SOCCER RESULTS


-3
-3 points
  • Wed 22 Sep 20:50 GMT -03
  •  

    England: EFL Cup (6)
    15:30FT Brighton2 – 0Swansea
    15:45FT Arsenal3 – 0AFC Wimbledon
    15:45AP * Chelsea1 – 1(4 – 3)Aston Villa
    15:45FT Manchester United0 – 1West Ham
    15:45FT Millwall0 – 2Leicester
    15:45AP Wolves2 – 2(2 – 3)Tottenham *
     

    France: Ligue 1 (10)
    14:00FT Lille (14)2 – 1Reims (15)
    14:00FT Monaco (13)3 – 1Saint Etienne (19)
    14:00FT Montpellier (10)3 – 3Bordeaux (16)
    14:00FT Nantes (8)3 – 1Stade Brestois 29 (18)
    14:00FT Rennes (12)6 – 0Clermont Foot (11)
    16:00FT Angers (3)0 – 0Marseille (2)
    16:00FT Lens (4)0 – 1Strasbourg (9)
    16:00FT Lorient (5)1 – 0Nice (7)
    16:00FT Lyon (6)3 – 1Estac Troyes (17)
    16:00FT Metz (20)1 – 2Paris Saint Germain (1)
     

    Italy: Serie A (4)
    13:30FT Salernitana (20)2 – 2Verona (15)
    13:30FT Spezia (17)2 – 3Juventus (13)
    15:45FT AC Milan (2)2 – 0Venezia (18)
    15:45FT Cagliari (19)0 – 2Empoli (11)
     

    Spain: LaLiga (4)
    14:30FT Espanyol (13)1 – 0Alaves (20)
    14:30FT Sevilla (3)3 – 1Valencia (4)
    17:00FT Real Madrid (1)6 – 1Mallorca (10)
    17:00FT Villarreal (11)4 – 1Elche (14)
     

    Belgium: Jupiler Pro League (1)
    15:45FT Antwerp (3)4 – 2Genk (5)
     

    Brazil: Serie A (1)
    20:3018 Sao Paulo (12)0 – 0America Mineiro (18)
     

    Netherlands: Eredivisie (5)
    13:45FT Go Ahead Eagles (11)1 – 2PSV Eindhoven (2)
    13:45FT NEC Nijmegen (8)0 – 3Utrecht (5)
    15:00FT Groningen (14)0 – 1Vitesse (7)
    16:00FT Feyenoord (4)3 – 1Heerenveen (6)
    16:00FT PEC Zwolle (18)1 – 1Sparta Rotterdam (12)
     

    Argentina: Copa Argentina – Cup (2)
    18:10AP * Godoy Cruz3 – 3(5 – 4)Racing Club
    21:30 Boca Juniors-:-Patronato
     

    Armenia: Premier League (2)
    08:00FT Van (6)1 – 2Noah (7)
    11:00FT FC Ararat-Armenia (1)3 – 0FC Urartu (5)
     

    Asia (AFC): AFC Cup – Final Stage (1)
    12:00FT Nasaf Qarshi6 – 0ATK
     

    Australia: NPL Youth League – Queensland (1)
    06:30FT Gold Coast United FC U23 (7)1 – 1Peninsula Power U23 (6)
     

    Australia: Brisbane Viva Capital League 1 – Division One (1)
    07:30FT Slacks Creek (11)3 – 1Logan Metro (4)
     

    Australia: Brisbane Premier League (2)
    06:30FT Albany Creek (1)3 – 0St George Willawong FC (4)
    07:30FT Brisbane Knights (12)1 – 3The Gap (10)
     

    Australia: Queensland Premier League (1)
    06:45FT Brisbane City (1)7 – 2SWQ Thunder (3)
     

