SOCCER RESULTS


-2
-2 points
  • Sun 25 Jul 21:16 GMT -03
  •  

    World (FIFA): Olympic Games – Group A (2)
    05:00FT France U23 (3)4 – 3South Africa U23 (4)
    08:00FT Japan U23 (1)2 – 1Mexico U23 (2)
     

    World (FIFA): Olympic Games – Group B (2)
    05:00FT New Zealand U23 (3)2 – 3Honduras U23 (2)
    08:00FT Romania U23 (4)0 – 4South Korea U23 (1)
     

    World (FIFA): Olympic Games – Group C (2)
    04:30FT Egypt U23 (4)0 – 1Argentina U23 (3)
    07:30FT Australia U23 (2)0 – 1Spain U23 (1)
     

    World (FIFA): Olympic Games – Group D (2)
    05:30FT Brazil U23 (1)0 – 0Ivory Coast U23 (2)
    08:30FT Saudi Arabia U23 (4)2 – 3Germany U23 (3)
     

    Argentina: Superliga – Regular Season (5)
    13:30FT Defensa Y Justicia (25)1 – 2Godoy Cruz (3)
    13:30FT Patronato (2)2 – 0Sarmiento Junin (26)
    15:45FT Rosario Central (9)1 – 0Velez Sarsfield (22)
    18:00FT River Plate (5)4 – 0Union Santa Fe (23)
    20:1545+ Estudiantes L.P. (6)0 – 1Independiente (19)
     

    Belgium: Jupiler Pro League – Regular Season (4)
    08:30FT KV Mechelen (4)3 – 2Antwerp (14)
    11:00FT Club Brugge KV (7)2 – 2AS Eupen (6)
    13:30FT Anderlecht (16)1 – 3Union St. Gilloise (2)
    16:00FT St. Truiden (5)2 – 1Gent (15)
     

    Argentina: Primera Nacional – Zona A (4)
    15:00FT Quilmes (5)2 – 1Deportivo Riestra (14)
    15:10FT Tigre (3)0 – 0Belgrano Cordoba (8)
    15:30FT Atletico Mitre (13)1 – 0Nueva Chicago (17)
    16:00FT Agropecuario (9)2 – 0Gimnasia M. (2)
     

    Argentina: Primera Nacional – Zona B (2)
    15:05FT Deportivo Moron (6)3 – 0All Boys (13)
    15:30FT Instituto Cordoba (12)0 – 2Defensores de Belgrano (3)
     

    Argentina: Primera C – Clausura (9)
    15:00FT Atletico Atlas (8)1 – 1Central Cordoba (9)
    15:00FT Claypole (10)1 – 1Argentino de Merlo (7)
    15:00FT Deportivo Espanol (2)1 – 0El Porvenir (17)
    15:00FT Deportivo Laferrere (18)0 – 1Ituzaingo (4)
    15:00FT General Lamadrid (1)2 – 1Berazategui (14)
    15:00FT Lujan (16)0 – 1Sportivo Italiano (6)
    15:00FT Midland (15)0 – 1San Martin Burzaco (5)
    15:00FT Real Pilar (12)0 – 0Leandro N. Alem (11)
    15:00FT Victoriano Arenas (19)0 – 1Excursionistas (3)
     

    Argentina: Primera B Metropolitana – Federal A Zona A (16)
    15:00FT Atletico Camioneros (13)2 – 1Ferro Carril Oeste General Pico (10)
    15:00FT Club Sportivo Penarol (11)1 – 1Ciudad de Bolivar (12)
    15:00FT Deportivo Madryn (2)1 – 3Independiente De Chivilcoy (4)
    15:00FT Juventud Unida Universitario (5)1 – 0Villa Mitre (8)
    15:00FT Olimpo Bahia Blanca (1)3 – 2Sportivo Estudiantes (16)
    15:00FT Sansinena (9)1 – 1Desamparados (6)
    15:00FT Sol de Mayo (7)2 – 0Cipolletti (3)
    15:30FT Huracan Las Heras (14)1 – 1Circulo Deportivo (15)
    17:00Pst Cipolletti (3)-:-Olimpo Bahia Blanca (1)
    17:00Pst Circulo Deportivo (15)-:-Deportivo Madryn (2)
    17:00Pst Desamparados (6)-:-Atletico Camioneros (13)
    17:00Pst Ferro Carril Oeste General Pico (10)-:-Sol de Mayo (7)
    17:00Pst Independiente De Chivilcoy (4)-:-Club Sportivo Penarol (11)
    17:00Pst Sansinena (9)-:-Juventud Unida Universitario (5)
    17:00Pst Sportivo Estudiantes (16)-:-Ciudad de Bolivar (12)
    17:00Pst Villa Mitre (8)-:-Huracan Las Heras (14)
     

