VOLEYBALL RESULTS


0
VOLEYBALL RESULTS 1
  • Sun 24 Jan 06:36 GMT -03
  •  Argentina: LVA
    11:00   Paracao Voley (3)  
      Defensores de Banfield (4)  
    18:00   Ciudad Voley (6)  
      Once Unidos (7)  
     Austria: Austrian Cup – Quarter Finals
    15:00   UVC Holding Graz 
      Posojilnica Aich/Dob  
     Austria: Austrian Cup Women – Round 4
    12:00   Bruckl W  
      ASKO Linz-Steg W  
    12:00   SG SVS Post W  
      Salzburg W  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Group 2
    12:00Pst   VBK Sparkasse Wolfsberg W (11) 
      Klagenfurt W (8)  
     Belarus: Championship Women
    08:00   A Baranovichi W (7)  
      Minsk 2 W (5)  
     Bulgaria: Superliga – Winners Stage
    12:00   Marek Union (3) 
      Neftochimic (4)  
     Bulgaria: Superliga Women
    13:00Pst   Maritsa Plovdiv W (4) 
      Slavia Sofia W (7)  
     Croatia: Superliga
    12:00   Sisak (10) 
      Varazdin (4)  
     Croatia: Prva Liga Women
    10:00   Osijek II W (3) 
      Veli VRH W (4)  
     Czech Republic: Extraliga
    11:00   Beskydy (10) 
      Odolena Voda (7)  
     Czech Republic: Czech Cup Women – Quarter Finals
    09:00   Kralovo Pole Brno W 
      PVK Olymp Praha W  
     Denmark: Volleyligaen
    10:00   Aalborg HIK (8) 
      Hvidovre VK (6)  
     Denmark: Volleyligaen Women
    12:00Awd   Holte W (1) 3252525
      Amager W (7) 0000 
     Estonia: Meistriliiga – Women
    08:00   Noortekoondis W (3)  
      Tallinna Ulikool W (4)  
     Europe: Baltic League
    08:00   Bigbank Tartu (2)EST 
      Amber Volley (10)LIT 
    12:00   Jekabpils Lusi (3)LAT 
      Selver Tallinn (5)EST 
     Finland: Mestaruusliiga
    12:00Pst   Etta (7) 
      Akaa (4)  
    12:00Pst   Hurrikaani (3) 
      Savo Volley Kuopio (1)  
    12:00   Lakkapaa (8) 
      Valepa (2)  
    12:00Pst   Loimu (10) 
      Tiikerit (5)  
     Finland: Mestaruusliiga Women
    12:00   Orpo W (5) 
      Nurmon Jymy W (10)  
     France: Ligue A Women
    13:00   Saint Raphael W (11) 
      Beziers W (2)  
     Germany: 1. Bundesliga
    12:00   Giesen/Hildesheim (9) 
      VCO Berlin (11)  
     Germany: 2. Bundesliga North
    11:30Pst   Braunschweig (12) 
      Bocholt (8)  
    12:00   Mondorf (7)  
      Warnemunde (9)  
    12:00   Schuttorf (6)  
      Lindow-Gransee (1)  
    12:00   VI Frankfurt (11)  
      Moerser SC (2)  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    11:00Pst   Skurios Volleys Borken W (9) 
      VC Stralsund W (6)  
    12:00   Essen Borbeck W (3)  
      Koln W (2)  
    12:00   Hamburg W (8)  
      BBSC Berlin W (10)  
    12:00Awd   Ostbevern W (14) 0000
      RC Sorpesee W (13) 3252525 
    13:00   SV Dingden W (4)  
      VCO Berlin W (11)  
     Germany: 2. Bundesliga South
    11:00   Mimmenhausen (1)  
      Gotha (7)  
    11:00   TGM Mainz-Gonsenheim (14)  
      Muhldorf (8)  
    12:00   VYS Friedrichshafen (15)  
      VC Dresden (11)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    10:00Pst   VCO Dresden W (9) 
      Planegg-Krailling W (11)  
    12:00   Bad Soden W (7)  
      Wiesbaden II W (2)  
    12:00   Holz W (10)  
      Waldgirmes W (13)  
    12:00   SV Lohhof W (3)  
