SOCCER RESULTS


-3
-3 points
  • Sat 18 Sep 12:46 GMT -03
  •  

    England: Premier League (6)
    08:30FT Wolves (14)0 – 2Brentford (9)
    11:0087 Burnley (19)0 – 1Arsenal (17)
    11:0089 Liverpool (3)3 – 0Crystal Palace (11)
    11:0089 Manchester City (5)0 – 0Southampton (13)
    11:0088 Norwich (20)1 – 3Watford (15)
    13:30 Aston Villa (12)-:-Everton (4)
     

    France: Ligue 1 (2)
    12:0045 Lens (5)0 – 0Lille (13)
    16:00 Saint Etienne (18)-:-Bordeaux (20)
     

    Germany: Bundesliga (5)
    10:30FT Arminia Bielefeld (13)0 – 01899 Hoffenheim (10)
    10:30FT Bayern Munich (1)7 – 0VfL Bochum (17)
    10:30FT FC Augsburg (11)1 – 0Borussia Monchengladbach (14)
    10:30FT FSV Mainz 05 (3)0 – 0SC Freiburg (5)
    13:30 FC Koln (7)-:-RB Leipzig (15)
     

    Italy: Serie A (3)
    10:00FT Genoa (14)1 – 2Fiorentina (4)
    13:00 Inter (5)-:-Bologna (7)
    15:45 Salernitana (20)-:-Atalanta (10)
     

    Spain: LaLiga (4)
    09:00FT Rayo Vallecano (7)3 – 0Getafe (20)
    11:1573 Atletico Madrid (3)0 – 0Athletic Club (5)
    13:30 Elche (11)-:-Levante (15)
    16:00 Alaves (19)-:-Osasuna (13)
     

    Argentina: Superliga (4)
    13:30 Godoy Cruz (7)-:-Sarmiento Junin (19)
    15:45 Velez Sarsfield (11)-:-Aldosivi (18)
    18:00 Racing Club (6)-:-Talleres Cordoba (1)
    20:15 Atletico Tucuman (10)-:-Boca Juniors (9)
     

    Belgium: Jupiler Pro League (4)
    11:1567 Oostende (11)2 – 0Beerschot Wilrijk (18)
    13:30 KV Mechelen (16)-:-OH Leuven (17)
    13:30 Union St. Gilloise (3)-:-Zulte Waregem (14)
    15:45 Charleroi (5)-:-Club Brugge KV (2)
     

    Brazil: Serie A (5)
    17:00 Chapecoense-SC (20)-:-Palmeiras (2)
    18:45 Atletico Paranaense (11)-:-Juventude (14)
    19:00 Atletico-MG (1)-:-Sport Recife (19)
    21:00 Bahia (15)-:-Bragantino (5)
    21:00 Ceara (12)-:-Santos (13)
     

    Netherlands: Eredivisie (4)
    11:3061 Heerenveen (5)1 – 0Fortuna Sittard (12)
    13:45 Willem II (6)-:-Groningen (10)
    15:00 Ajax (2)-:-Cambuur (8)
    16:00 Utrecht (4)-:-Waalwijk (13)
     

    Albania: Superliga (2)
    11:45HT Skenderbeu Korce (8)0 – 0Partizani (7)
    14:45 Vllaznia (2)-:-Teuta Durres (5)
     

    Argentina: Primera Nacional – Zona A (3)
    15:00 CA Estudiantes (16)-:-Agropecuario (7)
    16:10 Chacarita Juniors (15)-:-Estudiantes de Rio Cuarto (14)
    18:10 Almirante Brown (1)-:-Deportivo Riestra (10)
     

    Argentina: Primera Nacional – Zona B (3)
    15:00 Barracas Central (2)-:-Gimnasia Jujuy (7)
    15:00 Villa Dalmine (18)-:-Santamarina (17)
    15:30 Guillermo Brown (16)-:-Deportivo Moron (9)
     

    Argentina: Primera B Metropolitana – Clausura (7)
    13:00 Flandria (1)-:-Sacachispas (4)
    15:00 Canuelas (5)-:-Acassuso (3)
    15:00 Comunicaciones (15)-:-Atletico Fenix (14)
    15:00 Deportivo Armenio (9)-:-Defensores Unidos (16)
    15:00 Deportivo Merlo (17)-:-Justo Jose de Urquiza (6)
    15:00 San Miguel (11)-:-Argentino de Quilmes (10)
    15:00 UAI Urquiza (8)-:-Colegiales (2)
     

    Argentina: Primera B Metropolitana – Federal A Zona A (1)
    15:30 Olimpo Bahia Blanca (2)-:-Atletico Camioneros (14)
     

    Argentina: Primera B Metropolitana – Federal A Zona B (2)
    16:00 Gimnasia Concepcion (12)-:-Sportivo Belgrano (13)
    18:00 Chaco For Ever (3)-:-Defensores de Belgrano VR (10)
     

    Australia: NPL Queensland (1)
    06:00FT Magpies Crusaders (13)2 – 4Queensland Lions FC (3)
     

    Australia: NPL South Australia (6)
    07:00FT Adelaide Comets (1)3 – 2Adelaide Olympic (7)
    07:00FT Campbelltown City (3)4 – 0Adelaide Blue Eagles (12)
    07:00FT Croydon Kings (8)1 – 1Adelaide City FC (2)
    07:00FT Cumberland United (10)4 – 0Adelaide United II (9)
    07:00FT NE Metrostars (4)0 – 1Adelaide Raiders (11)
    07:00FT South Adelaide (6)5 – 2Sturt Lions (5)
     

    Australia: NPL Western Australia – Championship Playoff (1)
    08:00FT Perth SC6 – 3Floreat Athena
     

    Australia: Northern Territory – Northern Playoff (1)
    08:00FT University Azzurri FC2 – 0Casuarina
     

    Australia: NPL Youth League – NPL Youth Western Playoff (1)
    03:30AP * Bayswater City U202 – 2(4 – 2)Perth Glory U20
     

    Australia: Brisbane Viva Capital League 1 – Division One (4)
    03:00FT New Farm United (7)3 – 0Annerley (9)
    05:00FT Logan Metro (4)3 – 3Ipswich City (8)
    06:00FT AC Carina (10)1 – 2North Pine (3)
    06:00FT Slacks Creek (11)0 – 4Moggill (6)
     

    Australia: Brisbane Premier League (4)
    04:00FT The Gap (12)0 – 1Acacia Ridge (7)
    05:00FT Western Spirit (10)0 – 2Bayside United (2)
    06:00FT Toowong (5)2 – 1Brisbane Knights (11)
    06:00FT University of Queensland (9)1 – 2St George Willawong FC (4)
     

    Australia: Southern State League (6)
    04:30FT Adelaide Cobras (10)1 – 1Eastern United FC (11)
    04:30FT Adelaide Hills (9)0 – 1Modbury Jets (3)
    04:30FT Adelaide Victory (6)0 – 0White City (2)
    04:30FT Fulham United FC (7)2 – 0Western Strikers (12)
    04:30FT Playford City Patriots (4)2 – 1West Adelaide (8)
    04:30FT West Torrens Birkalla (1)1 – 0Para Hills Knights (5)
     

    Australia: Queensland Premier League (1)
    06:00FT Rochedale Rovers (2)0 – 1Brisbane City (1)
     

    Austria: Tipp3 Bundesliga (3)
    12:0045 Admira Wacker (6)1 – 0TSV Hartberg (5)
    12:0045+ Austria Vienna (10)0 – 0SCR Altach (7)
    12:0045+ Ried (3)0 – 2Wolfsberger AC (4)
     

    Austria: Erste Liga (2)
    09:30FT FC Dornbirn 1913 (13)0 – 2Floridsdorfer AC (6)
    15:00 SK Vorwarts Steyr (16)-:-Austria Lustenau (1)
     

    Austria: Regionalliga West – Tyrol (1)
    09:30FT Wacker Innsbruck (Am) (5)4 – 3FC Kufstein (7)
     

    Austria: Regionalliga West – Vorarlberg (1)
    11:00Pst SC Bregenz (7)-:-VfB Hohenems (3)
     

