VOLEYBALL RESULTS


-1
-1 points
  • Fri 03 Dec 09:18 GMT -03
  •  Austria: 2. Bundesliga Women – Group 1
    15:00   ASKO Volksbank W (2)  
      ASKO Linz-Steg 2 W (7)  
     Bosnia And Herzegovina: Premijer Liga
    15:00   Borac (2)  
      Jedinstvo Brcko (7)  
     Brazil: Superliga
    21:00   Minas (1) 
      Sada Cruzeiro Volei (2) 
     Brazil: Superliga Women
    18:30   Minas W (2) 
      Brasilia Volei W (8) 
     Bulgaria: Superliga
    12:30   Marek Union (8) 
      Dunav (9)  
    13:00   Pirin Balkanstroy (1) 
      Rakovski-1964 (16)  
    13:00   Slavia (11) 
      Levski Sofia (6)  
    13:30   Montana (5) 
      Dea Burgas (4)  
     Bulgaria: Superliga Women
    11:00   CSKA Sofia W (2) 
      Beroe W (8)  
    13:00   Maritsa Plovdiv W (1) 
      Kazanlak W (5)  
     China: CVL – Women – First Stage
    03:00FT   Beijing W (14) 0191820
      Fujian W (9) 3252525 
    05:00FT   Liaoning W (5) 32524252315
      Henan W (12) 21826232510 
    08:00FT   Shanghai W (2) 3252525
      Bayi Shenzhen W (7) 0151611 
    23:00   Bohai W (1) 
      Guangdong Evergrande W (3)  
     Croatia: Superliga
    15:30   Mladost Ribola Kastela (3) 
      Rovinj (9)  
     Cyprus: OPAP Championship
    15:00   Enosis Neon Paralimni (6)  
      Anagennisis (5)  
    15:00   Omonia Nicosia (1)  
      Nea Salamina Famagusta (3)  
    15:00   Pafos (2)  
      Anorthosis Famagusta (4)  
    15:30   Pokka – A.E. KARAVA (8)  
      APOEL (7)  
     Denmark: Volleyligaen
    15:15   Vestsjaelland (5) 
      Ikast KFUM (7) 
     Denmark: 1. Division West Women
    15:00   Aalborg HIK W (5)  
      ASV Aarhus II W (2)  
     Europe: MEVZA
    16:00   Waldviertel (6)AUT
      UVC Holding Graz (7)AUT 
     Europe: Baltic League – Women
    14:00   TTU W (12)EST 
      Rigas W (8)LAT 
     Finland: Mestaruusliiga
    13:30   Hurrikaani (7) 
      Tiikerit (5) 
     France: Ligue A
    15:30   Poitiers (14) 
      Tourcoing (6)  
    16:00   Paris Volley (7) 
      Arago de Sete (5) 
     France: Ligue A Women
    16:00   Cannes W (4) 
      Vandoeuvre Nancy W (10)  
     France: Ligue B
    16:30   St. Nazaire (1) 
      Saint-Quentin (3)  
     Germany: 1. Bundesliga Women
    16:00   Stuttgart W (1) 
      Schweriner W (7)  
     Israel: Premier League Women
    07:00   Tel Aviv W (11)  
      Maccabi Ashdod W (8)  
    08:30   Kiryat Ata W (1)  
      Kfar Saba W (2)  
    08:30   Haifa W (3)  
      KK Tel Aviv W (5)  
    08:30   Raanana W (4)  
      Eilabun W (12)  
     Japan: V.Premier League
    07:00FT   JTEKT (4) 117182523
      Wolfdogs Nagoya (5) 325252125 
     Lebanon: 1st Division – First Stage
    15:00   Al Zahra (4)  
      Bouchrieh (2)  
    15:00   Tannourine (1)  
      Army (3)  
    16:00   US Embassy (13)  
      Mechmech (10)  
     Peru: LNSV – Play Offs
    20:30   Junior  
      DCA Asociados  
    22:30   Peerless  
      Regatas  
     Poland: PlusLiga
    13:30   ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (1) 
      GKS Katowice (9)  
     Poland: Orlen Liga Women
    16:30   Rzeszow W (2) 
      Chemik Police W (1)  
     Romania: Divizia A1
    12:00   Rapid Bucuresti (10) 
      Craiova (5)  
     Romania: Divizia A1 Women
    12:00   Stiinta Bacau W (9) 
      Alba Blaj W (1)  
     Russia: Superleague Women
    13:00   Leningradka W (7) 
      Moscow W (4) 
     Russia: Vishaya Liga A
    10:00   Chelyabinsk (5)  
      Lokomotiv-Izumrud Yekaterinburg (4)  
     Serbia: Superliga
    13:30   Vojvodina (3) 
      Metalac Takovo (8)  
    14:30   Crvena Zvezda (1) 
      Mladi Radnik (6)  
    15:00   Spartak-Subotica (2) 
      Radnicki (7)  
     Slovakia: Extraliga
    14:00   Trencin (7) 
      Komarno (3)  
    14:00   Prievidza (6) 
      Presov (1) 
     South Korea: V League
    07:00Set 5   Hyundai Capital Skywalkers (5) 2252325245
      KEPCO (1) 2232519266 
     South Korea: V League Women
    07:00FT   Hyundai Greenfox W (1) 325252525
      Daejeon KGC W (3) 120192715 
     Turkey: Sultanlar Ligi Women
    08:00Set 3   Karayollari W (14) 1251914
      Eczacibasi Istanbul W (2) 1232515 
    10:00   Fenerbahce W (3) 
      Sigorta Shop Kalecik W (7) 
     Ukraine: Superliga Women
    11:00   Volyn Lutsk W (5) 
      Orbita Zaporizhya W (4)  
    14:00   Regina-MEGU Rovno W (9) 
      Poltavchanka W (8)  
     World: Pan American Games Junior Women – Group Stage
    14:00   Puerto Rico J W (4)PUR 
      Peru J W (2)PER 
    16:30   Dominican Republic J W (3)DOM 
      Brazil J W (1)BRA 
    20:00   Argentina J W (3)ARG 
      Suriname J W (4)SUR 
    22:30   Colombia J W (1)COL 
      Mexico J W (2)MEX 


    What's Your Reaction?

    hate hate
    0
    hate
    confused confused
    0
    confused
    fail fail
    0
    fail
    fun fun
    0
    fun
    geeky geeky
    0
    geeky
    love love
    0
    love
    lol lol
    0
    lol
    omg omg
    0
    omg
    win win
    0
    win