SOCCER RESULTS


-1
-1 points
SOCCER RESULTS 1
  • Thu 21 Jan 23:05 GMT -03
  •  

    England: Premier League (1)
    17:00FT Liverpool (4)0 – 1Burnley (16)
     

    Spain: LaLiga (2)
    15:00FT Valencia (14)1 – 1Osasuna (19)
    17:30FT Eibar (15)1 – 2Atletico Madrid (1)
     

    Portugal: Primeira Liga (1)
    17:15FT Guimaraes (6)3 – 1Nacional (15)
     

    Belgium: Jupiler Pro League (2)
    14:45FT Zulte Waregem (9)2 – 3OH Leuven (4)
    17:00FT Genk (2)1 – 1Gent (13)
     

    Africa (CAF): African Nations Championship – Group B (2)
    13:00FT Libya (2)1 – 1Congo DR (1)
    16:00FT Congo (4)1 – 1Niger (3)
     

    Albania: Superliga (1)
    14:00FT Partizani (2)1 – 0Tirana (5)
     

    Andorra: Primera Divisió (1)
    16:30FT UE Engordany (1)3 – 0UE Sant Julia (4)
     

    Angola: Girabola (1)
    13:00 Primeiro de Agosto (11)-:-Recreativo Da Caala (6)
     

    Argentina: Primera B Nacional – Promotion Playoff (4)
    17:10FT CA Estudiantes3 – 1San Martin S.J.
    19:15FT Deportivo Moron0 – 1Deportivo Riestra
    19:20FT Atlanta2 – 1Ferro Carril Oeste
    21:3048 Defensores de Belgrano0 – 0Quilmes
     

    Australia: W-League (3)
    05:00Pst Adelaide United W (2)-:-Sydney FC W (1)
    05:05Pst Adelaide United W (2)-:-Brisbane Roar FC W (5)
    05:05FT Adelaide United W (2)2 – 1Melbourne City W (6)
     

    Azerbaijan: Premier League (3)
    09:00FT Sabail (6)1 – 3Neftchi Baku (1)
    09:00FT Zira (3)2 – 0Qabala (5)
    11:00FT Sabah FK (8)1 – 2Qarabag (2)
     

    Bangladesh: Premier League (3)
    06:00FT Mohammedan Dhaka (6)1 – 2Saif Sporting Club (5)
    06:30FT Abahani Chittagong (4)1 – 0Arambagh (13)
    09:00FT Muktijoddha SKC (9)1 – 2Sheikh Jamal (3)
     

    Brazil: Serie A (4)
    19:00FT Flamengo (3)2 – 0Palmeiras (5)
    19:00FT Fortaleza EC (14)2 – 0Santos (8)
    19:00FT Goias (19)0 – 4Ceara (9)
    21:0077 Corinthians (10)2 – 0Sport Recife (15)
     

    Brazil: Serie B (1)
    17:45FT Chapecoense-SC (1)1 – 0Ponte Preta (8)
     

    Brazil: Campeonato Goiano (1)
    15:30FT CRAC (5)1 – 1Vila Nova (7)
     

    Chile: Primera B – Promotion Playoff (1)
    18:30FT Deportes Temuco0 – 1Rangers de Talca
     

    Colombia: Copa Colombia (1)
    17:15FT Deportes Tolima2 – 0Atletico Nacional
     

    Costa Rica: Primera Division – Clausura (2)
    18:00FT ADR Jicaral (4)2 – 0Limon FC (12)
    23:00 Perez Zeledon (11)-:-CS Cartagines (3)
     

    Egypt: Premier League (1)
    12:00FT Al Ahly (1)3 – 2El Mokawloon (12)
     

    El Salvador: Primera Division – Apertura Final Stage (1)
    18:00FT Jocoro FC1 – 0Aguila
     

    England: WSL Cup – Final Stage (1)
    14:30FT West Ham W3 – 0Durham W
     

    Friendly Games: Club Friendly (6)
    08:00FT Odense4 – 1Esbjerg
    09:00FT Rubin5 – 2FK Partizan
    10:00FT Krasnodar0 – 0Legia Warszawa
    10:00FT Zenit Saint Petersburg4 – 0Riga FC
    11:00FT Dinamo Moscow2 – 0Rakow Czestochowa
    11:00FT Rotor Volgograd1 – 1Jagiellonia
     

