BASKETBALL RESULTS


1
1 share, 1 point
BASKETBALL RESULTS 1
  • Fri 22 Jan 00:12 GMT -03
  •  Argentina: Liga A
    21:30   Obera TC  
      Regatas 
     Australia: NBL
    05:30   Adelaide 36ers  
      New Zealand Breakers 
     Belgium: Belgian Cup
    16:30   BC Oostende  
      Antwerp Giants  
    16:30   Leuven Bears  
      Spirou Charleroi  
    16:30   Okapi Aalstar  
      Belfius Mons-Hainaut  
     Bulgaria: NBL
    12:00   Levski Lukoil  
      Spartak Pleven  
    12:00   Yambol  
      Beroe  
     China: CBA
    01:30   Guandong 
      Sichuan 
    08:35   Jiangsu Dragons 
      Foshan 
    09:00   Fujian 
      Nanjing Tongxi 
     Cyprus: Division A
    11:00   Etha BC  
      Omonia  
     Czech Republic: NBL
    13:45   Pardubice  
      Opava  
     Czech Republic: ZBL Women
    14:00   Levharti Chomutov W  
      Chance U19 W  
     Denmark: Dameligaen Women
    16:00   BMS-Herlev W  
      Sisu W  
     Europe: Euroleague
    14:00   CSKA MoscowRUS
      Fenerbahce UlkerTUR
    15:00   Crvena ZvezdaSRB
      BarcelonaESP
    15:00   Zalgiris KaunasLIT
      OlympiacosGRE
    17:00   BaskoniaESP
      Alba BerlinGER
     Europe: Euroleague – Women
    12:00   Lyon WFRA
      Fenerbahce WTUR 
    12:30   Izmit Belediyespor WTUR
      Nadezhda WRUS 
    13:00   Euroleasing Sopron WHUN
      Landes WFRA 
    13:00   TTT Riga WLAT
      Ekaterinburg WRUS 
    15:00   USK Prague W 
      Arka Gdynia WPOL 
    15:30   Perfumerias Avenida WESP
      Dynamo Kursk WRUS 
    16:00   Galatasaray WTUR
      Bourges WFRA 
    16:00   Schio WITA
      Uni Girona WESP 
     Europe: Latvia-Estonian League
    12:00   VEF RigaLAT
      Valmiera/ORDOLAT 
    14:00   Rakvere TarvasEST
      RaplaEST
    14:00   VentspilsLAT
      BK OgreLAT 
     Europe: Eurocup – Women
    08:00   Braine WBEL
      Sint-Katelijne-Waver WBEL 
    10:00   Hatay WTUR
      Spartak Moscow WRUS 
    11:00   ESB Villeneuve WFRA
      Namur WBEL 
    11:00   Flammes Carolo WFRA
      La Roche WFRA 
    11:00   Ormanspor WTUR
      Miskolc WHUN 
    11:00   MBA Moscow WRUS
      Gorzow Wielkopolski WPOL 
    13:00   Bellona Kayseri WTUR
      Prometey W  
    13:00   Cegledi WHUN
      Adana BK W  
    13:00   Fribourg WCHE
      Phantoms W  
    14:00   KP Brno W 
      Elazig Il Ozel Idare W  
    14:00   Sepsi S. W 
      Cadi La Seu WHUN 
    14:00Pst   Umea WSWE
      Elitzur Ramla WISR 
    14:00   Valencia WESP
      Union Hainaut WFRA 
    16:30   Szekszard WHUN
      UNI Gyor WHUN 
    16:30   Venezia WITA
      Landerneau Bretagne WFRA 
    17:00   Gernika Bizkaia W 
      Ciudad de La Laguna WESP 
     Europe: ABA League
    15:00   PrimorskaSLO 
      Igokea AleksandrovacBIH 
     Europe: ABA League 2
    09:00   MZT SkopjeMKD
      SlobodaBIH 
    13:00   Zlatibor 
      Studentski CentarMGR 
    17:00   Mladost AdmiralSRB
      Spars SarajevoBIH 
     Finland: Korisliiga
    13:30   KTP Basket 
      Pyrinto  
     France: LNB
    16:00   Chalon-Reims 
      Orleans  
    16:00   Le Portel 
      Strasbourg  
    16:30   Dijon 
      Chorale de Roanne  
    16:30   Levallois 
      ASVEL  
     France: Pro B
    16:00Pst   Denain 
      Ada Blois Basket  
    16:00Pst   Evreux 
      Provence  
    16:00Pst   Gries 
      Souffelweyersheim  
    16:00Pst   Lille Mb 
      St. Quentin  
    16:00Pst   Saint-Chamond 
      Aix-Maurienne  
    16:00Pst   UJAP Quimper 
      Antibes  
    16:00Pst   Vichy 
      Poitiers  
    16:30Pst   Rouen 
      Nantes  
     Germany: BBL
    15:00   Gottingen 
      Sc Rasta Vechta  
     Hungary: NB I. A
    13:00   Duna Aszfalt 
      Zalakeramia ZTE  
     Kazakhstan: National League
    09:00   Barsy Atyrau  
      BK Kaspiy Aktau  
     Lithuania: LKL
    13:30   Dzukija 
      Lietkabelis 
     Poland: Energa Basket Liga
    13:35   Spojnia Stargard 
      Polski Cukier Torun  
    15:30   Trefl Sopot 
      Rosa Radom  
