BASKETBALL RESULTS


1
1 share, 1 point
BASKETBALL RESULTS 1
  • Sat 23 Jan 03:34 GMT -03
  •  Argentina: Liga A
    11:00Pst   Atenas  
      Olimpico 
    11:00   Gimnasia  
      Platense  
    11:00Pst   Libertad de Sunchales  
      Instituto de Cordoba  
    19:00   Weber Bahia  
      Boca Juniors  
    21:30   Ferro  
      Argentino  
     Australia: NBL
    03:30Pst   Illawarra Hawks  
      Melbourne United  
    06:00Pst   Cairns Taipans  
      Perth Wildcats  
    06:00   Cairns Taipans  
      Sydney Kings 
     Belarus: Premier League
    07:00   Grodno  
      Impuls  
    07:00   SDUSHOR Minsk  
      Tsmoki-Minsk II  
    08:00   Gomel  
      Grodno  
    09:00   Brest  
      Tsmoki-Minsk Reserve  
     Bosnia and Herzegovina: Prvenstvo BiH
    13:00   Celik  
      Promo  
    13:00   HKK Z. Mostar  
      Mrkonjic Grad  
     Bulgaria: NBL
    12:00   Academic Bultex  
      Chernomorets  
    14:00   Rilski Sportist  
      Balkan Botevgrad  
     China: CBA
    08:35   Xinjiang 
      Shanghai 
    09:00   Beijing 
      Shandong 
     Croatia: Premijer liga
    14:00   Dubrava  
      Zabok  
     Croatia: Croatian Cup
    15:00   KK Belisce  
      Hermes A.  
     Czech Republic: NBL
    13:00   Svitavy  
      BK Olomoucko  
    13:00   Kralovsti Sokoli  
      Kolin  
    13:30   USK Praha  
      Basketball Brno  
    13:30   NH Ostrava  
      CEZ Nymburk  
    14:00   Usti Nad Labem  
      Decin  
     Czech Republic: ZBL Women
    12:00   Zabiny Brno W  
      Slovanka W  
    13:00Pst   Hradec Kralove W  
      KP Brno W  
    13:00   Slavia Prague W  
      Trutnov W  
     Denmark: Basketligaen
    10:00   Bakken Bears 
      Team FOG Naestved  
    11:00   Horsens 
      Stevnsgade  
    11:00   Randers 
      BK Amager 
    12:30   EBAA 
      Copenhagen Wolfpack 
     Denmark: Dameligaen Women
    10:00   Aabyhoej W  
      Hoersholm W  
     Europe: Latvia-Estonian League
    12:00   BC TartuEST
      ParnuEST
    12:00   Latvijas UniversitateLAT
      LiepajaLAT 
     Europe: ABA League
    15:00   BoracSRB 
      BuducnostMGR 
    15:00   PartizanSRB 
      FMP BeogradSRB 
     Europe: ABA League 2
    09:00   Kk Helios DomzaleSLO
      Siroki BrijegBIH 
    12:00   BoracSRB
      PodgoricaMGR 
    17:00   Lovcen CetinjeMGR
      GoricaSLO 
     Finland: Korisliiga
    12:00   Bc Nokia 
      Namika Lahti  
    12:00   Kouvot 
      Helsinki Seagulls  
    12:00   Ura Basket 
      Lapuan Korikobrat  
     France: LNB
    13:00Pst   Monaco 
      JL Bourg  
    15:00   Chalon-Reims 
      Levallois  
    16:00Pst   Cholet 
      Nanterre  
    16:00Pst   Le Mans 
      Boulazac  
    16:00Pst   Limoges 
      Gravelines Dunkerque  
    16:00Pst   Pau-Orthez 
      Chalon/Saone  
     France: Pro B
    12:00   UJAP Quimper 
      Paris Basketball  
    15:00   Denain 
      Lille Mb  
    15:00   Nantes 
      Aix-Maurienne  
    16:00   Poitiers 
      Souffelweyersheim  
    16:00   Provence 
      Saint-Chamond  
    16:30Pst   Paris Basketball 
      Nancy  
     Germany: BBL
    14:00   Giessen 
      Oldenburg 
    14:00   Mitteldeutscher 
      Ludwigsburg 
    16:30   Hamburg Towers 
      Frankfurt 
    16:30   Bayreuth 
      Bayern 
     Germany: Pro A
    13:00   Kirchheim  
      Paderborn B.  
