BASKETBALL RESULTS


1
1 share, 1 point
BASKETBALL RESULTS 1
  • Sat 16 Jan 04:49 GMT -03
  •  Argentina: Liga A
    11:00   Quimsa  
      Regatas 
    16:30   Argentino  
      Platense  
    16:30   Gimnasia  
      Boca Juniors  
    19:00   Hispano Americano  
      Ferro  
    19:00   Obras Sanitarias  
      Weber Bahia  
    21:30   San Lorenzo  
      Penarol  
     Australia: NBL
    03:30   Brisbane Bullets  
      Illawarra Hawks  
    03:30Pst   Illawarra Hawks  
      South East Melbourne Phoenix  
    06:00Pst   Brisbane Bullets  
      Cairns Taipans  
    06:00Pst   Brisbane Bullets  
      Sydney Kings  
    06:00   Cairns Taipans  
      Sydney Kings  
     Austria: ABL
    13:30   St. Polten  
      Gmunden  
    13:30   Graz UBSC  
      Kapfenberg  
    15:00   Vienna  
      Wels  
     Belarus: Premier League
    07:00   Grodno  
      Impuls  
    07:00   SDUSHOR Minsk  
      Grodno  
    09:00   Brest  
      Rguor Minsk  
    09:30   Tsmoki-Minsk II  
      Tsmoki-Minsk Reserve  
     Belgium: EuroMillions Basketball League
    16:30   BC Oostende 
      Antwerp Giants  
    16:30   Belfius Mons-Hainaut 
      Liege Basket  
    16:30   Okapi Aalstar 
      Brussels  
     Bosnia and Herzegovina: Prvenstvo BiH
    13:00   Capljina  
      KK Bosna  
    13:00   Mrkonjic Grad  
      Bratunac  
    13:00   Promo  
      HKK Z. Mostar  
     Bulgaria: NBL
    12:00   Cherno More  
      Spartak Pleven  
    14:00   Academic Bultex  
      Beroe  
     China: CBA
    01:30FT   Beijing 12038412318 79
      Jiangsu Dragons 9122222126 44 
    08:35   Foshan 
      Liaoning  
    09:00   Shanxi 
      Zhejiang Chouzhou  
     Croatia: Premijer liga
    15:00   Zabok  
      Hermes A.  
     Cyprus: Division A
    12:00   Keravnos BC  
      AEK Larnaca  
     Czech Republic: NBL
    12:00   Basketball Brno  
      NH Ostrava  
    13:45   Kolin  
      Svitavy  
    14:00   Opava  
      Kralovsti Sokoli  
    14:00   BK Olomoucko  
      Usti Nad Labem  
     Czech Republic: ZBL Women
    10:00   Slovanka W  
      Ostrava W  
    12:00   Trutnov W  
      Hradec Kralove W  
    12:30   Chance U19 W  
      Zabiny Brno W  
    15:00   USK Prague W  
      Slavia Prague W  
     Denmark: Basketligaen
    10:30   BK Amager 
      Horsens  
    11:00   Randers 
      Copenhagen Wolfpack 
     Denmark: Dameligaen Women
    10:00   Hoersholm W  
      BK Amager W  
    10:30   Sisu W  
      Aabyhoej W  
     Europe: Latvia-Estonian League
    09:00   BK OgreLAT
      Latvijas UniversitateLAT 
    12:00   RaplaEST
      ParnuEST
    12:00   VEF RigaLAT
      LiepajaLAT 
     Europe: ABA League
    14:00   BuducnostMGR 
      PartizanSRB 
    16:00   CibonaCRO 
      Mornar Basket BarMGR 
     France: LNB
    13:00   Gravelines Dunkerque 
      Cholet  
    14:00   Boulazac 
      Dijon  
    14:00   Le Portel 
      Nanterre  
    16:00Pst   Boulazac 
      Gravelines Dunkerque  
    16:00   Chorale de Roanne 
      Strasbourg  
    16:00Pst   Chalon/Saone 
      Chalon-Reims  
    16:00Pst   JL Bourg 
      Dijon  
    16:00Pst   Nanterre 
      Levallois  
    16:00Pst   Orleans 
      Le Portel  
    16:00Pst   Pau-Orthez 
      Limoges  
    16:00Pst   Strasbourg 
      Le Mans  
    16:30   Pau-Orthez 
      JL Bourg  
     France: Pro B
    12:30   Paris Basketball 
      Antibes  
    13:00   Lille Mb 
      Evreux  
    14:00   Gries 
      UJAP Quimper  
    14:00   St. Quentin 
      Denain  
    14:30   Ada Blois Basket 
      Vichy  
    16:00Pst   Ada Blois Basket 
      Paris Basketball  
    16:00   Poitiers 
      Nantes  
    16:00Pst   Poitiers 
      UJAP Quimper  
    16:00Pst   Provence 
      Rouen  
    16:00   Souffelweyersheim 
      Rouen  
    16:00Pst   Souffelweyersheim 
      Lille Mb  
     Germany: BBL
    14:00   Crailsheim Merlins 
      Bayreuth  
    16:30   Ludwigsburg 
      Bamberg  
    16:30   Sc Rasta Vechta 
      Giessen  
     Germany: Pro A
    15:00Pst   Ehingen  
      Nurnberger  
    15:00Pst   Eisbaren Bremerhaven  
      Bg Karlsruhe  
    15:30   Artland Dragons  
      Panthers Schwenningen  
     Greece: Basket League
    12:00   AEK Athens 
      Promitheas Patras 
     Greece: A2
    12:00Pst   AE Psychikou  
      Eleftheroupoli  
    12:00Pst   Amyntas  
      Oiakas Nafpliou  
    12:00Pst   Dafni Dafniou  
      AO Triton  
    12:00Pst   Filippos BC  
      Agriniou  
    12:00Pst   Koroivos  
      Kavala  
    12:00Pst   Maroussi BC  
      AS Karditsas  
    12:00Pst   Olympiacos B.C.B.  
