BASKETBALL RESULTS


2
1 share, 2 points
  • Sat 23 Oct 07:17 GMT -03
  •  Austria: Austrian Cup
    12:30   Oberwart  
      Traiskirchen  
    12:30   St. Polten  
      Wels  
    14:00   Jennersdorf  
      Klosterneuburg  
     Belarus: Premier League
    06:30   Tsmoki-Minsk Reserve  
      Impuls  
    07:00   Grodno  
      Rubon  
    07:30   Gomel  
      Tsmoki-Minsk II  
    09:00   Borisfen Mogilev  
      Grodno  
    09:30   SDUSHOR Minsk  
      Brest  
     Belgium: EuroMillions Basketball League
    15:30   Okapi Aalstar 
      Leuven Bears  
    15:30   Mechelen 
      Belfius Mons-Hainaut  
     Brazil: NBB
    16:10   Sao Paulo  
      Flamengo BC 
     Bulgaria: NBL
    12:00Pst   Shumen  
      Academic Bultex  
    12:00   Spartak Pleven  
      Cherno More  
    12:00   Yambol  
      Rilski Sportist  
    13:00   Beroe  
      Balkan Botevgrad  
     China: CBA
    04:00FT   Jiangsu Dragons 9621202728 41
      Tianjin 9019272618 46
    04:00FT   Zhejiang Chouzhou 10531261830 57
      Qingdao 9829262419 55
    08:35   Beikong 
      Xinjiang 
    08:35   Shanxi 
      Liaoning 
     Croatia: Premijer liga
    12:00   KK Gorica  
      Skrljevo  
    12:30   GKK Sibenik  
      Zadar  
    13:00   Sonik Puntamika  
      Zabok  
     Cyprus: Division A
    11:30   Apoel  
      AEK Larnaca  
    13:30   E.N. Paralimniou  
      AEL Limassol  
     Czech Republic: NBL
    12:30   Pardubice  
      USK Praha  
    12:30   CEZ Nymburk  
      Kralovsti Sokoli  
    12:30   NH Ostrava  
      BK Lions Jindrichuv Hradec  
    12:45   Decin  
      Kolin  
    13:00   Opava  
      Usti Nad Labem  
     Czech Republic: ZBL Women
    12:45   Chance U19 W  
      Zabiny Brno W  
     Denmark: Basketligaen
    10:00   Randers 
      Copenhagen Wolfpack  
    10:00   Team FOG Naestved 
      Bakken Bears  
     Europe: Latvia-Estonian League
    10:00   BC TartuEST
      BK OgreLAT 
    11:00   Tallinna KalevEST
      VEF RigaLAT
    11:00Pst   Latvijas UniversitateLAT
      ParnuEST 
    12:00   RaplaEST
      Valmiera/ORDOLAT 
     Europe: ABA League
    14:00   PartizanSRB 
      KK Krka Novo MestoSLO 
     Finland: Korisliiga
    11:00   Kauhajoen Karhu 
      Bc Nokia  
    11:00   Lapuan Korikobrat 
      Kouvot  
    11:00   Namika Lahti 
      KTP Basket  
     France: LNB
    12:45   Orleans 
      Levallois  
    15:00   Nanterre 
      Provence  
    15:00   Le Portel 
      JL Bourg  
    15:00   Limoges 
      Cholet  
     France: Pro B
    15:00   Chalon/Saone 
      Rouen  
    15:00   Nancy 
      Tours  
    15:00   St Vallier 
      Nantes  
    15:30   UJAP Quimper 
      Aix-Maurienne  
     Germany: BBL
    13:00   Giessen 
      Mitteldeutscher 
    13:00   Bayreuth 
      Crailsheim Merlins 
    15:30   Heidelberg 
      Würzburg  
    15:30   Braunschweig 
      Bamberg 
     Germany: Pro A
    14:00   Eisbaren Bremerhaven  
      Ehingen  
    14:00   Panthers Schwenningen  
      Bochum  
    14:00   Phoenix Hagen  
      Kirchheim  
    14:00   Jena  
      Paderborn B.  