    Argentina: Primera B Metropolitana – Federal A Zona B (12)
    15:00FT Chaco For Ever (3)1 – 0Gimnasia Concepcion (12)
    15:00FT Union Sunchales (14)2 – 2Boca Unidos (7)
    15:30FT Central Norte (5)0 – 0Douglas Haig (13)
    15:30FT Defensores de Belgrano VR (4)0 – 3CDJU Gualeguaychu (11)
    15:30FT Sportivo Belgrano (10)0 – 2Sarmiento Resistencia (8)
    17:00Pst Boca Unidos (7)-:-Central Norte (5)
    17:00Pst CDJU Gualeguaychu (11)-:-Crucero del Norte (15)
    17:00Pst Douglas Haig (13)-:-Racing Cordoba (1)
    17:00Pst Gimnasia Y Tiro (2)-:-Union Sunchales (14)
    17:00Pst Sarmiento Resistencia (8)-:-Defensores de Belgrano VR (4)
    17:00Pst Sportivo Belgrano (10)-:-Defensores de Pronunciamiento (9)
    17:00Pst Sportivo Las Parejas (6)-:-Chaco For Ever (3)
     

    Australia: NPL ACT Capital Football (2)
    05:00FT Cooma Tigers FC (1)2 – 0Canberra FC (2)
    05:00FT Tuggeranong United (8)0 – 2Belconnen United (4)
     

    Australia: NPL NSW (6)
    02:00Pst Blacktown City (1)-:-Sydney Olympic (5)
    02:00Pst Marconi Stallions (9)-:-Manly United FC (4)
    02:00Pst Mt Druitt Town Rangers (6)-:-Northbridge FC Bulls (10)
    02:00Pst Sutherland Sharks (11)-:-South Coast Wolves (7)
    02:00Pst Sydney Fc Youth (12)-:-Rockdale City Suns (3)
    02:00Pst Sydney United 58 FC (2)-:-APIA Tigers (8)
     

    Australia: NPL Northern NSW (2)
    01:30FT Broadmeadow Magic (3)0 – 0Valentine Phoenix (10)
    01:30FT Charlestown City (6)3 – 2Hamilton Olympic (5)
     

    Australia: NPL Queensland (2)
    03:15FT Sunshine Coast Wanderers (4)2 – 0Gold Coast United (11)
    05:00FT Olympic FC (5)0 – 0Eastern Suburbs Brisbane (8)
     

    Australia: NPL Victoria (1)
    02:00Pst St. Albans Saints (14)-:-Hume City (3)
     

    Australia: NPL Youth League – Queensland (3)
    01:00FT Sunshine Coast Wanderers U23 (8)2 – 1Gold Coast United FC U23 (6)
    02:30FT Olympic FC U23 (4)4 – 0Eastern Suburbs U23 (5)
    03:00FT Brisbane Roar U23 (1)1 – 0Gold Coast Knights U23 (10)
     

    Australia: NPL Youth League – Victoria (1)
    00:00Pst Melbourne Knights FC U21 (6)-:-Green Gully SC U21 (5)
     

    Australia: NSW 2 (1)
    02:00Pst Central Coast Mariners Youth (4)-:-St George City (1)
     

    Australia: Queensland Premier League – Regular Season (1)
    03:15FT Sunshine Coast FC (7)3 – 1Mitchelton (6)
     

    Austria: Tipp3 Bundesliga – Regular Season (2)
    12:00FT Austria Klagenfurt (6)1 – 1Wolfsberger AC (8)
    12:00FT Ried (3)2 – 1Austria Vienna (9)
     

    Austria: Erste Liga – Regular Season (1)
    05:30FT Austria Lustenau (3)2 – 1Grazer AK (13)
     

    Austria: Regionalliga West – Tyrol (2)
    06:00FT Wacker Innsbruck (Am) (12)0 – 2SC Imst (1)
    12:00FT Telfs (2)2 – 0FC Kitzbuhel (11)
     

    Austria: Regionalliga West – Vorarlberg (2)
    08:30FT Austria Lustenau (A) (11)1 – 4Dornbriner SV (1)
    11:00Pst FC Egg (10)-:-Admira Dornbirn (7)
     

    Bangladesh: Premier League (2)
    07:30Pst Bangladesh Police (8)-:-Mohammedan Dhaka (4)
    10:00Pst Sheikh Jamal (2)-:-Abahani Limited (5)
     