    Austria: OFB Pokal (5)
    13:30FT VfB Hohenems0 – 4Sturm Graz
    14:00FT TSV St. Johann1 – 2Austria Klagenfurt
    14:00FT Red Bull Salzburg8 – 0SC Kalsdorf
    14:00FT SC Bregenz0 – 7SV Lafnitz
    15:25FT Grazer AK2 – 4WSG Wattens
     

    Belarus: Vyscha Liga (1)
    13:00FT Shakhter Soligorsk (1)2 – 0FC Energetik-Bgu Minsk (10)
     

    Bhutan: National League (1)
    06:00 Ugyen Academy (6)-:-Tensung (7)
     

    Bolivia: Liga de Fútbol Profesional (3)
    16:00FT Blooming (14)0 – 1Real Tomayapo (13)
    19:1574 Municipal de Vinto (8)0 – 0The Strongest (2)
    21:00 Bolivar (6)-:-Aurora (10)
     

    Bolivia: Nacional B – Group A (2)
    18:00 CD Los Almendros (3)-:-Libertad (1)
    20:00 Villa Real Sociedad (4)-:-Kivon (2)
     

    Bolivia: Nacional B – Group B (2)
    16:00FT Fancesa (1)5 – 0Atletico La U de Padilla (4)
    21:00 Club Universitario (3)-:-Mojocoya (2)
     

    Bolivia: Nacional B – Group D (2)
    14:00FT Union Maestranza (2)4 – 0ABB (4)
    16:00FT Fatic (1)4 – 0Municipal Achocalla (3)
     

    Bolivia: Nacional B – Group E (2)
    14:20FT Deportivo Sur-Car (4)0 – 1Deportivo Shalon (1)
    16:30 San Jose es Oruro de Caracollo (3)-:-Club E.M. Huanuni (2)
     

    Bolivia: Nacional B – Group F (1)
    21:00 Vaca Diez-:-Moto Club (3)
     

    Bolivia: Nacional B – Group H (2)
    15:00 Academia Santa Cruz (4)-:-Torre Fuerte (3)
    17:00 Argentinos Juniors (2)-:-Ciudad Nueva Santa Cruz (1)
     

    Bolivia: Nacional B – Group I (2)
    16:30 CA Bermejo (2)-:-Nacional Senac (3)
    16:30 Quebracho V. Montes (4)-:-Garcia Agreda (1)
     

    Bosnia and Herzegovina: Premier League (4)
    11:00FT FK Leotar (9)2 – 1Rudar Prijedor (10)
    13:00FT Radnik Bijeljina (11)1 – 0Zrinjski (2)
    13:00FT Siroki Brijeg (6)2 – 1FK Sloga Simin Han (1)
    15:30FT FK Sarajevo (3)2 – 0Zeljeznicar Sarajevo (8)
     

    Brazil: Serie B (2)
    19:0090+ Vitoria (18)0 – 0Coritiba (1)
    21:30 Operario-PR (10)-:-Ponte Preta (16)
     

    Bulgaria: FA Cup (4)
    07:00FT Marek0 – 2Levski Sofia
    10:00Pst Levski Lom-:-Lokomotiv Sofia
    10:00FT Sportist Svoge0 – 1Septemvri Sofia
    12:00FT CSKA Sofia3 – 0Hebar Pazardzhik
     

    Canada: Canadian Championship (3)
    18:00FT HFX Wanderers FC1 – 3Montreal Impact
    20:3011 Toronto FC0 – 0York 9 FC
    23:00 Cavalry FC-:-Pacific FC
     

    Chile: Primera B (7)
    12:00FT Santiago Morning (4)2 – 1Cobreloa (14)
    16:00FT D. Puerto Montt (3)1 – 0Barnechea (16)
    17:00Canc Lautaro de Buin0 – 0San Luis (12)
    18:00 Deportes Temuco (7)-:-San Marcos de Arica (5)
    18:30FT Fernandez Vial (11)2 – 2San Luis (12)
    19:00 Rangers de Talca (8)-:-Magallanes (9)
    21:00 Deportes Iquique (13)-:-Deportes Copiapo (6)
     