    14:00   Jena  
      Panthers Schwenningen  
    15:00   Phoenix Hagen  
      Heidelberg  
    15:30   Bg Karlsruhe  
      Ehingen  
    16:00   Tubingen  
      Eisbaren Bremerhaven  
     Greece: Basket League
    11:00   Kolossos Rhodes 
      Peristeri  
    12:00   Aris 
      Charilaos Trikoupis  
    12:00   PAOK 
      Iraklis  
    12:00   Promitheas Patras 
      Lavrio  
    15:00   AEK Athens 
      Ionikos Nikeas BC  
     Greece: A2
    12:00   AE Psychikou  
      AO Pangrati  
    12:00   Amyntas  
      AS Karditsas  
    12:00   AO Triton  
      Olympiacos B.C.B.  
    12:00   Dafni Dafniou  
      Oiakas Nafpliou  
    12:00   Kavala  
      Apollon Patras  
    12:00   Koroivos  
      Filippos BC  
    12:00   Maroussi BC  
      Eleftheroupoli  
    12:00   Panerythraikos  
      Agriniou  
     Hungary: NB I. A
    13:00   Alba Fehervar 
      Soproni  
    14:00   DEAC 
      Jaszberenyi  
    14:00   Kaposvari 
      Szombathely  
    14:00   OSE Lions 
      Atomeromu  
    14:00   Pecsi Vsk Veolia 
      Szedeak  
     Israel: Super League
    13:10   Maccabi Tel Aviv 
      Hapoel Gilboa Galil  
     Italy: A2
    16:30   Urania Basket Milano  
      U.C.C. Casalpusterlengo 
     Italy: Lega A
    15:00   Reggiana 
      Trento  
    16:00   Bologna 
      Brescia  
     Italy: Serie A Women
    11:00   Virtus Bologna W  
      Dinamo Sassari W  
    14:00   BK Costa W  
      San Martino W  
     Japan: B. League
    02:00Q4   Levanga Hokkaido 562315117 38
      Yokohama B-Corsairs 662021187 41 
    02:05Q3   Akita Northern Happinets 4121137 34
      Brave Thunders 47122312 35 
    02:05Q3   Shinshu Brave Warriors 66211629 37
      Toyama Grouses 52171718 34 
    03:05Q2   Kyoto Hannaryz 32284 
      Ryukyu Golden Kings 25232  
    03:05Q2   Link Tochigi Brex 23212 
      Chiba Jets 27216  
    05:05   Niigata Albirex 
      Osaka Evessa  
    05:05   SAN-EN NeoPhoenix 
      Hiroshima Dragonflies  
    05:05   Shiga Lakestars 
      Sun Rockers Shibuya  
    06:05   Diamond Dolphins 
      Aisin Seahorses  
    06:35   Shimane Susanoo Magic 
      Alvark Tokyo  
     Kazakhstan: National League
    07:00   Tobol Kostanay  
      Almaty  
    08:00   Barsy Atyrau  
      BK Kaspiy Aktau  
     Lithuania: LKL
    12:00   Siauliai 
      Lietuvos Rytas 
    12:20   Pieno Zvaigzdes 
      Juventus 
     Netherlands: Dutch Basketball League
    12:00   BC Apollo Amsterdam  
      Leiden  
    15:30   Den Helder Suns  
      Rotterdam Challengers  
    16:00   Aris Leeuwarden  
      Almere Sailors  
    16:00   New Heroes Den Bosch  
      Hague Royals  