     Portugal: LPB
    14:00   Sporting CP 
      Madeira  
     Romania: Divizia A
    11:00   Energia Targu Jiu 
      CSM Focsani  
    11:30   BCM U Pitesti 
      Csu Cluj Napoca  
    13:00Pst   Cs Phoenix Galati 
      Miercurea Ciuc  
    14:30   Csu A. Sibiu 
      Steaua Bucuresti  
     Slovakia: Extraliga
    14:00   BC Prievidza 
      BK Svit  
     South Korea: KBL
    07:00   Goyang Orions 
      Wonju Dongbu 
     South Korea: WKBL
    07:00   KDB L. Winnus W  
      Blue Minx W  
     Sweden: Ligan
    14:04   BC Lulea 
      Boras Basket  
    15:04   Kfum Fryshuset 
      Kfum Umea  
    15:04   Kfum Nassjo 
      Norrkoping Dolphins 
    15:04   Sodertalje BBK 
      Koping Stars 
     USA: NBA
    00:00Q1   Golden State WarriorsGSW22 
      New York KnicksNYK11 
    00:00   Utah JazzUTH
      New Orleans PelicansNOR
    21:00   Charlotte HornetsCHA
      Chicago BullsCHI 
    21:00   Detroit PistonsDET
      Houston RocketsHOU 
    21:00   Indiana PacersIND
      Orlando MagicORL 
    21:30   Cleveland CavaliersCLE
      Brooklyn NetsBKN 
    21:30   Philadelphia 76ersPHI
      Boston CelticsBOS 
    21:30   Toronto RaptorsTOR
      Miami HeatMIA 
    22:00Pst   Milwaukee BucksMIL
      Washington WizardsWAS 
    22:00   Minnesota TimberwolvesMIN
      Atlanta HawksATL 
    22:30   San Antonio SpursSAN
      Dallas MavericksDAL 
     USA: NCAA
    00:00P1   Santa Clara 20200 2
      San Francisco 60600 6 
    00:00P1   Washington State 40400 4
      Utah 60600 6 
    00:05P1   Portland State 60600 6
      Idaho State 80800 8 
    01:00   Utah State 
      Colorado State  
    14:00   IUPUI 
      Wright State  
    18:00   Central Connecticut State 
      Mount St. Marys  
    18:00   Merrimack Warriors 
      Fairleigh Dickinson  
    18:00   Quinnipiac 
      Niagara  
    18:00   Sacred Heart 
      St. Francis (PA)  
    19:00   Youngstown State 
      UIC  
    20:00   Appalachian State 
      Georgia State  
    20:00   Coastal Carolina 
      Troy  
    20:00   Manhattan 
      Monmouth  
    21:00   Bellarmine Knights 
      Stetson  
    21:00   CSU Northridge 
      UC Santa Barbara  
    21:00   Florida Atlantic 
      Charlotte  
    21:00   Florida International 
      Marshall  
    21:00   Lafayette 
      Arkansas State  
    21:00   Liberty 
      Kennesaw State  
    21:00   Louisiana Lafayette 
      Arkansas State  
    21:00   Louisiana Monroe 
      Texas State  
    21:00   North Alabama 
      Jacksonville  
    21:00   North Florida 
      Kennesaw State  
    21:00   Oakland 
      Detroit  
    21:00   Ohio 
      Ball State  
    21:00   Old Dominion 
      North Texas  
    21:00   Purdue 
      Michigan  
    21:00   Rider 
      Marist  
    21:00   Robert Morris 
      Northern Kentucky  
    21:00   Siena 
      St. Peters  
    21:00   South Alabama 
      Georgia Southern  
    21:00   Texas Arlington 
      Arkansas-Little Rock  
    21:00   UC Irvine 
      Cal Poly  
    21:00   UC Riverside 
      CSU Bakersfield  
    21:00   UTSA 
      Southern Miss  
    21:00   Wisconsin-Green Bay 
      Fort Wayne  
    21:30   UAB 
      Rice  
    22:00   CSU Fullerton 
      Hawaii  
    22:00   Lipscomb 
      Florida Gulf Coast  
    22:00   Tarleton State Texans 
      Seattle  
    22:00   Western Illinois 
      South Dakota  
    22:00   Wyoming 
      Nevada  
    22:30   North Dakota State 
      Denver  
    22:30   South Dakota State 
      North Dakota  
    23:00   Boise State 
      Fresno State  
    23:00   Butler 
      Seton Hall  
    23:00   Cleveland State 
      Wisconsin Milwaukee  
    23:00   Dixie State 
      Grand Canyon  
    23:00   UTEP 
      Louisiana Tech  
     United Kingdom: BBL
    16:00Pst   Worcester Wolves 
      Leicester Riders 
     United Kingdom: BBL Trophy
    15:00   Sheffield Sharks 
      Plumouth Raiders 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win