    China: China League (3)
    05:30FT Zibo Sunday (14)2 – 1Beijing Baxy (15)
    08:35FT Shaanxi Changan Athletic (6)0 – 2Zhenjiang Huasa (7)
    08:35FT Wuhan Three Towns (2)3 – 0Xinjiang Tianshan (18)
     

    Colombia: Primera A – Clausura (1)
    22:00 Junior (13)-:-Huila (19)
     

    Congo DR: Ligue 1 (3)
    10:30FT FC Simba (20)0 – 2DC Motema Pembe (3)
    11:30Pst AS Maniema Union-:-AC Kuya Sport (6)
    11:30Pst AS Maniema Union-:-AC Rangers (16)
     

    Croatia: Druga HNL (1)
    11:00FT Dinamo Zagreb II (11)1 – 1Solin (5)
     

    Cyprus: FA Cup (4)
    13:00FT Alki Oroklinis0 – 4AEK Larnaca
    13:00FT Apoel Nicosia2 – 0Nea Salamis
    13:00FT Apollon Limassol3 – 1Olympias Lympion
    13:00FT Omonia 29is Maiou0 – 1Pafos FC
     

    Czech Republic: Pohar CMFS – Cup (9)
    10:30FT FK Prepere0 – 1FK Jablonec
    10:30FT Karvina1 – 0MFK Chrudim
    10:30FT Prostejov0 – 4Bohemians 1905
    10:30FT Sk Zapy0 – 4Hradec Kralove
    10:30FT Trinec0 – 1Teplice
    10:30FT Zbuzany1 – 2Slovacko
    10:45AET Loko Vitavin2 – 5Banik Ostrava *
    11:00FT Lisen0 – 3Sparta Praha
    11:15FT Slovan Velvary2 – 4Slavia Praha
     

    Denmark: Landspokal (8)
    11:30AP * Aalborg Freja1 – 1(5 – 4)IF Lyseng
    11:30FT B 19133 – 4Sonderjyske
    11:30FT Kjellerup0 – 5FC Midtjylland
    11:30FT Vanlose3 – 4Vejle
    11:30FT VSK Aarhus1 – 2FC Nordsjaelland
    13:00FT Fremad Amager2 – 3Randers FC
    13:00FT Nykobing FC3 – 0FC Copenhagen
    13:30AET Marienlyst1 – 2Middelfart *
     

    Ecuador: Serie B (3)
    15:30FT LDU Portoviejo (9)3 – 3Santo Domingo (7)
    17:00FT America de Quito (4)1 – 1Gualaceo SC (2)
    17:00FT Chacaritas (5)4 – 1Guayaquil SC (8)
     

    Estonia: Meistriliiga (1)
    13:00FT Flora Tallinn (2)5 – 2Trans Narva (6)
     

    Finland: Veikkausliiga (6)
    12:30FT Haka (10)4 – 0SJK (4)
    12:30FT HJK Helsinki (1)0 – 2HIFK Elsinki (6)
    12:30FT Honka (8)0 – 1KuPS (2)
    12:30FT Ilves Tampere (7)2 – 0IFK Mariehamn (9)
    12:30FT Inter Turku (3)4 – 0AC Oulu (11)
    12:30FT Kooteepee (12)1 – 2FC Lahti (5)
     

    Finland: Kakkonen – Lohko B (2)
    12:30FT TPV (12)2 – 1Kaapo (5)
    12:45FT EPS (11)2 – 1Ilves II (10)
     

    Germany: 3. Liga (1)
    14:00FT SC Freiburg II (14)0 – 1Eintracht Braunschweig (7)
     

    Germany: Regionalliga Nord – North (1)
    14:30FT VfB Lubeck (5)2 – 2Hamburger SV II (8)
     

    Germany: Regionalliga Nord – South (1)
    14:00FT Luneburger SK Hansa (7)1 – 1SSV Jeddeloh (10)
     

