VOLEYBALL RESULTS


0
  • Sun 11 Apr 10:24 GMT -03
  •  Argentina: Liga Women – Play Offs
    19:00   San Lorenzo W  
      Gimnasia W  
     Austria: 2. Bundesliga – Winner Stage
    05:30FT   HIB Graz (7) 22523162513
      Raiffeisen VC Wolfurt (8) 31925251415 
     Belarus: Championship Women – 5th-8th Places
    06:00FT   A Baranovichi W 325252125
      RGUOR W 12119259 
    07:00FT   Kommunalnik Grodno W 326212525
      Zhemchuzhina W 124252221 
     Belgium: Liga A Women
    11:00   Michelbeke W (8) 
      Tongeren W (3)  
     Bulgaria: Superliga – Play Offs
    11:00   Hebar 
      Neftochimic  
     Croatia: Prva Liga Women
    08:30FT   HAOK Mladost II W (2) 2181625258
      Karlovac W (3) 32525162215 
    10:00Set 1   Sinj W (5) 024
      Varazdin W (9) 024 
    12:00   Umag W (7) 
      Don Bosco W (8)  
     Denmark: Volleyligaen – 5th-8th Places
    10:00Set 1   Nordenskov UIF 020
      ASV Aarhus 024 
     Denmark: 1. Division East
    05:00Pst   DTU (3) 
      Hvidovre II (9)  
    05:00Pst   KV 61 (10) 
      Grondal (5)  
    07:00Pst   Gentofte Volley II (2) 
      Amager VK II (7)  
    08:00Pst   Lyngby (12) 
      Frederiksberg Volley (1)  
    11:00Pst   Holte IF (6) 
      VLI (4)  
     Denmark: 1. Divsion East Women
    05:00Pst   Gentofte Volley II W (11) 
      Amager II W (3)  
    06:00Pst   Lyngby-Gladsaxe 2 W (9) 
      Frederiksberg W (8)  
    09:00Pst   Farum-Holte 2 W (4) 
      VLI W (1)  
    09:00Pst   Lynge Uggelose W (6) 
      Rosenlund W (2)  
     Denmark: 1. Division West
    08:00Pst   Skovbakken Volley (2) 
      Randers VK (4)  
     Denmark: 1. Division West Women
    06:00Pst   Skovbakken W (9) 
      Randers VK W (12)  
    07:00Pst   Middelfart VK W (10) 
      ASV Aarhus II W (6)  
     Europe: Baltic League – Play Offs
    09:00FT   Bigbank TartuEST3252525
      ParnuEST0181923 
     France: Ligue A – Play Offs
    12:00   Cannes 
      Tourcoing  
     France: Ligue A Women
    12:00   Rocheville Le Cannet W (4) 
      Marcq Baroeul W (7)  
    12:00   Saint Raphael W (10) 
      Chamalierois W (12)  
     Germany: 1. Bundesliga – Play Offs
    12:00   Berlin Recycling 
      VFB Friedrichshafen  
     Germany: 2. Bundesliga North
    11:00Awd   Essen (13) 0000
      Bocholt (5) 3252525 
    11:00   Moerser SC (3)  
      Bitterfeld (9)  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    11:00Awd   Ostbevern W (14) 0000
      Essen Borbeck W (3) 3252525 
     Germany: 2. Bundesliga South
    10:00   GSVE Delitzsch (12)  
      Karlsruhe (2)  
    10:00   L.E. Volleys (7)  
      TGM Mainz-Gonsenheim (13)  
    10:00   Gotha (5)  
      Grafing (1)  
    11:00   VYS Friedrichshafen (15)  
      FT 1844 Freiburg (9)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    11:00   Bad Soden W (6)  
      Waldgirmes W (13)  
    11:00   Holz W (10)  
      VCO Dresden W (4)  
    11:00   SV Lohhof W (3)  
      Planegg-Krailling W (11)  
     Hungary: NB 1 – 11th-14th Places
    11:00   Szegedi (2)  
      Szolnoki FRKSI (3)  
     Hungary: NB 1 – 5th-10th Places
    11:00   Dagi KSE (6)  
      Kistext (3)  
    13:00   Mav Elore Fehervar (5)  
      Dunaferr (4)  
    14:00   Kecskemet (1)  
      Debreceni EAC (2)  
     Iceland: Mizunodeild
    12:00Pst   Prottur Vogum (9) 
      KA (3)  
    13:00Pst   Fylkir (8) 
      Alftanes (7)  
