SOCCER RESULTS


-2
-2 points
SOCCER RESULTS 1
  • Thu 04 Mar 18:09 GMT -03
  •  

    England: Premier League (3)
    15:00FT Fulham (18)0 – 1Tottenham (8)
    15:00FT West Brom (19)0 – 1Everton (4)
    17:15HT Liverpool (7)0 – 1Chelsea (6)
     

    Italy: Serie A (1)
    16:4562 Parma Calcio 1913 (19)0 – 2Inter (1)
     

    Argentina: Supercopa (1)
    22:10 Racing Club-:-River Plate
     

    Armenia: Premier League (1)
    07:00FT Lori FC (3)2 – 0Noah (5)
     

    Australia: W-League (1)
    05:05FT Melbourne Victory W (3)1 – 0Western Sydney Wanderers W (6)
     

    Bahrain: King’s Cup (1)
    12:15FT Riffa SC2 – 0Al Ahli Club Manama
     

    Bangladesh: Premier League (2)
    06:45FT Sheikh Russel (3)5 – 0Bangladesh Police (8)
    09:15FT Abahani Limited (4)2 – 1Uttar Baridhara (9)
     

    Belgium: Belgian Cup (2)
    14:00FT Genk4 – 1KV Mechelen
    16:4565 Standard Liege1 – 0Club Brugge KV
     

    Brazil: Campeonato Brasiliense (2)
    15:30Pst Samambaia (7)-:-Capital FC (2)
    15:30Pst Taguatinga (1)-:-Sobradinho EC (8)
     

    Brazil: Campeonato Carioca – Taca Guanabara (1)
    21:00 Resende-:-Fluminense
     

    Brazil: Campeonato Catarinense (2)
    16:00Pst Gremio Metropolitano (10)-:-Joinville (7)
    19:00Pst Criciuma (11)-:-Chapecoense-SC (5)
     

    Brazil: Campeonato Cearense – 1st Group Stage (4)
    15:30FT Caucaia EC (4)0 – 1Icasa (5)
    15:30FT Crato (8)0 – 1Ferroviario (1)
    15:30FT Guarany De Sobral (6)1 – 2Uniclinic Atletico Clube (3)
    15:30FT Pacajus SC (2)4 – 0Barbalha (7)
     

    Brazil: Campeonato Gaucho – Gaucho (3)
    20:00 Pelotas (7)-:-Internacional (4)
    20:00 Sao Jose (9)-:-Caxias
    21:30 Juventude (10)-:-Sao Luiz (11)
     

    Brazil: Campeonato Goiano – Group A (1)
    15:30FT CRAC (5)0 – 2Atletico Goianiense (2)
     

    Brazil: Campeonato Goiano – Group B (1)
    16:00FT Aparecidense (4)0 – 0Vila Nova (1)
     

    Brazil: Campeonato Mineiro (1)
    21:00 Tombense (8)-:-Atletico-MG (3)
     

    Brazil: Campeonato Paraense (1)
    19:00 Paragominas FC (2)-:-Paysandu (7)
     

    Brazil: Campeonato Paranaense (1)
    19:15Pst Atletico Paranaense (12)-:-Operario-PR (3)
     

    Brazil: Campeonato Paulista A1 (3)
    15:00FT Ituano (1)1 – 0Sao Bento (13)
    16:4564 Botafogo SP (11)0 – 1Guarani Campinas (15)
    19:00 Ponte Preta (12)-:-Santo Andre (10)
     

    Brazil: Campeonato Potiguar – 1st Group Stage (1)
    15:30FT ABC (2)1 – 1Forca e Luz (7)
     

    Bulgaria: FA Cup (2)
    09:00FT Botev Vratsa3 – 0Chernomorets Balchik
    12:30AP * Slavia Sofia1 – 1(5 – 3)Montana
     

    Colombia: Primera A – Apertura (2)
    20:00 Chico (18)-:-Millonarios (9)
    22:05 Santa Fe (3)-:-Deportes Tolima (2)
     