    Germany: Regionalliga Nordost (2)
    14:00FT Hertha Berlin II (11)0 – 3SV Babelsberg 03 (6)
    14:00FT Lokomotive Leipzig (9)4 – 0Tennis Borussia (17)
     

    Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg (1)
    12:15FT TSG Backnang (1)0 – 3Freiberg (5)
     

    Germany: Oberliga Bayern Sud (2)
    14:00FT 1860 Muenchen II (4)7 – 1Hallbergmoos (17)
    14:00FT Donaustauf (2)4 – 2Jahn Regensburg II (9)
     

    Germany: Oberliga Hessen – Group B (1)
    14:30FT SC Waldgirmes (3)2 – 2Turk Gucu Friedberg (9)
     

    Germany: Oberliga NOFV-Nord (1)
    14:30FT TSG Neustrelitz (13)2 – 1hansa rostock II (9)
     

    Germany: Oberliga NOFV-Süd (1)
    11:30FT FC An der Fahner Hoehe (9)0 – 4FC International Leipzig (11)
     

    Germany: Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg (1)
    14:30FT Heeslinger SC (3)3 – 1MTV Eintracht Celle (5)
     

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord (6)
    14:30FT Alemannia Waldalges (2)1 – 0FC Kaiserslautern II (4)
    14:30FT FSV Salmrohr (10)0 – 2FC Karbach (3)
    14:30FT FV Engers (5)2 – 1Eisbachtaler Sportfreunde (8)
    14:30FT SG Muelheim-Kaerlich (6)0 – 0Hassia Bingen (9)
    14:30FT TSV Emmelshausen (12)0 – 5Eintracht Trier (1)
    14:30FT TuS Koblenz (11)1 – 2SV Gonsenheim (7)
     

    Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud (6)
    14:00FT Arminia Ludwigshafen (8)1 – 1TuS Mechtersheim (11)
    14:00FT Elversberg II (9)3 – 2FV Eppelborn (12)
    14:00FT FV Diefflen (5)2 – 1FSV Jaegersburg (6)
    14:30FT Hertha Wiesbach (1)3 – 2FV Dudenhofen (2)
    14:30FT SV Roechling (7)3 – 1FC Speyer 09 (10)
    14:30FT Wormatia Worms (3)7 – 0TSG Pfeddersheim (4)
     

    Greece: Super League (5)
    12:15FT OFI (8)0 – 0Asteras Tripolis (10)
    12:15FT Olympiakos Piraeus (2)4 – 1Apollon Smirnis (13)
    12:15FT Panetolikos (6)1 – 2PAOK (5)
    14:30FT AEK Athens FC (1)1 – 0Lamia (12)
    14:30FT Aris Thessalonikis (14)1 – 0Panathinaikos (7)
     

    Honduras: Liga Nacional de Futbol – Apertura (1)
    22:00 CD Victoria (9)-:-CD Honduras (8)
     

    Hungary: NB I (1)
    15:00FT MOL Fehervar (5)0 – 1Ferencvarosi TC (2)
     

    Iraq: Super League (1)
    12:00Awd Al Najaf (1)3 – 0Al Diwaniya (20)
     

    Israel: Toto League Cup – Final Stage (1)
    14:15AP * Maccabi Haifa1 – 1(7 – 6)Hapoel Beer Sheva
     

    Italy: Serie B (2)
    13:00FT Ternana (15)3 – 1Parma Calcio 1913 (12)
    15:30FT Cremonese (6)0 – 3Perugia (9)
     

    Italy: Serie C – Group A (2)
    11:30FT Juventus U23 (8)2 – 1Triestina (16)
    15:30FT Virtus Verona (17)1 – 1Piacenza (11)
     

    Japan: J. League Div.1 (3)
    07:00FT FC Tokyo (8)1 – 1Nagoya Grampus (3)
    07:00FT Kashima (7)1 – 2Kawasaki Frontale (1)
    07:00FT Sanfrecce Hiroshima (10)0 – 1Cerezo Osaka (11)
     