    Azerbaijan: Premier League (2)
    10:00FT Qabala (1)5 – 0Sabail (3)
    12:1529 Zira (6)0 – 0Sabah FK (8)
     

    Belarus: Vyscha Liga (4)
    09:00FT FC Slutsk (13)1 – 4FC Gomel (5)
    10:00Awd Sputnik (16)0 – 3Rukh Brest (3)
    11:0090+ Dinamo Brest (6)0 – 3Slavia Mozyr (14)
    13:00 Bate Borisov (2)-:-Shakhter Soligorsk (1)
     

    Belarus: Pershaya Liga (2)
    07:00FT FC Dnepr Mogilev (4)4 – 2FC Lida (10)
    09:00FT FC Krumkachy (3)0 – 2Gomelzheldortrans (5)
     

    Belgium: 2e Klasse (1)
    15:45 Royal Excel Mouscron (8)-:-Virton (7)
     

    Bolivia: Liga de Fútbol Profesional (3)
    16:00 Real Santa Cruz (11)-:-Royal Pari Sion (4)
    18:15 Aurora (12)-:-Blooming (14)
    20:30 Nacional Potosi (10)-:-Club Always Ready (1)
     

    Bosnia and Herzegovina: Premier League (4)
    11:3059 Posusje (11)0 – 1Radnik Bijeljina (12)
    12:0045 Zeljeznicar Sarajevo (6)0 – 0Velez Mostar (5)
    13:55 FK Sloga Simin Han (1)-:-Sloboda Tuzla (3)
    16:10 Zrinjski (2)-:-Rudar Prijedor (9)
     

    Brazil: Serie B (3)
    16:30 Botafogo (3)-:-Nautico Recife (8)
    16:30 Londrina (18)-:-CSA (13)
    19:00 Goias (2)-:-Brasilia (20)
     

    Bulgaria: A PFG (2)
    11:3057 Cherno More Varna (5)1 – 0Lokomotiv Sofia (8)
    13:45 Levski Sofia (10)-:-CSKA 1948 (13)
     

    Bulgaria: B PFG (1)
    09:00FT Minyor Pernik (4)1 – 1Montana (8)
     

    Canada: Canadian Premier League (2)
    15:00 York 9 FC (4)-:-HFX Wanderers FC (6)
    17:00 Valour FC (5)-:-Cavalry FC (2)
     

    China: China League (3)
    05:30FT Xinjiang Tianshan (18)0 – 3Nantong Zhiyun (6)
    08:35FT Sichuan Jiuniu (10)1 – 1Zhenjiang Huasa (9)
    08:35FT Wuhan Three Towns (2)3 – 1Zibo Sunday (15)
     

    Colombia: Primera A – Clausura (4)
    16:00 Envigado (4)-:-Quindio (10)
    18:00 America de Cali (7)-:-Jaguares (12)
    20:05 Junior (11)-:-Atletico Nacional (1)
    22:10 Millonarios (2)-:-Huila (19)
     

    Costa Rica: Primera Division – Apertura (1)
    17:00 ADR Jicaral (11)-:-Perez Zeledon (12)
     

    Croatia: Prva HNL (2)
    12:0045+ NK Slaven Belupo (9)0 – 0Istra 1961 (8)
    14:05 Sibenik (7)-:-NK Lokomotiva Zagreb (6)
     

    Cyprus: 1. Division (2)
    12:0045 Pafos FC (8)0 – 0AEK Larnaca (3)
    14:00 Olympiakos Nicosia (7)-:-A.E.L. (6)
     

    Czech Republic: Gambrinus Liga (3)
    11:0084 Slovacko (5)3 – 0Zlin (9)
    11:0086 Slovan Liberec (16)1 – 1Mlada Boleslav (10)
    14:00 Plzen (1)-:-Ceske Budejovice (12)
     

    Czech Republic: Druha Liga (4)
    05:15FT MFK Chrudim (15)0 – 2Lisen (4)
    05:15FT Trinec (16)1 – 1Vysocina Jihlava (9)
    05:15FT Vyskov (13)2 – 3Sparta Praha B (1)
    10:00FT Opava (11)0 – 0Taborsko (7)
     

    Denmark: Viasat Divisionen (2)
    08:00FT Esbjerg (7)2 – 1Fremad Amager (10)
    09:00FT Hobro (12)0 – 3AC Horsens (4)
     

    Denmark: 2. Division (4)
    09:00FT Aarhus Fremad (8)1 – 1Thisted FC (4)
    09:00FT Brabrand (5)1 – 0Kolding FC (10)
    09:00FT Hillerod Fodbold (3)2 – 0FA 2000 (7)
    09:00FT Skive (12)1 – 4AB Copenhagen (6)
     

    Denmark: Danmarksserien – 3. Division (5)
    08:00FT Dalum (4)2 – 1Slagelse (10)
    08:15FT IF Lyseng (6)1 – 0Vanlose (7)
    09:00FT Frem (3)1 – 1VSK Aarhus (5)
    09:00FT Naesby (11)1 – 3Kfum Bk Roskilde (2)
    09:00FT Silkeborg KFUM (8)1 – 0Herlev (12)
     

    Denmark: U19 League (7)
    07:30FT OB U19 (7)4 – 0AC Horsens U19 (13)
    07:30FT Vejle U19 (8)1 – 4Silkeborg U19 (2)
    08:00FT AaB U19 (10)0 – 1FC Koebenhavn U19 (1)
    08:00FT Broendby U19 (3)1 – 1AGF U19 (14)
    08:00FT FC Midtjylland U19 (6)3 – 3SoenderjyskE U19 (11)
    08:00FT FC Nordsjaelland U19 (4)2 – 1Randers Freja U19 (12)
    08:00FT Lyngby U19 (5)1 – 1Esbjerg U19 (9)
     

    Denmark: U17 League (3)
    10:00FT Vejle U17 (3)1 – 2Silkeborg U17 (1)
    10:15FT Lyngby U17 (8)3 – 2Esbjerg U17 (13)
    10:30FT Broendby U17 (4)6 – 1AGF U17 (10)
     

    Denmark: 1. Division Women (2)
    09:00FT ASA Aarhus W (5)0 – 0Vildbjerg W (7)
    09:00FT Sundby BK W (2)3 – 2Varde W (4)
     

    Ecuador: Serie A – Second Stage (3)
    17:00 Orense SC (9)-:-Guayaquil City FC (3)
    19:30 Delfin SC (10)-:-Aucas (8)
    22:00 Nueve de Octubre (7)-:-Macara (13)
     

    El Salvador: Primera Division – Primera Division – Apertura (2)
    21:00 Chalatenango-:-Municipal Limeno
    22:00 Alianza-:-Aguila
     

    England: Championship (12)
    08:30FT Hull City (22)1 – 3Sheffield Utd (11)
    11:0085 Barnsley (18)0 – 0Blackburn (8)
    11:0089 Cardiff (9)0 – 1Bournemouth (3)
    11:0087 Derby (17)2 – 1Stoke City (5)
    11:0081 Fulham (1)0 – 2Reading (19)
    11:0090+ Huddersfield (6)0 – 2Nottingham Forest (24)
    11:0084 Luton (14)3 – 1Swansea (20)
    11:0085 Middlesbrough (12)1 – 2Blackpool (21)
    11:0090+ Millwall (16)1 – 1Coventry (4)
    11:0085 Peterborough (23)3 – 0Birmingham (10)
    11:0085 Preston (15)1 – 1West Brom (2)
    11:0088 QPR (7)1 – 1Bristol City (13)
     

    England: League One (12)
    11:0088 Accrington ST (6)1 – 3Wigan (2)
    11:0086 AFC Wimbledon (4)0 – 1Plymouth (8)
    11:0086 Bolton (3)0 – 2Rotherham (13)
    11:0086 Cheltenham (14)1 – 0Oxford United (10)
    11:0089 Crewe (23)1 – 0Burton Albion (7)
    11:0087 Doncaster (24)1 – 0Morecambe (18)
    11:0088 Fleetwood Town (17)1 – 2Sunderland (1)
    11:0086 Gillingham (19)1 – 3Milton Keynes Dons (5)
    11:0090+ Lincoln (15)0 – 1Ipswich (22)
    11:0085 Portsmouth (11)1 – 2Cambridge United (16)
    11:0086 Sheffield Wednesday (12)1 – 1Shrewsbury (21)
    11:0083 Wycombe (9)2 – 0Charlton (20)
     