      Dingolfing W (4)  
     Hungary: NB 1
    12:00   Kaposvar (4)  
      Vegyesz RCK (5)  
     Iceland: Mizunodeild
    09:00   Fylkir (8)  
      Prottur NES (7)  
    10:00   Vestri (3)  
      Alftanes (5)  
    11:00   Prottur Vogum (9)  
      HK (2)  
    13:00   Hamar (1)  
      Afturelding (4)  
     Iceland: Mizunodeild Women
    12:00   Prottur Reykjavik W (5)  
      KA Akureyri W (3)  
     Iran: Super League
    04:30   Shahdab Yazd (5)  
      Azar Battery Urmia (14)  
    04:30   Shahrdari Qazvin (12)  
      Hoorsun Ramsar (10)  
    07:30   Varamin (7)  
      Khatam Ardakan (11)  
    07:30   Rah Yab Marivan (13)  
      Foolad Sirjan Iranian (4)  
    10:30   Haraz Amol (3)  
      Shahrdari Gonbad (9)  
    10:30   Paykan Tehran (8)  
      Sepahan (1)  
     Italy: SuperLega
    12:00   Milano (8) 
      Padova (11)  
    13:00   Cisterna (12) 
      Lube Civitanova (2)  
    13:00   Vibo Valentia (4) 
      Trentino (3)  
    14:00   Modena (7) 
      Perugia (1)  
    15:30   Piacenza (6) 
      Verona (9)  
    16:30   Ravenna (10) 
      Monza (5)  
     Italy: Serie A2
    13:00   BCC-NEP Castellana (8) 
      Brescia (5)  
    13:00   Bergamo (1) 
      Santa Croce (9)  
    14:00   Cantu (11) 
      Lagonegro (12)  
    14:00   Mondovi (10) 
      Taranto (2)  
    14:00   Reggio Emilia (6) 
      Cuneo (3)  
     Italy: Serie A1 Women
    13:00   Busto Arsizio W (6) 
      Bergamo W (11)  
    13:00   Chieri W (5) 
      Scandicci W (4)  
    13:00   Perugia W (13) 
      Brescia W (12)  
     Italy: Serie A2 Women – East
    13:00   Marignano W (3) 
      Cutrofiano W (2)  
    13:00   Martignacco W (7) 
      Ravenna W (6)  
    13:00   Vallefoglia W (1) 
      Talmassons W (8)  
     Italy: Serie A2 Women – West
    08:00   Olbia W (7) 
      Barricalla Collegno Torino W (8)  
    13:00   Club Italia W (9) 
      Roma W (1)  
    13:00   Sara Pinerolo W (3) 
      Futura Volley Giovani W (6)  
    13:00   Sassuolo W (5) 
      Marsala W (4)  
     Japan: V.Premier League
    00:00FT   Toray Arrows (7) 0212421
      Suntory Sunbirds (3) 3252625 
    02:00FT   Nagano Tridents (9) 32515153415
      FC Tokyo (8) 22225253213 
    02:05FT   Panasonic Panthers (1) 326251925
      JT Thunders (6) 124232520 
    03:00FT   Sakai Blazers (4) 32325252115
      Oita Miyoshi Weisse Adler (10) 22520142512 
     Japan: V.Premier League Women
    00:00FT   Kurobe W (10) 120251018
      Hisamitsu Springs W (7) 325192525 
    01:00FT   Ageo Medics W (5) 3252525
      Victorina Himeji W (11) 0171823 
    01:00Pst   NEC Red Rockets W (2) 
      PFU Blue Cats W (12)  
    03:00Pst   Denso Airybees W (4) 
      Toray Arrows W (1)  
     Kazakhstan: National League
    01:00FT   Pavlodar (8) 0133015
      Yesil Petropavlovsk (3) 3253225 
    04:00   Burevestnik Almaty (1)  
      Taraz (6)  
    07:00   Mangystau (2)  
      Atyrau (4)  
    10:00   Altai (7)  
      Ushkyn Kokshetau (5)  
     Netherlands: Eredivisie Women
    14:00   Summa Peelpush W  
      Sneek W (6)  
     Norway: Eliteserien
    10:00Pst   NTNUI Dragvoll (4) 
      Forde (2)  
    11:00Pst   Koll (1) 
      Viking TIF (3)  
     Norway: Eliteserien Women
