BASKETBALL RESULTS


1
1 share, 1 point
  • Sat 10 Apr 11:05 GMT -03
  •  Argentina: Liga A
    11:00   Instituto de Cordoba  
      Olimpico  
     Australia: NBL
    04:30FT   Adelaide 36ers 8325181327 43 
      Perth Wildcats 6821141122 35
    04:30Pst   New Zealand Breakers  
      Perth Wildcats  
    07:00Pst   Melbourne United  
      Cairns Taipans 
    07:00FT   Melbourne United 8417222223 39 
      New Zealand Breakers 7816211328 37 
     Belarus: Premier League
    07:00FT   Grodno 7222162410 38 
      Tsmoki-Minsk II 8220162719 36 
    07:00FT   SDUSHOR Minsk 485111814 16 
      Rguor Minsk 7716212416 37 
    09:00FT   Rubon 7014201818 34 
      Impuls 9028251918 53 
    09:00FT   Borisfen Mogilev 9626172825 43 
      Grodno 6314151618 29 
    09:30   Tsmoki-Minsk Reserve  
      Brest  
     Bosnia and Herzegovina: Prvenstvo BiH
    12:00   Bratunac  
      Siroki Brijeg  
    12:00   Celik  
      Borac  
    13:30   HKK Z. Mostar  
      Spars Sarajevo  
    14:00   Leotar Trebinje  
      Sloboda  
     Brazil: NBB
    12:00   Unifacisa  
      Pato Basquete  
    16:00   Bauru  
      Mogi 
    19:00   Cearense  
      Campo Mourao  
     Bulgaria: NBL
    12:00   Cherno More  
      Rilski Sportist  
    13:00   Balkan Botevgrad  
      Academic Bultex  
     China: CBA
    01:30FT   Nanjing Tongxi 10118203132 38
      Qingdao 11725303329 55
    04:30FT   Jilin 8521172423 38
      Foshan 10328232725 51
    08:35FT   Fujian 11828302634 58
      Shenzhen Aviators 10430222527 52
    09:00FT   Jiangsu Dragons 9430152227 45
      Tianjin 9831262516 57
     Croatia: Premijer liga
    09:00FT   Furnir Dubrava 8319212122 40 
      Sonik Puntamika 7026151811 41 
    13:00   Alkar  
      Skrljevo  
    15:00   Vros Osijek  
      Zabok 
     Cyprus: Division A
    11:00   AEK Larnaca  
      Keravnos BC  
     Czech Republic: NBL
    12:00   Kralovsti Sokoli  
      Svitavy  
     Czech Republic: ZBL Women
    12:00   USK Prague W  
      Hradec Kralove W  
     Denmark: Basketligaen
    12:00   Copenhagen Wolfpack 
      Horsens  
     Denmark: Dameligaen Women
    09:00FT   BMS-Herlev W 7022181713 40 
      Hoersholm W 572231814 25 
     Europe: Latvia-Estonian League
    11:00Q1   VEF RigaLAT66 
      BK OgreLAT44 
    14:00   Kalev/CramoEST
      RaplaEST
     Europe: ABA League
    12:00   CibonaCRO 
      ZadarCRO 
    13:00Pst   PartizanSRB 
      PrimorskaSLO 
     France: LNB
    13:00   Le Portel 
      Gravelines Dunkerque  
    15:00   Dijon 
      Boulazac  
    15:00Pst   JL Bourg 
      ASVEL  
    15:30   Pau-Orthez 
      Strasbourg  
     France: Pro B
    14:00   Ada Blois Basket 
      Antibes  
    14:00Pst   Nantes 
      Nancy  
    15:00   Souffelweyersheim 
      Poitiers  
     Germany: BBL
    13:00   Alba Berlin 
      Hamburg Towers 
    13:00   Ulm 
      Giessen  
    15:30   Oldenburg 
      Bonn 
    15:30   Bayreuth 
      Bamberg 
    15:30   Sc Rasta Vechta 
      Chemnitz 
     Germany: Pro A
    14:30   Ehingen  
      TBB Trier  
    14:30   Eisbaren Bremerhaven  
      Heidelberg  
    14:30   Kirchheim  
      Bg Karlsruhe  
    14:30   Paderborn B.  
