URBA Youth: the results of the first date of the second round of the M18


0
URBA Youth: The results of the third round of the M15
RESULTS OF THE DATE (17/10)CASA de Padua 20-50 Buenos Aires ASIC A 19-6 Gymnastics and Fencing ALa Plata A 47-26 Hindu ADelta A 26-17 Alumni APOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Good Airs A51100fiftytwenty12 La Plata A51100472613 Delta A41100261704 SIC A4110019605 Alumni A01001172606 HOUSE of Padua01001twentyfifty07 G. and E. A0100161908 Hindu A0100126470NEXT DATE (10/24)Delta A-SIC AAlumni A-La Plata AHindu A-CASA from Padua ABuenos Aires A-Gymnastics and Fencing AGROUP II – ZONE BRESULTS OF THE DATE (17/10)Regattas A 38-5 San Luis APucará A 17-45 San Andrés AALMOST A 27-24 Los Tilos AChampagnat A 75-5 Los Matreros APOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Champagnat A5110075512 Regattas A5110038513 San Andrés A51100Four. Five1714 ALMOST A41100272405 Los Tilos A11001242716 Pucara A0100117Four. Five07 St. Louis A0100153808 The Matreros A010015750NEXT DATE (10/24)Champagnat A-Regatas ALos Matreros A-ALMOST ALos Tilos A-Pucará ASan Andrés A-San Luis AGROUP II – ZONE CRESULTS OF THE DATE (17/10)SITAS A 22-29 Curupaytí ALiceo Naval A 15-14 Vicentinos AHurling A 19-26 San Martín AOlivos A 15-17 Lomas APOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Curupaytí A41100292202 Saint Martin A41100261903 Hills A4110017fifteen04 Naval High School A41100fifteen1405 Vincentians A1100114fifteen16 Olives A11001fifteen1717 Hurling A11001192618 SITAS A1100122291NEXT DATE (10/24)Olivos A-SITAS ALomas A-Hurling ASan Martín A-Liceo Naval AVicentinos A-Curupaytí AGROUP II – ZONE DRESULTS OF THE DATE (17/10)Don Bosco A 14-41 CUBA ASan Albano A 13-38 Belgrano ANewman A 29-14 Mariano Moreno ADeportiva Francesa A 19-21 San Cirano APOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 CUBA A51100411412 Belgrano A51100381313 Newman A51100291414 San Cirano A41100twenty-one1905 French Sports A1100119twenty-one16 Mariano Moreno A01001142907 Saint Alban A01001133808 Don Bosco A0100114410NEXT DATE (10/24)French Sports A-Don Bosco ASan Cirano A-Newman AMariano Moreno A-San Albano ABelgrano A-CUBA AGROUP II – ZONE ERESULTS OF THE DATE (17/10)San Fernando A 36-21 Argentine ACUQuilmes A 45-0 Del Sur ALuján A 28-19 City ADaom A-San Carlos A (postponed)POSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 CU Quilmes A51100Four. Five012 San Fernando A4110036twenty-one03 Luján A41100281904 DAOM A000000005 San Carlos A000000006 City A01001192807 Argentine A01001twenty-one3618 South A010010Four. Five0NEXT DATE (10/24)Daom A-San Fernando ASan Carlos A-Luján ACity AC.U.Quilmes AFrom the South A-Argentine AGROUP II – ZONE FRESULTS OF THE DATE (17/10)San Patricio A 8-0 Gy E. Ituzaingó ABanco Nación A 14-21 U. de La Plata AManuel Belgrano A 48-5 Naval Center AFree: Lanús APOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Manuel Belgrano A5110048512 Saint Patrick A411008003 Silver Unit A41100twenty-one1404 Nation Bank A1100114twenty-one15 Lanús A000000006 G and E. Ituzaingó A010010807 Naval Center A010015480NEXT DATE (10/24)Manuel Belgrano A-San Patricio ANaval Center A-Lanús AU. de La Plata AG. and E. ItuzaingóFree: Bank Nation AGROUP I – ZONE ARESULTS OF THE DATE (17/10)Italian 22-35 Old GeorgianMonte Grande 67-14 ArecoChascomús 20-41 AlbatrosSt. Brendans 33-19 PueyrredónPOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Monte Grande51100671412 Albatross5110141twenty13 St Brendans41100331904 Old Georgian41100352205 Italian01001223506 Pueyrredón01001193307 Chascomús01001twenty4108 Areco1100114670NEXT DATE (10/24)St.Brendans-ItalianPueyrredón-ChascomúsAlbatros-Monte GrandeAreco-Old GeorgianGROUP I – ZONE BRESULTS OF THE DATE (09/26)San Marcos 27-22 Military High SchoolLos Cedros 14-15 TigreAtl. Progreso 31-24 PorteñoFree: Arsenal ZáratePOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Atl. Progress41110312402 Saint Mark41100272203 Tiger41100fifteen1404 The Cedars1100114fifteen15 Military High School11001222716 Porteño11001243117 Arsenal Zarate00000000NEXT DATE (10/24)Atl. Progreso-San MarcosPorteño-Los CedrosTigre-Arsenal ZárateFree: Military High SchoolGROUP I – ZONE CRESULTS OF THE DATE (17/10)CUQuilmes C 26-8 ViceroysVarela Jr. 33-24 El RetiroFree: Vicente López.POSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 CUQ C5110026812 Varela Jr.41100332403 Vicente Lopez000000004 The Retreat01001243305 Viceroys010008260NEXT DATE (10/24)Varela Jr.-CUQuilmes CVicente López-VirreyesFree: El Retiro.GROUP I – FormativeRESULTS OF THE DATE (17/10)La Salle-Atl. San Andrés, postponedSan Miguel-Obras, postponedLos Pinos-Campana, postponedLas Cañas 17-20 BerazateguiBeromama 41-27 Mortgage BankPOSITIONSPTSPJPGPEPPTFTCBON1 Benorama41100412702 Berazategui41100twenty1703 The Reeds1100117twenty14 La Salle000000005 Atl. Saint Andrew000000006 San Miguel000000007 Works000000008 The Pines000000009 Bell0000000010 Mortgage Bank0100127410NEXT DATE (10/24)Beromama-La SalleMortgage Bank-Las CañasBerazategui-Los PinosBell-San MiguelWorks-Atl. Saint Andrew

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win