    14:30   Artland Dragons  
      TBB Trier  
    14:30   Itzehoe  
      Bg Karlsruhe  
    14:30   Sc Rasta Vechta  
      Nurnberger  
     Greece: Basket League
    11:00   Kolossos Rhodes 
      Ionikos Nikeas BC  
    11:00   Promitheas Patras 
      Larisa  
    14:00   AEK Athens 
      Aris  
     Greece: A2
    10:00   Eleftheroupoli  
      AO Triton  
    11:00   AE Psychikou  
      Dafni Dafniou  
    11:00   Amyntas  
      Filippos BC  
    11:00   AS Karditsas  
      Panerythraikos  
    11:00   Charilaos Trikoupis  
      Oiakas Nafpliou  
    11:00   Kavala  
      Maroussi BC  
    11:00   Koroivos  
      AO Pangrati  
     Israel: Super League
    13:55   Galil Elyon 
      Nes Ziona  
    14:15   Maccabi Tel Aviv 
      Hapoel Jerusalem  
     Italy: Lega A
    13:00   Fortitudo Bologna 
      Olimpia Milano  
    15:00   Cremona 
      Brindisi  
     Italy: Serie A Women
    15:30   Moncalieri W  
      Virtus Bologna W  
     Japan: B. League
    02:05FT   Ibaraki Robots 9522192331 41
      SAN-EN NeoPhoenix 7918191824 37 
    03:05FT   Diamond Dolphins 10723302628 53
      Shiga Lakestars 6812202016 32 
    03:05FT   Yokohama B-Corsairs 8311252621 36
      Shimane Susanoo Magic 8028121525 40 
    03:35FT   Hiroshima Dragonflies 8524201922 44
      Kyoto Hannaryz 7024221410 46 
    04:05FT   Chiba Jets 651472321 21
      Alvark Tokyo 7210192518 29 
    04:05FT   Osaka Evessa 8228182313 46
      Shinshu Brave Warriors 8525252312 50 
    05:05FT   Niigata Albirex 7512242712 36
      Aisin Seahorses 7717212019 38 
    06:05HT   Akita Northern Happinets 351817 35
      Gunma Crane Thunders 261412 26 
    06:05Q3   Brave Thunders 4921208 41
      Levanga Hokkaido 402389 31 
    06:05HT   Toyama Grouses 452322 45
      Ryukyu Golden Kings 462224 46 
    07:05Q1   Sun Rockers Shibuya 22 
      Link Tochigi Brex 22  
     Kazakhstan: Premier League
    01:00FT   Astana 2 6819191812 38 
      Jambyl 7315172219 32 
    03:00FT   SDUSH Almaty 6814281016 42 
      SC Qazaqstan 9427241528 51 
    05:30FT   Karaganda 496161710 22 
      Bars Petropavlovsk 8122271220 49 
    07:30   Shymkent  
      Pavlodar  
    09:30   ChelSU Kostanay  
      Atyrau 2  
     Kazakhstan: National League
    09:30   Tobol Kostanay  
      Astana  
     Lithuania: LKL
    11:20   Prienai 
      Lietuvos Rytas 
    11:20   Zalgiris Kaunas 
      Nevezis 
     Netherlands: Dutch Basketball League
    10:00   BC Apollo Amsterdam  
      Basketball Academie Limburg Weert  
    15:00   Donar BC  
      New Heroes Den Bosch  
    15:00   Hague Royals  
      Rotterdam Challengers  
     North Macedonia: Super League
    08:00   Feniks 2010  
      KK Angeli  
    11:00   MZT Skopje  
      KK Kumanovo 2009  
    13:00   KK Gostivar  
      Rabotnicki  
    13:00   TFT Skopje  
      MZT Skopje Aerodrom 2  
    14:00   FMP Akademija  
      Feni Industries  
     Norway: BLNO
    09:30   Nidaros Jets  
      Kongsberg Miners  
    11:00   Centrum Tigers  
      Froeya  
    12:00   Asker Aliens  
      Fyllingen  
     Norway: Kvinneligaen
    10:00   Hoybraten W  
      Ulriken W  
    12:30   Midtbyen  
      Bergen Elite W  
     Poland: Energa Basket Liga
    10:30   Slask Wroclaw 