     North Macedonia: Super League
    13:00Pst   KK Kozuv  
      MZT Skopje  
    13:00Pst   MZT Skopje Aerodrom 2  
      KK Kumanovo 2009  
    13:00Pst   TFT Skopje  
      Crn Drim  
    13:00Pst   Rabotnicki  
      KK Gostivar  
    13:00Pst   Vardar  
      KK Pelister  
    14:00   Feni Industries  
      MZT Skopje Aerodrom 2  
     Norway: BLNO
    10:00Pst   Nidaros Jets  
      Gimle  
    11:00Pst   Fyllingen  
      Baerum Basket  
     Norway: Kvinneligaen
    12:00Pst   Hoybraten W  
      Bergen Elite W  
     Poland: Energa Basket Liga
    13:35   MKS Dabrowa Gornicza 
      Anwil Wloclawek  
    15:00   Gtk Gliwice 
      Ostrow Wielkopolski  
    16:00   Asseco Gdynia 
      Legia Warszawa  
     Poland: 1. Liga
    13:00   Nysa Klodzko  
      Pogon Prudnik  
    13:30   Lancut  
      Pelplin  
    13:30   Poli. Opolska  
      Slask Wroclaw II  
    14:00   Czarni Slupsk  
      Gornik Walbrzych  
    14:00   GKS Tychy  
      Miasto Szkla Krosno  
     Poland: Energa Basket Liga – Women
    13:00   CTL Zaglebie Sosnowiec W 
      AZS UMCS Lublin W  
    14:30   AZS Poznan W 
      Polkowice W  
     Portugal: LPB
    12:00Pst   Esgueira/Oli 
      Imortal/Algarexperienc  
    12:00   Benfica 
      Academia  
    13:00   Oliveirense 
      Maia Basket Club  
    15:00   Galitos 
      Ovarense  
    15:30   FC Porto 
      Barreirense  
     Russia: VTB United League
    11:00   Nizhny Novgorod 
      Unics Kazan 
    14:00   Zielona Gora 
      Avtodor Saratov 
     Serbia: First League
    10:00   Metalac  
      Vojvodina  
    12:00   Novi Pazar  
      Tamis  
    13:00   KK Dynamic  
      KK Pirot  
    13:00   OKK Beograd  
      Kk Dunav  
    14:00   Vrsac  
      KK Sloga  
    15:00   Napredak  
      Radnicki  
     Slovakia: Extraliga
    14:00   MBK Lucenec 
      MBK Handlova  
     Slovenia: Liga Nova KBM
    14:00   Podcetrtek 
      Hopsi  
    15:00   Triglav 
      Zlatorog  
     South Korea: KBL
    03:00Q2   Incheon Et Land 291514 
      Busan Kt 342311 
    03:00Q2   Seoul Samsung 25196 
      Ulsan Mobis 261412 
    05:00   Anyang KGC 
      Changwon LG 
     South Korea: WKBL
    06:00   Keb-Hana W  
      KB Stars W  
     Spain: ACB
    14:00   Fuenlabrada 
      Gran Canaria 
    14:00   Murcia 
      San Pablo Burgos 
    16:45   Bilbao Basket 
      Zaragoza 
    16:45   Real Betis 
      Unicaja Malaga 
     Spain: LEB Oro
    14:00Pst   CB Granada 
      CB Almansa  
    15:00   Melilla 
      Baloncesto Oviedo  
    15:00   Tizona Burgos 
      Caceres  
     Switzerland: SB League
    13:00   Lugano Tigers 
      Boncourt R.T.  
