/Dob 2 (2)  
    15:00Pst   VBK Klagenfurt 2 (10) 
      VBC Weiz 2 (8)  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Group 1
    12:00Pst   ASKO Volksbank W (3) 
      TI-Volley 2 W (6)  
    12:00Pst   Inzingvolley W (8) 
      ASKO Linz-Steg 2 W (9)  
    15:00Pst   Seekirchen W (5) 
      Raiffeisen Dornbirn W (1)  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Group 2
    10:00Pst   Klagenfurt W (8) 
      VBC TLC Weiz W (9)  
    11:00Pst   ATSE Graz W (2) 
      ATSC Wildcats Klagenfurt 2 W (4)  
    14:00Pst   ASKO Villach W (6) 
      UVC Holding Graz 2 W (5)  
    14:30Pst   Akad. Graz W (12) 
      Bruckl W (1)  
    15:30Pst   Hausmannstatten W (3) 
      Jennersdorf W (7)  
     Belarus: Division A
    11:00Set 1   Stroitel Minsk (2) 019
      Shakhtar Soligorsk (1) 024
    12:00   Marco Vitebsk (5)  
      Energia (3) 
    12:00   Zapadnij Bug (8)  
      Legion Obuhovo (4)  
     Belarus: Championship Women
    09:00FT   Minsk 2 W (4) 0141823
      Mogilev W (3) 3252525 
    10:00FT   A Baranovichi W (6) 081519
      Zhemchuzhina W (1) 3252525 
    11:00Set 1   Kommunalnik Grodno W (5) 023
      Pribuzhe W (2) 019 
     Belgium: Liga A Women
    13:00   Charleroi W (4) 
      Asterix Kieldrecht W (2)  
    13:00   Oudegem W (3) 
      Tchalou W (9)  
     Belgium: Belgian Cup – Quarter Finals
    15:30   VDK Gent 
      Roeselare  
     Bosnia And Herzegovina: Premijer Liga
    12:00   Modrica (9)  
      Bosna (5)  
    15:00   Kalesija (4)  
      Ljubinje-Bankom (6)  
     Brazil: Superliga
    17:00   Caramuru/Castro (8) 
      Minas (4) 
    21:30   America Volei/Montes Claros (7) 
      Apan Blumenau (11)  
     Brazil: Superliga Women
    17:00   Sao Caetano W (12) 
      Fluminense W (11) 
    19:00   Sao Jose dos Pinhais W (8) 
      Minas W (3)  
    21:30   Pinheiros W (7) 
      Curitiba Volei W (9) 
     Bulgaria: Superliga – Losers Stage
    13:00   Dunav (2) 
      Lokomotiv Plovdiv (1)  
     Bulgaria: Superliga – Winners Stage
    13:00Pst   CSKA Sofia (7) 
      Montana (6)  
     Bulgaria: Superliga Women
    12:00Pst   Lokomotiv Sofia W (6) 
      Perun W (8)  
    12:30Pst   Spartak Varna W (7) 
      Kazanlak W (1)  
     China: CVL – Women – Third Stage
    23:00   Hebei W (10) 
      Henan W (11)  
     Croatia: Superliga Women
    12:00   Split W (9) 
      OK Dinamo W (5)  
     Croatia: Croatian Cup – Quarter Finals
    13:00   Varazdin 
      HAOK Mladost Zagreb  
    14:00   Sisak 
      Mladost Ribola Kastela  
    15:00   Split 
      Rijeka  
     Croatia: Prva Liga Women
    10:30Set 3   HAOK Mladost II W (4) 2252713
      Veli VRH W (5) 092511 
    13:00Pst   Nebo W (6) 
      Zadar W (10)  
    13:00Pst   Sinj W (7) 
      Drenova W (12)  
    15:00Pst   Karlovac W (1) 
      Osijek II W (2)  
    15:00Pst   Umag W (8) 
      Nova Gradiska W (9)  
    15:00Pst   Veli VRH W (5) 
      Varazdin W (11)  
     Czech Republic: Extraliga
    11:00Set 1   Zlin (9) 018
      Praga (5) 024 
    12:00   Odolena Voda (7) 
      Dukla Liberec (1)  
    14:00   Brno (6) 
      Kladno (10)  
