VOLEYBALL RESULTS


0
VOLEYBALL RESULTS 1
  • Sat 23 Jan 05:37 GMT -03
  •  Argentina: LVA
    18:30   Defensores de Banfield (1)  
      UPCN Voley Club (4)  
    21:00   UVT Voley (5)  
      Obras Pocitos (2)  
     Austria: AVL – Intermediate Round
    13:00   VBC Weiz (4) 
      TJ Sokol Wien (2)  
    15:00   VBK Klagenfurt (3) 
      TSV Volksbank Hartberg (5)  
     Austria: WVL Women
    13:30   Salzburg W (4) 
      TI Apogrossergott Volley W (5)  
    14:00   SG Erzberglandmadln W (6) 
      TSV Sparkasse Hartberg W (9)  
    14:00   Tirol W (8) 
      Wildcats Klagenfurt W (7)  
    14:30   Bisamberg W (10) 
      Holding Graz W (2)  
    15:00   ASKO Linz-Steg W (1) 
      SG SVS Post W (3)  
     Austria: 2. Bundesliga – Group 1
    10:00Pst   ASKO Linz-Steg/Union ADM (9) 
      Waidhofen/Ybbs-Aschbach (1)  
    11:30Pst   Bisamberg/Hollabrunn (5) 
      Sportunion St. Polten (2)  
    12:00Pst   Hypo Tirol (3) 
      Lenzing (8)  
    15:30Pst   Raiffeisen VC Wolfurt (6) 
      SG Supervolley Enns (7)  
    16:00Pst   PSV Salzburg (10) 
      VC Mils (4)  
     Austria: 2. Bundesliga – Group 2
    10:00Pst   UVC Holding Graz 2 (12) 
      Wr. Neustadt (5)  
    11:30Pst   Roadrunners Wien (6) 
      VBK Klagenfurt 2 (10)  
    14:00Pst   HIB Graz (11) 
      VBC Weiz 2 (8)  
    14:00Pst   HotVolleys Wien (4) 
      Union VV Dobling (1)  
    14:00Pst   SK Aich/Dob 2 (2) 
      SSV HIB Liebenau (3)  
    14:30Pst   Akad. Graz (7) 
      Hausmannstatten (9)  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Group 1
    12:30Pst   ASKO Linz-Steg 2 W (9) 
      SG Prinz Brunnenbau 2 W (2)  
    15:00Pst   SG Wels Volleys W (7) 
      Seekirchen W (5)  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Group 2
    12:00Pst   Akad. Graz W (12) 
      Hausmannstatten W (3)  
    12:30Pst   UVC Holding Graz 2 W (5) 
      Bruckl W (1)  
    13:00Pst   ATSC Wildcats Klagenfurt 2 W (4) 
      SSV HIB Liebenau Graz W (10)  
    14:00Pst   ASKO Villach W (6) 
      VBC TLC Weiz W (9)  
     Belarus: Division A
    10:00   Zapadnij Bug (7)  
      Shakhtar Soligorsk (1)  
    11:00   Legion Obuhovo (4)  
      Energia (2)  
    11:00   Stroitel Minsk (3)  
      Marco Vitebsk (6)  
    12:30   Bate-BGU Borisov (9)  
      Mogilev (5)  
     Belarus: Championship Women
    09:00   RGUOR W (6)  
      Kommunalnik Grodno W (4)  
    10:30   Zhemchuzhina W (1)  
      Pribuzhe W (2)  
     Belgium: EuroMillions League
    16:30   Avoc Achel (6) 
      VBC Waremme (8)  
    16:30   Haasrode Leuven (5) 
      Noliko Maaseik (1)  
    16:30   Roeselare (2) 
      Prefaxis Menen (3)  
     Belgium: Liga A Women
    14:00   Tongeren W (7) 
      Oostende W  
    15:00   Antwerp W (8) 
      Michelbeke W (5)  
     Bosnia And Herzegovina: Premijer Liga
    11:00   Bosna (2)  
      Mladost Brcko (1)  
    14:00   Kakanj (7)  
      Maglic Foca (10)  
    14:00   Ljubinje-Bankom (8)  
      Borac (6)  
    15:00   Domaljevac (3)  
      Jedinstvo Brcko (5)  
    15:00   Kalesija (4)  