    Belarus: Vyscha Liga (3)
    12:00FT FC Smorgon (15)1 – 2FC Isloch Minsk R. (10)
    12:00Pst Torpedo Zhodino (11)-:-Slavia Mozyr (14)
    14:45FT Bate Borisov (2)0 – 2Dinamo Brest (6)
     

    Belarus: Pershaya Liga (3)
    08:00FT Arsenal Dzyarzhynsk (1)1 – 1FC Lida (11)
    10:30FT Gomelzheldortrans (4)1 – 1Volna Pinsk (5)
    12:30FT Shakhtar Pietrykaw II (8)1 – 1FC Orsha (9)
     

    Bolivia: Liga de Fútbol Profesional (3)
    14:00FT Municipal de Vinto (2)2 – 1Guabira (9)
    16:00FT Independiente Petrolero (3)1 – 0Royal Pari Sion (5)
    18:15FT The Strongest (1)3 – 1Bolivar (4)
     

    Bosnia and Herzegovina: Premier League – Regular Season (4)
    12:00FT Posusje (12)0 – 2FK Sarajevo (5)
    12:00FT Rudar Prijedor (10)1 – 1Siroki Brijeg (7)
    16:00FT FK Borac Banja Luka (6)0 – 0FK Leotar (3)
    16:00Pst Zrinjski (8)-:-Velez Mostar (4)
     

    Brazil: Serie A (6)
    11:00FT Atletico-MG (2)3 – 0Bahia (9)
    16:00FT Flamengo (6)5 – 1Sao Paulo (16)
    16:00FT Fortaleza EC (3)1 – 0Bragantino (4)
    18:15FT Atletico Paranaense (5)2 – 1Internacional (13)
    18:15FT Santos (11)0 – 1Atletico Goianiense (7)
    20:3045 Sport Recife (17)0 – 0Ceara (8)
     

    Brazil: Serie B (3)
    18:15FT Operario-PR (8)1 – 0Coritiba (2)
    20:3045+ Avai (6)0 – 1Brasilia (19)
    20:3045 Sampaio Correa (10)1 – 2CRB (7)
     

    Brazil: Serie C – Group A (2)
    16:00FT Altos (6)2 – 2Jacuipense (9)
    17:00FT Manaus FC (7)1 – 1Paysandu (5)
     

    Brazil: Serie C – Group B (1)
    11:00FT Botafogo SP (5)2 – 1Ituano (4)
     

    Brazil: Serie D – Group A1 (2)
    16:00FT Penarol Atletico Clube (4)1 – 1Sao Raimundo (2)
    17:00FT Galvez (3)2 – 0Ypiranga-PE (6)
     

    Brazil: Serie D – Group A3 (1)
    16:00FT Treze (6)3 – 1Caucaia EC (8)
     

    Brazil: Serie D – Group A4 (3)
    16:00FT Bahia De Feira (5)1 – 0ASA (7)
    16:00FT Retro FC (4)2 – 2AO Itabaiana (2)
    16:00FT Sergipe (3)1 – 0Atletico Alagoinhas (6)
     

    Brazil: Serie D – Group A5 (1)
    16:00FT Uniao Rondonopolis (4)0 – 2Aparecidense (2)
     

    Brazil: Serie D – Group A6 (2)
    15:00FT Ferroviaria (1)2 – 0BOA (4)
    15:00FT Rio Branco ES (6)2 – 1Patrocinense (8)
     

    Brazil: Serie D – Group A8 (1)
    15:00FT Aimore (6)0 – 1Juventus SC (4)
     

    Bulgaria: A PFG – Regular Season (2)
    12:45FT CSKA 1948 (13)2 – 4CSKA Sofia (1)
    15:00FT Lokomotiv Plovdiv (14)1 – 3Ludogorets (2)
     

    Bulgaria: B PFG – Regular Season (1)
    14:00FT Botev Plovdiv II (8)1 – 1Litex (6)
     

    Cambodia: C-League – Regular Season (2)
    05:30FT Asia Europe United (9)2 – 2Angkor Tiger FC (3)
    05:30FT Electricite du Cambodge (10)0 – 0Prey Veng (11)
     

    Chile: Primera Division (4)
    13:30FT Huachipato (15)0 – 0D. La Serena (3)
    16:00FT Palestino (13)2 – 0Santiago Wanderers (17)
    18:30FT Curico Unido (16)1 – 2Universidad de Chile (6)
    21:0015 Universidad Catolica (4)0 – 0O’Higgins (9)
     

    Chile: Primera B (1)
    12:00FT San Marcos de Arica (6)2 – 1Barnechea (14)
     