      Apollon Patras  
    12:00Pst   Panerythraikos  
      AO Pangrati  
     Hungary: NB I. A
    14:00   Jaszberenyi 
      Alba Fehervar  
    14:00   OSE Lions 
      DEAC  
    14:45   Soproni 
      Pecsi Vsk Veolia  
     Indonesia: IBL
    01:00Pst   Satria Muda Pertamina  
      Prawira Bandung  
    04:00Pst   Louvre Surabaya  
      Pacific Caesar Surabaya  
    07:00Pst   West Bandits Solo  
      Indonesia Patriots  
    10:00Pst   Bali United  
      Bima Perkasa Jogja  
     Italy: Serie A Women
    12:30   Dinamo Sassari W  
      Ragusa W  
     Lithuania: Lithuania Cup
    12:00   Lietuvos Rytas  
      Juventus  
    14:00   Lietkabelis  
      Cbet  
     Netherlands: Dutch Basketball League
    15:30   Almere Sailors  
      Basketball Academie Limburg Weert  
    15:30   Hague Royals  
      Aris Leeuwarden  
    15:45   Rotterdam Challengers  
      BC Apollo Amsterdam  
    16:00   Leiden  
      Donar BC  
    16:00   Den Helder Suns  
      New Heroes Den Bosch  
     North Macedonia: Super League
    13:00Pst   Feni Industries  
      MZT Skopje Aerodrom 2  
    13:00Pst   KK Kumanovo 2009  
      TFT Skopje  
    13:00Pst   MZT Skopje  
      Rabotnicki  
    13:00Pst   KK Gostivar  
      FMP Akademija  
    13:00Pst   KK Pelister  
      KK Kozuv  
    13:00Pst   Crn Drim  
      Vardar  
    14:00   Feni Industries  
      TFT Skopje  
    14:00   KK Gostivar  
      MZT Skopje Aerodrom 2  
     Norway: BLNO
    12:00   Gimle  
      Nidaros Jets  
    13:00   Asker Aliens  
      Fyllingen  
     Norway: Kvinneligaen
    10:30   Asker W  
      Baerum Basket W  
    13:00   Ullern W  
      Ulriken W  
     Poland: Energa Basket Liga
    13:35Pst   TBV Start Lublin 
      Trefl Sopot  
     Poland: 1. Liga
    13:30   Lancut  
      Pogon Prudnik  
    13:30   Poli. Opolska  
      Nysa Klodzko  
    14:00   Czarni Slupsk  
      Dziki Warszawa  
    14:00   Ksiezak Lowicz  
      Miasto Szkla Krosno  
    14:00   Pruszkow  
      Pelplin  
    14:00   Wisla Krakow  
      Gornik Walbrzych  
    14:00   WKK Wroclaw  
      Kotwica Kolobrzeg  
     Poland: Energa Basket Liga – Women
    09:00   Politechnika Gdanska W 
      AZS UMCS Lublin W  
    14:00   Gorzow Wielkopolski W 
      CTL Zaglebie Sosnowiec W  
    15:00   Polkowice W 
      GTK Gdynia W  
     Russia: Super League
    09:00   Uralmash 
      Burevestnik  
    10:00   Rodniki Izhevsk 
      CSKA Moscow B  
    10:00   Temp Sumz Revda 
      Runa Moscow  
    13:30   MBA Moscow 
      Khimki-Podmoskovie  
     Russia: VTB United League
    09:00   Nizhny Novgorod 
      Lokomotiv Kuban 
     Serbia: First League
    13:00   Kk Dunav  
      KK Sloboda  
    14:00   KK Pirot  
      Metalac  
    14:00   Vojvodina  
      OKK Beograd  
    15:00   KK Sloga  
      KK Dynamic  
    15:30   Tamis  
      Vrsac  
     Slovenia: Liga Nova KBM
    13:30   Zlatorog 
      Sencur Gorenjska  
    14:00   Tajfun Sentjur 
      Triglav  
     South Korea: KBL
    03:00Q4   Anyang KGC 7717192120 36
      Busan Kt 7823192016 42
     South Korea: WKBL
    02:00FT   KDB L. Winnus W 6615201615 35 
      Shinhan S-Birds W 8519261822 45 
     Spain: ACB
    14:00   Manresa BC 
      Unicaja Malaga 
    14:00   Zaragoza 
      Fuenlabrada 
    16:45   Gran Canaria 
      Iberostar Tenerife 
    16:45   Joventut Badalona 
      Gipuzkoa 
     Spain: LEB Oro
    13:00   Basquet Girona 
      Penas Huesca  
    14:00   Baloncesto Oviedo 
      Ourense  
    15:00   M. Alicante 
      Amics Castello  
    15:00Pst   Real Murcia 
      CB Granada  
     Switzerland: SB League
