TENNIS RESULTS


1
1 point
  • Thu 24 Jun 05:28 GMT -03
  • ATP Singles: Eastbourne Great Britain
    07:00QF   Sonego L.ITA
      Bublik A.RUS
    08:30QF   Purcell M.AUS
      Seppi A.ITA
    10:00QF   Ivashka I.BLR
      Kwon S-W.KOR
    11:30QF   Pospisil V.CAN
      De Minaur A.AUS

    ATP Singles: Mallorca Spain
    07:00QF   Carreno-B. P.ESP
      Thompson J.AUS
    10:00QF   Medvedev D.RUS
      Ruud C.NOR
    11:30QF   Querrey S.USA
      Bautista-A. R.ESP
    13:00QF   Lopez F.ESP
      Mannarino A.FRA

    ATP Singles: Wimbledon Qualification
    09:00R32   Arthur RinderknechFRA
      Milojevic N.SRB
    09:00R32   Barrere G.FRA
      Jung J.USA
    09:00R32   Kudla D.USA
      Gaio F.ITA
    09:00R32   Gulbis E.LAT
      Nakashima B.USA
    09:00R32   Majchrzak K.POL
      Marcelo BarriosCHI
    09:00R32   O Connell C.AUS
      Tomas Machac 
    09:00R32   Ramanathan R.IND
      Polmans M.AUS
    09:00R32   Zapata Miralles B.ESP
      Matusevich A.GBR
    09:30R32   Alex MolcanSVK
      Hoang A.FRA
    09:30R32   Griekspoor T.NED
      Arthur Fery 
    09:30R32   Masur D.GER
      Ofner S.AUT
    09:30R32   Mcdonald M.USA
      Maxime CressyFRA
    10:30R32   Bonzi B.FRA
      Silva F.POR
    10:30R32   Francisco CerundoloARG
      Zhang Zh.CHN
    10:30R32   Trungelliti M.ARG
      Botic van de ZandschulpNED
    10:30R32   Uchiyama Y.JPN
      Otte O.GER

    WTA Singles: Bad homburg Germany
    07:00QF   Siegemund L.GER
      Siniakova K.CZE
    08:30QF   Sorribes T. S.ESP
      Azarenka V.BLR
    11:30QF   Kerber A.GER
      Anisimova A.USA
    13:00QF   Kvitova P.CZE
      Podoroska N.ARG

    WTA Singles: Eastbourne Great Britain
    07:00QF   Kontaveit A.EST
      Golubic V.CHE
    08:30QF   Sabalenka A.BLR
      Giorgi C.ITA
    10:00QF   Ostapenko J.LAT
      Kasatkina D.RUS
    11:30QF   Sevastova A.LAT
      Rybakina E.RUS

    WTA Singles: Wimbledon Qualification
    07:00R64   Ahn K. (13)USA
      Gorgodze E.GEO
    07:00R64   Cristina BucsaESP
      Bondarenko K.UKR
    07:00R64   Flink V.RUS
      Konjuh A. (23)CRO
    07:00R64   Haas B.AUT
      Smitkova T. (pr)CZE
    07:00R64   Kalinina A. (14)UKR
      Anastasia GasanovaRUS
    07:00R64   Kostova E.BUL
      Xinyu Wang (30)CHN
    07:00R64   Mcnally C. (6)USA
      Swan K. (wc)GBR
    07:00R64   Niculescu M.ROU
      Muhammad A.USA
    07:00R64   Nuria Parrizas DiazESP
      Wang X. (29)CHN
    07:00R64   Osorio Serrano M. C. (1)COL
      Udvardy P.HUN
    07:00R64   Radwanska U.POL
      Schmiedlova A. (18)SVK
    07:00R64   Rodionova Ar.RUS
      Frech M. (32)POL
    07:00R64   Sramkova R.SVK
      Govortsova O. (24)BLR
    07:00R64   Tomova V. (2)BUL
      Lao D.USA
    07:00R64   Pironkova T. (8)BUL
      Bains N. (wc)AUS
    07:00R64   Diatchenko V.RUS
      Katarzyna Kawa (25)POL
    08:30R64   Dodin O. (10)FRA
      Simona WaltertCHE
    08:30R64   Perez E.AUS
      Grabher J.AUT
    08:30R64   Sanders S.AUS
      Krunic A.SRB
    08:30R64   Vickery S.USA
      Burel C. (31)FRA
    11:30R32   Greetje MinnenBEL
      Lepchenko V.UZB
    11:30R32   Jule NiemeierGER
      Kerkhove L.NED
    11:30R32   Kalinskaya A.RUS
      Hon P.AUS
    11:30R32   Volynets K.USA
      Haddad M. B.BRA
    11:30R32   Liu C.CHN
      Astra SharmaAUS
    11:30R32   Wang Y.CHN
      Tsurenko L.UKR

    ATP Doubles: Eastbourne Great Britain
    07:00QF   Bambridge L./Murray J.
      Glasspool L./Harri Helioevaara (wc)
    07:00QF   Mektic N./Pavic (1)
      Bopanna R./Sharan D.
    09:00QF   Nys H./Jonny OMara
      Cabal J./Farah R.
    09:00QF   Peers J./Smith J-P.
      Ram R./Salisbury J. (3)

    ATP Doubles: Mallorca Spain
    08:30SF   Djokovic N./Carlos Gomez Herrera
      Marach O./Qureshi A-U-H.
    09:00QF   Molteni A./Vavassori A.
      Bolelli S./Gonzalez M. (4)

    WTA Doubles: Bad homburg Germany
    08:00QF   Blinkova A./Rus A. (3)
      Erin Routliffe/Kimberley Zimmermann

    WTA Doubles: Eastbourne Great Britain
    07:00QF   Fichman S./Olmos G.
      Aoyama S./Ena Shibahara (2)
    08:30QF   Kichenok L./Ninomiya M.
      Guarachi A./Krawczyk D. (3)
    13:00QF   Chan H-C./Chan L. (4)
      Gauff C./Ostapenko J. (ll)
    13:00QF   Melichar N./Schuurs D.
      Mchale C./Santamaria S.

    Challenger Men Doubles: Milan (Italy)
    07:00QF   Francesco Passaro/Vanni L. (wc) 
      Sadio Doumbia/Fabien Reboul (4) 
    10:00QF   Riccardo Bonadio/Gabashvili T. 
      Walkow S./Jan Zielinski 
    11:00QF   Romboli F./Max Jacob Schnur 
      Vit Kopriva/Lehecka J. 
    13:30QF   Brown D./Weissborn T.S. 
      Cachin P./Camilo Ugo Carabelli 

    Challenger Men Singles: Milan (Italy)
    07:00R16   Moroni G.M.ITA
      Luz O.BRA
    08:30R16   Duje AjdukovicCRO
      Ulises BlanchUSA
    08:30R16   Lehecka J.CZE
      Elias G.POR
    12:00R16   Coria F.ARG
      Basic M.BIH


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win