    Chinese Taipei: Premier League – Regular Season (1)
    05:00Pst Tainan City (2)-:-Taichung Futuro (3)
     

    Colombia: Primera A – Clausura (3)
    17:30FT Bucaramanga (2)4 – 3Santa Fe (18)
    19:4078 Junior (19)1 – 0Envigado (10)
    22:00 Deportivo Cali (7)-:-Independiente Medellin (11)
     

    Colombia: Primera B – Clausura (1)
    17:30FT Tigres FC (6)0 – 0Bogota FC (4)
     

    Croatia: Prva HNL (2)
    13:55FT HNK Rijeka (2)2 – 0Istra 1961 (7)
    16:00FT HNK Hajduk Split (8)1 – 2NK Osijek (1)
     

    Czech Republic: Gambrinus Liga – Regular Season (4)
    11:00FT Ceske Budejovice (4)1 – 0Teplice (16)
    11:00FT Plzen (2)2 – 1Mlada Boleslav (12)
    11:00FT Slovan Liberec (15)0 – 1Slovacko (6)
    14:00FT Zlin (14)0 – 1Slavia Praha (5)
     

    Denmark: Superliga – Super League (4)
    09:00FT FC Nordsjaelland (11)0 – 0Aarhus (7)
    09:00FT Randers FC (1)1 – 1Odense (2)
    11:00FT FC Copenhagen (6)0 – 0Silkeborg (8)
    13:00FT Brondby (5)1 – 1Viborg (3)
     

    Denmark: Viasat Divisionen – Regular Season (2)
    09:00Abd Esbjerg-:-Vendsyssel FF
    10:00FT Nykobing FC (9)1 – 2Lyngby (3)
     

    Ecuador: Serie A – Second Stage (3)
    16:00FT Independiente del Valle (4)3 – 2Orense SC (12)
    18:30FT Nueve de Octubre (1)4 – 1LDU de Quito (15)
    21:0016 Barcelona SC0 – 0Manta FC
     

    Egypt: Premier League (1)
    14:00FT El Entag El Harby (18)2 – 3Al Ahly (2)
     

    Estonia: Esiliiga A (1)
    13:00FT Paide LM II (3)8 – 2Tammeka Tartu II (8)
     

    Faroe Islands: Formuladeildin (1)
    11:00FT IF Fuglafjordur (7)0 – 1B68 Toftir (9)
     

    Finland: Veikkausliiga – Regular Season (3)
    10:30FT IFK Mariehamn (9)0 – 2Inter Turku (3)
    12:30FT Honka (8)1 – 1FC Lahti (4)
    12:30FT KuPS (2)1 – 0Ilves Tampere (7)
     

    Finland: Ykkonen (1)
    12:30FT MP (4)2 – 0Klubi-04 (11)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko A (1)
    12:30FT FC Kiffen (10)2 – 2Pepo (3)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko C (1)
    12:30FT SJK Akatemia (1)1 – 0PS Kemi Kings (11)
     

    Finland: Naisten Liiga – Regular Season (1)
    08:00FT Kups W (1)3 – 0Jypk W (10)
     

    Friendly Games: Club Friendly (18)
    09:30FT Emmen4 – 1Heracles
    09:30FT Feyenoord1 – 2PAOK
    10:00FT Erzurum BB1 – 2Konyaspor
    11:00FT AZ Alkmaar3 – 0Panathinaikos
    11:00FT Goztepe1 – 1Umraniyespor
    12:00Canc Atalanta0 – 0Pergolettese
    12:00FT Dynamo Kyiv3 – 2Gaziantep FK
    12:00FT Fiorentina11 – 0Foligno
    12:30FT Salernitana0 – 1Gubbio
    13:00FT Antalyaspor4 – 1Menemen Belediye
    13:05FT Inter8 – 0Pergolettese
    14:00FT Rangers2 – 1Real Madrid
    14:05FT AS Roma5 – 2Debreceni VSC
    15:45FT FC Porto2 – 0Lille
    16:00FT Benfica1 – 1Marseille
    16:00FT Lyon2 – 3Sporting CP
    19:00Canc Arsenal0 – 0Inter
    19:05Pen Everton1 – 1(5 – 5)Millonarios
     

    Germany: 2. Bundesliga – Regular Season (3)
    08:30FT FC Nurnberg (11)0 – 0Erzgebirge Aue (9)
    08:30FT FC St. Pauli (2)3 – 0Holstein Kiel (17)
    08:30FT SV Sandhausen (16)0 – 2Fortuna Dusseldorf (5)
     