    Japan: Emperors Cup (1)
    06:00FT Gamba Osaka4 – 1Shonan Bellmare
     

    Latvia: Virsliga (1)
    12:00FT RFS (1)2 – 1FK Liepaja (4)
     

    Luxembourg: National Division (8)
    15:00FT Etzella Ettelbruck (11)3 – 1Wiltz (12)
    15:00FT FC Differdange 03 (3)3 – 0RM Hamm Benfica (16)
    15:00FT Fola Esch (7)2 – 1Swift Hesperange (8)
    15:00FT Racing FC Union Luxembourg (2)7 – 0US Hostert (14)
    15:00FT UNA Strassen (6)2 – 1Progres Niederkorn (4)
    15:00FT Union Titus Petange (9)0 – 1AS Jeunesse Esch (10)
    15:00FT US Mondorf-les-bains (5)0 – 1F91 Dudelange (1)
    15:00FT Victoria Rosport (13)3 – 2FC Rodange 91 (15)
     

    Mexico: Liga MX – Apertura (1)
    21:06 Monterrey (5)-:-Toluca (2)
     

    Mexico: Ascenso MX – Apertura (3)
    19:00FT Tlaxcala F.C. (9)0 – 0CD Tepatitlan de Morelos (8)
    21:05 Pumas Tabasco (3)-:-Venados FC (12)
    23:05 Tampico Madero (5)-:-Cimarrones (14)
     

    Moldova: Divizia Naţionala (3)
    13:00FT Milsami Orhei (1)1 – 0Zimbru Chisinau (7)
    13:00FT Sheriff Tiraspol (3)4 – 0FC Floresti (8)
    13:00FT Zaria Balti (4)2 – 4Dinamo-Auto (5)
     

    Morocco: Botola Pro (1)
    17:30FT Mouloudia Oujda (14)0 – 2FAR Rabat (7)
     

    N/C America (CONCACAF): CONCACAF League (2)
    21:00 Comunicaciones-:-Alianza
    23:00 CD Marathon-:-Real Esteli
     

    N/C America (CONCACAF): Leagues Cup (1)
    23:00 Seattle Sounders-:-Leon
     

    Nicaragua: Primera Division – Apertura (2)
    20:00 Managua (6)-:-Deportivo Ocotal (7)
    23:00 Walter Ferreti (3)-:-Diriangen (1)
     

    Norway: NM Cupen (16)
    12:00AET Grorud2 – 3Lillestrom *
    12:00FT KFUM Oslo3 – 1Kristiansund BK
    13:00FT Alta1 – 2Bodo/Glimt
    13:00FT Bryne1 – 4Molde
    13:00FT Ham-Kam1 – 2Raufoss
    13:00FT Harstad0 – 5Brann
    13:00FT Kongsvinger4 – 1Flekkeroy
    13:00FT Moss1 – 7Sandnes ULF
    13:00AP * Nardo2 – 2(5 – 3)Arendal
    13:00FT Nest-Sotra0 – 5Sarpsborg 08 FF
    13:00AP Ranheim1 – 1(1 – 3)Aalesund *
    13:00FT Sogndal0 – 2Asane
    13:00FT Start4 – 2Mjondalen
    13:00FT Stromsgodset5 – 1Stabaek
    13:00FT Valerenga0 – 3ODD Ballklubb
    15:10FT Viking3 – 1Rosenborg
     

    Norway: 3. Division – Group 2 (1)
    14:00FT FK Tonsberg (1)4 – 1Oppsal (9)
     

    Peru: Primera Division – Fase 2 (3)
    13:00FT Sport Boys (2)3 – 2Real Garcilaso Cusco (17)
    15:15FT Alianza Lima (1)1 – 0FBC Melgar (5)
    17:30FT Sporting Cristal (3)1 – 3Carlos A. Mannucci (4)
     