    14:00   Ceske Budejovice (2) 
      Pribram (12)  
     Czech Republic: Extraliga Women
    09:00FT   PVK Prerov W (10) 017811
      PVK Olymp Praha W (3) 3252525 
    12:00   Dukla Liberec W (2) 
      Olomouc W (1)  
    13:00   Kralovo Pole Brno W (6) 
      Frydek-Mistek W (7)  
    13:00   Prostejov W (8) 
      Ostrava W (4)  
    13:00   TJ Sokol Sternberk W (9) 
      Selmy Brno W (5)  
     Denmark: Volleyligaen
    10:00Set 4   Marienlyst (4) 22522258
      Nordenskov UIF (5) 11925204 
    11:00Pst   Middelfart VK (1) 
      Gentofte Volley (2)  
    12:00Pst   Aalborg HIK (8) 
      Amager VK (9)  
     Denmark: Volleyligaen Women
    08:00Pst   Aarhus W (6) 
      Gentofte W (5)  
    10:00Set 4   Brondby W (3) 115182512
      Holte W (1) 22525175 
    10:00Pst   Koge W (2) 
      Amager W (7)  
     Denmark: 1. Division East
    10:30Pst   DTU (3) 
      Team Koge Talent (11)  
    11:00Pst   Gentofte Volley II (2) 
      Hvidovre II (9)  
     Denmark: 1. Divsion East Women
    13:00Pst   Gentofte Volley II W (11) 
      KSV W (10)  
     Denmark: 1. Division West
    10:00Pst   ASV Aarhus II (9) 
      Hornsyld (8)  
    10:00Pst   Bedsted KFUM (7) 
      Aalborg HIK 2 (11)  
    10:00Pst   IF Lyseng (10) 
      Aabenraa (6)  
    11:00Pst   ASV Aarhus 3 (5) 
      Ikast KFUM (1)  
     Denmark: 1. Division West Women
    06:00Pst   ASV Aarhus II W (6) 
      Kolding VK W (7)  
    08:30Pst   Middelfart VK W (10) 
      ASV Aarhus W (11)  
    12:00Pst   Bedsted KFUM W (8) 
      Aalborg HIK W (3)  
     Estonia: Meeste Liiga
    07:00Pst   Noortekoondis (8) 
      Kiili (9)  
    08:00FT   Tallinna Spordikool (12) 0151611
      Saaremaa (7) 3252525 
    08:00Pst   Voru SK (5) 
      Liider (10)  
    09:00FT   Rakvere (2) 32525242515
      Eesti Maaulikooli (3) 2221926278 
    09:00Pst   Viljandi (6) 
      Neemeco SK (4)  
    12:00   Jarvamaa VK (11)  
      TLU (Tallinna Ulikool) (1)  
     Estonia: Meistriliiga – Women
    11:30   Noortekoondis W (2)  
      Voru W (5)  
     Europe: MEVZA
    15:00   Waldviertel (3)AUT
      Posojilnica Aich/Dob (4)AUT 
    15:00   Calcit Kamnik (5)SLO
      ACH Volley Ljubljana (2)SLO 
     Europe: Baltic League – Women
    12:00Pst   VK miLATss W (8)LAT
      Rigas W (3)LAT 
     Europe: Baltic League
    12:00   Selver Tallinn (6)EST 
      Parnu (5)EST 
     Finland: Mestaruusliiga
    12:00Pst   Akaa (3) 
      Hurrikaani (6)  
    12:00Pst   Vantaa Ducks (5) 
      Etta (7)  
    12:00Pst   Loimu (10) 
      Lakkapaa (8)  
    12:00Pst   Savo Volley Kuopio (1) 
      Tiikerit (4)  
     Finland: Mestaruusliiga Women
    12:00Pst   LiigaPloki W (6) 
      Vampula W (9)  
     France: Ligue A
    13:00   Ajaccio (14) 
      Narbonne Volley (6)  
    13:00   Montpellier (3) 
      Tourcoing (1)  
    14:00   Chaumont (9) 
      Cannes (2)  
    14:00   Tours (4) 
      Cambrai (5)  
    15:30   Poitiers (10) 
      Nantes-Reze (13)  
     France: Ligue A Women
    13:00   Rocheville Le Cannet W (8) 
      Terville W (6)  
    14:00   Mougins W (12) 
      Marcq Baroeul W (7)  
    14:00   Vandoeuvre Nancy W (4) 
