SOCCER RESULTS


-1
-1 points
SOCCER RESULTS 1
  • Thu 28 Jan 05:28 GMT -03
  •  

    England: Premier League (1)
    17:00 Tottenham (6)-:-Liverpool (5)
     

    Netherlands: Eredivisie (2)
    14:45 Sparta Rotterdam (13)-:-Twente (7)
    17:00 Ajax (1)-:-Willem II (17)
     

    Belgium: Jupiler Pro League (2)
    14:45 Cercle Brugge (17)-:-Club Brugge KV (1)
    17:00 Oostende (7)-:-Standard Liege (4)
     

    Argentina: Copa Argentina – Cup (1)
    21:10 Arsenal Sarandi-:-Huracan Las Heras
     

    Azerbaijan: Premier League (1)
    09:00 Qarabag (2)-:-Sabail (6)
     

    Bangladesh: Premier League (3)
    06:00 Mohammedan Dhaka (5)-:-Abahani Limited (10)
    06:30 Abahani Chittagong (2)-:-Sheikh Russel (3)
    09:00 Muktijoddha SKC (8)-:-Saif Sporting Club (6)
     

    Brazil: Serie A (2)
    19:00 Bahia (17)-:-Corinthians (9)
    20:00 Gremio (6)-:-Flamengo (4)
     

    Brazil: Campeonato Goiano (6)
    15:30 Anapolina (12)-:-Gremio Anapolis (10)
    15:30 Aparecidense (9)-:-Jaragua (2)
    15:30 CRAC (5)-:-Atletico Goianiense (1)
    15:30 Goianesia (4)-:-Goias (3)
    15:30 Ipora (8)-:-Anapolis FC (6)
    15:30 Vila Nova (7)-:-Goiania (11)
     

    Chile: Primera Division (1)
    20:00 Union La Calera (2)-:-Deportes Iquique (18)
     

    Colombia: Copa Colombia (1)
    17:15 Deportes Tolima-:-Deportivo Pasto
     

    Egypt: Premier League (4)
    09:30 National Bank (10)-:-El Geish (15)
    12:00Pst Al Ittihad Alexandria (12)-:-Ghazl El Mahalla (11)
    14:30Pst Zamalek SC (2)-:-Al Ahly (1)
    14:30 Zamalek SC (2)-:-Misr El Makasa (7)
     

    Friendly Games: Friendly International (1)
    21:00 Panama-:-Serbia
     

    Friendly Games: Club Friendly (12)
    05:00 Akhmat Grozny-:-Shkupi 1927
    07:00 CSKA Moscow-:-Murcia
    07:30 FC Rostov-:-Marbella FC
    08:00 Dinamo Moscow-:-Kairat Almaty
    09:00 FC Midtjylland-:-Silkeborg
    09:00 FC Nordsjaelland-:-Fremad Amager
    10:00 Kolding FC-:-Sonderjyske
    11:00 Akhmat Grozny-:-Vojvodina
    11:00 FC Nordsjaelland-:-Naestved
    11:00 FC UFA-:-FK Spartak Zdrepceva KRV
    11:00 PFC Sochi-:-Cukaricki
    13:00 Molde-:-Brattvag
     

    Germany: 2. Bundesliga (1)
    16:30 FC St. Pauli (16)-:-VfL Bochum (2)
     

    Greece: Super League (1)
    12:15 Panetolikos (12)-:-Atromitos Athinon (8)
     

    Guatemala: Liga Nacional de Fútbol – Apertura Final Stage (2)
    14:00 Guastatoya-:-Xelaju
    16:15 Antigua GFC-:-CSD Municipal
     

    India: Super League – ISL (1)
    11:00 Hyderabad FC (4)-:-Bengaluru FC (9)
     

    Indonesia: Liga 1 (2)
    08:15Canc Bhayangkara FC (11)-:-Bali United (2)
    10:30Canc Persik Kediri (13)-:-Persepam Madura Utd (8)
     

    Israel: Ligat ha’Al (2)
    14:00 Hapoel Hadera (13)-:-Hap.Ir.Kiryat Shmona (7)
    15:15 Bnei Sakhnin (12)-:-Hapoel Beer Sheva (5)
     

    Italy: Coppa Italia (1)
    17:00 Napoli-:-Spezia
     

    Italy: Campionato Nazionale Primavera (1)
    09:00 Inter Primavera (7)-:-Genoa U19 (9)
     