      Nurnberger  
    14:30Pst   Panthers Schwenningen  
      Phoenix Hagen  
    14:30   Rostock  
      Jena  
    14:30   Tubingen  
      Bayer Giants Leverkusen  
     Greece: Basket League
    10:00Q3   Kolossos Rhodes 4130110 41
      AEK Athens 3411203 31 
    11:00Q1   Aris 77 
      Ionikos Nikeas BC 22  
    14:00   Panathinaikos 
      Lavrio 
     Greece: A2
    11:00   AE Psychikou  
      Amyntas  
    11:00   AO Pangrati  
      Apollon Patras  
    11:00Pst   AO Triton  
      Panerythraikos  
    11:00Pst   Apollon Patras  
      AE Psychikou  
    11:00   AS Karditsas  
      Oiakas Nafpliou  
    11:00Pst   AS Karditsas  
      Agriniou  
    11:00Pst   Dafni Dafniou  
      Koroivos  
    11:00   Eleftheroupoli  
      AO Triton  
    11:00Pst   Eleftheroupoli  
      AO Pangrati  
    11:00   Filippos BC  
      Olympiacos B.C.B.  
    11:00Pst   Kavala  
      Maroussi BC  
    11:00Pst   Oiakas Nafpliou  
      Filippos BC  
    11:00Pst   Olympiacos B.C.B.  
      Amyntas  
    11:00   Panerythraikos  
      Dafni Dafniou  
     Hungary: NB I. A
    12:00   Duna Aszfalt 
      Kaposvari  
     Indonesia: IBL
    01:00FT   Bali United 559112114 20 
      Satria Muda Pertamina 5919131314 32 
    04:00FT   Indonesia Patriots 6818141125 32 
      Louvre Surabaya 7417221916 39 
    07:00FT   West Bandits Solo 662918109 47 
      Prawira Bandung 6913181622 31 
    10:00   Bima Perkasa Jogja  
      Pacific Caesar Surabaya  
     Italy: A2
    13:00   Chieti Basket 1974  
      SS Basket Napoli 
    13:00   Mantovana  
      Pallacanestro Orzinuovi 
    13:00   Pistoia  
      Stella Azzurra Roma 
     Italy: Lega A
    15:00   Fortitudo Bologna 
      Pesaro 
     Italy: Serie A Women
    15:30Pst   Battipaglia W  
      Ragusa W  
    15:30   Broni W  
      BK Costa W  
    15:30   Empoli W  
      San Giovanni W  
    15:30   Magnolia Campobasso W  
      Lucca W  
    15:30   Schio W  
      Dinamo Sassari W  
    15:30Pst   Vigarano W  
      San Martino W  
     Japan: B. League
    01:45FT   Hiroshima Dragonflies 591314923 27
      Kyoto Hannaryz 9921312027 52 
    03:05Pst   Alvark Tokyo 
      Yokohama B-Corsairs  
    03:05Pst   Chiba Jets 
      Niigata Albirex  
    03:05Pst   Diamond Dolphins 
      Osaka Evessa  
    03:05FT   Shinshu Brave Warriors 8518331915 51
      Shimane Susanoo Magic 7512212319 33 
    04:05FT   Levanga Hokkaido 7515182913 33
      Link Tochigi Brex 9023252418 48 
    05:05FT   Shiga Lakestars 9422202527 42
      SAN-EN NeoPhoenix 8727192021 46 
    06:05FT   Brave Thunders 8220242018 44
      Akita Northern Happinets 551392310 22 
    06:05Pst   Ryukyu Golden Kings 
      Aisin Seahorses  
    06:05FT   Toyama Grouses 7815202518 35
      Sun Rockers Shibuya 7917181727 35 
     Lithuania: LKL
    11:20   Juventus 
      Pieno Zvaigzdes 
    12:30   Dzukija 
      Siauliai  
     Netherlands: Dutch Basketball League
    11:00   Hague Royals  
      BC Apollo Amsterdam 
    14:30   Donar BC  
      Leiden 
    14:45   Rotterdam Challengers  
      Den Helder Suns 
    15:00   Aris Leeuwarden  
      Basketball Academie Limburg Weert 
