VOLEYBALL RESULTS


-1
-1 points
  • Sat 18 Sep 12:26 GMT -03
  •  Asia: Asian Championship – Final Round
    00:00FT   AustraliaAUS3252625
      PakistanPAK0162423 
    00:30FT   KuwaitKUW21825212514
      Hong KongHKG32522252016 
    03:00FT   BahrainBHR316252825
      KazakhstanKAZ125232622 
    03:00FT   ChinaCHN122252217
      IranIRN325172525 
    06:00FT   IndiaIND3252525
      Saudi ArabiaSAR0222223 
    06:00FT   JapanJPN325222525
      Chinese TaipeiTPE116252120 
    21:30   South KoreaKOR
      PakistanPAK 
    22:00   KuwaitKUW
      ThailandTHA 
     Czech Republic: Czech Cup – Group Stage
    05:00   Bucovice  
      Blue Volley Ostrava  
    05:00FT   CZU Prague (3) 3252525
      Benesov (26) 0131716 
    05:00   Domazlice  
      Plzen  
    05:00FT   Drasov (6) 325162527
      Letovice (25) 117252025 
    05:00FT   Holubice (2) 328252025
      Kometa Brno (22) 126182516 
    05:00   Kojetin  
      Brno-jih  
    05:00FT   Novy Jicin (24) 0171822
      Velke Mezirici (5) 3252525 
    05:00   Ostrava  
      Valasske Mezirici  
    05:00   TJ Sokol Palkovice  
      Moravka  
    08:30FT   Benesov (26) 0171714
      Slapanice (4) 3252525 
    08:30   Brno-jih  
      Hradec Kralove  
    08:30   Kometa Brno (22)  
      CZU Praha II (23)  
    08:30FT   Letovice (25) 0242321
      Dobrichovice (1) 3262525 
    08:30   Moravka  
      Blue Volley Ostrava  
    08:30   Novy Jicin (24)  
      Ostrava  
    08:30   Plzen  
      EGE Ceske Budejovice  
    08:30   Velke Mezirici (5)  
      Valasske Mezirici  
    08:30   TJ Sokol Palkovice  
      Bucovice  
    10:00FT   Drasov (6) 0201820
      Dobrichovice (1) 3252525 
    10:00FT   Holubice (2) 3252525
      CZU Praha II (23) 0181916 
    12:00   Blue Volley Ostrava  
      TJ Sokol Palkovice  
    12:00   Bucovice  
      Moravka  
    12:00   CZU Prague (3)  
      Slapanice (4)  
    12:00   Domazlice  
      EGE Ceske Budejovice  
    12:00   Kojetin  
      Hradec Kralove  
    12:00   Ostrava  
      Velke Mezirici (5)  
    12:00   Valasske Mezirici  
      Novy Jicin (24)  
     Europe: MEVZA Women
    14:00Pst   Marina Kastela WCRO
      Vasas WHUN 
     Europe: European Championship – Play Offs
    12:30   PolandPOL
      SloveniaSLO
    16:00   SerbiaSRB
      ItalyITA
     Friendly Games: Club Friendly
    04:00FT   Karelian HurmosFIN3262525
      HurrikaaniFIN0242221 
     Germany: 2. Bundesliga North
    13:00   Schuttorf  
      Lindow-Gransee (13)  
    14:00   PSV Neustrelitz (1)  
      Mondorf (5)  
    14:30   Braunschweig (12)  
      Bocholt (3)  
    14:30   Essen (7)  
      Warnemunde  
    15:00   Kieler TV (8)  
      Bitterfeld (6)  
     Germany: 2. Bundesliga North Women
    13:00   BBSC Berlin W (2)  
      SV Dingden W  
    13:00   Essen Borbeck W (1)  
      Hamburg W (7)  
    13:00   SCU Emlichheim W (3)  
      Bonn W (11)  
    13:30   RC Sorpesee W (8)  
      Koln W  
    14:30   Bayer 04 Leverkusen W (6)  
      VC Stralsund W (14)  
    14:30   Skurios Volleys Borken W (5)  
      Oythe W (13)  
     Germany: 2. Bundesliga South
    11:00   TGM Mainz-Gonsenheim (13)  
      VYS Friedrichshafen  
    14:00   DJK Hammelburg (1)  
      Kriftel (3)  
    14:00Pst   Muhldorf (6) 
      L.E. Volleys (9)  
    14:00   Gotha (7)  
      Schwaig (4)  
    15:00   FT 1844 Freiburg (12)  
      Mimmenhausen (10)  
    15:00   VC Dresden (14)  
      Grafing (5)  
     Germany: 2. Bundesliga South Women
    14:00   Altdorf W (1)  
      Freisen W (11)  
    14:00   Planegg-Krailling W (12)  
      Dingolfing W  
     Iceland: Mizunodeild
    11:00   Afturelding  
      Vestri  
     Russia: Russian Cup Women – Group Stage
    06:00FT   Leningradka W (3) 3252525
      Lokomotiv Kaliningrad 2 W (5) 0211615 
    06:00FT   Om-SibGUOR W (5) 0162116
      Uralochka-UrGEU W (2) 3252525 
    08:00FT   Severyanka 2 W (4) 0231619
      Ufimochka W (5) 3252525 
    08:00FT   Enisey Krasnoyarsk W (4) 121272321
      Avtodor-Metar Chelyabinsk W (3) 325252525 
    08:00FT   Zarechie Odintsovo W (4) 0171619
      Moscow W (2) 3252525 
    09:30FT   Tulitsa W (3) 0131713
      Krasnodar W (1) 3252525 
    10:30FT   Kazan W (6) 0998
      Severyanka W (3) 3252525 
    10:30FT   Uralochka NTMK W (1) 3252525
      Tyumen-TUMGU W (6) 0131416 
    12:00Set 1   Atom Kursk W (5) 023
      Minchanka Minsk W (4) 022 
    13:00   Proton Saratov W (1) 
      Nizhniy Novgorod W (2)  
     South America: South American Championship – Women
    19:00   Chile W (5)CHI 
      Peru W (4)PER 
    21:30   Argentina W (2)ARG 
      Colombia W (3)COL 
     World: Pan American Cup Women – Play Offs
    16:00   Cuba WCUB
      Puerto Rico WPUR 
    18:00   USA WUSA
      Mexico WMEX 
    20:00   Dominican Republic WDOM
      Canada WCAN 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win