    Poland: FA Cup (10)
    09:30FT Gornik Zabrze2 – 0Radomiak Radom
    10:30FT Orleta Radzyn Podlaski2 – 3Lechia Zielona Gora
    11:00FT Concordia Elblag0 – 2Unia Skierniewice
    11:00FT Sleza Wroclaw3 – 2Chojniczanka Chojnice
    12:30FT Wigry Suwalki1 – 3Legia Warszawa
    14:00FT Miedz Legnica4 – 0Odra Opole
    14:00FT Motor Lublin1 – 0Podbeskidzie
    14:15FT Stal Rzeszow2 – 4Rakow Czestochowa
    15:00AET * Korona Kielce2 – 2(4 – 3)Wisla Plock
    15:30FT Stal Mielec1 – 3Wisla Krakow
     

    Portugal: League Cup – Group B (1)
    17:15FT Famalicao5 – 0Penafiel
     

    Portugal: League Cup – Group D (1)
    15:00FT Rio Ave2 – 2Santa Clara
     

    Qatar: Stars League (3)
    10:45FT Al-Duhail SC (1)3 – 1Al-Gharafa (3)
    13:30FT Al-Khor (12)1 – 2Al Wakrah (5)
    13:30FT Al-Rayyan SC (10)2 – 4Al Sadd (2)
     

    Romania: Liga III – Serie 6 (1)
    16:00FT CSM Alexandria (8)1 – 0CS Universitat. Craiova II (6)
     

    Russia: FNL 2 Group 1 (1)
    10:00FT FC Kuban-Holding (10)4 – 0Rotor Volgograd 2 (15)
     

    Russia: FA Cup – Group 1 (1)
    10:00FT Leningradets (2)0 – 2Krasnodar (1)
     

    Russia: FA Cup – Group 11 (1)
    12:00FT Dinamo-gts Stavropol (3)0 – 6Dinamo Moscow (1)
     

    Russia: FA Cup – Group 3 (1)
    12:00FT Dinamo Bryansk (3)1 – 6Arsenal Tula (1)
     

    Russia: FA Cup – Group 4 (1)
    06:30FT Dinamo Barnaul (3)0 – 1Nizhny Novgorod (2)
     

    Russia: FA Cup – Group 5 (1)
    13:30FT FC Chayka (1)1 – 0FC Rostov (2)
     

    Russia: FA Cup – Group 6 (1)
    09:00AP Legion (3)1 – 1(0 – 2)FC UFA (2) *
     

    Russia: FA Cup – Group 7 (1)
    10:00FT Kairat Moscow (3)0 – 3Akhmat Grozny (2)
     

    Russia: FA Cup – Group 8 (1)
    12:00AP * FK Saransk (2)1 – 1(8 – 6)Khimki (3)
     

    Russia: FA Cup – Group 9 (1)
    10:00FT Znamya Noginsk (3)0 – 10Krylya Sovetov (1)
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Libertadores – Final Stage (1)
    21:30 Flamengo-:-Barcelona SC
     

    S. America (CONMEBOL): Copa Sudamericana – Final Stage (1)
    19:1578 Bragantino2 – 0Libertad Asuncion
     

    Saudi Arabia: Division 1 (3)
    12:15FT Al-Qadisiyah FC (7)3 – 1Al Akhdoud (14)
    12:50FT Bisha (19)0 – 1Ohod (2)
    14:15FT Al Adalh (1)3 – 0Al-Draih (3)
     

    Scotland: League Cup – Final Stage (2)
    15:45FT Dundee0 – 2St Johnstone
    15:45FT Rangers2 – 0Livingston
     

    Serbia: Super Liga (3)
    10:30FT Radnicki 1923 (7)2 – 1Novi Pazar (15)
    12:30FT FK Spartak Zdrepceva KRV (8)1 – 2Proleter Novi SAD (14)
    12:30FT Napredak (3)1 – 2Cukaricki (5)
     