    13:30   Bbc Nyon 
      Sam Massagno  
    14:00   Neuchatel 
      Lions Geneve  
     Turkey: Super Ligi
    07:00   Turk Telekom 
      Bahcesehir Koleji 
    09:15   Besiktas CT 
      Galatasaray CC 
    11:30   Darussafaka Ct 
      Buyukcekmece Bk 
    14:00   Anadolu Efes SK 
      Ormanspor 
     USA: NBA
    00:00FT   Los Angeles ClippersLAC12036342129 70
      Oklahoma City ThunderOKC10618352528 53
    00:00AOT   Phoenix SunsPHO126343427191268
      Denver NuggetsDEN130252937231654
    00:00Pst   Portland TrailblazersPOR
      Memphis GrizzliesMEM 
    00:00FT   Sacramento KingsSAC10325242727 49
      New York KnicksNYK9426281822 54
    22:00   Brooklyn NetsBKN
      Miami HeatMIA 
    22:00   Detroit PistonsDET
      Philadelphia 76ersPHI 
    22:00   Minnesota TimberwolvesMIN
      New Orleans PelicansNOR 
    23:00   Chicago BullsCHI
      Los Angeles LakersLAL 
    23:00   Dallas MavericksDAL
      Houston RocketsHOU 
    23:00   Phoenix SunsPHO
      Denver NuggetsDEN 
    23:00   Utah JazzUTH
      Golden State WarriorsGSW 
     USA: NCAA
    14:00   American Eagles  
      Loyola Maryland  
    14:00   Chattanooga 
      UNC Greensboro  
    14:00   Creighton 
      Connecticut  
    14:00Pst   Houston 
      Cincinnati  
    14:00   IUPUI 
      Wright State  
    14:00   Northeastern 
      James Madison  
    14:00   Oklahoma 
      Kansas  
    14:00   South Carolina 
      Auburn  
    14:00   Syracuse 
      Virginia Tech  
    14:00   Temple 
      Houston  
    14:00   Toledo 
      Kent State  
    14:00Pst   UMass Lowell 
      UMBC  
    14:30   Saint Josephs 
      George Mason  
    15:00   Colgate 
      Bucknell  
    15:00   Coppin State 
      Norfolk State  
    15:00Pst   Maine 
      Binghamton  
    15:00   UNC Wilmington 
      Delaware  
    15:00   Vanderbilt 
      Arkansas  
    15:00Pst   William & Mary 
      Charleston  
    15:00   William & Mary 
      Drexel  
    16:00   Florida International 
      Marshall  
    16:00   Georgia 
      Florida  
    16:00   Hofstra 
      Towson  
    16:00   Holy Cross 
      Lehigh Mountain  
    16:00   Mercer 
      VMI  
    16:00   Minnesota 
      Maryland  
    16:00Pst   Morgan State 
      Howard  
    16:00   New Hampshire 
      Albany  
    16:00Pst   NJIT 
      Stony Brook  
    16:00   NJIT 
      Binghamton  
    16:00   North Carolina 
      NC State  
    16:00   Northern Arizona 
      Montana State  
    16:00   Northern Colorado 
      Eastern Washington  
    16:00   Oklahoma State 
      Baylor  
    16:00   Southern Utah 
      Weber State  
    16:00   UCF Knights 
      SMU  
    16:05   Sacramento State 
      Montana  
    16:30   Navy 
      Army  
    16:30   Richmond 
      La Salle  
    16:30   Villanova 
      Providence  
    17:00   Alabama A&M 
      Southern  
    17:00   Coastal Carolina 
      Troy  
    17:00   Florida State 
      Clemson  
    17:00   Incarnate Word 
      Texas A&M-CC  
    17:00   New Mexico 
      San Jose State  
    17:00   Samford 
      Citadel  
    17:00Pst   Tulsa 
      Tulane  
    17:05   Portland State 
      Idaho State  
    17:30   Ole Miss 
      Texas A&M  
    18:00   Abilene Christian 
      Central Arkansas  
    18:00   Appalachian State 
      Georgia State  
    18:00   East Tennessee State 
      Furman  
    18:00   Eastern Kentucky 
      Southeast Missouri State  
    18:00   Florida Atlantic 
      Charlotte  
    18:00   Kansas State 
      West Virginia  
    18:00   Lafayette 
      Boston U.  