      Modrica (9)  
     Brazil: Superliga
    21:00   Renata (3) 
      Sada Cruzeiro Volei (1)  
     Bulgaria: Superliga – Losers Stage
    12:00   Cherno More BASK (6) 
      Botev Lukovit (4)  
    12:00   Slavia (7) 
      Dunav (2)  
     Bulgaria: Superliga – Winners Stage
    13:30   Hebar (1) 
      CSKA Sofia (7)  
     Bulgaria: Superliga Women
    12:00   Beroe W (5) 
      Perun W (8)  
    12:00   Lokomotiv Sofia W (6) 
      Kazanlak W (1)  
     Croatia: Superliga
    13:00   Centrometal (7) 
      Mladost Ribola Kastela (3)  
    14:00   Rijeka (6) 
      Zadar (9)  
    14:00   Rovinj (11) 
      HAOK Mladost Zagreb (2)  
    15:00   Marsonia (8) 
      Mok Mursa (1)  
     Croatia: Superliga Women
    13:00   Marina Kastela W (2) 
      Brda W (5)  
    14:00   Osijek W (6) 
      Rijeka W (9)  
    15:00   Dubrovnik W (10) 
      Vukovar W (4)  
    15:00   Kastela W (3) 
      Split W (7)  
    15:00   Porec W (11) 
      HAOK Mladost Zagreb W (1)  
    16:00   Olimpik W (12) 
      OK Dinamo W (8)  
     Croatia: Prva Liga Women
    11:00   Don Bosco W (6) 
      Karlovac W (1)  
    13:00   Zadar W (11) 
      Umag W (8)  
    14:00   Nova Gradiska W (9) 
      HAOK Mladost II W (2)  
    14:00   Varazdin W (10) 
      Nebo W (4)  
    15:00   Drenova W (12) 
      Veli VRH W (5)  
     Czech Republic: Extraliga
    11:00   Brno (9) 
      Ostrava (6)  
    11:00   Zlin (12) 
      Odolena Voda (7)  
    12:00   Kladno (8) 
      Dukla Liberec (3)  
    13:00   Beskydy (10) 
      Pribram (11)  
    14:00   Ceske Budejovice (2) 
      Usti nad Labem (4)  
    15:00   Praga (5) 
      Karlovarsko (1)  
     Czech Republic: Extraliga Women
    13:00   Dukla Liberec W (1) 
      TJ Sokol Sternberk W (10)  
    13:00   Kralovo Pole Brno W (6) 
      PVK Olymp Praha W (3)  
    13:00   Olomouc W (2) 
      Ostrava W (4)  
    13:00   Prostejov W (8) 
      Frydek-Mistek W (7)  
    15:00   PVK Prerov W (9) 
      Selmy Brno W (5)  
     Czech Republic: Czech Cup – 1/8 Final
    13:30   Brno  
      Ostrava  
     Denmark: Volleyligaen
    10:00   Marienlyst (4) 
      ASV Aarhus (7)  
    10:00Awd   Middelfart VK (2) 3252525
      Amager VK (9) 0000 
    12:00   Nordenskov UIF (5) 
      Vestsjaelland (3)  
     Denmark: Volleyligaen Women
    10:00   Aarhus W (6) 
      Brondby W (4)  
    11:30   Vestsjaelland W (3) 
      Gentofte W (2)  
     Europe: MEVZA
    15:00   UVC Holding Graz (7)AUT
      Waldviertel (5)AUT 
     Europe: Baltic League
    11:00   Saaremaa (1)EST 
      Amber Volley (10)LIT 
    12:30   RTU (4)LAT 
      Selver Tallinn (5)EST 
     Finland: Mestaruusliiga
    10:30   Etta (7) 
      Valepa (2)  
    12:00Pst   Vantaa Ducks (6) 
      Tiikerit (5)  
    12:00   Lakkapaa (8) 
      Akaa (4)  
    12:00   Loimu (10) 
      Savo Volley Kuopio (1)  
     Finland: Mestaruusliiga Women
    10:00   Puijo W (7) 
      Vampula W (9)  
    12:00   LiigaPloki W (6) 
      LP Viesti W (4)  
    12:00   LP Kangasala W (2) 
      Hameenlinna W (1)  
    12:00Pst   WoVo W (8) 