    Colombia: Primera B – Apertura (2)
    16:00FT Bogota FC (14)1 – 1Quindio (7)
    18:00 Cortulua (9)-:-Barranquilla (15)
     

    Congo Dr: Ligue 1 (2)
    11:30FT FC Saint Eloi Lupopo (4)2 – 1AC Rangers (7)
    11:30FT Lubumbashi Sport (15)1 – 1CS Don Bosco (8)
     

    Costa Rica: Primera Division – Clausura (1)
    18:008 Municipal Grecia (7)0 – 0Santos de Guapiles (4)
     

    Denmark: Superliga (3)
    14:00FT Lyngby (11)2 – 0FC Midtjylland (1)
    14:00FT Sonderjyske (7)1 – 1Odense (6)
    16:00FT Brondby (2)0 – 0Randers FC (5)
     

    Egypt: Premier League (2)
    10:00FT Ghazl El Mahalla (11)0 – 0National Bank (14)
    12:00Pst El Geish (15)-:-ENPPI (6)
     

    Estonia: Esiliiga A (1)
    14:00FT Tallinn Kalev (1)2 – 0FC Nomme United (10)
     

    Europe (UEFA): UEFA Youth League – Domestic Champions Path (1)
    09:30Canc Shkendija U190 – 0Qabala U19
     

    Europe (UEFA): Champions League Women – Final Stage (2)
    03:00FT Biik Kazygurt W1 – 6Bayern Munich W
    12:00FT Lyon W2 – 0Brondby W
     

    Finland: Suomen Cup – Group A (1)
    09:00FT HJK Helsinki (1)6 – 1Kooteepee (4)
     

    Finland: Suomen Cup – Group D (1)
    14:00FT Klubi-04 (3)0 – 5IF Gnistan (1)
     

    French Guiana: Division D’Honneur – Group B (1)
    20:00Pst Arc en Ciel (7)-:-CSC Cayenne (4)
     

    Germany: Oberliga Niederrhein (4)
    15:30Pst DJK Teutonia St. Toenis (8)-:-FC Kray (20)
    15:30Pst Union Nettetal (16)-:-TVD Velbert (10)
    15:30Pst VfB Hilden (15)-:-SpVgg Sterkrade-Nord (6)
    16:00Pst FSV Duisburg (22)-:-SSVg Velbert (2)
     

    Gibraltar: National League (1)
    15:30FT Lincoln Red Imps FC (2)4 – 2St Joseph S FC (3)
     

    Greece: FA Cup (2)
    13:00FT Volos NFC1 – 0AEK Athens FC *
    15:00FT Aris Thessalonikis1 – 1Olympiakos Piraeus *
     

    Honduras: Liga Nacional de Futbol – Clausura (1)
    22:00 Real Espana (4)-:-Vida (8)
     

    Hong Kong: Premier League (1)
    09:00FT Kitchee SC (1)2 – 0Hong Kong Pegasus (3)
     

    Iraq: Super League (3)
    07:45FT Al Karkh (9)2 – 1Al Diwaniya (12)
    10:00FT Al Zawraa (2)0 – 0Al Talaba (17)
    12:15FT Naft Maysan (8)0 – 1Naft Al Wasat (5)
     

    Israel: Ligat ha’Al (3)
    14:00FT FC Ashdod (3)2 – 0Hapoel Kfar Saba (13)
    15:00FT Beitar Jerusalem (8)2 – 3Bnei Sakhnin (12)
    15:45FT Hapoel Haifa (9)0 – 2Maccabi Tel Aviv (2)
     

    Italy: Serie C – Group A (2)
    11:00FT Carrarese (11)0 – 0US Grosseto (10)
    11:00FT Livorno (20)0 – 1Alessandria (5)
     

    Italy: Serie D – Group G (1)
    10:30FT Insieme Formia (9)1 – 1Nocerina (5)
     

    Kenya: Premier League (2)
    09:00Pst Homeboyz (13)-:-GOR Mahia (12)
    09:00Pst Zoo Kericho (18)-:-Western Stima (17)
     