    Germany: 3. Liga – Regular Season (2)
    08:00FT Viktoria Berlin (4)2 – 1FC Viktoria Koln (16)
    09:00FT SC Verl (9)0 – 0SV Tuerkguecue Ataspor (10)
     

    Germany: Regionalliga Nordost (3)
    08:00FT Energie Cottbus (11)1 – 1FSV 63 Luckenwalde (9)
    08:00FT ZFC Meuselwitz (7)1 – 0SV Lichtenberg 47 (15)
    09:05FT FC Eilenburg (12)1 – 1BSG Chemie Leipzig (8)
     

    Germany: Oberliga Bayern Sud (2)
    09:00FT 1860 Muenchen II (2)3 – 0TSV Schwaben Augsburg (17)
    12:00FT TSV Kottern (11)1 – 1FC Deisenhofen (6)
     

    Iceland: Premier (Urvalsdeild) (5)
    14:00FT IA Akranes (12)0 – 3FH Hafnarfjordur (6)
    14:00FT Leiknir R. (7)0 – 1KA Akureyri (4)
    16:15FT HK Kopavogur (11)0 – 3Valur Reykjavik (1)
    16:15FT Keflavik (8)2 – 0Breidablik (3)
    16:15FT Vikingur Reykjavik (2)3 – 2Stjarnan (10)
     

    Iceland: 1. Deild (1)
    11:00Pst Kordrengir (3)-:-Afturelding (9)
     

    Iceland: Urvalsdeild Women (1)
    11:00FT IBV W (5)2 – 1Tindastoll W (8)
     

    Iran: Persian Gulf Pro League (8)
    13:45FT Foolad FC (5)2 – 0Sanat Naft (11)
    13:45FT Machine Sazi FC (16)0 – 5Paykan (7)
    13:45FT Mes Rafsanjan (10)2 – 1Shahr Khodro (8)
    13:45FT Naft Masjed Soleyman (13)1 – 2Gol Gohar (4)
    13:45FT Nassaji Mazandaran (12)1 – 3Esteghlal FC (3)
    13:45FT Persepolis FC (1)3 – 1Tractor Sazi (6)
    13:45FT Saipa (15)1 – 0Aluminium Arak (9)
    13:45FT Sepahan FC (2)2 – 0ZOB Ahan (14)
     

    Israel: Super Cup (1)
    14:30FT Maccabi Haifa2 – 0Maccabi Tel Aviv
     

    Jamaica: Premier League – Regular Season (2)
    15:00FT Portmore United (1)3 – 0Humble Lions (11)
    17:30FT Mount Pleasant (4)1 – 0Arnett Gardens (9)
     

    Japan: Football League (7)
    01:00FT Reinmeer Aomori (6)2 – 2Kochi United (9)
    02:00FT FC Osaka (7)0 – 2Tokyo Musashino (16)
    03:00FT Maruyasu Okazaki (11)1 – 1Veertien Mie (10)
    03:00FT Matsue City FC (8)2 – 2Sony Sendai FC (3)
    03:00FT Mio Biwako Shiga (14)0 – 5FC TIAMO Hirakata (5)
    06:00FT Iwaki FC (1)4 – 0Honda Lock (15)
    06:00FT Suzuka Unlimited FC (12)2 – 1FC Kariya (17)
     

    Jordan: Premier League (2)
    12:00FT Al Aqaba (9)1 – 4Al Wehdat SC (1)
    14:30FT Al Hussein SC (7)1 – 3Al-Faisaly Amman (3)
     

    Kenya: Premier League (6)
    07:00FT Kariobangi Sharks (4)0 – 3KCB (2)
    07:00FT Western Stima (15)0 – 2Vihiga United FC (16)
    09:00FT Bandari (7)1 – 0Posta Rangers FC (13)
    09:00FT Sofapaka (12)1 – 2Homeboyz (6)
    09:15FT Nzoia Sugar (14)2 – 2AFC Leopards (3)
    09:15FT Wazito FC (5)2 – 1Mathare United (17)
     

    Latvia: Virsliga (3)
    12:00Canc FK Ventspils0 – 0FK Liepaja (4)
    12:00FT Spartaks Jurmala (6)1 – 2RFS (2)
    14:00FT FS Metta/Lu (7)0 – 1Riga FC (1)
     

    Lithuania: A Lyga (2)
    11:00Pst Suduva Marijampole (2)-:-FK Zalgiris Vilnius (1)
    13:00FT Nevezis Kedainiai (10)0 – 1Dainava Alytus (8)
     