      France Avenir 2024 W (16)  
    15:00   Saint Raphael W (11) 
      Cannes W (9)  
    16:00   Mulhouse W (3) 
      Beziers W (1)  
    16:00   Chamalierois W (14) 
      Pays d Aix Venelles W (5)  
    16:00   Nantes W (2) 
      Istres W (10)  
     France: Ligue B
    14:00Pst   Frejus (7) 
      Illacaise (3)  
    14:00   Plessis Robinson VB (5) 
      Mende Lozere (6)  
    15:00   St. Nazaire (2) 
      France Avenir Pole (8)  
    16:00   Saint-Quentin (4) 
      Martigues (9)  
     Germany: 1. Bundesliga
    12:00   VCO Berlin (11) 
      TSV Unterhaching II (10) 
    15:00   Herrsching (3) 
      Duren (4) 
    15:00   Luneburg (7) 
      Berlin Recycling (1) 
     Germany: 1. Bundesliga Women
    12:30   Potsdam W (4) 
      NawaRo Straubing W (8)  
    13:00Pst   Schweriner W (3) 
      Rote Raben Vilsbiburg W (5)  
    14:00   Aachen W (7) 
      Suhl W (6) 
    14:00   SW Erfurt W (11) 
      Stuttgart W (1) 
     Germany: 2. Bundesliga North
    12:00   Lindow-Gransee (1)  
      Bocholt (9)  
    15:00   PSV Neustrelitz (6)  
      Schuttorf (8)  
    15:30Pst   Braunschweig (12) 
      Mondorf (5)  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    14:00Pst   BBSC Berlin W (8) 
      SCU Emlichheim W (6)  
    15:00Pst   Essen Borbeck W (5) 
      Ostbevern W (12)  
    15:00Pst   Oythe W (14) 
      SV Dingden W (3)  
    15:30   Bayer 04 Leverkusen W (1)  
      Koln W (2)  
    15:30   Hamburg W (9)  
      RC Sorpesee W (11)  
    15:30Pst   Skurios Volleys Borken W (7) 
      VC Stralsund W (4)  
     Germany: 2. Bundesliga South
    13:00   Bliesen (13)  
      Kriftel (12)  
    15:00   Grafing (1)  
      GSVE Delitzsch (11)  
    15:00   Karlsruhe (2)  
      Gotha (8)  
    15:00   Mimmenhausen (3)  
      FT 1844 Freiburg (9)  
    15:00Pst   TGM Mainz-Gonsenheim (14) 
      L.E. Volleys (7)  
    15:30   Schwaig (4)  
      DJK Hammelburg (5)  
    16:00   VC Dresden (10)  
      Muhldorf (6)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    15:00   Planegg-Krailling W (12)  
      Altdorf W (11)  
    15:00   VC Neuwied W (2)  
      SV Lohhof W (3)  
     Greece: A1
    13:00Pst   Iraklis 
      Foinikas Syrou (2)  
    13:00Pst   Kifisia (8) 
      PAOK (4)  
    13:00Pst   OFI (6) 
      Filippos (7)  
    13:00Pst   Panathinaikos (1) 
      Olympiacos (3)  
     Greece: A1 Women
    14:00Pst   AEK W (8) 
      Thetis W (10)  
    14:00Pst   Amazonas W (7) 
      Ilisiakos W (12)  
    14:00Pst   AON Pannaxiakos W (1) 
      Porfiras W (13)  
    14:00Pst   Markopoulo W (5) 
      Thiras W (2)  
    14:00Pst   Panathinaikos W (6) 
      Lamia W (14)  
    14:00Pst   PAOK W (4) 
      Olympiacos W (3)  
     Hungary: NB 1
    11:00Set 1   Debreceni EAC (7) 026
      Penzugyor (1) 025 
    11:30   Mav Elore Fehervar (3)  
      MEAFC Miskolc (6)  
     Hungary: Extraliga – Women
    13:00   Bekescsabai RSE W (1)  
      UTE Budapest W (5)  
    13:00   MTK Budapest W (7)  
      Fatum Nyiregyhaza W (3)  
     Hungary: NB 1 – Women
    11:00Set 2   DSZC Eotvos DSE W (5) 1256
      Budaorsi DSE W (3) 0112 