    Kuwait: Premier League – Championship Group (2)
    11:00FT Al Kuwait (3)4 – 1Al Shabab (9)
    13:30FT Al Qadsia (1)2 – 0Khaitan (10)
     

    Libya: Premier League – Group A (2)
    10:00FT Al Nasr (2)1 – 1Al Hilal Benghazi (4)
    10:00Abd Khaleej Sart (7)-:-Darnes SC (9)
     

    Libya: Premier League – Group B (1)
    10:30FT Al-Ittihad Club (1)1 – 0Almahalla (11)
     

    Mali: Regular Season (4)
    12:45 CS Duguwolofila (2)-:-USC Kita (9)
    13:00 CAS de Sevare (18)-:-AS Police (20)
    13:00FT Lafia Club de Bamako (6)0 – 0AS Douanes de Sikasso (15)
    15:00 AS Real Bamako (7)-:-Stade Malien (13)
     

    Mexico: Liga MX – Guard1anes Clausura (3)
    00:00FT Cruz Azul (1)1 – 0Mazatlan FC (13)
    00:06FT Club Tijuana (7)0 – 2Club America (2)
    22:00 Necaxa (16)-:-Pachuca (18)
     

    Mexico: Ascenso MX – Clausura (2)
    00:05FT Cimarrones (3)2 – 0Alebrijes de Oaxaca (14)
    20:00 Tapatio (6)-:-Leones Negros UDG (16)
     

    Mexico: Liga MX Women – Clausura (1)
    20:00 Queretaro W (10)-:-Pachuca W (8)
     

    Morocco: Coupe du Trone (3)
    10:30PEN Wydad Serghini2 – 2(5 – 6)Raja Beni Mellal *
    13:00FT Chabab Atl. Khenifra1 – 3Moghreb Tetouan
    15:00PEN Chabab Mohammedia0 – 1(1 – 1)Difaa El Jadida
     

    Oman: Professional League (4)
    10:20 Al Msnaa (3)-:-Muscat Club (13)
    10:20 Nizwa (11)-:-Al Rustaq SC (7)
    10:45 Al Ittihad Salalah (8)-:-Al Suwaiq SC (5)
    13:00 Sohar (10)-:-Saham (14)
     

    Palestine: Premier League (2)
    10:00FT Shabab Al-Dhahiriya (6)4 – 0Mosaset Al Bireh (7)
    13:00FT Ahli Al Khalil (10)1 – 4Shabab Al-Khalil (1)
     

    Poland: Ekstraklasa (1)
    16:3078 Stal Mielec (16)1 – 2Wisla Plock (13)
     

    Portugal: Campeonato de Portugal – Group E (1)
    11:00FT Benfica Castelo Branco (2)2 – 1Oleiros (5)
     

    Portugal: Taça de Portugal (1)
    17:15HT Benfica1 – 0Estoril
     

    Romania: Cupa Romaniei (1)
    15:00FT Dunarea Calarasi1 – 3Dinamo Bucuresti
     

    Saudi Arabia: Pro League (1)
    12:45FT Al Taawon (5)2 – 2Al Baten (10)
     

    Saudi Arabia: Division 2 – Group A (7)
    09:40FT Al Safa (5)0 – 4Al Jndal (4)
    09:55FT Al-Lewaa (10)2 – 1Al Zulfi (8)
    09:55FT Al Qaisoma (3)1 – 1Al-Taqdom (13)
    09:55FT Al-sadd (6)1 – 2Kumait (12)
    10:00FT Al Arabi SC (11)3 – 3Bisha (1)
    10:10FT Al-Hjazz (14)1 – 5Al Akhdoud (2)
    10:25FT Al Entesar (9)3 – 0Al-Ansar (7)
     

    Spain: Copa del Rey (1)
    17:0049 Levante1 – 1Athletic Club
     

    Sudan: Premier League (1)
    10:45FT Al Hilal Port Sudan (9)1 – 2Hay Al Wadi (8)
     

    Switzerland: Super League (2)
    14:15FT FC Sion (9)0 – 3FC Lugano (6)
    16:3081 FC Zurich (7)1 – 2FC Luzern (8)
     