    13:30   Monthey 
      Neuchatel  
    13:30   Lions Geneve 
      Sam Massagno  
    13:30   Regio Basel 
      Fribourg Olympic  
     Turkey: Super Ligi
    07:00   Galatasaray CC 
      Ormanspor 
    09:15   Afyon Belediye 
      Socar Spor 
    11:30   Buyukcekmece Bk 
      Tofas 
     USA: NBA
    00:00FT   Los Angeles LakersLAL11220372728 57
      New Orleans PelicansNOR9528301621 58 
    00:00FT   Sacramento KingsSAC10031301623 61
      Los Angeles ClippersLAC13834353732 69 
    19:00   San Antonio SpursSAN
      Houston RocketsHOU 
    20:00   Brooklyn NetsBKN
      Orlando MagicORL 
    21:30   Toronto RaptorsTOR
      Charlotte HornetsCHA 
    22:00   Memphis GrizzliesMEM
      Philadelphia 76ersPHI 
    22:00   Miami HeatMIA
      Detroit PistonsDET 
    23:00Pst   Phoenix SunsPHO
      Indiana PacersIND 
     USA: NCAA
    01:00FT   Nevada 733637 36
      Fresno State 573126 31 
    02:00FT   Hawaii 552332 23
      CSU Bakersfield 602832 28 
    14:00   East Carolina 
      Temple  
    14:00   Florida State 
      North Carolina  
    14:00   Illinois 
      Ohio State  
    14:00   Navy 
      American Eagles  
    14:00   Ole Miss 
      Georgia  
    14:00   Pittsburgh 
      Syracuse  
    14:00   Providence 
      Georgetown  
    14:00   St. John’s 
      Marquette  
    14:00   Western Michigan 
      Miami OH  
    15:00   Ball State 
      Northern Illinois  
    15:00   Charleston 
      Northeastern  
    15:00   Colgate 
      Holy Cross  
    15:00   Drexel 
      William & Mary  
    15:00   Idaho State 
      Sacramento State  
    15:00   Montana 
      Northern Arizona  
    15:00   Richmond 
      Virginia Commonwealth  
    15:00   Texas A&M 
      Missouri  
    15:00   Towson 
      UNC Wilmington  
    15:00   Tulane 
      Temple  
    15:00   UMBC 
      Hartford  
    15:00   VMI 
      Citadel  
    15:30   Utah State 
      San Diego State  
    16:00   Akron 
      Toledo  
    16:00   Auburn 
      Kentucky  
    16:00   Binghamton 
      UMass Lowell  
    16:00   Bucknell 
      Lehigh Mountain  
    16:00   Butler 
      Creighton  
    16:00   Denver 
      Oral Roberts  
    16:00Pst   Georgia State 
      Coastal Carolina  
    16:00   Kansas 
      Iowa State  
    16:00   Mercer 
      Western Carolina  
    16:00   Minnesota 
      Michigan  
    16:00   Morgan State 
      Coppin State  
    16:00   NC State 
      Georgia Tech  
    16:00   Ohio 
      Kent State  
    16:00   Rice 
      Old Dominion  
    16:00   Stony Brook 
      New Hampshire  
    16:00   Towson 
      James Madison  
    16:05   Montana State 
      Portland State  
    17:00   Colorado 
      Stanford  
    17:00   Georgia Southern 
      Troy  
    17:00   Idaho 
      Northern Colorado  
    17:00   Oakland 
      Youngstown State  
    17:00   Samford 
      UNC Greensboro  
    17:00   Vermont 
      Maine  
    17:05   Eastern Washington 
      Southern Utah  
    17:30   Alabama 
      Arkansas  
    17:30   Seton Hall 
      Xavier  
    18:00   Abilene Christian 
      SE Louisiana  
    18:00   Air Force 
      Wyoming  
    18:00   Bradley 
      Evansville  
    18:00   Charlotte 
      UAB  
    18:00   DePaul 
      Valparaiso  
    18:00   Florida Atlantic 
      Florida International  
    18:00   Furman 
      East Tennessee State  
    18:00FT   Grand Canyon 1216754 67
      Bethesda 624022 40 
    18:00   Illinois State 
      Indiana State  
    18:00   Kennesaw State 
      North Alabama  
    18:00   Lafayette 
      Loyola Maryland  
    18:00   Manhattan 
      Niagara  
    18:00   Mississippi St. 