    England: League Two (12)
    10:00FT Northampton (3)1 – 1Swindon Town (5)
    11:0088 Bradford (8)1 – 1Barrow (13)
    11:0086 Bristol Rovers (22)0 – 3Leyton Orient (4)
    11:0090+ Carlisle (12)1 – 2Scunthorpe (23)
    11:0090 Colchester (10)0 – 1Crawley Town (20)
    11:0085 Exeter City (9)2 – 0Sutton Utd (15)
    11:0081 Mansfield Town (21)1 – 1Rochdale (7)
    11:0082 Newport County (19)1 – 1Walsall (17)
    11:0090+ Oldham (24)0 – 0Hartlepool (6)
    11:0080 Port Vale (11)2 – 0Harrogate Town (2)
    11:0085 Stevenage (18)0 – 4Forest Green (1)
    11:0079 Tranmere (16)2 – 0Salford City (14)
     

    England: National League (11)
    11:0087 Bromley (18)2 – 0Barnet (22)
    11:0086 FC Halifax Town (6)2 – 0Stockport (10)
    11:0088 Grimsby (4)2 – 0Eastleigh (15)
    11:0087 Notts County (5)1 – 0Maidenhead (14)
    11:0090 Solihull Moors (9)3 – 1Boreham Wood (3)
    11:0089 Torquay (20)0 – 0Southend (16)
    11:0090 Wealdstone (17)2 – 2Aldershot Town (21)
    11:0084 Wrexham (8)1 – 0Dagenham & Redbridge (1)
    11:00Pst Yeovil Town (7)-:-Altrincham (13)
    11:0084 Yeovil Town (7)0 – 2Chesterfield (2)
    13:20 Weymouth (11)-:-Dover (23)
     

    England: NPL Premier Div (2)
    11:0086 Gainsborough (19)1 – 0Stalybridge (16)
    11:0090+ Stafford Rangers (11)2 – 0Matlock Town (2)
     

    England: Southern League Central Div (1)
    11:0090+ Redditch (10)1 – 0Barwell (17)
     

    England: Isthmian League Premier Div (2)
    11:0088 Brightlingsea Regent (15)0 – 3Lewes (5)
    11:0085 Potters Bar Town (18)2 – 2Bognor Regis (9)
     

    England: Premier League 2 – Division 1 (2)
    08:00FT Manchester United U23 (9)2 – 1Brighton U23 (2)
    11:0085 Manchester City U23 (1)4 – 2Crystal Palace U23 (7)
     

    Estonia: Meistriliiga (3)
    07:00FT TJK Legion (5)3 – 1Tulevik Viljandi (8)
    10:00FT Kuressaare (7)6 – 0Parnu JK Vrapus (9)
    13:00 FCI Levadia Tallinn (1)-:-Trans Narva (6)
     

    Estonia: Esiliiga A (4)
    07:00FT FC Nomme United (5)3 – 4Paide LM II (3)
    07:00FT Maardu Linnameeskond (1)7 – 0Tartu JK Welco (10)
    07:00FT Parnu Jalgpalliklubi (8)0 – 1Flora Tallinn U21 (4)
    07:00FT Tammeka Tartu II (9)0 – 1Tallinn Kalev (2)
     

    Europe (UEFA): U19 Championship Women – R1 L-A Group 2 (1)
    08:00FT France U19 W (1)2 – 0Iceland U19 W (4)
     

    Europe (UEFA): U19 Championship Women – R1 L-A Group 3 (1)
    06:00FT Germany U19 W (1)0 – 0Russia U19 W (3)
     

    Finland: Veikkausliiga (5)
    09:00FT HIFK Elsinki (5)0 – 3IFK Mariehamn (9)
    11:0086 FC Lahti (6)0 – 0AC Oulu (10)
    11:0088 Haka (11)0 – 1Ilves Tampere (7)
    11:0088 SJK (3)2 – 2Inter Turku (4)
    11:0085 Kooteepee (12)1 – 2KuPS (2)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko A (2)
    10:00FT Atlantis FC (3)3 – 0Kapa (7)
    11:0090+ Mipk (12)0 – 2FC Reipas A (4)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko B (4)
    09:00FT FC jazz (2)3 – 2Ilves II (10)
    09:00FT Kaapo (5)2 – 1VJS (9)
    09:00FT Saipa (4)1 – 1GrIFK (6)
    11:0086 TPV (12)1 – 3Pargas IF (1)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko C (3)
    08:00FT JJK (3)0 – 0Rops A (9)
    10:00FT PS Kemi Kings (12)1 – 5Hercules (2)
    10:00FT Vifk (6)1 – 3OLS (8)
     

    France: Ligue 2 (10)
    10:00FT Sochaux (2)2 – 0Paris FC (6)
    10:00FT Toulouse (1)4 – 1Grenoble (14)
    14:00 Dijon (18)-:-Dunkerque (19)
    14:00 Nancy (20)-:-Le Havre (10)
    14:00 Nimes (7)-:-Amiens (16)
    14:00 Niort (13)-:-Guingamp (12)
    14:00 PAU (5)-:-Valenciennes (17)
    14:00 Quevilly (11)-:-Auxerre (4)
    14:00 Rodez (8)-:-Ajaccio (3)
    14:00 SC Bastia (15)-:-Caen (9)
     

    France: National 2 Group D (1)
    11:00Pst Nantes B (10)-:-Andrezieux (2)
     

    Germany: 2. Bundesliga (4)
    08:30FT Fortuna Dusseldorf (12)1 – 1Jahn Regensburg (1)
    08:30FT Holstein Kiel (15)0 – 3Hannover 96 (10)
    08:30FT SV Sandhausen (16)1 – 3FC Heidenheim (4)
    15:30 Werder Bremen (6)-:-Hamburger SV (11)
     

    Germany: 3. Liga (6)
    09:00FT FC Magdeburg (1)1 – 2FC Wurzburger Kickers (17)
    09:00FT FC Saarbrucken (5)3 – 1SV Tuerkguecue Ataspor (11)
    09:00FT MSV Duisburg (12)3 – 2Eintracht Braunschweig (9)
    09:00FT TSV 1860 Munich (13)0 – 2FSV Zwickau (15)
    09:00FT VfL Osnabruck (3)1 – 0SV Meppen (14)
    09:00FT Waldhof Mannheim (4)2 – 1Hallescher FC (8)
     

    Germany: Regionalliga Bayern (6)
    09:00FT 1896 Rain Am Lech (19)0 – 2FC Memmingen (13)
    09:00FT FC Nurnberg II (15)0 – 3FC Augsburg II (9)
    09:00FT FC Schweinfurt 05 (3)6 – 0Schalding-heining (17)
    09:00Pst SpVgg Bayreuth (2)-:-SpVgg Unterhaching (7)
    09:00FT SpVgg Greuther Furth II (18)3 – 0VfB Eichstatt (12)
    09:00FT TSV Aubstadt (6)2 – 1SC Eltersdorf (16)
     

    Germany: Regionalliga Nord – North (3)
    08:30FT FC St. Pauli II (7)0 – 2Holstein Kiel II (1)
    09:00FT Hamburger SV II (8)2 – 3Eintracht Norderstedt (6)
    09:00FT VfB Lubeck (5)0 – 1Teutonia Ottensen (2)
     

    Germany: Regionalliga Nord – South (3)
    08:00Pst Hannover 96 II (7)-:-Werder Bremen II (2)
    10:00FT FC Oberneuland (5)2 – 1Luneburger SK Hansa (8)
    10:00FT SSV Jeddeloh (10)2 – 2BSV SW Rehden (3)
     