    07:00Pst   Tromso W (1) 
      Randaberg W (2)  
    08:00Pst   Koll W (3) 
      Viking TIF W (7)  
     Poland: PlusLiga
    10:45   Warszawa (4) 
      Slepsk Suwalki (9)  
    13:30   Cuprum Lubin (12) 
      Warta Zawiercie (6)  
     Poland: Orlen Liga Women
    13:30   Bydgoszcz W (9) 
      Joker Swiecie W (11)  
    16:30   Commercecon Lodz W (4) 
      Wroclaw W (10)  
     Portugal: Campeonato Honda – Winners Stage
    07:00   Caldas (8)  
      Bastardo (2)  
    12:00   Castelo Maia (7)  
      Benfica (1)  
    13:00   Sporting de Espinho (5)  
      Esmoriz (3)  
    13:00   Viana (6)  
      Sporting CP (4)  
     Portugal: 1. Divisao Women
    08:00   Boavista Lobos W (14)  
      AJM/FC Porto W (1)  
    12:00   Belenenses W (13)  
      Vilacondense W (9)  
    12:00   Lisboa Benfica W (6)  
      Porto Volei 2014 W (4)  
    13:00   Leixoes W (2)  
      Aves W (8)  
    15:00   Sporting CP W (3)  
      Braga W (12)  
     Romania: Divizia A1 Women
    12:00   Targoviste W (1) 
      CSO Voluntari 2005 W (9)  
    13:00   Alba Blaj W (2) 
      Lugoj W (7)  
    13:00   Medgidia W (3) 
      Stiinta Bacau W (5)  
    13:00   Arges Pitesti W (10) 
      Galati W (8)  
     Russia: Superleague
    10:00   Gazprom (12) 
      Nizhny Novgorod (10)  
    11:00   Fakel Novyi Urengoy (5) 
      Lokomotiv Novosibirsk (7)  
     Russia: Superleague Women
    07:00   Enisey Krasnoyarsk W (11) 
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W (13)  
     Russia: Vishaya Liga A
    08:00   Chelyabinsk (14)  
      Tarkhan Sterlitamak (8)  
    09:00   Tyumen (11)  
      Magnitogorsk University (6)  
    09:30   Avtomobilist (16)  
      Nova Novokuybyishevsk (5)  
    11:00   Yaroslavich Yaroslavl (1)  
      Academy Kazan (9)  
     Serbia: Superliga Women
    13:00   Beograd W (10) 
      Crvena Zvezda W (4)  
    14:00   Jedinstvo Stara Pazova W (6) 
      Zeleznicar W (3)  
     South Korea: V League
    02:00FT   Woori Card (5) 0212017
      KEPCO (4) 3252525 
     Spain: Superliga
    07:00   Manacor (6) 
      Boiro (9)  
    08:00   Rio Duero San Jose (7) 
      Unicaja Almeria (3)  
    08:30   Barcelona (13) 
      Emeve (8)  
     Spain: Superliga Women
    08:00   Cajasol Juvasa W (8) 
      Emeve W (10)  
    08:00Pst   Sayre Mayser W (9) 
      Feel Volley Alcobendas W (6)  
    14:00Pst   Menorca W (3) 
      VP Madrid W (11)  
     Sweden: Elitserien
    13:00   Falkenberg (6) 
      Floby (10)  
     Switzerland: NLA Women
    12:30   Dudingen W (4)  
      Toggenburg W (8)  
    12:30   Franches Montagne W (6)  
      Geneve W (9)  
    12:30   Schaffhausen W (3)  
      Lugano W (7)  
     Turkey: Efeler Ligi
    07:00   Arhavi Bld (16) 
      Afyon Karahisar Bld (15)  
    08:00   Istanbul Buyuksehir Belediyesi (12) 
      Halk Bankasi (5)  
    08:00   Spor Toto (6) 
      Inegol Bld (7)  
    08:30   Altekma (8) 
      Solhan Spor (11)  
    09:00   Bursa B.Sehir Bld (14) 
      Ziraat Bankasi (4)  
    10:00   Sorgun Bld (10) 
      Galatasaray (3)  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    13:00   Thy W (5) 
      Eczacibasi Istanbul W (3)  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win