    Macau: Primeira Divisão (2)
    08:00FT Casa de Portugal (9)0 – 12CDSL Benfica (2)
    10:00FT CPK (1)11 – 1Monte Carlo (8)
     

    Malaysia: Super League (2)
    10:00FT Johor Darul Takzim FC (1)3 – 1UiTM FC (12)
    10:00FT Pahang (9)1 – 1Melaka United (10)
     

    Malaysia: Premier League (2)
    09:15Pst Selangor United (1)-:-Pknp (10)
    10:00FT Pdrm (8)1 – 0Kelantan United (7)
     

    Mexico: Liga MX – Apertura (3)
    14:00FT U.N.A.M. – Pumas (7)0 – 0Atlas (5)
    21:069 Monterrey0 – 0Puebla
    23:06 Club Tijuana-:-Tigres UANL
     

    Mexico: Liga MX Women – Apertura (2)
    12:30FT Monterrey W (4)2 – 0FC Juarez W (17)
    19:00FT Atletico de San Luis W (9)2 – 1Pumas UNAM W (13)
     

    Moldova: Divizia Naţionala – Regular Season (2)
    12:00FT Sfintul Gheorghe (5)1 – 1Zaria Balti (3)
    14:00FT Milsami Orhei (1)2 – 1Petrocub (6)
     

    Montenegro: Prva Crnogorska Liga – Regular Season (1)
    14:00FT Sutjeska (4)1 – 0FK Podgorica (7)
     

    N/C America (CONCACAF): CONCACAF Gold Cup – Final Stage (2)
    20:0052 Costa Rica0 – 1Canada
    22:30 USA-:-Jamaica
     

    Nigeria: Premier League (10)
    12:00FT Adamawa United (20)1 – 1Enugu Rangers (7)
    12:00FT Akwa United (1)3 – 0Jigawa Golden Stars (16)
    12:00FT Enyimba (4)2 – 1MFM FC (11)
    12:00FT Heartland (13)0 – 0Kwara United (6)
    12:00FT Kano Pillars (3)1 – 0Abia Warriors (14)
    12:00FT Katsina United (12)2 – 0Akwa Starlets (9)
    12:00FT Nasarawa United (2)4 – 0Sunshine Stars (17)
    12:00FT Plateau United (10)0 – 0Lobi Stars (8)
    12:00FT Rivers United (5)2 – 0Ifeanyi Uba (19)
    12:00FT Warri Wolves (18)1 – 0Wikki Tourists (15)
     

    Norway: NM Cupen (32)
    09:00FT Flint1 – 2Fram Larvik
    10:00FT Harstad2 – 0Melbo
    10:00FT Spjelkavik1 – 4Molde
    10:00FT Stovner2 – 5Grorud
    11:00FT Honefoss0 – 2Stromsgodset
    11:00FT Lorenskog1 – 2Strommen
    11:00FT Lysekloster1 – 2Asane
    11:00FT Nybergsund IL Trysil0 – 1Raufoss
    11:00FT Oppsal0 – 2Skeid
    11:00FT Orn-Horten1 – 2Ull/Kisa
    11:00FT Rana FK1 – 4Bodo/Glimt
    11:00FT Strindheim2 – 4Orkla
    11:00FT Traeff0 – 4Aalesund
    11:00FT Ullern3 – 1Asker
    11:00FT Verdal0 – 6Nardo
    11:15FT Lyn Oslo0 – 4Valerenga
    12:00FT Krakeroy0 – 3Fredrikstad
    13:00AP * Akra2 – 2(5 – 4)Vard Haugesund
    13:00FT Assiden0 – 3Mjondalen
    13:00FT Brumunddal1 – 2Ham-Kam
    13:00AET Byasen3 – 4Ranheim *
    13:00FT Donn1 – 2jerv
    13:00FT Halden0 – 2Sarpsborg 08 FF
    13:00FT Halsen1 – 5Notodden
    13:00FT Melhus0 – 7Rosenborg
    13:00FT OS2 – 6Nest-Sotra
    13:00FT Pors Grenland1 – 4Sandefjord
    13:00FT Ready4 – 0Grei
    13:00AET Sandviken1 – 2Fyllingen *
    13:00FT Sola1 – 0Madla
    13:00FT Staal Jorpeland2 – 3Viking
    13:00FT Vestfossen1 – 3Moss
     

    Paraguay: Primera Division – Clausura (2)
    18:15FT Guairena FC (9)1 – 2Club River Plate (1)
    20:3045 Cerro Porteno (6)1 – 0Libertad Asuncion (7)
     