    Germany: Regionalliga Nordost (4)
    08:00FT BSG Chemie Leipzig (8)1 – 1Optik Rathenow (15)
    08:00Pst Chemnitzer FC (11)-:-Energie Cottbus (9)
    08:00FT FSV 63 Luckenwalde (3)1 – 1BFC Dynamo (1)
    08:00Pst Hertha Berlin II (10)-:-Carl Zeiss Jena (5)
     

    Germany: Regionalliga Südwest (6)
    09:00FT FC 08 Homburg (11)1 – 0TSV Schott Mainz (19)
    09:00FT FSV Frankfurt (13)2 – 2FK Pirmasens (10)
    09:00FT SV Elversberg (5)5 – 0FSV Mainz 05 II (3)
    09:00FT TSV Steinbach (1)1 – 0VfR Aalen (16)
    09:00FT TuS RW Koblenz (14)0 – 21899 Hoffenheim II (8)
    10:30FT VfB Stuttgart II (7)0 – 1Bahlinger SC (2)
     

    Germany: Regionalliga West (6)
    09:00FT Ahlen (13)1 – 1SV Lippstadt 08 (7)
    09:00FT Borussia Monchengladbach II (9)3 – 1FC Koln II (8)
    09:00FT FC Wegberg-beeck (19)1 – 1KFC Uerdingen 05 (20)
    09:00FT Rot-weiss Oberhausen (4)2 – 1SV Rodinghausen (14)
    09:00FT Sv Straelen (12)0 – 4Preussen Munster (2)
    09:00FT Wuppertaler SV (3)3 – 1VfB Homberg (17)
     

    Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg (3)
    09:00FT Goeppinger SV (3)4 – 1FC Bruchsal (19)
    09:00FT Sportfreunde Dorfmerkingen (12)0 – 0FSV 08 Bissingen (2)
    09:00FT TSG Backnang (1)4 – 2FV Ravensburg (5)
     

    Germany: Oberliga Bayern Nord (2)
    09:00FT FC eintracht bamberg (1)2 – 0SV Vatan Spor (17)
    09:30FT ASV Neumarkt (4)1 – 3DJK Vilzing (3)
     

    Germany: Oberliga Bayern Sud (5)
    08:00FT Hallbergmoos (17)2 – 2TSV Schwaben Augsburg (13)
    09:00FT SV Pullach (12)2 – 21860 Muenchen II (6)
    09:00FT TSV 1880 Wasserburg (16)1 – 1FC Ismaning (9)
    09:00FT TSV Dachau (10)1 – 2Jahn Regensburg II (8)
    10:00FT Gundelfingen (14)0 – 1TSV Landsberg (4)
     

    Germany: Oberliga Flens Sud (1)
    09:00FT Union Neumuenster (6)0 – 5FC Dornbreite Luebeck (3)
     

    Germany: Oberliga NOFV-Nord (4)
    09:00FT Ludwigsfelder (10)1 – 0Staaken (2)
    09:00FT Neuruppin (14)0 – 2Greifswalder SV (5)
    09:00FT RSV Eintracht (6)0 – 1FC Mecklenburg Schwerin (7)
    10:00FT MSV Pampow (9)0 – 0TSG Neustrelitz (17)
     

    Germany: Oberliga NOFV-Süd (5)
    09:00FT Einheit Wernigerode (2)3 – 2FC Oberlausitz Neugersdorf (8)
    09:00FT Union Sandersdorf (3)2 – 0Bischofswerdaer (11)
    09:00FT VfB Krieschow (7)9 – 01. FC Merseburg (17)
    09:00FT VFC Plauen (4)1 – 1VfL Halle 96 (10)
    10:00FT FSV Martinroda (16)3 – 1BW Zorbau (12)
     

    Germany: Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg (1)
    09:00FT Kickers Emden (1)5 – 1TB Uphusen (10)
     

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud (1)
    10:00FT SV Roechling (7)5 – 0Elversberg II (8)
     

    Greece: Super League (1)
    14:30 PAS Giannina (4)-:-Panathinaikos (2)
     

    Guatemala: Liga Nacional de Fútbol – Apertura (3)
    13:00 Santa Lucia Cotzumalguapa (2)-:-Antigua GFC (1)
    16:00 Iztapa (7)-:-Comunicaciones (3)
    18:00 CSD Municipal (5)-:-Coban Imperial (12)
     

    Honduras: Liga Nacional de Futbol – Apertura (1)
    20:00 CD Olimpia (3)-:-CD Victoria (9)
     

    Iceland: 1. Deild (4)
    11:0088 Fram Reykjavik (1)6 – 1Afturelding (9)
    11:0089 Grindavik (7)2 – 4Vikingur Olafsiik (12)
    11:0090+ Selfoss (8)0 – 1Fjolnir (3)
    11:0090+ Throttur Reykjavik (11)2 – 3Thor Akureyri (10)
     

    Indonesia: Liga 1 (4)
    05:15FT Bhayangkara FC (4)1 – 0Persepam Madura Utd (12)
    05:15FT PSIS Semarang (3)3 – 1Persiraja Aceh (11)
    08:15FT PSM Makassar (6)3 – 1Persebaya Surabaya (10)
    10:45FT Bali United (2)2 – 2Persib Bandung (1)
     

    Israel: Ligat ha’Al (4)
    13:00 Bnei Sakhnin (6)-:-Hapoel Beer Sheva (2)
    13:00 Hap. Nazareth-Illit (4)-:-FC Ashdod (14)
    14:00 Maccabi Petah Tikva (9)-:-Hapoel Tel Aviv (1)
    14:30 Maccabi Tel Aviv (10)-:-Maccabi Haifa (5)
     

    Italy: Serie B (7)
    09:00FT Ascoli0 – 2Benevento
    09:00FT Lecce3 – 2Alessandria
    09:00FT Monza1 – 1Ternana
    09:00FT Perugia1 – 1Cosenza
    09:00FT Reggina2 – 1SPAL
    11:1573 Vicenza Virtus1 – 1Pisa
    13:30 Cittadella-:-Pordenone
     

    Italy: Serie C – Group A (1)
    12:3014 Pro Sesto (19)0 – 0Fiorenzuola (10)
     

    Italy: Serie C – Group B (2)
    12:3011 Gubbio (9)0 – 0Virtus Entella (3)
    12:3016 Pistoiese (18)0 – 0Reggiana (7)
     

    Italy: Serie C – Group C (1)
    12:3012 Juve Stabia (6)0 – 0Campobasso (9)
     

    Italy: Serie D – Group C (1)
    10:00FT Caldiero Terme (1)1 – 1Luparense (2)
     

    Italy: Serie D – Group E (1)
    10:00FT Pro Livorno 1919 Sorgenti (1)2 – 0Flaminia (18)
     

    Italy: Campionato Nazionale Primavera (5)
    06:00FT AC Milan Primavera (14)2 – 2Roma Primavera (1)
    06:00FT Verona Primavera (9)0 – 2Lecce Primavera (5)
    08:00FT Juventus Primavera (13)1 – 2SSC Napoli Primavera (4)
    08:00FT Pescara Primavera (18)3 – 4Torino U19 (3)
    10:00FT Empoli Primavera (6)6 – 0SPAL 2013 Primavera (10)
     

    Japan: J. League Div.1 (10)
    06:00FT Kashima (7)3 – 1Gamba Osaka (14)
    06:00FT Kashiwa Reysol (13)0 – 3Sanfrecce Hiroshima (10)
    06:00FT Shonan Bellmare (16)1 – 1Avispa Fukuoka (9)
    06:00FT Vissel Kobe (4)1 – 0Consadole Sapporo (11)
    06:30FT Tokushima Vortis (17)1 – 3Kawasaki Frontale (1)
    07:00FT FC Tokyo (8)4 – 0Yokohama FC (20)
    07:00FT Nagoya Grampus (3)2 – 1Yokohama F. Marinos (2)
    07:00FT Sagan Tosu (5)0 – 0Oita Trinita (19)
    07:00FT Shimizu S-pulse (15)2 – 1Vegalta Sendai (18)
    07:00FT Urawa (6)2 – 0Cerezo Osaka (12)
     