      Polkky Kuusamo W (3)  
     France: Ligue A
    13:00   Montpellier (1) 
      Ajaccio (14)  
    14:00   Chaumont (6) 
      Poitiers (8)  
    14:00   Nantes-Reze (13) 
      Toulouse (10)  
    14:00   Tours (2) 
      Cannes (4)  
     France: Ligue A Women
    14:00   Istres W (12) 
      Mulhouse W (1)  
    14:00   France Avenir 2024 W (15) 
      Chamalierois W (13)  
    14:00   Terville W (8) 
      Marcq Baroeul W (11)  
    16:00   Nantes W (3) 
      Rocheville Le Cannet W (6)  
     France: Ligue B
    14:00   Nancy (3) 
      Mende Lozere (6)  
    14:00   Plessis Robinson VB (4) 
      France Avenir Pole (9)  
    15:00   St. Nazaire (1) 
      Frejus (7)  
    16:00   Saint-Quentin (5) 
      Illacaise (2)  
     Germany: 1. Bundesliga
    15:00   Giesen/Hildesheim (8) 
      Berlin Recycling (2)  
    15:00   Luneburg (7) 
      Herrsching (6)  
    15:30   United Volleys Frankfurt (5) 
      Duren (3)  
    15:30   VFB Friedrichshafen (1) 
      TSV Unterhaching II (10)  
    16:00   Buhl (4) 
      Netzhoppers (9)  
     Germany: 1. Bundesliga Women
    12:30   Schweriner W (5) 
      Aachen W (8)  
    13:30   Dresdner W (2) 
      NawaRo Straubing W (7)  
    15:00   Suhl W (4) 
      Potsdam W (6)  
     Germany: 2. Bundesliga North
    14:00   Moerser SC (2)  
      Bocholt (8)  
    14:30   VI Frankfurt (11)  
      Warnemunde (9)  
    15:00Pst   Bitterfeld (5) 
      Mondorf (7)  
    15:00   Kieler TV (3)  
      Bitterfeld (5)  
    15:00   PSV Neustrelitz (4)  
      TV Baden (10)  
    15:30Pst   Braunschweig (12) 
      VI Frankfurt (11)  
    16:00Pst   Kieler TV (3) 
      TV Baden (10)  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    14:30   RC Sorpesee W (13)  
      Skurios Volleys Borken W (9)  
    15:00   Essen Borbeck W (4)  
      VCO Berlin W (11)  
    15:00Pst   Oythe W (12) 
      VC Stralsund W (6)  
    15:30   SV Dingden W (3)  
      SCU Emlichheim W (5)  
    16:00   Bayer 04 Leverkusen W (1)  
      Bonn W (7)  
     Germany: 2. Bundesliga South
    10:30   VYS Friedrichshafen (15)  
      Gotha (7)  
    12:00   Karlsruhe (2)  
      VC Dresden (11)  
    13:00   Bliesen (13)  
      Muhldorf (8)  
    13:00   L.E. Volleys (6)  
      Kriftel (12)  
    15:00   Grafing (3)  
      DJK Hammelburg (4)  
    15:30   Schwaig (5)  
      TGM Mainz-Gonsenheim (14)  
    16:00   GSVE Delitzsch (10)  
      FT 1844 Freiburg (9)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    11:00   Rote Raben Vilsbiburg II W (9)  
      Altdorf W (11)  
    12:30   Allianz MTV Stuttgart II W (5)  
      Planegg-Krailling W (12)  
    15:00   VC Neuwied W (1)  
      Grimma W (6)  
     Greece: A1
    12:00   Filippos (7) 
      Panathinaikos (3)  
    13:00   Kifisia (5) 
      Milonas (6)  
     Greece: A1 Women
    13:00   Olympiacos W (3)  
      Evosmou W (11)  
    13:00   PAOK W (4)  
      AON Pannaxiakos W (1)  
    13:00   Thetis W (10)  
      Porfiras W (13)  
    14:30   Lamia W (14)  
      Ilisiakos W (12)  
