VOLEYBALL RESULTS


0
VOLEYBALL RESULTS 1
  • Sun 28 Feb 01:13 GMT -03
  •  Austria: AVL – Play Offs
    12:00   VBC Weiz 
      Posojilnica Aich/Dob  
    14:00   VBK Klagenfurt 
      UVC Holding Graz  
     Austria: 2. Bundesliga Women – Winner Stage
    08:00   UVC Holding Graz 2 W (11)  
      TI-Volley 2 W (3)  
     Belarus: Championship Women – Play Offs
    08:00   Mogilev W  
      Kommunalnik Grodno W  
     Belgium: EuroMillions League – Losers Stage
    14:00   Lindemans Aalst 
      VBC Waremme  
     Brazil: Superliga
    14:00   Uberlandia (7) 
      Minas (4)  
    18:00   Sesi SP (11) 
      Itapetininga (8)  
    19:00   Sada Cruzeiro Volei (1) 
      Ribeirao (12)  
     Denmark: Landspokal Cup Women – Final
    10:00   Holte W 
      Brondby II W  
     Estonia: Meeste Liiga
    08:00   Eesti Maaulikooli (5)  
      Liider (10)  
    08:00   Kiili (7)  
      Rakvere (2)  
     Estonia: EMV
    11:00   Saaremaa VK (3)  
      TTU (5)  
    14:00   Bigbank Tartu (1)  
      Parnu (4)  
     Europe: Baltic League – Women – Play Offs
    07:00   Tartu U/Eaden WEST 
      TK Kaunas WLIT 
    10:00   TTU WEST 
      Rigas WLAT 
     Europe: Baltic League
    09:00   Amber Volley (10)LIT 
      Jekabpils Lusi (2)LAT 
    13:00Pst   Selver Tallinn (3)EST
      RTU (5)LAT 
     Finland: Mestaruusliiga
    10:30   Etta (7) 
      Tiikerit (5)  
     Finland: Mestaruusliiga Women
    10:00   Puijo W (10) 
      Vampula W (7)  
    12:00   Orpo W (5) 
      LP Kangasala W (1)  
    12:00   WoVo W (9) 
      LP Viesti W (2)  
     Germany: DVV Pokal – Final
    13:00   Netzhoppers 
      United Volleys Frankfurt  
     Germany: DVV Pokal Women – Final
    10:15   Schweriner W 
      Potsdam W  
     Germany: 2. Bundesliga South
    11:00   VYS Friedrichshafen (15)  
      Schwaig (5)  
    12:00   FT 1844 Freiburg (9)  
      Kriftel (12)  
    12:00   Gotha (4)  
      Bliesen (14)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    11:00   Dingolfing W (7)  
      Rote Raben Vilsbiburg II W (12)  
     Greece: A1
    12:00   Kifisia (7) 
      PAOK (4)  
    15:00Pst   Foinikas Syrou (3) 
      OFI (8)  
     Hungary: NB 1
    12:00   Dagi KSE (3)  
      Mav Elore Fehervar (4)  
    12:00   Kaposvar (2)  
      Dunaferr (6)  
    14:00   Kecskemet (5)  
      Debreceni EAC (7)  
    14:00   Sumegi (8)  
      Szegedi (5)  
     Hungary: Extraliga – Women – Play Offs
    15:00   MTK Budapest W  
      1.MCM-Diamant Kaposvari W  
     Iceland: Mizunodeild
    10:00   HK (2)  
      Alftanes (7)  
    14:00   Fylkir (8)  
      Prottur Vogum (9)  
     Iceland: Mizunodeild Women
    10:00   Afturelding W (2)  
      Prottur Reykjavik W (6)  
    10:00   Alftanes W (4)  
      KA Akureyri W (3)  
    10:30   Prottur NES W (5)  
      HK Kopavogur W (1)  
     Iran: Super League – Play Offs
    07:30   Shahdab Yazd  
      Haraz Amol  
    10:30   Shahrdari Urmia  
      Shahrdari Gonbad  
     Israel: Premier League
    15:00   Aylabon (7)  
      Kiryat Ata (6)  
     Italy: SuperLega – Play Offs
    14:00   Padova 
      Piacenza  
    15:30   Verona 
      Milano  
     Italy: Serie A2
    12:00   Cuneo (2) 
      Cantu (10)  
    14:00   BCC-NEP Castellana (8) 
      Reggio Emilia (7)  
    14:00   Bergamo (1) 
      Siena (5)  
    14:00   Lagonegro (12) 
      Mondovi (11)  
    14:00   Santa Croce (9) 
      Taranto (3)  
     Italy: Serie A1 Women
    13:00   Scandicci W (5) 
      Trentino W (10)  
    14:00   Novara W (2) 
      Busto Arsizio W (6)  
     Italy: Serie A2 Women – Play Out
    10:00   Montecchio W 
      Olbia W  
    13:00   Club Italia W 
      Talmassons W  
    13:00   Martignacco W 
      Barricalla Collegno Torino W  
    13:00   Ravenna W 
      Futura Volley Giovani W  