    Japan: J. League Div.2 (7)
    06:00FT JEF United Chiba (10)1 – 0Ehime FC (20)
    06:00FT Tochigi SC (14)0 – 0Mito Hollyhock (9)
    06:00FT Ventforet Kofu (3)1 – 0Omiya Ardija (18)
    07:00FT FC Ryukyu (7)0 – 1Thespakusatsu Gunma (16)
    07:00FT Jubilo Iwata (2)1 – 1Fagiano Okayama (13)
    07:00FT Machida Zelvia (4)3 – 3V-varen Nagasaki (5)
    07:00FT Montedio Yamagata (8)0 – 2Kyoto Sanga (1)
     

    Japan: J. League Div.3 (3)
    01:00FT Yscc (11)0 – 0FC Imabari (13)
    07:00FT Gainare Tottori (14)0 – 2Kagoshima United (8)
    07:00Pst Vanraure Hachinohe (7)-:-Kataller Toyama (1)
     

    Japan: Football League (5)
    01:00FT Maruyasu Okazaki (10)0 – 3Mio Biwako Shiga (14)
    02:00FT FC Osaka (8)2 – 1Verspah Oita (3)
    03:00FT Honda Lock (15)0 – 1FC TIAMO Hirakata (5)
    03:00FT Suzuka Unlimited FC (7)1 – 1Matsue City FC (9)
    03:00FT Tokyo Musashino (16)2 – 3Sony Sendai FC (4)
     

    Japan: WE League Women (2)
    05:00FT Nagano Parceiro W (1)0 – 0NTV Beleza W (7)
    06:00FT Sanfrecce Hiroshima Regina W (4)0 – 2Sendai W (2)
     

    Kazakhstan: Premier League (4)
    06:00FT Zhetysu (14)2 – 2Akzhayik (6)
    08:00FT FC Astana (1)2 – 1Aktobe (10)
    09:00FT Kaspyi Aktau (7)2 – 1FC Atyrau (8)
    11:0087 FC Arys (12)1 – 0Ordabasy (5)
     

    Lithuania: A Lyga (2)
    09:00FT Dziugas (7)2 – 1FK Zalgiris Vilnius (2)
    11:0088 Banga Gargzdai (9)2 – 3Zalgiris Kaunas (4)
     

    Lithuania: 1 Lyga (4)
    08:00FT FK Babrungas (8)1 – 2FK Silas (4)
    08:00FT FK Minija (11)1 – 2FA Siauliai (1)
    09:00FT BFA (12)2 – 2Klaipeda (9)
    09:00FT Suduva B (13)1 – 0FK Atmosfera (6)
     

    Luxembourg: National Division (5)
    12:0043 RM Hamm Benfica (16)0 – 1Etzella Ettelbruck (14)
    13:00 AS Jeunesse Esch (12)-:-Racing FC Union Luxembourg (8)
    13:00 F91 Dudelange (2)-:-Union Titus Petange (5)
    13:00 Wiltz (6)-:-US Mondorf-les-bains (4)
    14:30 Swift Hesperange (3)-:-Victoria Rosport (13)
     

    Mexico: Liga MX – Apertura (4)
    19:00 Leon (4)-:-FC Juarez (18)
    21:00 Toluca (2)-:-Club America (1)
    23:00 Guadalajara Chivas (10)-:-Pachuca (13)
    23:00 Mazatlan FC (11)-:-U.N.A.M. – Pumas (16)
     

    Moldova: Divizia Naţionala (1)
    11:0089 Dinamo-Auto (7)1 – 0FC Floresti (8)
     

    Montenegro: Prva Crnogorska Liga (2)
    13:00 Rudar Pljevlja (7)-:-Zeta (10)
    14:00 Iskra Danilovgrad (2)-:-FK Podgorica (9)
     

    Morocco: Botola Pro (3)
    13:00 Difaa El Jadida (4)-:-Hassania Agadir (5)
    15:15 Ittihad Tanger (15)-:-Chabab Mohammedia (2)
    17:30 Chabab Riadi Salmi (1)-:-Maghreb FES (7)
     

    Netherlands: Tweede Divisie (8)
    09:30FT Noordwijk (8)1 – 0De Treffers (7)
    10:00FT ASWH (17)0 – 3Jong FC Volendam (6)
    10:00FT Excelsior Maassluis (10)2 – 1Quick Boys (15)
    10:00FT Spakenburg (14)2 – 0GVVV Veenendaal (18)
    10:30FT HHC (9)2 – 1Rijnsburgse Boys (4)
    10:30FT Jong Sparta Rotterdam (2)3 – 1Kozakken Boys (12)
    10:30FT Katwijk (1)3 – 1SVV Scheveningen (11)
    10:30FT Koninklijke HFC (5)4 – 1Ijsselmeervogels (16)
     

    North Macedonia: Druga Mfl – East (5)
    10:00FT Bratstvo 07 (10)0 – 4FK Kit-Go Pehcevo (5)
    10:00FT FK Kozuv Gevgelija (6)1 – 2FK Belasica (2)
    10:00FT FK Osogovo (7)2 – 2Lokomotiva Gradsko (8)
    10:00FT FK Sasa (3)1 – 0FK Detonit Junior (9)
    10:00FT FK Sloga 1934 Vinica (1)2 – 1FK Pobeda (4)
     

    North Macedonia: Druga Mfl – West (5)
    10:00FT FK Besa (5)1 – 2FK Korabi (2)
    10:00FT FK Ohrid (9)0 – 1Teteks (3)
    10:00FT FK Sileks (1)2 – 0Voska Sport (4)
    10:00FT Kadino (6)0 – 0Gostivar (10)
    10:00FT Veleshta (8)2 – 1Vardar Skopje (7)
     

    Northern Ireland: NIFL Premiership (6)
    11:0087 Ballymena United (11)0 – 1Glenavon FC (8)
    11:0086 Carrick Rangers (6)1 – 0Portadown FC (10)
    11:0089 Crusaders FC (7)1 – 0Larne (2)
    11:0088 Dungannon Swifts (12)1 – 2Cliftonville FC (1)
    11:0087 Linfield (5)1 – 1Coleraine FC (3)
    11:0089 Warrenpoint Town (9)0 – 3Glentoran FC (4)
     

    Norway: Eliteserien (2)
    13:00 Kristiansund BK (3)-:-Haugesund (7)
    13:00 ODD Ballklubb (11)-:-Lillestrom (5)
     

    Norway: OBOS-ligaen (7)
    10:00FT Asane (9)1 – 6Aalesund (3)
    10:00FT Bryne (12)4 – 2Start (10)
    10:00FT Grorud (16)1 – 2Sogndal (5)
    10:00FT jerv (2)1 – 0Sandnes ULF (13)
    10:00FT Raufoss (7)5 – 1KFUM Oslo (6)
    10:00FT Strommen (15)0 – 0Ham-Kam (1)
    13:00 Ranheim (8)-:-Stjordals Blink (14)
     

    Norway: 2. Divisjon – Group 1 (3)
    10:30FT Brattvag (3)2 – 0Baerum (10)
    11:0087 Eidsvold TF (5)2 – 2Moss (11)
    11:0060 Floro (12)1 – 1Alta (6)
     

    Norway: 2. Divisjon – Group 2 (3)
    10:00FT Vard Haugesund (5)2 – 0Nest-Sotra (7)
    11:0090+ Fram Larvik (9)2 – 3Notodden (8)
    11:0090+ Skeid (2)3 – 0Sotra (10)
     

    Norway: 3. Division – Group 2 (2)
    09:00FT Halsen (7)1 – 2Honefoss (1)
    09:00FT Krakeroy (11)1 – 0Flint (13)
     

    Norway: 3. Division – Group 4 (2)
    09:00FT Sandviken (11)1 – 3Lysekloster (7)
    09:30FT OS (8)1 – 4Frigg (1)
     

    Norway: 3. Division – Group 5 (2)
    08:00FT Spjelkavik (1)2 – 1Melhus (13)
    08:00FT Tillerbyen (2)1 – 0Volda (8)
     