     Hungary: Hungarian Cup – Quarter Finals
    13:00   Kistext  
      Vegyesz RCK  
     Iceland: Mizunodeild
    11:00Pst   Prottur NES (5) 
      HK (2)  
    11:00Pst   Vestri (4) 
      Fylkir (6)  
     Iceland: Mizunodeild Women
    12:00Pst   Prottur Reykjavik W 
      KA W (2)  
    14:00Pst   Prottur NES W 
      HK W (1)  
     Israel: Premier League
    13:45   Kfar Saba (1)  
      KK Tel Aviv (9)  
    14:00   Maccabi Hod Hasharon (3)  
      Kiryat Ata (6)  
    14:00   Sheva (8)  
      Hapoel Mate-Asher (5)  
    16:00   Tel Aviv (2)  
      Menashe Hadera Hefer (4)  
     Israel: Premier League Women
    13:30   Maccabi Nazareth W (7)  
      Maccabi Hod Hasharon W (8)  
    14:30   Raanana W (4)  
      Menashe Hadera Hefer W (3)  
     Italy: SuperLega
    14:00   Ravenna (11) 
      Lube Civitanova (2)  
     Italy: Serie A1 Women
    13:00   Chieri W (5) 
      Bergamo W (11)  
    16:30   Perugia W (12) 
      Novara W (2)  
     Italy: Serie A2 Women – East
    16:30Pst   Macerata W (8) 
      Soverato W (3)  
    16:30   Martignacco W (7) 
      Vallefoglia W (1)  
    16:30   Montecchio W (9) 
      Marignano W (4)  
    16:30   Ravenna W (5) 
      Talmassons W (6)  
     Italy: Serie A2 Women – West
    11:30   Club Italia W (9) 
      Olbia W (7)  
    13:00   Roma W (1) 
      Mondovi W (5)  
    13:30   Sara Pinerolo W (2) 
      Sassuolo W (3)  
    14:00   Barricalla Collegno Torino W (8) 
      Marsala W (4)  
    16:30   Montale W (10) 
      Futura Volley Giovani W (6)  
     Japan: V.Premier League
    01:00FT   Sakai Blazers (7) 32528252415
      Oita Miyoshi Weisse Adler (10) 21530212613 
    01:00Pst   Suntory Sunbirds (3) 
      Toray Arrows (6)  
    02:00FT   FC Tokyo (8) 32530252215
      Nagano Tridents (9) 22728212510 
    02:00FT   JT Thunders (5) 22517262412
      Panasonic Panthers (2) 32225242615 
    03:35FT   JTEKT (4) 125272016
      Wolfdogs Nagoya (1) 327252525 
     Japan: V.Premier League Women
    01:00FT   NEC Red Rockets W (2) 316252525
      Denso Airybees W (4) 125181517 
    01:05FT   Hisamitsu Springs W (7) 0252323
      JT Marvelous W (3) 3272525 
    02:00FT   Hitachi W (9) 3252525
      Toyota Autobody Queensesis W (10) 0201919 
    03:30FT   Kurobe W (8) 125161124
      Victorina Himeji W (11) 323252526 
    04:00FT   Okayama Seagulls W (5) 126212220
      Ageo Medics W (6) 324252525 
    23:00   Toyota Autobody Queensesis W (10) 
      PFU Blue Cats W (12)  
     Netherlands: Eredivisie
    15:30Pst   RECO ZVH HS 1 (10) 
      Draisma Dynamo  
    16:00Pst   AB Groningen/Lycurgus (1) 
      Orion  
    16:00Pst   Taurus 
      VCN  
    16:00Pst   Sliedrecht 
      Papendal/Arnhem  
    16:00Pst   Vocasa HS 1 
      Advisie/SSS  
     Netherlands: Eredivisie Women
    11:30Pst   Eurosped W 
      Summa Peelpush W  
    16:00Pst   Ecare Apollo 8 W (2) 
      Laudame W  
    16:00Pst   Springendal Set-up 65 W (9) 
      Sliedrecht W (8)  
    16:00Pst   Zwolle W 
      Sneek W (1)  
     Poland: PlusLiga
    10:45Set 2   Warta Zawiercie (8) 1250
      Indykpol Olsztyn (10) 0230 
