TENNIS RESULTS


0
2 shares
  • Wed 20 Oct 03:03 GMT -03
  • ATP Singles: Antwerp Belgium
    09:30R16   Arthur RinderknechFRA
      Lajovic D.SRB
    11:00R16   Brooksby J.USA
      Botic van de ZandschulpNED
    13:30R16   Sinner J.ITA
      Musetti L.ITA
    15:00R16   Davidovich Fokina A.ESP
      Garin C.CHI

    ATP Singles: Moscow Russia
    05:00R32   Coria F.ARG
      Alibek KachmazovRUS
    06:30R32   Mcdonald M.USA
      Nishioka Y.JPN
    08:30R16   Marchenko I.UKR
      Millman J.AUS
    10:00R16   Paul T.USA
      Cilic M.CRO
    12:30R16   Duckworth J.AUS
      Khachanov K.RUS

    WTA Singles: Moscow Russia
    05:00R16   Martincova T.CZE
      Muguruza G.ESP
    06:30R16   Sabalenka A.BLR
      Tomljanovic A.CRO
    09:00R16   Kalinina A.UKR
      Alexandrova E.RUS
    14:00R16   Pera B.USA
      Pavlyuchenkova A.RUS

    WTA Singles: Tenerife Spain
    06:30R16   Schmiedlova A.SVK
      Cristian J.ROU
    08:00R32TBR   Svitolina E.UKR170000
      Osorio Serrano M. C.COL050000
    09:00R16   Li A.USA
      Varvara GrachevaRUS
    10:30R16   Xinyu WangCHN
      Cornet A.FRA
    12:00R16   Vekic D.CRO
      Begu I-C.ROU

    ATP Doubles: Antwerp Belgium
    08:00R16   Delbonis F./Vega Hernandez D.
      Gille S./Vliegen J.
    08:00R16   Nielsen F./Matej Sabanov
      Molchanov D./Nedovyesov A.
    09:30R16   Koolhof W./Rojer J-J.
      Jebavy R./Vasilevski A.
    11:00R16   Marach O./Oswald P.
      Erlich J./Goransson A.
    12:30R16   Harris Ll./Malisse X.
      Arneodo R./Reid M.
    14:00R16   Dodig I./Melo M.
      Pel D./Botic van de Zandschulp

    ATP Doubles: Moscow Russia
    05:00R16   Gonzalez S./Molteni A.
      Golubev A./Nys H. (2)
    06:30R16   Klaasen R./McLachlan B. (1)
      Bopanna R./Qureshi A-U-H.
    10:30R16   Harri Helioevaara/Middelkoop M.
      Karatsev A./Richard Muzaev (2)
    12:00R16   Daniell M./Demoliner M.
      Behar A./Escobar G.

    WTA Doubles: Moscow Russia
    08:00R16   Lapko V./Marozava L.
      Ostapenko J./Siniakova K. (2)
    09:30QF   Kichenok N./Olaru R.
      Kalinskaya A./Potapova A.
    11:00R16   Selekhmeteva O./Tikhonova A. (wc)
      Dzalamidze N./Rakhimova K.
    12:30QF   Kalashnikova O./Kato M.
      Bouzkova M./Hradecka L.
    13:30R16   Guarachi A./Krawczyk D. (1)
      Alexandrova E./Yana Sizikova

    WTA Doubles: Tenerife Spain
    07:00R16   Jurak D./Klepac A. (1)
      Bektas E./Moore T.
    08:30R16   Kichenok L./Kostyuk M. (3)
      Paula Arias Manjon/Sorribes T. S. (wc)
    10:00R16   Piter K./Voracova R.
      Eikeri U./Perez E. (4)

    Challenger Men Doubles: Bogota (Colombia)
    12:00R16   Sergio Galdos/Facundo Mena 
      Jaziri M./Krstin P. 
    13:30R16   Diego Hidalgo/Cristian Rodriguez 
      Oliveira G./Patino L. 
    13:30R16   Luca Castelnuovo/Couacaud E. 
      Boris Arias/Roca-B. O. 
    15:00R16   Jong J.D./Bart Stevens 
      Gonzales R./King E. 
    15:00R16   Luz O./Martinez L. D. 
      Juan Sebastian Gomez/Gonzalez A. 
    16:30R16   Enrique Pena/Johan Alexander Rodriguez 
      Jarry N./Quiroz R. 
    17:00R16   Mejia N./Pucinelli de Almeida M. 
      Barrientos N./Gomez A. 

    Challenger Men Doubles: Buenos Aires (Argentina)
    11:00R16   Max Jacob Schnur/Reese Stalder 
      Leonardo Aboian/Valerio Aboian 
    12:30R16   Juan Manuel La Serna/Lautaro Midon 
      Andreozzi G./Wild T. 
    14:00R16   Cachin P./Carlos Gomez Herrera 
      Duran G./Tirante T.A. 
    15:30R16   Luciano Darderi/Juan Bautista Torres 
      Tomas Etcheverry/Olivo R. 
    17:00R16   Rafael Matos/Alves M-F 
      Francisco Cerundolo/Cuevas M. 
    19:30R16   Kicker N./Camilo Ugo Carabelli 
      Romboli F./Zeballos F. 

    Challenger Men Doubles: Losinj (Croatia)
    05:00R16   Haase R./Mats Hermans 
      Anthony Genov/Eldin Nokic 
    06:30R16   Blancaneaux G./Kadhe A. 
      Marco Bortolotti/Martos S. (3) 
    06:30R16   Sadio Doumbia/Fabien Reboul (1) 
      Forejtek J./Jianu F. 
    08:00R16   Admir Kalender/Mili Poljicak (wc) 
      Anirudh Chandrasekar/Prashanth V-S. (wc) 
    08:00R16   Nerman Fatic/Setkic A. 
      Victor Vlad Cornea/Ergi Kirkin (wc) 
    09:30R16   Javier Barranco/Alvaro Lopez 
      Martin A./Weissborn T.S. (3) 
    09:30R16   Nicolas Alvarez/Georgii Kravchenko 
      Sancic A./Sitak A. (2) 

    Challenger Men Singles: Bogota (Colombia)
    12:00R16   Jong J.D.NED
      Quiroz R.ECU
    12:00R16   Pucinelli de Almeida M.BRA
      Gonzalez A.COL
    14:00R16   Mejia N.COL
      Catarina L.MON
    15:30R16   Galan D. E.COL
      Melzer G.AUT

    Challenger Men Singles: Buenos Aires (Argentina)
    11:00R16   Olivo R.ARG
      Tomas EtcheverryARG
    12:30R16   Dellien H.BOL
      Alves M-FBRA
    14:00R16   Monteiro T.BRA
      Kicker N.ARG
    18:00R16   Collarini A.ARG
      Cerundolo J.M.ARG

    Challenger Men Singles: Losinj (Croatia)
    05:00R16   Raul BrancaccioITA
      Carlos GimenoESP
    05:00R16   Setkic A.BIH
      Bourgue M.FRA
    06:30R16   Cecchinato M.ITA
      Serdarusic N.CRO
    08:00R16   Giannessi A.ITA
      Franco AgamenoneARG


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win