    Norway: 3. Division – Group 6 (1)
    10:00Pst Tromso 2 (5)-:-Finnsnes (13)
     

    Panama: Liga Panameña de Fútbol – Clausura (4)
    18:00 CD Arabe Unido (8)-:-Veraguas CD (10)
    20:00 Atletico Chiriqui (7)-:-Tauro FC (2)
    20:00 Plaza Amador (11)-:-San Francisco FC (12)
    21:00 Alianza FC (3)-:-Deportivo Universitario (6)
     

    Paraguay: Primera Division – Clausura (1)
    21:15 Cerro Porteno (2)-:-Club Guarani (1)
     

    Peru: Primera Division – Fase 2 (3)
    13:00 Carlos A. Mannucci (5)-:-Alianza Universidad (13)
    15:15 Cesar Vallejo (12)-:-Academia Cantolao (10)
    17:30 Deportivo Binacional (14)-:-Sport Boys (6)
     

    Poland: Ekstraklasa (4)
    07:30FT Wisla Plock (6)3 – 0Jagiellonia (10)
    10:00FT Pogon Szczecin (2)1 – 1Cracovia Krakow (11)
    12:3013 Radomiak Radom (9)0 – 0Slask Wroclaw (3)
    15:00 Lechia Gdansk (7)-:-Piast Gliwice (8)
     

    Poland: I Liga (2)
    07:40FT LKS Lodz (5)1 – 2Podbeskidzie (4)
    15:30 Korona Kielce (1)-:-Sandecja Nowy Sacz (8)
     

    Poland: II Liga (5)
    07:30FT GKS Belchatow (16)0 – 1Lech Poznan ll (9)
    11:0086 Wisla Pulawy (10)2 – 1Stal Rzeszow (1)
    11:0090+ Znicz Pruszkow (15)3 – 2Sokol Ostroda (18)
    12:0036 Motor Lublin (5)1 – 0Garbarnia Krakow (13)
    13:00 Ruch Chorzow (2)-:-Wigry Suwalki (12)
     

    Portugal: Primeira Liga (3)
    11:3047 Famalicao (17)0 – 0Maritimo (11)
    14:00 Belenenses (18)-:-GIL Vicente (8)
    16:30 Arouca (13)-:-Guimaraes (10)
     

    Portugal: LigaPro (2)
    07:00FT Rio Ave (2)0 – 4Feirense (1)
    11:3057 Mafra (5)0 – 0Trofense (12)
     

    Rep. Of Ireland: Premier Division (1)
    15:45 Sligo Rovers (3)-:-Shamrock Rovers (1)
     

    Romania: Liga I (2)
    08:30FT Chindia Targoviste (9)2 – 0Viitorul Constanta (4)
    14:00 U Craiova 1948 (12)-:-FCSB (8)
     

    Romania: Liga II (6)
    05:00FT AFC Hermannstadt (2)6 – 0Dacia Unirea Braila (18)
    05:00FT Brasov Steagul Renaste (12)3 – 1Dunarea Calarasi (16)
    05:00FT FC Astra Giurgiu (20)0 – 2Unirea DEJ (8)
    05:00FT FC Buzau (4)4 – 1Metaloglobus (9)
    05:00FT Unirea Constanta (19)0 – 6Politehnica Iasi (13)
    11:0087 FC Politehnica Timisoara (14)1 – 1Csikszereda Miercurea Ciuc (17)
     

    Russia: Premier League (3)
    08:00FT FC UFA (12)3 – 2Khimki (14)
    10:30FT Krylya Sovetov (10)4 – 2FC Rostov (13)
    13:00 Akhmat Grozny (11)-:-Krasnodar (8)
     

    Russia: FNL 2 Group 1 (6)
    09:00FT FC Alania Vladikavkaz II (16)0 – 2Legion (6)
    09:30FT Anzhi (1)2 – 0Spartak Nalchik (8)
    10:00FT FC Kuban-Holding (13)2 – 1Biolog-novokubansk (10)
    10:00FT FK Makhachkala (4)3 – 0Chernomorets Novorossiysk (7)
    10:00FT Forte Taganrog (3)6 – 0Yessentuki (17)
    11:3056 Druzhba Maykop (15)1 – 0Mashuk-kmv (9)
     

    Russia: FNL 2 Group 2 Subgroup 1 (5)
    03:00FT FC Chita (9)1 – 2Krasava (2)
    07:00FT Zenit 2 (5)2 – 1Baltika-BFU Kaliningrad (10)
    10:00FT Kairat Moscow (4)0 – 6Tver FC (1)
    11:00Canc Zvezda Saint Petersburg (8)0 – 0Smolensk
    13:00 Dynamo Saint Petersburg (7)-:-Leningradets (3)
     

    Russia: FNL 2 Group 2 Subgroup 2 (3)
    08:00FT Znamya Truda (10)1 – 2Olimp Dolgoprudny II (4)
    10:00FT Murom (9)0 – 1Lokomotiv Moscow B (6)
    10:00FT Volna Nizhny Novgorod (3)0 – 1Torpedo Vladimir (8)
     

    Russia: FNL 2 Group 3 Subgroup 1 (4)
    04:00FT SKA-Khabarovsk II (5)4 – 1Strogino Moscow (3)
    07:00FT Khimki 2 (4)1 – 2Znamya Noginsk (8)
    07:00FT Metalurg Vidnoe (10)2 – 1Kvant Obninsk (9)
    10:00FT FC Saturn Ramenskoye (6)1 – 3FK Saransk (2)
     

    Russia: FNL 2 Group 3 Subgroup 2 (4)
    08:00FT Zvezda Ryazan (6)1 – 1Fakel-M Voronezh (11)
    10:00FT FK Sokol Saratov (1)5 – 0Salyut Belgorod (4)
    10:00FT Zenit Penza (8)1 – 0Kaluga (10)
    11:0090 Dinamo Bryansk (2)0 – 0Avangard Kursk (7)
     

    Russia: FNL 2 Group 4 (4)
    06:00FT Ural II (7)4 – 3Lada Tolyati (14)
    08:00FT FC Chelyabinsk (1)1 – 3Volga UL (2)
    08:00FT Orenburg 2 (10)0 – 0Zvezda Perm (9)
    09:00FT Nosta (13)1 – 1Tyumen (3)
     

    San Marino: Campionato (4)
    10:00FT Cailungo (14)0 – 3Fiorentino (2)
    10:00FT Folgore (13)0 – 1SP Domagnano (4)
    10:00FT La Fiorita (1)5 – 0AC Libertas (15)
    10:00FT Tre Fiori (3)2 – 1Murata (12)
     

    Saudi Arabia: Pro League (3)
    12:3016 Al-Hilal Saudi FC (6)0 – 0Al-Ettifaq (9)
    12:45 Al-Hazm (14)-:-Abha (13)
    14:30 Al-Nassr (8)-:-Al-Ittihad FC (2)
     

    Scotland: Premiership (3)
    11:0089 Aberdeen (6)0 – 1St Johnstone (8)
    11:0088 Hibernian (2)2 – 1St Mirren (10)
    11:0089 Ross County (11)2 – 2Heart of Midlothian (3)
     

    Scotland: Championship (5)
    11:0089 Dunfermline (10)0 – 0Inverness CT (1)
    11:0089 Hamilton Academical (9)0 – 2Ayr Utd (7)
    11:0090 Morton (8)0 – 1Raith Rovers (6)
    11:0090 Partick (4)0 – 2Kilmarnock (2)
    11:0090 Queen of the South (5)0 – 2Arbroath (3)
     

    Scotland: League One (5)
    11:0087 Airdrieonians (6)3 – 0East Fife (10)
    11:0083 Clyde (8)1 – 2Queens Park (1)
    11:0087 Falkirk (4)0 – 2Dumbarton (3)
    11:0090+ Montrose (2)0 – 2Alloa Athletic (7)
    11:0089 Peterhead (9)0 – 1Cove Rangers (5)
     

    Scotland: League Two (4)
    11:0087 Albion Rovers (6)1 – 3Kelty Hearts (1)
    11:0090 Cowdenbeath (10)1 – 1Forfar Athletic (5)
    11:0087 Elgin City (7)0 – 2Annan Athletic (3)
    11:0090 Stranraer (9)2 – 0Stenhousemuir (8)
     