    13:30   Cuprum Lubin (12) 
      Lotos Trefl Gdansk (2)  
     Poland: Orlen Liga Women
    16:30   Chemik Police W (7) 
      Legionowo W (6)  
     Portugal: Campeonato Honda
    11:00Pst   Clube K (15) 
      Gondomar (12)  
    14:00Pst   Mamede (10) 
      Viana (3)  
     Portugal: 1. Divisao Women
    08:00FT   AJM/FC Porto W (1) 3252525
      Castelo Maia W (11) 0121413 
    08:00FT   Aves W (6) 118252116
      Lisboa Benfica W (8) 325102525 
    08:00FT   Boavista Lobos W (14) 125152123
      Atletico Famalicao W (5) 322252525 
    08:00FT   Leixoes W (2) 325252025
      Vitoria SC W (10) 120172514 
    08:00FT   Porto Volei 2014 W (3) 325252025
      Braga W (12) 120212512 
    11:00Set 2   Belenenses W (13) 0130
      Clube K W (7) 1250 
    13:00Pst   Vilacondense W (9) 
      Sporting CP W (4)  
     Qatar: Volleyball League
    10:00   Al Rayyan (5)  
      Al Khor (7)  
    12:30   Al Gharaffa (8)  
      Police (1)  
     Romania: Divizia A1
    09:00FT   Steaua Bucuresti (1) 321252525
      Stiinta Explorari Baia Mare (11) 125162016 
    09:00Set 5   Craiova (3) 2282223257
      Dinamo Bucarest (8) 22625251813 
    13:00   Stiinta Bucuresti (7) 
      Unirea Dej (6)  
    13:00   U Cluj (5) 
      Universitatea Timisoara (9)  
     Russia: Superleague
    10:00Set 3   Orenburg (12) 1202518
      Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk (9) 1251822 
    11:00Set 1   Fakel Novyi Urengoy (4) 023
      Enisey Krasnoyarsk (8) 019 
    11:00Set 1   Zenit St. Petersburg (5) 024
      Belogorie Belgorod (11) 016 
    11:00Set 1   Zenit Kazan (1) 024
      Nizhny Novgorod (13) 023 
     Russia: Superleague Women
    10:00Set 3   Avtodor-Metar Chelyabinsk W (14) 1222518
      Proton Saratov W (8) 1251813 
    12:00   Lipetsk W (7) 
      Uralochka-NTMK W (5)  
    12:00   Minchanka Minsk W (13) 
      Dynamo Krasnodar W (3)  
     Russia: Vishaya Liga A
    08:00FT   University Barnaul (10) 325282125
      Lokomotiv Novosibirsk 2 (13) 113262517 
    09:00FT   Magnitogorsk University (6) 2252125246
      Tarkhan Sterlitamak (8) 32025222615 
    11:00   Academy Kazan (9)  
      Nova Novokuybyishevsk (7)  
    11:00   Iskra Odintsovo (1)  
      Vladimir (12)  
    12:00Pst   Lokomotiv-Izumrud Yekaterinburg (4) 
      Chelyabinsk (15)  
    14:00   Avtomobilist (16)  
      Yaroslavich Yaroslavl (2)  
     Serbia: Superliga
    12:00Pst   Crvena Zvezda (8) 
      Borac Paracin (9)  
    12:00Pst   Mladi Radnik (5) 
      Novi Pazar (10)  
    12:00Pst   NIS (4) 
      Ribnica (1)  
    12:00Pst   Partizan (7) 
      Radnicki (3)  
    12:00Pst   Spartak-Subotica (6) 
      Vojvodina (2)  
     Slovakia: Extraliga
    13:00   VKP Bratislava (5) 
      Svidnik (3)  
    14:00   Komarno (6) 
      Trencin (8)  
    14:30   KDS Sport Kosice (4) 
      Presov (1)  
     Slovakia: Extraliga Women
    13:00   UKF Nitra W (2) 
      Presov W (8)  
    14:00   Pezinok W (3) 
      Nove Mesto nad Vahom W (4)  
    14:00   Projekt RD SVF W (6) 
      VK Kupele Brusno W (7)  
    15:00   UCM Trnava W (5) 
      Slavia Bratislava W (1)  
     Slovenia: 1. DOL