    14:30   Markopoulo W (5)  
      Amazonas W (7)  
    14:30   Thiras W (2)  
      Aris W (9)  
     Hungary: NB 1
    13:00   Dagi KSE (5)  
      MAFC-BME (2)  
    13:00   Penzugyor (1)  
      Kecskemet (6)  
     Hungary: Extraliga – Women
    13:00   UTE Budapest W (5)  
      Vasas W (3)  
    15:00   Diosgyori VTK W (8)  
      Szent SZBBRA W (6)  
     Hungary: NB 1 – Women
    12:00   PTE-PEAC W (6)  
      TFSE W (4)  
    13:00   Teva Godollo W (2)  
      Jaszberenyi RK W (7)  
     Israel: Premier League
    14:00   Kiryat Ata (5)  
      Menashe Hadera Hefer (4)  
    14:00   Maccabi Hod Hasharon (6)  
      Sheva (8)  
    15:00   Aylabon (7)  
      Tel Aviv (2)  
     Italy: Serie A2
    16:30   Siena (4) 
      Ortona (6)  
     Italy: Serie A1 Women
    13:00   Monza W (3) 
      Casalmaggiore W (10)  
    13:00   Trentino W (8) 
      Conegliano W (1)  
     Italy: Serie A2 Women – West
    13:00   Mondovi W (2) 
      Montale W (10)  
     Japan: V.Premier League
    01:00FT   Toray Arrows (7) 125202422
      Suntory Sunbirds (3) 321252625 
    02:00FT   Nagano Tridents (9) 3252525
      FC Tokyo (8) 0182322 
    02:05FT   Panasonic Panthers (2) 3252525
      JT Thunders (5) 0191613 
    03:00FT   Wolfdogs Nagoya (1) 3252525
      JTEKT (4) 0182213 
    04:00Set 4   Sakai Blazers (6) 225202511
      Oita Miyoshi Weisse Adler (10) 117252110 
     Japan: V.Premier League Women
    00:00FT   Kurobe W (10) 125121522
      Okayama Seagulls W (5) 323252525 
    01:00FT   NEC Red Rockets W (2) 325252625
      Hitachi W (9) 127182419 
    02:00FT   Ageo Medics W (6) 3252526
      Toyota Autobody Queensesis W (8) 0231524 
    02:30FT   Toray Arrows W (1) 3252525
      Hisamitsu Springs W (7) 0122220 
    03:30Pst   JT Marvelous W (3) 
      PFU Blue Cats W (12)  
     Kazakhstan: National League
    01:00FT   Mangystau (2) 325252025
      Pavlodar (8) 116192519 
    04:00   Atyrau (3)  
      Burevestnik Almaty (1)  
    07:00   Ushkyn Kokshetau (4)  
      Yesil Petropavlovsk (5)  
    10:00   Taraz (6)  
      Altai (7)  
     Kazakhstan: National League Women
    04:00   Karaganda W (5)  
      Astana W (8)  
    07:00   Altai W (1)  
      Taldykorgan W (2)  
    10:00   Irtysh W (6)  
      Kuanysh W (3)  
     Netherlands: Eredivisie
    11:00   Draisma Dynamo (2)  
      Orion (4)  
    11:00   Papendal/Arnhem (10)  
      RECO ZVH HS 1 (5)  
    12:00   Advisie/SSS (9)  
      AB Groningen/Lycurgus (1)  
    12:00   Taurus (8)  
      Vocasa HS 1 (3)  
    13:00   VCN (6)  
      Sliedrecht (7)  
     Netherlands: Eredivisie Women
    09:30   Laudame W  
      Flamingo W (6)  
    12:00   Sliedrecht W (2)  
      Zwolle W (3)  
    13:30   Papendal/Arnhem W (4)  
      Eurosped W (7)  
    16:00   Ecare Apollo 8 W (1)  
      Springendal Set-up 65 W (8)  
     Norway: Eliteserien
    08:00Pst   Oslo (7) 
      Forde (2)  
    12:00Pst   Asker (9) 
      Viking TIF (3)  
    15:00Pst   Tromso (6) 
      Randaberg (5)  
     Norway: Eliteserien Women
    07:00Pst   Skjetten W (9) 