    Paraguay: Segunda Division – Division Intermedia (6)
    11:00FT 3 de Febrero (12)0 – 0Sportivo Ameliano (2)
    11:00FT General Diaz (17)0 – 1Deportivo Capiata (14)
    11:00FT Sportivo Iteno (13)0 – 2Sportivo Trinidense (10)
    15:45FT Fulgencio Yegros (18)0 – 1Tacuary (6)
    15:45FT Guarani (15)0 – 2Resistencia (5)
    15:45FT Rubio NU (9)0 – 22 de Mayo (11)
     

    Peru: Primera Division – Fase 2 (3)
    13:00FT Real Garcilaso Cusco (13)2 – 2Deportivo Binacional (11)
    15:15FT FBC Melgar (3)1 – 1Cesar Vallejo (7)
    17:30FT UTC (14)0 – 1Universitario (6)
     

    Poland: Ekstraklasa – Regular Season (3)
    10:00FT Piast Gliwice (16)2 – 3Rakow Czestochowa (2)
    12:30FT Slask Wroclaw (4)2 – 2Warta Poznan (5)
    15:00FT Pogon Szczecin (1)2 – 0Gornik Zabrze (18)
     

    Portugal: League Cup – First Stage (5)
    07:00AP * Penafiel1 – 1(4 – 3)Moreirense
    11:30AP Varzim1 – 1(3 – 4)Rio Ave *
    13:30FT Vilafranquense0 – 3Arouca
    14:00FT Maritimo0 – 1Boavista
    14:00FT Nacional1 – 2Estoril
     

    Rep. Of Ireland: FAI Cup (6)
    07:00FT Killester Donnycarney1 – 0Usher Celtic
    10:00FT Crumlin United1 – 2St Mochtas
    10:00AET Liffey Wanderers0 – 2Cobh Ramblers *
    10:00AET Treaty United0 – 1Dundalk *
    11:00FT College Corinthians0 – 5Bohemians
    13:00FT Sligo Rovers2 – 3Cork City
     

    Romania: Liga I – Regular Season (2)
    12:30FT Viitorul Constanta (4)2 – 0GAZ Metan Medias (9)
    15:30FT FCSB (3)4 – 1CS Universitatea Craiova (10)
     

    Russia: Premier League – Regular Season (3)
    11:30FT Ural (16)0 – 3Krasnodar (1)
    13:00FT Krylya Sovetov (10)1 – 2Akhmat Grozny (5)
    14:00FT CSKA Moscow (6)1 – 0FC UFA (11)
     

    Russia: Football National League (2)
    11:00FT Metallurg Lipetsk (8)2 – 2Akron Tolyatti (7)
    14:00FT Kuban 2 (19)0 – 2Veles Moscow (4)
     

    Russia: FNL 2 Group 2 Subgroup 2 (1)
    12:00FT Olimp Dolgoprudny II (4)1 – 2FC Yenisey Krasnoyarsk II (1)
     

    Russia: FNL 2 Group 3 Subgroup 1 (1)
    07:00FT Khimki 2 (4)2 – 0Kvant Obninsk (5)
     

    Scotland: League Cup – Group A (1)
    13:15FT Heart of Midlothian (1)1 – 0Inverness CT (3)
     

    Scotland: League Cup – Group H (1)
    11:00FT St Mirren (1)2 – 0Partick (3)
     

    Serbia: Super Liga – Regular Season (2)
    13:55FT Metalac GM (11)2 – 4TSC Backa Topola (2)
    16:00FT Vojvodina (12)0 – 2FK Partizan (1)
     

    Singapore: S-League (1)
    06:30FT Geylang International (6)3 – 1Balestier Khalsa FC (7)
     

    Slovakia: Fortuna Liga (3)
    12:00FT Zemplin Michalovce (3)4 – 1Dunajska Streda (9)
    13:00FT MSK Zilina (4)3 – 0SKF Sered (11)
    15:00FT Spartak Trnava (5)2 – 0FK Pohronie (8)
     

    Slovakia: 2. Liga – Regular Season (3)
    05:30FT MSK Zilina B (9)2 – 2Puchov (8)
    05:30FT Slovan Bratislava B (15)0 – 3FC Kosice (2)
    06:00FT FC Rohoznik (12)0 – 1MFK Skalica (6)
     

    Slovenia: Prva Liga (2)
    12:00FT Radomlje (5)1 – 1Olimpija Ljubljana (8)
    15:15FT Maribor (1)3 – 1NK Domzale (9)
     

    South Korea: K-League Classic (2)
    07:00FT Ulsan Hyundai FC (1)2 – 5Suwon City FC (5)
    08:00FT Gangwon FC (9)2 – 2Jeju United FC (8)
     