    14:00   Maribor (2) 
      Hoce (5)  
    14:00   Triglav (7) 
      Panvita Pomgrad (6)  
    14:30   Calcit Kamnik (3) 
      ACH Volley Ljubljana (1)  
    15:00   Anhovo Kanal (4) 
      Krka (8)  
     Slovenia: 1. DOL Women
    13:15   ATK Grosuplje W (4) 
      SIP Sempeter W (2)  
    13:15Pst   krim W (6) 
      Luka Koper W (7)  
    13:15Pst   Nova KBM Branik Maribor W (3) 
      GEN-I Volley W (5)  
    15:00   Ankaran W (8) 
      Calcit Kamnik W (1)  
     South Korea: V League
    02:00FT   KB Stars (1) 3252529
      Hyundai Capital Skywalkers (6) 0191627 
     South Korea: V League Women
    04:00FT   Hungkuk Pinkspiders W (1) 22525142310
      GS Caltex W (2) 31921252515 
     Spain: Superliga
    13:30   Almoradi (13) 
      Guaguas (3)  
    15:00   Boiro (9) 
      Textil Santanderina (11)  
    15:00   Ushuaia Ibiza Voley/Baleares (10) 
      UBE L Illa Grau (14)  
     Spain: Superliga Women
    14:00   Dimurol Libbys La Laguna W (1) 
      CV Kiele Socuellamos W (6)  
    14:00   Sayre Mayser W (8) 
      Sant Cugat W (7)  
    15:00   Cajasol Juvasa W (9) 
      Algar Surmenor W (12)  
    15:00   Emeve W (10) 
      Palmas Gran Canaria W (2)  
    15:00   Haro Rioja W (5) 
      Feel Volley Alcobendas W (4)  
    15:00   VP Madrid W (11) 
      Menorca W (3)  
     Sweden: Elitserien
    11:00Set 2   Floby (10) 1250
      Vingaker (8) 0190 
    12:00   Habo (4) 
      Orkelljunga (3)  
    12:30   Hylte (2) 
      Falkenberg (5)  
    13:00   Sollentuna (1) 
      Falkoping (11)  
     Sweden: Elitserien Women
    10:00Set 4   Gislaved W (6) 22325250
      Linkopings W (7) 12519181 
    10:00FT   Hylte/Halmstad W (1) 3252525
      Lindesberg W (11) 0131611 
    10:00FT   IKSU W (10) 0141312
      Orebro W (2) 3252525 
    10:30Set 3   Sollentuna W (4) 016145
      Engelholm W (3) 225253 
    11:00Set 1   Varnamo W (9) 023
      Falkoping W (5) 023 
     Switzerland: NLA
    13:30   Lausanne UC (4)  
      Chenois (2)  
    14:00   Nafels (5)  
      Schonenwerd (3)  
     Switzerland: NLA Women
    13:00   Aesch Pfeffingen W (1)  
      Val-de-Travers W (10)  
    13:30   Franches Montagne W (6)  
      Lugano W (7)  
    13:30   Cheseaux I W (5)  
      Schaffhausen W (4)  
     Turkey: Efeler Ligi
    08:00Pst   Galatasaray (2) 
      Afyon Karahisar Bld (13)  
    08:00Pst   Istanbul Buyuksehir Belediyesi (10) 
      Fenerbahce Istanbul (1)  
    09:00Pst   Haliliye (15) 
      Ziraat Bankasi (8)  
    09:30Pst   Belediye Plevne (6) 
      Altekma (7)  
    10:00Set 3   Bursa B.Sehir Bld (14) 12225170
      Haliliye (15) 12521180 
    10:00Pst   Inegol Bld (9) 
      Arhavi Bld (16)  
    11:30   Arkas Spor (4) 
      Solhan Spor (12)  
    11:30Pst   Halk Bankasi (3) 
      Bursa B.Sehir Bld (14)  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    08:00FT   Genclik Kale Spor W (13) 125221517
      Fenerbahce W (2) 323252525 
    08:00FT   PTT Spor W (10) 0242315
      Eczacibasi Istanbul W (4) 3262525 
    11:30   Galatasaray W (5) 
      Kuzeyboru Genclik W (11)  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win