    Serbia: Super Liga (3)
    11:0086 Cukaricki (8)3 – 1FK Spartak Zdrepceva KRV (6)
    11:0087 Proleter Novi SAD (15)2 – 3Mladost Lucani (16)
    13:30 FK Vozdovac (7)-:-Radnicki 1923 (13)
     

    Singapore: S-League (2)
    06:30FT Tampines Rovers FC (4)2 – 1Garena Young Lions (8)
    06:30FT Tanjong Pagar UTD FC (5)1 – 1Hougang United FC (3)
     

    Slovakia: Fortuna Liga (4)
    13:00 AS Trencin (4)-:-FK Senica (5)
    13:00 Liptovsky Mikulas (12)-:-FK Pohronie (11)
    13:00 MFK Ruzomberok (7)-:-Dunajska Streda (6)
    13:00 Zemplin Michalovce (9)-:-Zlate Moravce (10)
     

    Slovakia: 2. Liga (6)
    10:00FT Slovan Bratislava B (14)2 – 1Partizan Bardejov (13)
    10:30FT Dukla Banska Bystrica (1)3 – 0Slavoj Trebisov (8)
    10:30FT Puchov (15)1 – 2FC Kosice (9)
    10:30FT HFC Humenne (2)1 – 0MSK Zilina B (7)
    10:30FT Msk Namestovo (16)1 – 4STK 1914 Samorin (10)
    13:00Pst MFK Skalica (5)-:-FC petrzalka 1898 (6)
     

    Slovenia: Prva Liga (2)
    12:0045 NK Domzale (9)1 – 0Radomlje (10)
    15:15 Olimpija Ljubljana (3)-:-NK CM Celje (7)
     

    Slovenia: 2 SNL (1)
    09:45FT Primorje (3)4 – 0Rudar Velenje (6)
     

    South Africa: Premier Soccer League (4)
    10:00FT Chippa United (10)1 – 3Orlando Pirates (1)
    12:0042 Baroka FC (11)0 – 0Sekhukhune United (5)
    12:0045+ Cape Town City (6)0 – 1Stellenbosch FC (4)
    12:0043 Kaizer Chiefs (9)0 – 1Bloem Celtic (12)
     

    South Africa: National First Division – Championship (4)
    10:00FT Hungry Lions FC (2)2 – 1Jomo Cosmos (16)
    10:00FT JDR Stars (6)0 – 1Cape Town ALL Stars (5)
    10:00FT Real Kings FC (12)0 – 0Platinum City Rovers (1)
    10:00FT Ts Sporting (4)0 – 0Univ. OF Pretoria FC (8)
     

    South Korea: K-League Classic (3)
    02:20FT Jeonbuk Motors (2)1 – 0Suwon Bluewings (6)
    04:30FT Gwangju FC (9)1 – 1Jeju United FC (8)
    07:00FT Daegu FC (3)2 – 1Ulsan Hyundai FC (1)
     

    South Korea: K-League Challenge (3)
    01:30FT Jeonnam Dragons (4)1 – 2Bucheon FC 1995 (8)
    04:00FT Gyeongnam FC (5)2 – 3Sangju Sangmu FC (1)
    06:30FT Busan I Park (7)1 – 3FC Anyang (2)
     

    Spain: LaLiga2 (5)
    11:0086 UD Ibiza-Eivissa (8)1 – 1Oviedo (5)
    13:15 Leganes (22)-:-Amorebieta (19)
    13:15 Zaragoza (18)-:-Real Sociedad B (17)
    15:30 Girona (20)-:-Valladolid (10)
    16:00 Cartagena (15)-:-Lugo (14)
     

    Spain: Segunda B Primera Division RFEF – Group 1 (4)
    12:0045+ Tudelano (20)0 – 1Zamora (18)
    12:0045+ Valladolid B (17)0 – 0S.S. Reyes (8)
    14:00 Deportivo La Coruna (2)-:-Badajoz (4)
    16:00 Rayo Majadahonda (6)-:-SD Logrones (9)
     

    Spain: Segunda B Primera Division RFEF – Group 2 (4)
    12:0045 FC Andorra (10)1 – 0Atletico Baleares (2)
    14:00 Betis Deportivo (15)-:-San Fernando (20)
    14:00 Linares (16)-:-Ucam Murcia (9)
    16:00 Villarreal B (3)-:-Albacete (7)
     

    Sweden: Allsvenskan (3)
    10:00FT Malmo FF (4)1 – 1Djurgardens IF (1)
    10:00FT Degerfors IF (13)1 – 2Sirius (9)
    12:3016 BK Hacken (10)0 – 0Mjallby AIF (14)
     

    Sweden: Superettan (4)
    08:00FT Norrby IF (5)1 – 1Trelleborgs FF (2)
    10:00FT Afc Eskilstuna (8)1 – 2vasalunds IF (13)
    10:00FT IK brage (12)1 – 4Gais (11)
    12:0045 GIF Sundsvall (6)0 – 0Landskrona BoIS (4)
     

    Sweden: Division 1 – Norra (2)
    08:00FT IF Brommapojkarna (1)0 – 1Gefle IF (6)
    09:00FT IFK Haninge BRB (10)3 – 1IF Sylvia (8)
     

    Sweden: Division 1 – Sodra (5)
    08:00FT Qviding FIF (11)0 – 2Atvidabergs FF (13)
    08:00FT Lindome Gif (9)3 – 1Tvaakers If (4)
    09:00FT Assyriska Turabdin (14)1 – 3Torns IF (12)
    10:00FT lunds BK (7)0 – 2ljungSKile SK (5)
    10:00FT Oskarshamns AIK (1)1 – 0IFK Malmo FK (8)
     

    Sweden: Division 2 – Norra Gotaland (5)
    08:00FT Vaenersborgs FK (6)2 – 5BK Forward (1)
    09:00FT Angered BK (3)3 – 1Ahlafors IF (4)
    09:00FT Grebbestads IF (14)5 – 2Yxhults IK (7)
    09:00FT IFK Kumla (8)3 – 1Stenungsunds IF (5)
    09:00FT IK Gauthiod (9)1 – 3Nordvaermland FF (13)
     

    Sweden: Division 2 – Norra Svealand (4)
    09:00FT Enskede IK (7)3 – 0Sandvikens AIK FK (14)
    09:00FT Karlbergs Bk (1)2 – 1Enkoping (13)
    10:00FT Gamla Upsala SK (12)1 – 1SKiljebo SK (4)
    10:00FT IFK Stocksund (6)2 – 1Kvarnsvedens IK (9)
     

    Sweden: Division 2 – Norrland (6)
    07:00FT IFK Ostersund (13)1 – 1Notvikens IK (14)
    09:00FT Bergnaesets AIK (10)2 – 1bodens BK (7)
    09:00FT Friska Viljor FC (2)3 – 0Storfors AIK (9)
    09:00FT Gottne IF (5)2 – 1Umeaa FC Akademi (11)
    09:00FT Sandviks IK (6)0 – 0skelleftea FF (12)
    10:00FT Team TG FF (1)2 – 1Froesoe IF (15)
     

    Sweden: Division 2 – Sodra Gotaland (3)
    09:00FT Asarums IF FK (10)0 – 2Kristianstad FC (12)
    09:00FT FC Rosengard (4)2 – 3IFK Karlshamn (13)
    10:00FT IFK Haessleholm (5)2 – 2FBK Balkan (8)
     

    Sweden: Division 2 – Sodra Svealand (4)
    08:30FT Tyresoe (15)2 – 4Rynninge IK (14)
    09:00FT Assyriska United IK (2)3 – 3Trosa-Vagnhaerad SK (6)
    09:00FT Smedby Ais (9)1 – 1Huddinge IF (5)
    10:00FT Vaermbols FC (12)1 – 1Mjoelby AI FF (11)
     