     Iceland: Mizunodeild Women
    09:00Pst   Alftanes W (4) 
      Prottur NES W (5)  
     Israel: Premier League Women – Play Offs
    14:00   Kfar Saba W  
      Kiryat Ata W  
     Italy: SuperLega – 5th-12th Places
    12:00   Modena (7) 
      Verona (6) 
    12:00   Vibo Valentia (8) 
      Piacenza (2) 
     Italy: Serie A2 – Play Offs
    12:00   Cuneo 
      Reggio Emilia  
    13:00   Siena 
      Ortona  
    13:00   Taranto 
      Cantu  
    14:00   Bergamo 
      Brescia  
     Italy: Serie A2 Women – Play Out
    12:00   Club Italia W (8) 
      Ravenna W (1)  
    12:00   Futura Volley Giovani W (5) 
      Martignacco W (2)  
    12:00   Montale W (9) 
      Montecchio W (6)  
    12:00   Olbia W (3) 
      Talmassons W (4)  
     Italy: Serie A2 Women – Promotion
    12:00   Mondovi W (3) 
      Macerata W (4)  
    12:00   Sara Pinerolo W (5) 
      Soverato W (8)  
    12:00   Sassuolo W (7) 
      Cutrofiano W (10)  
     Netherlands: Eredivisie – Play Offs
    10:00Pst   Draisma Dynamo 
      AB Groningen/Lycurgus  
     Netherlands: Eredivisie Women – Play Out
    10:30   Eurosped W (2)  
      Summa Peelpush W (5)  
     Norway: Eliteserien Women
    09:00Pst   Viking TIF W (7) 
      Oslo W (6)  
     Poland: PlusLiga – Play Offs
    09:45Set 2   ZAKSA Kedzierzyn-Kozle 1250
      PGE Skra Belchatow 0230 
     Portugal: 1. Divisao Women – 5th-8th Places
    10:00Set 1   Clube K W 015
      Aves W 021 
     Portugal: 1. Divisao Women – Play Offs
    14:00   AJM/FC Porto W  
      Leixoes W  
     Portugal: 1. Divisao Women – Play Outs
    12:00   Belenenses W (6)  
      Vilacondense W (1)  
    12:00   Braga W (5)  
      Vitoria SC W (2)  
    13:00   Boavista Lobos W (3)  
      Castelo Maia W (4)  
     Romania: Divizia A1 – Losers Stage
    06:00FT   Universitatea Timisoara (1) 3252525
      Brasov (3) 0151617 
     Romania: Divizia A1 Women – 5th-8th Places
    08:00FT   CSO Voluntari 2005 W (3) 32513252015
      Lugoj W (2) 22025212512 
    11:00   Stiinta Bacau W (4) 
      CS Rapid Bucuresti W (1)  
     Romania: Divizia A1 Women – Losers Stage
    09:00Set 4   Tg Mures W (4) 21625250
      Galati W (1) 12519230 
    12:00   Arges Pitesti W (2) 
      U Cluj W (3)  
     Romania: Divizia A1 Women – Winners Stage
    08:00FT   Dinamo Bucuresti W (3) 0202222
      Targoviste W (2) 3252525 
    11:30   Alba Blaj W (1) 
      Medgidia W (4)  
     Russia: Superleague – Play Out
    08:00FT   Orenburg (4) 124252022
      Belogorie Belgorod (1) 326232525 
    10:30   Dynamo Leningrad (3) 
      Gazprom (2) 
     South Korea: V League – Play Offs
    07:00FT   KAL Jumbos 0262223
      Woori Card 3282525 
     Spain: Superliga – Play Offs
    13:30   Teruel 
      Unicaja Almeria  
     Spain: Superliga Women – Play Offs
    12:30   Palmas Gran Canaria W 
      Feel Volley Alcobendas W  
     Sweden: Elitserien – Play Offs
    11:00   Orkelljunga 
      Falkenberg  
     Sweden: Elitserien Women – Play Offs
    09:00FT   Hylte/Halmstad W 3252525
      Orebro W 0222012 
    11:00   Engelholm W 
      Gislaved W  
     Turkey: Sultanlar Ligi Women – Play Offs
    11:30   Thy W 
      Eczacibasi Istanbul W  
     Ukraine: Superliga – Relegation
    05:00FT   VSK MHP-Vinnytsia 113122519
      Reshetilovka 325252225 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win