      Randaberg W (2)  
    11:00Pst   Oslo W (6) 
      Viking TIF W (7)  
    12:00Pst   KFUM Volda W (5) 
      Forde W (4)  
     Poland: PlusLiga
    10:45   Jastrzebski (2) 
      Indykpol Olsztyn (10)  
    13:30   Stal AZS PWSZ Nysa (13) 
      Lotos Trefl Gdansk (3)  
    16:30   Asseco Resovia Rzeszow (7) 
      Bedzin (14)  
     Portugal: Campeonato Honda – Losers Stage
    13:00   Ginastica (6)  
      Clube K (2)  
    14:00   Gondomar (4)  
      Vitoria SC (5)  
    15:00   Leixoes (1)  
      Mamede (3)  
     Portugal: Campeonato Honda – Winners Stage
    12:00   Castelo Maia (7)  
      Sporting CP (5)  
    13:00   Benfica (1)  
      Sporting de Espinho (3)  
    13:00   Esmoriz (4)  
      Bastardo (2)  
    14:00   Viana (6)  
      Caldas (8)  
     Portugal: 1. Divisao Women
    09:00   Lisboa Benfica W (6)  
      Vilacondense W (9)  
    13:00   Porto Volei 2014 W (4)  
      Sporting CP W (3)  
    14:30   Clube K W (5)  
      Castelo Maia W (10)  
     Qatar: Volleyball League – Second Round
    10:00   Al Khor (5)  
      Police (4)  
     Romania: Divizia A1 Women
    12:00   U Cluj W (11) 
      CSO Voluntari 2005 W (9)  
    13:00   CS Rapid Bucuresti W (6) 
      Galati W (8)  
    13:00   Dinamo Bucuresti W (4) 
      Lugoj W (7)  
    13:00   Tg Mures W (12) 
      Stiinta Bacau W (5)  
     Russia: Superleague
    07:00   Enisey Krasnoyarsk (9) 
      Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk (8)  
    10:00   Gazprom (12) 
      Nizhny Novgorod (11)  
    10:30   Zenit St. Petersburg (2) 
      Zenit Kazan (4)  
    11:00   Fakel Novyi Urengoy (5) 
      Lokomotiv Novosibirsk (7)  
    11:30   Belogorie Belgorod (10) 
      Ural Ufa (6)  
    12:00   Dynamo Leningrad (13) 
      Orenburg (14)  
    12:00   Dinamo Moscow (3) 
      Kuzbass Kemerovo (1)  
     Russia: Superleague Women
    11:00   Dynamo Kazan W (2) 
      Leningradka W (5)  
    11:00   Proton Saratov W (8) 
      Uralochka-NTMK W (7)  
    12:00   Minchanka Minsk W (14) 
      Lipetsk W (6)  
     Russia: Vishaya Liga A
    04:00   Kama (1)  
      Lokomotiv Novosibirsk 2 (14)  
    09:00   Lokomotiv-Izumrud Yekaterinburg (3)  
      Tyumen (12)  
    09:00   University Barnaul (10)  
      Chelyabinsk (13)  
    09:30   Vladimir (16)  
      Avtomobilist (15)  
    10:00   Iskra Odintsovo (7)  
      Yaroslavich Yaroslavl (2)  
    11:00   MGTU Moscow (5)  
      Grozniy (11)  
     Serbia: Superliga
    13:00   Partizan (8) 
      Radnicki (3)  
    15:00   Mladi Radnik (7) 
      Novi Pazar (10)  
     Serbia: Superliga Women
    15:00   Tent Obrenovac W (2) 
      Spartak-Subotica W (9)  
     Slovakia: Extraliga
    14:00   Myjava (2) 
      Presov (1)  
    14:00   Svidnik (6) 
      Prievidza (7)  
    14:00   VKP Bratislava (3) 
      Trencin (8)  
     Slovakia: Extraliga Women – Losers Stage
    13:00   Presov W (3) 
      VK Kupele Brusno W (1)  
    14:00   Projekt RD SVF W (4) 
      UCM Trnava W (2)  
     Slovakia: Extraliga Women – Winner Stage