    Sweden: Division 2 – Vastra Gotaland (3)
    08:00FT Hoeganaes BK (9)1 – 2Savedalens IF (5)
    09:00FT torslanda IK (7)0 – 0Eskilsminne IF (3)
    09:00FT Varbergs GIF FK (11)2 – 2Vastra Frolunda IF (15)
     

    Switzerland: FA Cup (7)
    10:00FT FC Black Stars1 – 3FC Biel-Bienne
    12:0044 FC Stade Lausanne-Ouchy2 – 0FC Sion
    13:00 Etoile Carouge FC-:-FC Winterthur
    13:00 Paradiso-:-FC Aarau
    13:00 SC Buochs-:-FC Luzern
    14:00 FC Bosporus-:-FC Schaffhausen
    15:15 FC Thun-:-Grasshoppers
     

    Syria: Premier League (1)
    10:00FT Al-Horgelah (12)1 – 2Jableh SC (4)
     

    Thailand: Thai Premier League (4)
    07:30FT Port FC (4)2 – 0Khon Kaen United (10)
    08:00FT Chiangrai United (5)0 – 0Ratchaburi (7)
    08:00FT Chonburi FC (3)3 – 1Nong Bua Pitchaya (9)
    08:30FT Buriram United (1)4 – 0Chiangmai United (15)
     

    Thailand: Thai League 2 (4)
    07:00FT Kasetsart FC (9)1 – 2Lampang FC (3)
    07:30FT Raj Pracha FC (12)1 – 1Trat FC (1)
    08:00FT Sukhothai FC (2)2 – 1Lamphun Warrior (7)
    09:00FT Udon Thani (4)3 – 1Muang Loei United (10)
     

    Turkey: Super Lig (4)
    07:30FT Sivasspor (16)1 – 1Gaziantep FK (13)
    10:00FT Kasimpasa (14)0 – 1Trabzonspor (1)
    13:00 Adana Demirspor (17)-:-Rizespor (18)
    13:00 Antalyaspor (15)-:-Besiktas (2)
     

    Turkey: TFF 1. Lig (2)
    10:00FT Eyupspor (2)0 – 1Erzurum BB (3)
    13:00 Manisa Buyuksehir (6)-:-Bandirmaspor (10)
     

    Turkey: TFF 2. Lig – Red Group (2)
    09:00FT Duzyurtspor (1)5 – 0Nigde Belediyespor (20)
    10:00FT Sariyer (10)2 – 1Turgutluspor (17)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – Group 1 (1)
    10:00FT Sancaktepe Belediye (16)2 – 31954 Kelkit Belediyespor (7)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – Group 2 (1)
    10:00FT Adivarspor (2)1 – 0Carsambaspor (14)
     

    Turkey: TFF 3. Lig – Group 3 (1)
    10:00FT Erokspor (7)1 – 1Derince Belediyespor (10)
     

    UAE: Arabian Gulf League (2)
    11:45HT Al-Wasl FC (8)1 – 1Al Wahda FC (6)
    14:00 Shabab Al Ahli Dubai (4)-:-Sharjah FC (3)
     

    USA: Major League Soccer (8)
    16:30 Atlanta United FC (14)-:-DC United (9)
    20:00 New England Revolution (1)-:-Columbus Crew (18)
    20:30 FC Cincinnati (25)-:-New York City FC (8)
    20:30 Toronto FC (27)-:-Nashville Sc (5)
    21:00 Austin FC (26)-:-San Jose Earthquakes (21)
    21:00 Minnesota Stars FC (17)-:-Los Angeles Galaxy (6)
    22:30 Houston Dynamo (24)-:-FC Dallas (20)
    22:30 Real Salt Lake (12)-:-Seattle Sounders (3)
     

    USA: USL Championship (11)
    20:00 Charlotte Independence (11)-:-Pittsburgh Riverhounds (3)
    20:00 Indy Eleven (20)-:-Louisville City FC (5)
    20:30 Atlanta United II (21)-:-FC Tampa Bay Rowdies (2)
    20:30 Birmingham Legion (7)-:-Oklahoma City Energy (18)
    20:30 Miami FC (6)-:-Charleston Battery (19)
    21:00 Tulsa Roughnecks (8)-:-Austin Bold (14)
    21:30 Rio Grande Valley FC Toros (15)-:-Colorado Switchbacks (9)
    22:30 New Mexico United (22)-:-Real Monarchs SLC (29)
    23:00 Oakland Roots (23)-:-La Galaxy II (26)
    23:30 Phoenix Rising (1)-:-Orange County SC (13)
    23:30 Sacramento Republic (24)-:-San Antonio FC (10)
     

    USA: USL League One (1)
    20:00 Chattanooga (2)-:-Carolina Railhawks (12)
     

    USA: NISA – Fall Season (4)
    20:30 Chattanooga FC (8)-:-San Diego 1904 FC (9)
    20:30 Detroit City FC (1)-:-Stumptown Athletic (5)
    20:30 Maryland Bobcats FC (6)-:-New Amsterdam (7)
    23:00 California United (3)-:-Michigan Stars (4)
     

    Ukraine: Premier League (5)
    08:00FT Ingulets Petrove (11)0 – 2Kolos Kovalivka (10)
    11:0088 Dnipro-1 (5)1 – 0Veres Rivne (8)
    11:0090+ FC Mariupol (15)0 – 5Shakhtar Donetsk (2)
    11:00Canc Vorskla Poltava (6)0 – 0Olimpik Donetsk
    13:30 Dynamo Kyiv (1)-:-FC Oleksandriya (4)
     

    Ukraine: Persha Liga (2)
    09:30FT Volyn Lutsk (6)1 – 0VPK-Ahro Shevchenkivka (14)
    11:45Pst Obolon-brovar Kyiv (5)-:-Avanhard Kramatorsk (7)
     

    Uruguay: Primera Division – Clausura (2)
    13:15 Cerrito (14)-:-Cerro Largo (8)
    15:30 Villa Espanola (11)-:-SUD America (13)
     

    Venezuela: Primera Division – Grupo Central (2)
    17:00 Deportivo La Guaira (1)-:-Puerto Cabello (6)
    19:15 GV Maracay (4)-:-Aragua FC (5)
     

    Wales: Premier League (5)
    10:30FT Caernarfon Town (5)2 – 0Cardiff MET (7)
    10:30FT Cefn Druids AFC (12)0 – 3Penybont (8)
    10:30FT GAP Connah S Quay FC (6)0 – 1Bala Town (3)
    10:30FT Haverfordwest County AFC (11)2 – 0Flint Town United (2)
    13:15 The New Saints (1)-:-Barry Town (4)
     

    Wales: Championship North & Mid (6)
    10:30FT Airbus UK Broughton (1)4 – 1Colwyn Bay (5)
    10:30FT Conwy Borough (8)0 – 0Holyhead Hotspur (11)
    10:30FT Holywell Town (14)3 – 3Bangor City (6)
    10:30FT Llandudno (2)3 – 0Llanidloes Town (13)
    10:30FT Prestatyn Town (10)0 – 2Buckley Town (4)
    10:30FT Ruthin Town FC (9)3 – 0Llanrhaeadr FC (15)
     

    Wales: Championship South & Mid (3)
    10:30FT Carmarthen Town (13)3 – 1Cambrian & Clydach (5)
    10:30FT Risca United (12)4 – 0Swansea University (10)
    10:30FT Trefelin (9)3 – 4Cwmbran Celtic (11)
     

    World (FIFA): World Cup Women – WC Qual. UEFA Group H (1)
    11:0779 Germany W6 – 0Bulgaria W
     

    Zambia: Super League (8)
    08:00FT Buildcon (1)1 – 0Prison Leopards (9)
    10:00FT Chambishi FC (6)1 – 1Indeni (8)
    10:00FT Forest Rangers (2)4 – 1Kafue Celtic (10)
    10:00Pst Kabwe Warriors-:-Zesco United FC
    10:00FT Lusaka Dynamos (7)0 – 0Konkola Blades (4)
    10:00FT Nkwazi (5)0 – 1Green Buffaloes (3)
    10:00Pst Red Arrows-:-Kansanshi
    10:00Pst Zanaco-:-Nkana FC (16)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    1
    win