    18:00   Louisville 
      Duke  
    18:00   Morehead State 
      UT Martin  
    18:00   Quinnipiac 
      Niagara  
    18:00   St. John’s 
      Utah Valley  
    18:00   UTSA 
      Southern Miss  
    18:00   Wisconsin 
      Ohio State  
    18:00   Wofford 
      Western Carolina  
    18:30   Virginia Commonwealth 
      Dayton  
    19:00   Austin Peay 
      Jacksonville State  
    19:00   Bellarmine Knights 
      Stetson  
    19:00   Belmont 
      SIU Edwardsville  
    19:00   Cleveland State 
      Wisconsin Milwaukee  
    19:00Pst   Hartford 
      Vermont  
    19:00   Louisiana Lafayette 
      Arkansas State  
    19:00   Louisiana Monroe 
      Texas State  
    19:00   Middle Tenn. St. 
      Western Kentucky  
    19:00FT   North Florida 692643 26
      Kennesaw State 542628 26 
    19:00   Oakland 
      Detroit  
    19:00   Portland 
      San Diego  
    19:00   Robert Morris 
      Northern Kentucky  
    19:00   South Alabama 
      Georgia Southern  
    19:00   SE Louisiana 
      Northwestern State  
    19:00   Stanford 
      UCLA  
    19:00   Tennessee State 
      Eastern Illinois  
    19:00   Texas Arlington 
      Arkansas-Little Rock  
    19:00   UAB 
      Rice  
    19:00   Western Michigan 
      Akron  
    19:00   Wisconsin-Green Bay 
      Fort Wayne  
    19:00   Youngstown State 
      UIC  
    19:30   Alabama State 
      Alcorn State  
    19:30   Eastern Michigan 
      Miami OH  
    19:30   Mississippi Valley State 
      Prairie View A&M  
    19:30   Stephen F. Austin 
      Lamar  
    20:00   Alabama 
      Mississippi St.  
    20:00   Arkansas-Pine Bluff 
      Texas Southern  
    20:00Pst   Boston College 
      Pittsburgh  
    20:00   Illinois State 
      Valparaiso  
    20:00   Kentucky 
      LSU  
    20:00   Manhattan 
      Monmouth  
    20:00   Marquette 
      DePaul  
    20:00   Nicholls State 
      New Orleans  
    20:00   Wake Forest 
      Pittsburgh  
    20:30   Grambling State 
      Jackson State  
    21:00   CSU Northridge 
      UC Santa Barbara  
    21:00   Duquesne 
      St. Bonaventure  
    21:00   Loyola Marymount 
      Santa Clara  
    21:00   North Alabama 
      Jacksonville  
    21:00Pst   Old Dominion 
      North Texas  
    21:00   Penn State 
      Northwestern  
    21:00   Rider 
      Marist  
    21:00   San Francisco 
      St. Marys (CA)  
    21:00   Siena 
      St. Peters  
    21:00   UC Irvine 
      Cal Poly  
    21:00   UC Riverside 
      CSU Bakersfield  
    22:00   CSU Fullerton 
      Hawaii  
    22:00   California 
      Southern California  
    22:00   Houston Baptist 
      McNeese State  
    22:00   Lipscomb 
      Florida Gulf Coast  
    22:00   Oral Roberts 
      UMKC  
    22:00Pst   St. Louis 
      St. Bonaventure  
    22:00   Tarleton State Texans 
      Seattle  
    22:00   UTEP 
      Louisiana Tech  
    22:00   Virginia 
      Georgia Tech  
    22:00   Washington State 
      Colorado  
    22:00   Western Illinois 
      South Dakota  
    22:30   Murray State 
      Tennessee Tech  
    22:30   North Dakota State 
      Denver  
    22:30   South Dakota State 
      North Dakota  
    22:30   Tennessee 
      Missouri  
    23:00   Dixie State 
      Grand Canyon  
     Ukraine: Superleague
    11:00   MBC Mykolaiv 
      Cherkaski Mavpy  
     United Kingdom: BBL
    12:00   Surrey Scorchers 
      Manchester Giants 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win