    Serbia: Prva Liga (8)
    11:00FT Fk Loznica (9)2 – 0Timok (10)
    11:00FT Indjija (1)5 – 3FK Graficar (15)
    11:00FT Kabel Novi Sad (16)0 – 3FK IMT Beograd (6)
    11:00FT RAD (7)2 – 1FK Zlatibor (11)
    11:00FT Radnicki Sremska M. (12)3 – 0Buducnost Dobanovci (14)
    11:00FT Zarkovo (4)1 – 3Macva (2)
    11:00FT Zeleznicar Pancevo (8)3 – 0FK Mladost Novi Sad (3)
    14:00FT Javor (5)2 – 0Backa (13)
     

    Sierra Leone: Premier League (2)
    09:00 Johansen (8)-:-SLIFA Mount Aureol (17)
    13:15 Freetown City (6)-:-East End Tigers (10)
     

    Slovakia: Fortuna Liga (1)
    13:00FT MFK Ruzomberok (7)1 – 0Slovan Bratislava (1)
     

    Slovenia: Prva Liga (2)
    12:00FT Radomlje (10)0 – 2Ask Bravo (2)
    15:15FT Olimpija Ljubljana (3)2 – 1NK Domzale (8)
     

    Slovenia: 2 SNL (2)
    11:00FT Jadran Dekani (15)0 – 0Bilje (12)
    11:00FT Krsko (11)0 – 1ND Gorica (1)
     

    South Africa: Premier Soccer League (2)
    10:00FT Golden Arrows (8)2 – 2Amazulu (14)
    12:00FT Maritzburg Utd (7)1 – 0Tshakhuma Madzivhadila (16)
     

    South Africa: National First Division – Championship (4)
    10:00FT Free State Stars (2)2 – 1Ts Sporting (8)
    10:00FT Polokwane City (5)4 – 0Richards BAY FC (13)
    10:00FT Pretoria Callies (16)1 – 2JDR Stars (3)
    10:00FT Venda (11)0 – 0Jomo Cosmos (15)
     

    South Korea: K-League Classic (3)
    02:00FT Jeju United FC (8)0 – 1Daegu FC (3)
    04:30FT Suwon City FC (4)3 – 1Seongnam FC (9)
    07:00FT FC Seoul (10)0 – 0Incheon United (7)
     

    South Korea: K-League Challenge (1)
    07:00FT Busan I Park (5)1 – 1Seoul E-Land FC (9)
     

    Spain: Tercera Division – Tercera Division – Group 2 (10)
    12:15FT CD Lealtad (17)1 – 1Navarro (16)
    12:15FT Colunga (18)0 – 2CD Llanes (4)
    12:15FT Sporting Gijon B (2)3 – 2Praviano (11)
    12:30FT CD Tuilla (3)1 – 3Oviedo B (1)
    12:30FT El San Martin (13)2 – 1Real Titanico (19)
    12:45FT UP Langreo II (6)0 – 0Lenense (8)
    14:00FT Roces (20)0 – 2L’Entregu CF (7)
    14:30 Caudal (9)-:-CD Covadonga (15)
    15:00 Luarca (12)-:-Mosconia (14)
    15:00 Urraca (10)-:-Gijon Industrial (5)
     

    Sudan: Premier League (1)
    14:00 Amal Atbara (9)-:-Al Hilal Omdurman (1)
     

    Sweden: Allsvenskan (4)
    14:00FT Djurgardens IF (1)3 – 2Degerfors IF (13)
    14:00FT IF Elfsborg (4)0 – 1Malmo FF (3)
    14:00FT Orebro SK (15)2 – 0Ostersunds FK (16)
    14:00FT Sirius (9)2 – 4IFK Norrkoping (5)
     

    Sweden: Division 2 – Norra Gotaland (1)
    14:30FT IFK Skoevde FK (13)1 – 2Grebbestads IF (11)
     