    13:30   Slavia Bratislava W (1) 
      UKF Nitra W (3)  
    14:00   Nove Mesto nad Vahom W (4) 
      Pezinok W (2)  
     Slovenia: 1. DOL
    14:00   ACH Volley Ljubljana (1) 
      Hoce (6)  
    14:00   Maribor (3) 
      Triglav (5)  
    15:00   Calcit Kamnik (2) 
      Anhovo Kanal (4)  
    15:00   Krka (8) 
      Panvita Pomgrad (7)  
     Slovenia: 1. DOL Women
    13:30   Calcit Kamnik W (1) 
      Ankaran W (8)  
    14:30   Nova KBM Branik Maribor W (4) 
      ATK Grosuplje W (5)  
     South Korea: V League
    02:00FT   Hyundai Capital Skywalkers (6) 22033252213
      KB Stars (3) 32531212515
     South Korea: V League Women
    04:00FT   Expressway Co W (4) 3252525
      IBK W (3) 0231416
     Spain: Superliga
    13:30   Almoradi (14) 
      Teruel (1)  
    14:00   Palma (4) 
      Textil Santanderina (12)  
    15:00   Guaguas (2) 
      UBE L Illa Grau (10)  
    15:00   Ushuaia Ibiza Voley/Baleares (11) 
      Melilla (5)  
     Spain: Superliga Women
    12:00   Sant Cugat W (7) 
      Algar Surmenor W (12)  
    14:00   Dimurol Libbys La Laguna W (2) 
      Feel Volley Alcobendas W (6)  
    14:00Pst   Haro Rioja W (4) 
      Dimurol Libbys La Laguna W (2)  
    15:00Pst   Menorca W (3) 
      Palmas Gran Canaria W (1)  
    15:00   VP Madrid W (11) 
      CV Kiele Socuellamos W (5)  
     Sweden: Elitserien
    11:00   Falkoping (11) 
      Falkenberg (7)  
     Switzerland: NLA
    13:00   Amriswil (1)  
      Chenois (2)  
    13:30   Lausanne UC (4)  
      Nafels (3)  
    13:30   Schonenwerd (5)  
      Basel (8)  
    14:00   TSV Jona (6)  
      Luzern (7)  
     Switzerland: NLA Women
    13:00   Aesch Pfeffingen W (1)  
      Cheseaux I W (5)  
    13:30   Val-de-Travers W (10)  
      Viteos NUC W (3)  
     Turkey: Efeler Ligi
    06:00   Fenerbahce Istanbul (1) 
      Haliliye (13)  
    09:30   Belediye Plevne (9) 
      Arkas Spor (3)  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    06:00   Karayollari W (10) 
      PTT Spor W (9)  
    08:00   Genclik Kale Spor W (13) 
      Sariyer Bld. W (12)  
    08:00   Vakifbank W (1) 
      Besiktas W (15)  
    08:30   Iller Bankasi W (14) 
      Yesilyurt W (8)  
    09:00   Aydin Bld W (7) 
      Nilufer Belediye W (5)  
    09:00   Galatasaray W (6) 
      Fenerbahce W (2)  
    11:00   Kuzeyboru Genclik W (11) 
      Beylikduzu W (16)  
     Ukraine: Superliga
    06:00   Burevisnyk (6)  
      Barkom Lviv (1)  
    06:00   VSK MHP-Vinnytsia (9)  
      Podillya (7)  
    09:00   MHP-Vinnytsia (4)  
      Podolyany Ternopil (2)  
    09:00   Zhytychi (3)  
      Pokuttiya Snyatyn (8)  
     Ukraine: Superliga Women
    05:30   Volyn Lutsk W (6)  
      Alanta W (7)  
    06:00   Khimik W (2)  
      Galychanka-Galeksport Ternopil W (8)  
    06:00   Poltavchanka W (9)  
      Peduniversitet-SHVSM W (10)  
    08:30   Regina-MEGU Rovno W (3)  
      Orbita Zaporizhya W (4)  
    09:00   Prometey Kamienskie W (1)  
      Polissia W (5)  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win