    South Korea: K-League Challenge (2)
    07:00FT Asan Mugunghwa (8)2 – 1Gyeongnam FC (7)
    08:00FT Bucheon FC 1995 (10)1 – 2Jeonnam Dragons (2)
     

    South Korea: National League – K3 League (1)
    05:00FT Yangju Citizens (13)1 – 1Paju Citizen FC (9)
     

    Sweden: Allsvenskan (3)
    10:00FT Kalmar FF (10)0 – 1Djurgardens IF (2)
    12:30FT BK Hacken (7)1 – 1IF Elfsborg (3)
    12:30FT Hammarby FF (4)2 – 1IFK Norrkoping (6)
     

    Sweden: Superettan (2)
    12:00FT Afc Eskilstuna (8)4 – 0Orgryte IS (11)
    12:00FT IFK Varnamo (2)1 – 0vasalunds IF (14)
     

    Switzerland: Super League – Regular Season (3)
    09:15FT FC Lugano (10)0 – 2FC Zurich (2)
    11:30FT FC Sion (8)1 – 2Servette FC (4)
    11:30FT Grasshoppers (9)0 – 2FC Basel 1893 (1)
     

    Switzerland: Challenge League – Regular Season (1)
    09:15FT FC Wil 1900 (10)2 – 3FC Vaduz (1)
     

    USA: Major League Soccer (5)
    19:00FT New England Revolution (1)2 – 1Montreal Impact (12)
    19:00FT New York City FC (9)5 – 0Orlando City SC (6)
    20:3037 Inter Miami CF (27)0 – 0Philadelphia Union (10)
    21:008 DC United (17)0 – 0New York Red Bulls (16)
    22:00 Seattle Sounders (2)-:-Sporting Kansas City (3)
     

    USA: USL Championship (1)
    21:009 La Galaxy II (27)0 – 0Oakland Roots (31)
     

    USA: National Womens Soccer League – NWSL (2)
    18:00FT Sky Blue W (2)2 – 1Chicago Red Stars W (3)
    20:3039 Racing Louisville W (9)0 – 1Washington Sprint W (7)
     

    Ukraine: Premier League – Regular Season (4)
    11:00Canc Dynamo Kyiv0 – 0Olimpik Donetsk
    11:00FT Metalist 1925 Kharkiv (2)2 – 1Rukh Vynnyky (14)
    13:30FT Desna Chernihiv (1)3 – 0Chornomorets Odesa (16)
    13:30FT Zorya Luhansk (15)0 – 1FC Oleksandriya (4)
     

    Ukraine: Persha Liga – Regular Season (3)
    11:00FT FC Podillya Khmelnytskyi (8)0 – 0Obolon-brovar Kyiv (9)
    11:00FT Kryvbas Kryvyi Rih (2)4 – 1Olimpik Donetsk (15)
    12:45FT Nyva Ternopil (5)1 – 0Polissya Zhytomyr (12)
     

    Uruguay: Primera Division – Apertura (6)
    12:45Pst Atletico Torque (6)-:-Liverpool Montevideo (4)
    15:00Pst Fenix (11)-:-Plaza Colonia (1)
    15:00FT Liverpool Montevideo (4)3 – 3Penarol (5)
    18:00Pst Club Nacional (2)-:-Deportivo Maldonado (12)
    18:00FT Club Nacional (2)3 – 0Villa Espanola (16)
    20:30Pst Penarol (5)-:-CA River Plate (3)
     

    Venezuela: Primera Division – Grupo Central (2)
    18:00FT GV Maracay (2)1 – 1Carabobo FC (7)
    20:0051 Deportivo Lara (5)0 – 0Yaracuyanos FC (4)
     

    Venezuela: Segunda Division – Grupo Central Oriental (2)
    16:00FT Minerven (8)2 – 3Fundacion AIFI (4)
    16:30FT Atletico La Cruz (6)2 – 2Petare FC (5)
     

    Venezuela: Segunda Division – Grupo Occidental (7)
    12:00Pst ULA FC (10)-:-Real Frontera (7)
    12:30FT Titanes FC (3)2 – 1Deportivo Lara B (1)
    16:00FT Atletico el Vigia FC (2)4 – 1Llaneros de Guanare (9)
    16:00Pst Deportivo Lara B (1)-:-Atletico el Vigia FC (2)
    16:30FT Yaracuy FC (5)4 – 2Real Frontera (7)
    17:00Pst Llaneros de Guanare (9)-:-Urena SC (6)
    17:00FT Rayo Zuliano (4)1 – 0ULA FC (10)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    1
    win