    Mexico: Ascenso MX – Clausura (2)
    00:05FT Alebrijes de Oaxaca (9)2 – 1Tapatio (11)
    22:00 Leones Negros UDG (12)-:-Dorados (13)
     

    Nicaragua: Primera Division – Clausura (1)
    18:00 Chinandega (11)-:-Real Esteli (4)
     

    Palestine: Premier League (2)
    10:00 Shabab Al-Khalil (2)-:-Jabal Al-Mukaber (3)
    10:00 Thaqafi Tulkarm (11)-:-Markaz Sh. Al-Amari (4)
     

    Portugal: LigaPro (1)
    08:00 SC Covilha (13)-:-Mafra (8)
     

    Portugal: Taça de Portugal (1)
    18:15 Benfica-:-Belenenses
     

    Romania: Liga I – Regular Season (2)
    12:00 AFC Hermannstadt (15)-:-Chindia Targoviste (6)
    15:00 CFR 1907 Cluj (2)-:-FC Astra II Giurgiu (13)
     

    Saudi Arabia: Division 1 (3)
    09:35 Al Drae (7)-:-Al Adalh (6)
    09:35 Al-Kawkab (10)-:-Al Khaleej Saihat (8)
    09:55 Najran (12)-:-Al-Hazm (1)
     

    Spain: Copa del Rey (2)
    15:00 Navalcarnero-:-Granada CF
    17:00 Alcoyano-:-Athletic Club
     

    Spain: Primera Division Women (2)
    12:00Pst Athletic Club W (11)-:-Barcelona W (1)
    16:30 Levante W (4)-:-Atletico Madrid W (3)
     

    Spain: Tercera Division – Tercera Group 17 – Group A (2)
    15:00 CD Carinena (6)-:-CD Teruel (1)
    15:00 CD Valdefierro (9)-:-Atletico de Monzon (8)
     

    Switzerland: Super League (2)
    14:15Pst FC Lugano (2)-:-Servette FC (7)
    16:30 FC Sion (8)-:-FC Basel 1893 (4)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – 3. Lig Group 1 (8)
    06:00 Edirnespor Genclik (6)-:-Artvin Hopaspor (11)
    07:00 Ankara Adliyespor (13)-:-Kizilcabolukspor (14)
    07:00 Derince Belediyespor (8)-:-Arnavutkoy Belediyespor (3)
    07:00 Diyarbakirspor (2)-:-Manisaspor (16)
    07:00 Fatsa Belediyespor (7)-:-Nevsehir Sp. Genclik (10)
    07:00 Kemerspor 2003 (15)-:-Alemdag Spor 1877 (9)
    07:00 Ofspor (5)-:-Tire 1922 Spor (1)
    07:00 Payasspor (12)-:-Malatya Yesilyurt Belediyespor (4)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – 3. Lig Group 2 (8)
    07:00 Adivarspor (15)-:-Erzin Belediyespor (13)
    07:00 Agri 1970 Spor (12)-:-Kahta 02 (8)
    07:00 Darica Genclerbirligi (4)-:-Yomraspor (5)
    07:00 Gengelkoy Futbol Yatirimlari (14)-:-Ceyhanspor (6)
    07:00 Nazilli Belediyespor (2)-:-Fethiyespor (1)
    07:00 Tekirdagspor (10)-:-Karaman Belediyespor (11)
    07:00 Tokatspor (16)-:-Mardin Buyuksehir Basakspor (9)
    07:00 Yimpas Yozgatspor (17)-:-Tepecik Bld.Spor (7)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – 3. Lig Group 3 (8)
    07:00 Arhavispor (17)-:-Elazig Belediyespor (10)
    07:00 Batman Petrolspor (12)-:-Erbaaspor (14)
    07:00 Carsambaspor (6)-:-Golcukspor (11)
    07:00 Catalca Spor (5)-:-Yalovaspor (16)
    07:00 Karsiyaka (4)-:-Isparta 32 Spor (7)
    07:00 Mersin Idman Yurdu (2)-:-Osmaniyespor (13)
    07:00 Sile Yildizspor (8)-:-Altindag Belediyespor (9)
    07:00 Soma Spor Dernegi (1)-:-Erokspor (3)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win