    Greece: FA Cup (1)
    14:30FT PAS Giannina2 – 2Atromitos Athinon
     

    India: Super League – ISL (1)
    11:00FT ATK (2)1 – 0Chennaiyin (6)
     

    Indonesia: Liga 1 (3)
    05:30Canc Persela Lamongan (18)0 – 0Persiraja Aceh (7)
    08:15Canc PSM Makassar (6)0 – 0PSIS Semarang (5)
    10:30Canc PS Tira (10)0 – 0Persib Bandung (1)
     

    Iraq: Super League (5)
    08:00FT Al Diwaniya (12)0 – 0Zakho (6)
    08:00FT Al Karkh (11)1 – 0Al Kahraba (10)
    08:00FT Al-Qasim (19)1 – 2Al Minaa (16)
    08:00FT Baghdad FC (9)1 – 1Naft Al Wasat (2)
    13:00FT Naft Maysan (7)1 – 1Naft Al Janoob (17)
     

    Italy: Coppa Italia (1)
    17:15FT Lazio2 – 1Parma Calcio 1913
     

    Kuwait: Premier League – Championship Group (1)
    11:45FT Khaitan (10)1 – 3Al Sahel (9)
     

    Maldives: Dhiraagu Dhivehi League – Regular Season (2)
    08:00FT Club Valencia (2)0 – 0Super United Sports (4)
    13:00FT Da Grande (3)2 – 1United Victory (8)
     

    Mexico: Ascenso MX – Clausura (1)
    00:05FT Tampico Madero (11)0 – 0Leones Negros UDG (7)
     

    Mexico: Liga MX Women – Clausura (1)
    18:45FT Pumas UNAM W (1)3 – 0Monterrey W (2)
     

    N/C America (CONCACAF): CONCACAF League (1)
    00:00AP * LD Alajuelense0 – 0(5 – 4)CD Olimpia
     

    Netherlands: KNVB Beker (2)
    14:45AET * NEC Nijmegen3 – 2Fortuna Sittard
    17:00FT VVV Venlo1 – 0Go Ahead Eagles
     

    Portugal: LigaPro (1)
    15:00FT Leixoes (10)2 – 0Vilafranquense (14)
     

    Saudi Arabia: Division 2 – Group A (7)
    09:45FT Al-sadd (4)3 – 0Al-Hjazz (13)
    09:45FT Al Zulfi (8)1 – 1Al Safa (7)
    09:45FT Kumait (14)0 – 0Al Jndal (5)
    09:50FT Al Arabi SC (11)2 – 2Al Entesar (12)
    09:55FT Al-Lewaa (9)1 – 2Al Qaisoma (3)
    10:00FT Al Akhdoud (1)1 – 0Bisha (2)
    10:10FT Al-Ansar (6)1 – 0Al-Taqdom (10)
     

    Spain: Copa del Rey (2)
    15:00FT UD Ibiza-Eivissa1 – 2Athletic Club
    17:00AET UD Cornella0 – 2Barcelona *
     

    Spain: Tercera Division – Tercera Group 17 – Group B (1)
    14:30 Villanueva CF (10)-:-AD Sabinanigo (12)
     

    Spain: Tercera Division – Tercera Group 18 – Group A (1)
    13:00 CD Quintanar del Rey (4)-:-Manchego (2)
     

    Turkey: Super Lig (4)
    10:00FT Erzurum BB (20)1 – 1Alanyaspor (5)
    10:00FT Fatih Karagumruk AS (8)1 – 4Besiktas (1)
    13:00FT Ankaragucu (19)1 – 0Kasimpasa (16)
    13:00FT Sivasspor (12)1 – 1Fenerbahce (2)
     

    Turkey: TFF 2. Lig – White Group (2)
    07:00FT Afjet Afyonspor (8)3 – 0Sanliurfaspor (19)
    07:00FT Sancaktepe Belediye (12)0 – 0Nigde Belediyespor (16)
     

    Uruguay: Primera Division – Clausura (3)
    17:30FT Plaza Colonia (13)0 – 1Progreso (6)
    19:30Pst Penarol (9)-:-Defensor Sporting (10)
    19:45FT Deportivo Maldonado (16)2 – 4Liverpool Montevideo (3)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win