     Italy: Serie A2 Women – Promotion
    13:00Pst   Cutrofiano W 
      Roma W  
    13:00Pst   Sara Pinerolo W 
      Macerata W  
    13:00   Soverato W 
      Sassuolo W  
    13:00   Vallefoglia W 
      Mondovi W  
     Italy: Serie A2 Women – West
    13:00   Sara Pinerolo W (3) 
      Roma W (2)  
     Japan: V.Premier League
    01:00Set 1   Sakai Blazers (5) 011
      Toray Arrows (7) 015 
    01:05Set 1   JT Thunders (6) 06
      Suntory Sunbirds (1) 08 
    02:00   JTEKT (4) 
      FC Tokyo (8)  
    02:00   Oita Miyoshi Weisse Adler (10) 
      Wolfdogs Nagoya (3)  
    02:00   Panasonic Panthers (2) 
      Nagano Tridents (9)  
     Kazakhstan: National League
    02:00   Yesil Petropavlovsk (4)  
      Pavlodar (8)  
    05:00   Taraz (5)  
      Atyrau (2)  
    08:00   Ushkyn Kokshetau (7)  
      Burevestnik Almaty (1)  
    11:00   Altai (6)  
      Mangystau (3)  
     Latvia: Nacionala Liga – Women
    08:00   VK miLATss W  
      RSU/MVS W  
     Netherlands: Eredivisie Women
    11:30   Eurosped W (5)  
      Sliedrecht W (2)  
     Norway: Eliteserien
    08:00Pst   Forde (2) 
      Asker (9)  
    11:00Pst   Randaberg (5) 
      Tromso (6)  
     Norway: Eliteserien Women
    07:00Pst   Randaberg W (2) 
      Tromso W (1)  
    09:00Pst   Oslo W (6) 
      Skjetten W (9)  
    10:00Pst   Forde W (4) 
      Koll W (3)  
     Poland: PlusLiga
    10:45   PGE Skra Belchatow (7) 
      Warszawa (5)  
    13:30   Slepsk Suwalki (11) 
      Bedzin (14)  
     Poland: Orlen Liga Women
    16:30   Commercecon Lodz W (4) 
      Radom W (2)  
     Portugal: Campeonato Honda – Losers Stage
    09:00   Clube K (4)  
      Vitoria SC (3)  
     Portugal: 1. Divisao Women
    12:00   Clube K W (5)  
      Vilacondense W (9)  
    13:00   Aves W (7)  
      Castelo Maia W (10)  
    13:00   Belenenses W (14)  
      Braga W (12)  
    13:00   Lisboa Benfica W (4)  
      Sporting CP W (2)  
    13:00   Leixoes W (3)  
      Porto Volei 2014 W (6)  
    13:00   Vitoria SC W (11)  
      Boavista Lobos W (13)  
     Romania: Divizia A1
    07:00   Dinamo Bucarest (5) 
      U Cluj (7)  
    07:00   Universitatea Timisoara (10) 
      Unirea Dej (6)  
    13:00   Steaua Bucuresti (4) 
      Stiinta Bucuresti (8)  
     Russia: Superleague
    09:00   Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk (9) 
      Ural Ufa (7)  
     Russia: Superleague Women
    11:00   Proton Saratov W (8) 
      Leningradka W (7)  
     Serbia: Superliga
    13:00   Novi Pazar (10) 
      Crvena Zvezda (8)  
    15:00   Ribnica (5) 
      Borac Paracin (9)  
     Serbia: Superliga Women
    16:00   klek W (8) 
      Spartak-Subotica W (9)  
     Slovakia: Slovak Cup Women – Final
    12:00   Slavia Bratislava W 
      Nove Mesto nad Vahom W  
     South Korea: V League
    02:00Pst   KB Stars (3) 
      Samsung Blue Fangs (7)  
     South Korea: V League Women
    04:00   GS Caltex W (1) 
      Hungkuk Pinkspiders W (2)  
     Spain: Superliga Women
    12:30   Algar Surmenor W (12) 
      Cajasol Juvasa W (8)  
     Sweden: Elitserien
    10:00   Hylte (2) 
      Uppsala VBS (9)  
    11:00   Floby (10) 
      Sollentuna (1)  
    12:00   Habo (5) 
      Lunds VK (7)  
    12:00   Orkelljunga (3) 
      Vingaker (6)  
    13:00   Falkenberg (4) 
      Sodertelge (8)  
     Sweden: Elitserien Women
    09:00   Orebro W (3) 
      Hylte/Halmstad W (1)  
    09:00   Varnamo W (10) 
      IKSU W (11)  
    11:00   Engelholm W (2) 
      Sollentuna W (5)  
     Turkey: Efeler Ligi
    11:30   Spor Toto (6) 
      Ziraat Bankasi (5)  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    09:00   PTT Spor W (9) 
      Iller Bankasi W (14)  
    12:30   Eczacibasi Istanbul W (3) 
      Beylikduzu W (16)  


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win