      MKS Dabrowa Gornicza  
    12:30   Ostrow Wielkopolski 
      Legia Warszawa  
     Poland: 1. Liga
    12:30   Lancut  
      Poli. Opolska  
    13:00   AZS Alstom Krakow  
      Koszalin  
    13:00   Kotwica Kolobrzeg  
      PGE Turow Zgorzelec  
    13:00   WKK Wroclaw  
      Starogard Gdanski  
    14:00   GKS Tychy  
      Lublin 2  
     Poland: Energa Basket Liga – Women
    09:00   Polonia Warszawa W 
      CTL Zaglebie Sosnowiec W  
    13:00   Torun W 
      GTK Gdynia W  
     Portugal: Liga Betclic
    08:30   Madeira 
      Benfica  
    12:00   Imortal/Algarexperienc 
      Lusitania  
    14:00   Povoa 
      Sporting CP  
    17:30   Oliveirense 
      Illiabum  
     Romania: Divizia A
    11:00   Miercurea Ciuc 
      Steaua Bucuresti  
    12:00   BCM U Pitesti 
      Constanta  
    13:00   CSM Oradea 
      Cs Phoenix Galati  
    13:00   Energia Targu Jiu 
      BC Timba Timisoara  
     Serbia: First League
    07:00   Slodes  
      Tamis  
    13:00   Zlatibor  
      KK Sloboda  
    14:30   KK Sloga  
      Radnicki  
    14:30   Kolubara LA 2003  
      Kk Dunav  
     Slovakia: Extraliga
    13:00   BC Prievidza 
      Levice  
    13:00   BK Svit 
      Inter Bratislava  
    13:00   MBK Handlova 
      Spisska Nova Ves  
    13:00   MBK Komarno 
      MBK Lucenec  
     Slovenia: Liga Nova KBM
    13:00   Triglav 
      Sencur Gorenjska  
    14:00   Rogaska 
      Ilirija  
    14:00   Tajfun Sentjur 
      Kk Helios Domzale  
     South Korea: KBL
    02:00FT   Busan Kt 7622162018 38
      Seoul SK Knights 8119151928 34
    02:00FT   Changwon LG 8126231418 49
      Anyang KGC 8625211921 46
    06:00Q4   Ulsan Mobis 562017145 37
      Goyang Orions 722319282 42
     Spain: ACB
    13:00   Real Betis 
      Obradoiro CAB 
    13:00   Zaragoza 
      Cafes Candelas Breogan 
    15:45   Andorra 
      Valencia 
    15:45   Iberostar Tenerife 
      Joventut Badalona 
     Spain: LEB Oro
    13:30   Baloncesto Oviedo 
      Amics Castello  
     Sweden: Ligan
    11:04   Kfum Fryshuset 
      Kfum Nassjo 
     Switzerland: SB League
    12:00   Lugano Tigers 
      Sam Massagno  
    12:30   Fribourg Olympic 
      Lions Geneve  
    13:00   Neuchatel 
      Monthey  
     Turkey: Super Ligi
    07:00Q1   Gaziantep B.B. 88 
      Pinar Karsiyaka 1111 
    09:30   Bahcesehir Koleji 
      Tofas 
    12:00   Bursaspor 
      Fenerbahce Ulker 
    14:15   Anadolu Efes SK 
      Galatasaray CC 
     USA: NBA
    19:00   Cleveland CavaliersCLE
      Atlanta HawksATL 
    20:00   Indiana PacersIND
      Miami HeatMIA 
    20:30   Toronto RaptorsTOR
      Dallas MavericksDAL 
    21:00   Chicago BullsCHI
      Detroit PistonsDET 
    21:00   Minnesota TimberwolvesMIN
      New Orleans PelicansNOR 
    21:30   San Antonio SpursSAN
      Milwaukee BucksMIL 
    23:00   Portland TrailblazersPOR
      Phoenix SunsPHO 
    23:30   Los Angeles ClippersLAC
      Memphis GrizzliesMEM 
     Ukraine: Superleague
    08:00   Budivelnyk 
      Kyiv-Basket  
    09:00   Cherkaski Mavpy 
      Ternopil Tneu  
     United Kingdom: BBL Cup
    15:30   Bristol Flyers 
      Surrey Scorchers 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win