    Tanzania: Premier League (4)
    08:00FT Mtibwa Sugar (14)0 – 0Biashara Mara United (4)
    08:00FT Polisi Tanzania FC (8)1 – 0Kinondoni MC (6)
    10:00FT Coastal Union (10)2 – 1Young Africans (1)
    10:00FT Tanzania Prisons (9)1 – 1Mbeya City (17)
     

    Thailand: Thai Premier League (2)
    08:30FT Chiangrai United (6)4 – 3Chonburi FC (11)
    09:00FT Bangkok Glass (1)2 – 0Sukhothai FC (13)
     

    Tunisia: Ligue Professionnelle 1 (2)
    10:00FT CA Bizertin (12)1 – 0Stade Tunisien (10)
    10:00FT CS Sfaxien (2)1 – 2US Tataouine (9)
     

    Turkey: Super Lig (3)
    10:00FT Alanyaspor (6)1 – 1Goztepe (9)
    10:00FT Kasimpasa (14)1 – 2Trabzonspor (4)
    13:00FT Fenerbahce (3)1 – 1Antalyaspor (10)
     

    Turkey: TFF 2. Lig – Red Group (10)
    07:00FT Kardemir Karabukspor (20)0 – 4Turgutluspor (5)
    08:00FT Bayburt (16)1 – 1Kastamonuspor (17)
    08:00FT BB Bodrumspor (2)1 – 0Buyuksehir B. (3)
    08:00FT Bugsasspor (18)2 – 2Tarsus Idman Yurdu (10)
    08:00FT Elazigspor (19)1 – 1Anadolu Selcukluspor (15)
    08:00FT Karacabey Birlikspor (11)1 – 0Pazarspor (14)
    08:00FT Kirsehir Belediyespor (6)2 – 3Kirklarelispor (7)
    08:00FT Pendikspor (12)0 – 3Eyupspor (1)
    08:00FT Serik Belediyespor (9)0 – 3Etimesgut Belediyespor (8)
    08:00FT Sivas Belediyespor (13)2 – 2Sakaryaspor (4)
     

    Turkey: TFF 2. Lig – White Group (9)
    08:00FT Afjet Afyonspor (9)2 – 0Inegolspor (14)
    08:00FT Corum Belediyespor (10)3 – 0Ergene Velimese Spor (15)
    08:00FT Gumushanespor (17)0 – 2Amedspor (5)
    08:00FT Hacettepe SK (16)0 – 124 Erzincanspor (2)
    08:00FT Kocaelispor (6)3 – 1Nigde Belediyespor (18)
    08:00FT Manisa Buyuksehir (1)1 – 1Ankara Demirspor (4)
    08:00FT Sariyer (7)3 – 0Sancaktepe Belediye (13)
    08:00FT Usakspor (8)0 – 0Duzyurtspor (3)
    08:00FT Zonguldak Komurspor (12)1 – 1Kahramanmarasspor AS (11)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – 3. Lig Group 4 (8)
    06:00FT Siirt IL Ozel Idaresispor (9)2 – 1Sultanbeyli Bld. (16)
    08:00FT Adiyamanspor (4)0 – 168 Aksaray Belediye Spor (1)
    08:00FT Bayrampasa (8)0 – 1Yeni Orduspor (6)
    08:00FT Bursa Yildirim Spor (5)1 – 1Kestelspor (7)
    08:00FT Karakopru (12)1 – 2Duczespor (2)
    08:00FT Kozan Bld. Spor (15)0 – 0Bergama Belediyespor (14)
    08:00FT Muglaspor (17)1 – 1Modafen FK (13)
    08:00FT Silivrispor (11)0 – 01954 Kelkit Belediyespor (3)
     

    Ukraine: Persha Liga (1)
    13:00FT Obolon-brovar Kyiv (8)0 – 0VPK-Ahro Shevchenkivka (13)
     

    Zambia: Super League (3)
    10:00FT Red Arrows1 – 0Prison Leopards
    10:00FT Young Green Eagles3 – 1NAPSA Stars
    10:00FT Zesco United FC4 – 1Lumwana Radiants

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win