     Poland: 1. Liga
    12:00   Gornik Walbrzych  
      Poli. Opolska  
    12:30   Lancut  
      GKS Tychy  
    13:00   Czarni Slupsk  
      Pruszkow  
    13:00   WKK Wroclaw  
      Miasto Szkla Krosno  
     Poland: Energa Basket Liga – Women
    12:00   Arka Gdynia W 
      Polkowice W  
    12:00Pst   Gorzow Wielkopolski W 
      Artego Bydgoszcz W  
     Portugal: Portuguese Cup
    11:00Q1   Benfica 44 
      Imortal/Algarexperienc 55  
    13:30   Sporting CP 
      FC Porto  
     Romania: Divizia A
    10:00Q3   Energia Targu Jiu 3815185 33
      BCM U Pitesti 53202310 43 
    10:00Q3   SCM U. Craiova 60232017 43
      Miercurea Ciuc 51192012 39 
    13:00   Cs Dinamo Bucharest 
      CSM Focsani  
    13:00   Cs Phoenix Galati 
      Csu A. Sibiu  
     Russia: Premier League Women
    13:00   NIKA Syktyvkar W 
      Ekaterinburg W  
     Serbia: First League
    13:00   Kolubara LA 2003  
      Novi Pazar  
     Slovakia: Extraliga
    13:00   Levice 
      BK Svit  
    13:00   Inter Bratislava 
      BC Prievidza  
    13:00   MBK Lucenec 
      MBK Handlova  
     Slovenia: Liga Nova KBM
    13:00Pst   Hopsi 
      Triglav  
    13:00Pst   Zlatorog 
      Tajfun Sentjur  
     South Korea: KBL
    03:00FT   Goyang Orions 631871721 25
      Incheon Et Land 8524201823 44
     Spain: ACB
    13:00   Obradoiro CAB 
      Manresa BC  
    13:00   Gipuzkoa 
      Real Betis 
    15:45   Unicaja Malaga 
      Andorra 
     Spain: LEB Oro
    13:00   CB Granada 
      Baloncesto Oviedo  
    14:00   CB Almansa 
      Cafes Candelas Breogan  
    14:00   Real Murcia 
      Tizona Burgos  
     Sweden: Ligan
    15:04   Jamtland Basket 
      Kfum Umea 
     Switzerland: SB League
    12:00   Lugano Tigers 
      Boncourt R.T.  
    12:30   Bbc Nyon 
      Sam Massagno  
    12:30   Lions Geneve 
      Fribourg Olympic  
     Turkey: Super Ligi
    07:00FT   Bahcesehir Koleji 9926282322 54
      Fethiye Belediye 711981925 27
    09:15Q4   Pinar Karsiyaka 9225192919 44
      Galatasaray CC 9416382218 54
     USA: NBA
    20:30   Cleveland CavaliersCLE
      Toronto RaptorsTOR 
    21:30   Brooklyn NetsBKN
      Los Angeles LakersLAL 
    22:00   Oklahoma City ThunderOKC
      Philadelphia 76ersPHI 
    22:00   Utah JazzUTH
      Sacramento KingsSAC 
    23:00   Golden State WarriorsGSW
      Houston RocketsHOU 
    23:00   Phoenix SunsPHO
      Washington WizardsWAS 
    23:00   Portland TrailblazersPOR
      Detroit PistonsDET 
     United Kingdom: BBL
    14:00   Leicester Riders 
      Plumouth Raiders  
    15:30   Bristol Flyers 
      London Lions 
     Uruguay: Liga Uruguaya
    12:15   Goes  
      Penarol  
    14:30   Trouville  
      Olimpia  
    16:45   Hebraica Macabi  
      Capitol  
    19:15   Defensor Sporting  
      Malvin  
    21:30   Aguada  
      Nacional  
     World: Champions League Americas
    14:40   San LorenzoARG 
      Sao PauloBRA
    17:10   Flamengo BCBRA 
      Caballos Cocle  
    19:40   QuimsaARG 
      MinasBRA 
    22:10   Real EsteliNIC 
      FrancaBRA 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win