SOCCER RESULTS


-2
-2 points
  • Mon 14 Jun 09:11 GMT -03
  •  

    Europe (UEFA): Euro Championship – Group D (1)
    10:00 Scotland-:-Czech Republic
     

    Europe (UEFA): Euro Championship – Group E (2)
    13:00 Poland-:-Slovakia
    16:00 Spain-:-Sweden
     

    Africa (CAF): Africa Cup of Nations – QR Group L (1)
    13:00 Sierra Leone (3)-:-Benin (2)
     

    Australia: NPL NSW (1)
    02:00FT Northbridge FC Bulls (10)2 – 3South Coast Wolves (6)
     

    Brazil: Serie A (1)
    20:00Pst Cuiaba (15)-:-Atletico Goianiense (3)
     

    Brazil: Serie C – Group A (1)
    20:00 Ferroviario (6)-:-Santa Cruz (9)
     

    Brazil: Serie D – Group A6 (1)
    17:00Pst Aguia Negra (8)-:-Patrocinense (6)
     

    Colombia: Primera A – AP Final Stage (1)
    21:00 La Equidad-:-Deportes Tolima
     

    Colombia: Primera B – Apertura Playoff Group B (1)
    17:10 Depor FC (4)-:-Quindio (1)
     

    Faroe Islands: Formuladeildin (1)
    15:00 07 Vestur Sorvagur (8)-:-IF Fuglafjordur (7)
     

    Finland: Veikkausliiga – Regular Season (3)
    12:30 IFK Mariehamn (10)-:-HJK Helsinki (1)
    12:30 KuPS (5)-:-Inter Turku (2)
    12:30 SJK (7)-:-Ilves Tampere (6)
     

    Friendly Games: Friendly International Women (8)
    06:00FT Czech Republic W0 – 5Poland W
    11:00 Georgia W-:-Azerbaijan W
    11:30 Austria W-:-Italy W
    12:00 Finland W-:-Russia W
    12:00 Hungary W-:-Serbia W
    12:00 Slovakia W-:-Romania W
    12:00 Turkey W-:-Bulgaria W
    16:00 Canada W-:-Brazil W
     

    Georgia: Erovnuli Liga (3)
    10:30 Samgurali Tskhaltubo (6)-:-Dinamo Batumi (2)
    12:30 Dila Gori (5)-:-FC Telavi (10)
    13:00 Lokomotivi Tbilisi (4)-:-Torpedo Kutaisi (7)
     

    Ghana: Premier League (1)
    12:00 Inter Allies (18)-:-Asante Kotoko (2)
     

    Iceland: Premier (Urvalsdeild) (1)
    16:15 Leiknir R. (7)-:-KR Reykjavik (5)
     

    Iceland: 1. Deild (1)
    15:00 IBV Vestmannaeyjar (7)-:-Thor Akureyri (8)
     

    Iran: Azadegan League (9)
    10:30 Shahrdari Astara (12)-:-Qashqai Shiraz (15)
    10:45 Navad Urmia (17)-:-Chooka Talesh (16)
    11:15 Gol Reyhan Alborz (18)-:-Arman Gahar Sirjan (11)
    11:40 Mes Kerman (3)-:-Baderan Tehran (1)
    11:55 Fajr Sepasi (4)-:-Rayka Babol (13)
    12:20 Khooshe Talaee Sana Saveh (5)-:-Malavan (10)
    12:20 SorkhPooshan Pakdasht (2)-:-Kheybar Khorramabad (7)
    13:05 Shahin Bushehr (6)-:-Esteghlal Khuzestan (8)
    13:20 Esteghlal Molasani (14)-:-Pars Jonoubi JAM (9)
     

    Libya: Premier League – Group A (1)
    11:30 Al Tahaddy (5)-:-Darnes SC (7)
     

    Libya: Premier League – Group B (2)
    12:00 Aschat (12)-:-Al Ahli Tripoli (2)
    12:00 Asswehly (5)-:-Wahda Tripoli (11)
     

    Nigeria: Premier League (1)
    03:00FT Kano Pillars (2)0 – 0Akwa United (1)
     

    Norway: Eliteserien (1)
    14:00 Stabaek (10)-:-Tromso (14)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa America – Copa America Zona Sul (2)
    18:00 Argentina-:-Chile
    21:00 Paraguay-:-Bolivia
     

    Sweden: Division 2 – Norra Gotaland (1)
    14:00 Lidkoepings FK (12)-:-IK Gauthiod (5)
     

    Sweden: Division 2 – Sodra Gotaland (2)
    14:00 FC Rosengard (7)-:-Ksf Prespa Birlik (14)
    14:00 IFK Haessleholm (3)-:-Nosaby IF (6)
     

    Uruguay: Primera Division – Apertura (1)
    15:00 Villa Espanola (15)-:-Boston River (16)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    1
    win