      Florida  
    18:00   North Texas 
      UTEP  
    18:00   Notre Dame 
      Boston College  
    18:00   Southern Illinois 
      Valparaiso  
    18:00   Texas Tech 
      Baylor  
    18:30   Central Michigan 
      Eastern Michigan  
    19:00   Albany 
      NJIT  
    19:00   Arkansas-Little Rock 
      Texas State  
    19:00   Arkansas State 
      Louisiana Monroe  
    19:00   Central Arkansas 
      Nicholls State  
    19:00   Chattanooga 
      Wofford  
    19:00   Delaware State 
      Norfolk State  
    19:00   Detroit 
      Wisconsin-Green Bay  
    19:00   Eastern Illinois 
      Eastern Kentucky  
    19:00   Jacksonville State 
      Belmont  
    19:00   Marist 
      Fairfield  
    19:00   Monmouth 
      Quinnipiac  
    19:00   Pacific 
      Loyola Marymount  
    19:00   Rhode Island 
      George Mason  
    19:00   SIU Edwardsville 
      Morehead State  
    19:00   South Alabama 
      Appalachian State  
    19:00   Southern Miss 
      Middle Tenn. St.  
    19:00   Stetson 
      Liberty  
    19:00   Texas Arlington 
      Louisiana Lafayette  
    19:00   UCLA 
      Washington  
    19:00   UT Martin 
      Murray State  
    19:30   Boston U. 
      Army  
    19:30   Lamar 
      Texas A&M-CC  
    19:30   Southern 
      Arkansas-Pine Bluff  
    19:30   UNLV 
      New Mexico  
    20:00Pst   Cincinnati 
      Tulane  
    20:00   Clemson 
      Virginia  
    20:00   Lipscomb 
      North Florida  
    20:00   Loyola Chicago 
      Northern Iowa  
    20:00   Northern Kentucky 
      IUPUI  
    20:00   Sam Houston St. 
      Houston Baptist  
    20:00   San Jose State 
      Colorado State  
    20:00   Tennessee 
      Vanderbilt  
    20:00   UIC 
      Robert Morris  
    20:30   Alcorn State 
      Mississippi Valley State  
    21:00   Cal Poly 
      UC Riverside  
    21:00   Florida Gulf Coast 
      Bellarmine Knights  
    21:00   Long Beach State 
      CSU Northridge  
    21:00   Louisiana Tech 
      UTSA  
    21:00   New Orleans 
      McNeese State  
    21:00   Oregon State 
      Arizona State  
    21:00   Pepperdine 
      Portland  
    21:00   Rider 
      Siena  
    21:00   Wisconsin Milwaukee 
      Fort Wayne  
    21:00   Wright State 
      Cleveland State  
    21:30   Incarnate Word 
      Stephen F. Austin  
    22:00   Miami FL 
      Louisville  
    22:00   Oklahoma State 
      Oklahoma  
    22:00   San Francisco 
      Brigham Young  
    22:00   Texas 
      Kansas State  
    22:00   UT Rio Grande Valley 
      Dixie State  
    22:30   LSU 
      South Carolina  
    22:30   North Dakota 
      North Dakota State  
    22:30   Texas Southern 
      Grambling State  
    23:00   California Baptist 
      Tarleton State Texans  
    23:00   Seattle 
      Utah Valley  
    23:00   Tennessee Tech 
      Tennessee State  
    23:30   Southern California 
      Washington State  
     Ukraine: Superleague
    11:00   Budivelnyk 
      Ternopil Tneu  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win