    Sweden: Division 2 – Norrland (1)
    14:30FT bodens BK (7)1 – 2skelleftea FF (11)
     

    Sweden: Division 2 – Sodra Gotaland (1)
    14:00FT IFK Berga (7)1 – 0Kristianstad FC (12)
     

    Switzerland: Super League (2)
    13:00FT Lausanne (10)1 – 6BSC Young Boys (3)
    15:30FT FC ST. Gallen (8)0 – 2FC Basel 1893 (1)
     

    Switzerland: Challenge League (2)
    13:00FT SC Kriens (10)0 – 2Yverdon-Sport FC (9)
    15:30FT Neuchatel Xamax FC (1)3 – 1FC Stade Lausanne-Ouchy (6)
     

    Switzerland: 1. Liga Promotion (3)
    14:30FT BSC Young Boys II (16)1 – 5Etoile Carouge FC (8)
    15:00FT FC Biel-Bienne (9)1 – 1FC Basel II (7)
    15:30FT FC Black Stars (5)1 – 1SC YF Juventus (6)
     

    Switzerland: 1. Liga Classic – Group 1 (1)
    15:15FT Bulle (1)1 – 0Meyrin (4)
     

    Switzerland: 1. Liga Classic – Group 2 (1)
    15:00FT Grasshopper II (2)6 – 0SC Buochs (14)
     

    Tajikistan: Vysshaya Liga (3)
    08:00FT Dushanbe-83 (8)1 – 2Eskhata (4)
    08:00FT Kuktosh (10)2 – 1Istaravshan (5)
    08:00FT Ravshan (7)1 – 2CSKA Pomir (3)
     

    Turkey: Super Lig (3)
    11:00FT Gaziantep FK (10)1 – 0Istanbul Basaksehir (18)
    14:00FT Goztepe (16)0 – 2Hatayspor (2)
    14:00FT Kayserispor (8)3 – 0Galatasaray (11)
     

    USA: Major League Soccer (3)
    20:3012 Inter Miami CF (17)0 – 1Nashville Sc (5)
    21:00 Chicago Fire (24)-:-New England Revolution (1)
    21:00 New York Red Bulls (22)-:-New York City FC (6)
     

    USA: USL Championship (7)
    20:0043 Charleston Battery (19)1 – 2New York Red Bulls II (30)
    20:005 Charlotte Independence (11)0 – 0Miami FC (6)
    20:3014 Atlanta United II (22)0 – 0Birmingham Legion (7)
    21:00 Memphis 901 (23)-:-Indy Eleven (21)
    22:00 Austin Bold (13)-:-El Paso Locomotive (5)
    23:00 Oakland Roots (24)-:-San Diego Loyal (12)
    23:00 Seattle Sounders II (20)-:-Sacramento Republic (26)
     

    Ukraine: Super Cup (1)
    15:00FT Shakhtar Donetsk3 – 0Dynamo Kyiv
     

    Uruguay: Segunda Division (3)
    16:00FT Albion FC (2)1 – 0Juventud (5)
    18:30FT Central Espanol (9)1 – 0Rocha FC (11)
    21:00 Defensor Sporting (3)-:-Cerro (7)
     

    Wales: League Cup (1)
    15:45FT Penrhyncoch1 – 3Pontypridd Town
     

    Zambia: Super League (8)
    08:00FT Zesco United FC (9)2 – 0Chambishi FC (12)
    10:00FT Forest Rangers (4)1 – 2Buildcon (1)
    10:00FT Green Buffaloes (2)2 – 0Zanaco (17)
    10:00FT Green Eagles (6)0 – 0Lusaka Dynamos (11)
    10:00FT Kafue Celtic (13)1 – 2Indeni (5)
    10:00FT Kansanshi (10)1 – 0Kabwe Warriors (16)
    10:00FT Konkola Blades (8)0 – 1Nkwazi (3)
    10:00FT Prison Leopards (7)2 – 1Power Dynamos (18)

    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    1
    win